Jump to content

Tele2 Mājas rūtera ārējā antena


-Jānis-
 Share

Recommended Posts

Sazvanīju, arī LTE nečeko tīkla aizņemtību no interneta viedokļa,skatās tik uz signāla q. Respektīvi, ja ir 2 torņi tuvā azimutā, netiksi pie tālākā, bet brīvākā arī ar vērsto antenu, ja tuvākajam būs labāks radiosignāls. 

Link to comment
Share on other sites

es huawei esmu redzējis softu(LTEWatch), ar kuru frekvenci var mainiit.

torni norādīt, to nu gan neatceros, ka varēja. 

Link to comment
Share on other sites

Nē nu lieliski, ja ir iekārtas, kurām var kaut kā to izdarīt, bet mana pamatdoma bij, ka tipiskā situācijā viss ir slikti.

Link to comment
Share on other sites

Torņu "piesiešana" bija ok GSM laikos, kad bija raidītāji dalīti kanālos  Kopš 3G laikiem, kad visi torņi darbojas vienā frekvencē (šeit nerunāju par bandiem), piesiešanās tālākam tornim nav vēlama, jo signāla kvalitāte tev uzreiz kritīsies, jo tuvējais tornis būs interferētājs. Vieglākai saprašanai - istabā pilnā ar cilvēkiem, kur visi iedzēruši un jautri pļāpā, pamēģini parunāties ar cilvēku otrā istabas pusē - sadzirdēt neiespējami, jo tuvējie bļauj skaļāk. Tieši tas pats ar stacijām - tālākā, varbūt, mazāk noslogota, bet ko tas dot, ja tuvējā visu signālu pārbļauj. Bandu maiņa ir pavisam cits zvērs, kuram dažreiz arī gaļa ēdama.

Link to comment
Share on other sites

Atļaušos nepiekrist par interferenci - LTE variantā pēc būtības tiek izmantots CDMA protokols (labi, ar niansēm, bet tomēr) un tur klasiskā izpratnē interference, kas ietekmē konvenciālos sakarus - PMR utt, nav īsti spēkā, jo signāls ir dabonams pat zem trokšņu līmeņa. Praksē pārbaudīts ar mērījumiem. ;) 

Link to comment
Share on other sites

Ronald, rīt Tev aizsūtīšu blāķi. Pirms dažiem gadiem pats pētījumā par šo piedalījos... ;) 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , snukurins teica:

Ir doma izlikt ārpusē hermetiskā plastmasas kastē.Te nu ir pāris problēmas>kur tik lielu nopirkt onlai?

 

O!!! 

Es biju domājis ka @snukurins arī lasa, ne tikai raksta! Aizbraucam uz jebkuru tuvāko elektromateriālu/būvmateriālu veikalu un tur nopērkam āra montāžas plastmasas kārbu atbilstoša izmēra -  ap 10 eur maksā! 

Man tādās kastēs jau 3 rūteri stāv!

Link to comment
Share on other sites

Var arī online pasūtīt 

Bet priekš kam, ja visās bodēs ir uz vietas!

Link to comment
Share on other sites

Kas? Šeit visi ir dauņi???? 

 

Paņemam rūteri, aizbraucam uz tuvējo būvmateriālu veikalu un pie montāžas kastu stenda atrodam vajadzīgo kurā rūters bez problēmām ietilpst! 

Kur problēma????????? ?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , Ronalds teica:

Kas? Šeit visi ir slimi cilvēki???? 

 

Paņemam rūteri, aizbraucam uz tuvējo būvmateriālu veikalu un pie montāžas kastu stenda atrodam vajadzīgo kurā rūters bez problēmām ietilpst! 

Kur problēma????????? ?

Tur tā lieta, ka ne sūda nav visos veikalos tik lielas un Šņukurs prasīja, kur var online nopirkt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , snukurins teica:

Arī Depo nav

Nesmīdini mani! Es saviem rūteriem tieši depo kastes pirku! Un arī Ogres būvmaterialu veikalā ir! 

Nu neticiu ka nav uz vietas ~200x300x80mm  āra vadu montāžas kārba! Vismaz Rīga ir visos būvmateriālu veikalos, kuros esmu bijis!  

Un online ar ir 

https://www.konstantatvis.lv/lat/catalogue/000010502/0021020.html

Meklē pēc atslēgas vārda nozarkārba!

Link to comment
Share on other sites

Un Jēkapilī nav neviena būvmateriālu veikala? :D 

Nu tad sūti no linka ko ieliku! 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 43 minūtēm , snukurins teica:

neko krutu nevajag.

Tad ar kulefāna celīti pietiks. Tik piesien, lai vējš nenorauj.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Nu labi. No kuras puses esi?

Tiešām tuvumā nav neviena būvmateriālu veikala? Kurā ja pat nav uz vietas nav iespēja pasūtīt? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, snukurins teica:

Kā tad tur ir ar to pārkaršanu?nedraud hermētiskā kastē

Man pagaidām visi strādā!

