Jump to content

Tele2 Mājas rūtera ārējā antena


-Jānis-
 Share

Recommended Posts

Sveiki! Ir plāns mainīr interneta provaideri un pašreiz, pēc nedēļas testiem izskatās, ka labākais variants ir Tele2..

Radās daži jautājumi saistībā ar ārējām antenām..

Cik zinu, viņi savā mājaslapā piedāvā, kaut kādu ārējo antenu, bet nedz tur cena, nedz kaut kādas specifikācijas...

Rūterim, ko viņi deva uz testu nebija antenas ports, konektors, bet zinu vairākas paziņas, kuriem šis konektors ir, viņi joprojām dod rūterus, kuriem var pieslēgt lte antenu, vai vairs nē?

Dzīvoju +/- 3.5 km no tuvākā torņa, tetsa laikā dl bija ap 10 mbps un up 1mbps, pa vidu nav nekādas dižās celtnes, bet ir mežs un man māja sanāk kind of bedrē, cik liels varētu būt boosts uzliekot antenu?

Un varbūt varat ieteikt kādu kaut cik sakarīgu variantu pa kādiem 50, varbūt 100eur, protams, ja ir iespējams pie rūtera pieslēgt?

P.S cik saprotu nepieciešama 1800mhz antena, varbūt varat pateikt cik decibeli būtu optimāli?

Paldies jau iepriekš!

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

1800Mhz vislabāk derēs Mikrotik SXT LTE. 

Ieguvums būs... pie nosacījuma ka tas tornis nav līdz lūpai piekrauts ar "ātruma alkstošajiem".

 

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

SXT LTE padārgs. 

 

Vislabākais pieejamas variants būs rūteri ielikt ūdens necaurlaidīgā kastē - nopērkamas būvmateriālu veikalos pie elektroprecēm un uzcelt šo padarīšanu mastā lai pēc iespējas tiešo redzamību uz torni dabūtu. 

Par antenām te ir spriests daudz un dikti - tās kuras dod operatori ir diezgan pamatīgi kakuči, galvenokārt dēļ vada. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
Pirms 46 minūtēm , Ronalds_ teica:

SXT LTE padārgs. 

Taisnība.

Pirms 54 minūtēm , Ronalds_ teica:

tās kuras dod operatori ir diezgan pamatīgi kakuči, galvenokārt dēļ vada. 

Arī fakts.

 

Atliek pašam lietotājam izdomāt un vai nu ņemt pa dārgo, vai novērst esošo sistēmu nepilnības. Ja sarēķina savu laiku, summa tuvojas tai pašai, ko atdot pa SXT.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Varu pabrīdināt tos kas intresējās par tele2.

 

Dzīvoju Iecavā, LMT palika lēns un parslogots, pārgāju uz Tele2. ātrums labāks bet nedeļas nogalēs krita zem 10Mbit/s kas nav apmierinoši. vienozīmīgi mobilie mēsli aizsit visas joslas

Paņēmu SXT LTE pirms 2 nedēļām, performance ir super katru dienu jebkurā laika lejupielāde nekad nav zemāka par 45Mbit/s videji vislaik 50+

 

BET

pamaniju ka internets pazūd katru nakti precīzi 1 un parādās ap 7 no rīta, zvaniju sūdzējos teica ka parbaudīs. vakar atsūta sms ka viss strādā un lai lietojot tele2 rūteru ja jūsu antena bojāta. izdomāju noskaidrot kapēc.

 

Tele 2 HUAWEI rūters kastrēts līdz pēdejam neko sakarīgu nerāda uzliku settings lai lieto tikai 4G, un protams ka rāda 4G internets pieejams.

Paņēmu paris gadu veco LMT rūteru (unlocked), iemetu tele2 karti un reku šeku rāda ka iet 4G (FDD800) aka 800MHz Band protams to jau operātors nevelējās pateikt

 

 

Secinājums

SXT LTE ne vienmēr ies ar Tele2. jo tas atbalsta tikai FDD bands 3 (1800MHz) and 7 (2600MHz)

 

Jarparbauda cik labi iet LMT ar antenu. un laikam jāpāriet uz to jo maksāt par internetu kas lietojams tikai ~17 stundas dienaktī ir kā ir

 

Labots - Laxe
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Vai hardware apgreids ir pieņemams risinājums? Jo Mikrotikam wAP LTE EU-kit (RBwAPR-2nD&R11e-LTE) atbalsta LTE bands 1,2,3,7,8,20,38 and 40. Bet tā kā problēma ir FDD800 neesamība, tad 100mbit griestu augstums netraucēs.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Laxe teica:

pamaniju ka internets pazūd katru nakti precīzi 1 un parādās ap 7 no rīta, zvaniju sūdzējos teica ka parbaudīs. vakar atsūta sms ka viss strādā un lai lietojot tele2 rūteru ja jūsu antena bojāta.