Link to comment
Share on other sites

Nu tad pameklē pēc nozarkārba un sūti no interneta! Pilns piedāvajumu! Tik ņem lielāku kā vajag. Es vienreiz gandrīz ieberzos. Knapi ielīda kastē. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , Racer teica:

Atļaušos nepiekrist par interferenci - LTE variantā pēc būtības tiek izmantots CDMA protokols (labi, ar niansēm, bet tomēr) un tur klasiskā izpratnē interference, kas ietekmē konvenciālos sakarus - PMR utt, nav īsti spēkā, jo signāls ir dabonams pat zem trokšņu līmeņa. Praksē pārbaudīts ar mērījumiem. ;) 

 

OFDMA. Un, lai arī frekveņču ortogonolitāte ir jau nosaukumā, tā tomēr darbojas tikai raidītāja ietvaros, lai viens lietotājs neinterferē otru, kā tas bija 3G (CDMA platjoslnieks) gadījumā. Starp raidītājiem OF benefits principā zūd, un interferences koordinācija un kancelācija ir pasākums, kurš āprus papīra nav diži pielietojams. Ja 3G gadījumā bija vismaz RAIK trīspirkstis, tad 4G tā arī vairs nav, līdz ar to starpraidītāju interference ir nāve. Signāla dabūšana zem trokšņa līmeņa vairāk saistās ar modulāciju un uztvērēja jutību (plus dažas citas lietas, kā, piemēram, telefona jaudas koncentrēšana šaurjoslā ), bet tas neattiecas uz diskusiju, kur problēma ir, ka mazi megabiti, bet gan uz servisa pieejamību kā tādu (lasīt vai SMS aizies vai nē).

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Hmm, ir loģika, es biju pētījis CDMA uz 450, kur ir 1.25 MHz kanāls, attiecīgi domāju ka ir samērojami, bet tas bij pasen. Iedziļināšos. Paldies. :)

Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , snukurins teica:

Nu man jau ir tāda aizdoma ka tā linkā varētu būt drusku pa mazu vai līdz ar nagiem.Baroklis tak arī viņā jāiestutē.Negribas 12V pagarināt.

Barokli var nebāzt tajā kārbā. Ja rokas neaug no gurniem, zini aiz kura gala jātur lodāmurs un rūteris ir normāli izjaucams, tad var uztaisīt POE barošanu. Atskrūvē rūteri un pielodē pinus no barošanas ligzdas uz ethernet porta POE piniem un no otras puses ar POE indžektoru iedod barošanu. Ir mazliet gatera risinājums, bet pēc tam mazāk čakars.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Guncha teica:

Atskrūvē rūteri un pielodē pinus

Es ta nedarītu jo parasti rūteris ir operatora īpašums - viņam  šāda iejaukšanās var nepatikt. 

 

Bet nu barošanu 12v var palaist pa ethernet vada zilo+ brūno pāri nekniebjot viņu iekš konektora, bet pielodējot štekerus. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ir jā, pirmā partija vismaz no router.lv tiek solīta jūlija sākumā.. gribētu redzēt salīdzinošos testus ar iepriekšējo iekārtas modeli.

Link to comment
Share on other sites

Radiolietis

Tas iebuvetas antenas ir fufelis. Labak butu tur SMA konektors, lai var virzienantenu pielikt.

Link to comment
Share on other sites

Radiolietis

Paldies, nezinaju par to produktu. Ir ari B20 kas mana gerevna tiek izmantota.

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Paņem LTE karti R11e-LTE, tālāk ņem RBM33G, RBM11G vai kādu alternatīvu kā PC Engines Alix/APU/APU2 vai standarta procesoru un ITX plati (vai kaut EATX) ar miniPCI-E (ja nav tad adapteri). Iebāz normālā korpusā ar antenām kas spēj mirgo pēc taviem ieskatiem. Pielasi trūkstošās komponentes un uzliec OS, kas labāk patīk un aidā. Rūterojies, Switchojies un tirsini internetu kā vien labpatīk. Bet lai tas būtu līdzvērtīgs tam mikrotikam jāliek iekšā divas LTE kartes, jāuzmeistaro gana ūdensdrošs korpuss.

 

Tas RBSXTR&R11e-LTEr2 izskatās ļoti interesants. Pietrūkst tikai gbit ethernet, lai taisītu ziemassvētku lampiņu virteni.

Labots - Anonīms Alkoholiķis
Link to comment
Share on other sites

Pirms 27 minūtēm , Radiolietis teica:

Ir ari B20 kas mana gerevna tiek izmantota.

Ar šo gan uzmanīgi, vismaz manā galā testi parādija, ka tas B20 ir reāli piesists, kamēr B3, lai arī signāls švakāks, ātrumi krietni labāki..

Link to comment
Share on other sites

CosmosDC
Pirms 45 minūtēm , Radiolietis teica:

Tas iebuvetas antenas ir fufelis. Labak butu tur SMA konektors, lai var virzienantenu pielikt.

Tad, lūdzu, "nefufeļa" virzienantenas studijā (ar +/- 60 grādu HPBW un ap tiem 9 dBi pastiprinājumu).

Tikai bez visādiem ISKRA tipa brīnumiem.

Link to comment
Share on other sites

Derētu mērījumu diagrammas tiem 9 dBi... 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...