 

Nu ļoti ļoti dīvaini!

Tas ka SXT neatbalsta 800mhz diapazonu ir sen zināms fakts! Bet šāda uzvedība ir vairāk kā dīvaina! Ja klienta iekārta neatbalsta kādu diapazonu, notiek pārslēgšanās uz citu, kuru atbalsta! Jo SXT nav vienīgā iekārta bez 800mhz atbalsta, piemēram daudzi Ķīnas telefoni neatbalsta! 

Hmm, moš tele2 slēdz pa nakti ārā citus diapazonus, atstājot tikai 800... Bet kam dēļ? Elektrību taupa? 

 

pirms 3 stundām , Laxe teica:

Tele 2 HUAWEI rūters kastrēts līdz pēdejam neko sakarīgu nerāda

Ari bites rūteri nerāda kuru 4g diapazonu izmanto.

 

pirms 3 stundām , Laxe teica:

SXT LTE ne vienmēr ies ar Tele2. jo tas atbalsta tikai FDD bands 3 (1800MHz) and 7 (2600MHz)

Visi operatori izmanto 800mhz diapazonu! Īpaši laukos!

 

ps.

Vienīgais ko varu ieteikt ieliec tele2 rūteri ūdens necaurlaidīgā elektrības montāžas kārbā un liec konstrukciju SXT vietā - vienkārši, lēti un labi - zona gan jau ka būs līdzīga.

Link to comment
Share on other sites

Ar 800MHz diapazonu nevajadzētu aizrauties, jo tam slēdzas klāt katra iekārta, kas to spēj, un tas diapazons pamatā ir pārslogots. Es ar LMT arī mocījos, pamatā bija zem 5Mbps, lai arī rādīja 4G FDD un tml., bet tas sēdēja uz 800Mhz. LMT "uzdāvināja" ārējo antenu, uzliku, tagad ir vismaz 20Mbps un augstāk.

Laukos varētu nav tik traki droši vien, jo slodze mazāka, lai gan arī laukos mobilais internets paliek arvien populārāks, jo tas pats lattlecom bieži vien vienkārši atslēdz kādus "vientuļus" klientus, kas vēl aizķērušies par tām kosmosa mēneša maksājumem, jo viņiem tas nav izdevīgi, vienpusēji laužot līgumu.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Ronalds teica:
pirms 7 stundām , Laxe teica:

Tele 2 HUAWEI rūters kastrēts līdz pēdejam neko sakarīgu nerāda

Ari bites rūteri nerāda kuru 4g diapazonu izmanto.

meklējam google pēc "lte watch huawei", uzliekam softu, tam var pats slēgāt frekvences, lai vismaz uz testiem pamēģinātu, kurā frekvencē darbojas labāk.

 

pirms 2 stundām , ju teica:

Ar 800MHz diapazonu nevajadzētu aizrauties, jo tam slēdzas klāt katra iekārta, kas to spēj, un tas diapazons pamatā ir pārslogots.

nu jā, man līdzīgs novērojums laukos - pieslēdzu uz testu savu LMT Huawei(ikdienā iztiektu ar jau minēto Mikrotik SXT LTE), uzliku 800Mhz, signāla līmenis krietni augstāks nekā 1800Mhz, bet ātrums nekāds. kas nozīmē tikai to, ka tur daudzi saslēgušies klāt. man jau līdzīgi, ka māja ir kokos, līdz ar svarīgi ir atrast iespējami labāko vienu, kur antenu/rooteri novietot. citreiz pat metrs turp vai šurp dod ļoti lielu ieguvumu..

Labots - uldise
Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , Anonīms Alkoholiķis teica:

Jo Mikrotikam wAP LTE EU-kit (RBwAPR-2nD&R11e-LTE) atbalsta LTE bands 1,2,3,7,8,20,38 and 40. Bet tā kā problēma ir FDD800 neesamība, tad 100mbit griestu augstums netraucēs.

Viss ok, šis ir jauns aparāts, kas atkal kaut ko maksās, pie kam laukos šādam prasītos antena. LMT man beidzamo reizi dievojās, ka viņiem antenas uz 800Mhz nemaz neesot. piedāvāja to, kas jau man sen ir - LP27, kas pēc specenes nemaz uz 800Mhz nav paredzēta. 

http://www.euroantenna.eu/index.php?e=2&p=p43 sazinājos ar šiem, ir tepat LV, apgalvoja, ka pie visiem operātoriem ir jābūt šīm antenām. 

Link to comment
Share on other sites

Sveicinati!

Ta,ka naktis Tele2 atsledz netu ir taisniba-pasam sanak agri celties un pulkst.5 no ritus  neta nav-ruters rada-zona ir,savienojums ir ,restarteju ruteri  nekas nelidz....pazvaniju Tele2 nets momentali paradijas!

Otra rita tas pats-pec zvana nets iet uz uraa

tresa rita atkal tas pats-nervs neiztureja-izlamajos kartigi-vismaz tagat nets ir no ritiem!

Laukos ar Tele2 bedigi -Vecumniekos vakaros vispar 4g iet ar 1-5mbs  no ritus ,ja 42mbs -par 48mbs atrak nav bijis

Link to comment
Share on other sites

2017.08.29. , 10:44, uldise teica:

LMT man beidzamo reizi dievojās, ka viņiem antenas uz 800Mhz nemaz neesot. piedāvāja to, kas jau man sen ir - LP27, kas pēc specenes nemaz uz 800Mhz nav paredzēta. 

 

Ar bailīgu meiteni esi runājis, ja pat dievojās. Visas metāliskās antenas ceļ to frekvenci kas pieejama, viss atkarīgs no rūtera, kas LMT variantā izvēlas pie kuras frekvences slēgties. Ja būs pieejama viena 800MHz frekvence, tad antena pastiprinās to.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , AVilks teica:

 

Ar bailīgu meiteni esi runājis, ja pat dievojās. Visas metāliskās antenas ceļ to frekvenci kas pieejama, viss atkarīgs no rūtera, kas LMT variantā izvēlas pie kuras frekvences slēgties. Ja būs pieejama viena 800MHz frekvence, tad antena pastiprinās to.

meitene gan nebija, bet tjipa speciāls cilvēks, kas atbild par šīm lietām - zvanija man pats, kad iepriekš biju to pieteicis.

Minētais LMT cilvēks man apstiprināja, ka Burtnieku tornī ir 1800 un 800. 

bet ja par antenu - ja antenas specenē par konkrēto 800Mhz nekas nav teikts, tad ir naiva cerība, ka tā ko dos, ka spēs konkrētajā diapazonaa strādāt. Ja kas, LMT rūterim var piespiedu kārtā pateikt, pie kuras frekvences slēgties.

8/29/2017 , 10:38, uldise teica:

meklējam google pēc "lte watch huawei", uzliekam softu, tam var pats slēgāt frekvences, lai vismaz uz testiem pamēģinātu, kurā frekvencē darbojas labāk.

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , AVilks teica:

Visas metāliskās antenas ceļ to frekvenci kas pieejama... Ja būs pieejama viena 800MHz frekvence, tad antena pastiprinās to.

 

Kas tad tas par apgalvojumu? :D Antena pastiprinās to, ko ir spējīga pastiprināt, atbilstoši savai konstrukcijai.

Link to comment
Share on other sites

2017.09.2. , 13:03, Racer teica:

Antena pastiprinās to, ko ir spējīga pastiprināt, atbilstoši savai konstrukcijai.

 

Jup, un LP27 pastiprina 800MHz ja tā ir spēcīgāka par 1800MHz.

Piemērs iz dzīves, objekts atrodas 3.6km no BS kurā ir 1800MHz frekvece un 9.8km no bāzes kurā ir gan 1800 gan 800MHz frekvence.

Pat ar visu pagriezto antenu pret tuvāko BS, man rūteris slēdzās klāt pie tālās BS 800MHz, jo tuvā bāze ir tik tālu "nespīd", dabūju no turienes arī signālu paķert, bet signāla stiprums bija super vājš un SIRN bija ~ -7..-4 robežās.

Rūteris bez antenas arī slēdzās klāt pie 800MHz, ar LP27 pacēlu gan stiprumu gan SINR no 0..1 pacēlu uz 5..7

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , AVilks teica:

Jup, un LP27 pastiprina 800MHz ja tā ir spēcīgāka par 1800MHz.

 

Man ir aizdomas, ka katrs par ko citu runājam. Lp27 normāli nestrādās mūsu LTE800 MHz diapazonā, jo viņa tam nav paredzēta. Apskaties specifikāciju.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 33 minūtēm , Racer teica:

Lp27 normāli nestrādās mūsu LTE800 MHz diapazonā

 

Tici man strādā, šajā lauciņā jau esmu vairāk kā 3 gadus ;)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 47 minūtēm , AVilks teica:

ar LP27 pacēlu gan stiprumu gan SINR no 0..1 pacēlu uz 5..7

Un kā uzlabojās ātrumi, kas ir gala mērķis? ;) 

Cik esmu mēģinājis, tad šad tad download ātrums palielinās, bet uploads vienmēr ir pilnīgā pakaļā ar šām antenām!  

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Ronalds teica:

Un kā uzlabojās ātrumi, kas ir gala mērķis?

 

Bez antenas bija DL max kādi 2Mbit, UL max labi ja 1Mbit.

Ar antenu izdevās pacelt DL uz kādiem 7..9Mbit, UL, ja nemaldos kaut kādi 2..4Mbit.

800MHz parasti UL ātrums ir mazs.

1800MHz ar LP27 UL ātrumu ja RSRP ir max 100db un RSRQ ir max 10db un SINR ir virs 3, tad var tīri labu dabūt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Ronalds teica:

bet uploads vienmēr ir pilnīgā pakaļā ar šām antenām

Man pat vakaros, kad down ir lejā, up strāda ar 30 mbit

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , AVilks teica:

Bez antenas bija DL max kādi 2Mbit, UL max labi ja 1Mbit.

Gan jau ka rūteris bija telpās! Būtu bijis interesanti salīdzināt kāds ātrums un signāla līmenis ir, ja rūteri noliek tur pat, kur stāv antena. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ronalds teica:

Gan jau ka rūteris bija telpās!

Visi viņus tur iekštelpās :D

 

Pirms 1 minūtes , Ronalds teica:

Būtu bijis interesanti salīdzināt kāds ātrums un signāla līmenis ir, ja rūteri noliek tur pat, kur stāv antena. 

 

Nav sanācis šādu eksperimentu veikt. Ir tikai testēts Mikrotik SXT, ar to vienkārši, vai nu signāls ir labs, vai slikts, nav čakara, kā ar Huawei :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , AVilks teica:

Visi viņus tur iekštelpās

Nē! Es savējo turu aukstos bēniņos (jau 2,5 gadi stāv un nav problēmu) un pāris klientiem esmu uzlicis iekš ūdens necaurlaidīgām kastēm. Rezultāti ir labi, labāki nekā ar antenām.

Tipa šitāda. https://www.konstantatvis.lv/lat/catalogue/10502/0020021.html

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , AVilks teica:

 

Tici man strādā, šajā lauciņā jau esmu vairāk kā 3 gadus ;)

 

Es vairāk kā 20 un tad? :) Tā antena uz 800 nevis strādā, bet ir labāka par naglu. Tu zini kādās frekvencēs mūsu operatori strādā? Tie elementi ir vienkārši pa īsu. Esi antenas attiecībā pret dipolu mērījis kaut ar swipu? Tur ir milzīga atšķirība, tāpēc nevajag ieteikt to, kas ir paredzēts citam diapazonam. Tas, ka operatori lažo un dod, kas nu ir pieejams ir cits stāsts, bet ja jāizvēlas antena, tad jau labāk LP28, kura tiešām ir atbilstoša nepieciešajām frekvenču joslām. Ja nu kas, tad te jau par šo tematu bij diskusija.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , Ronalds teica:

ūdens necaurlaidīgām kastēm

 

Pirms 23 minūtēm , Ronalds teica:

  IP 44 nu gan galīgi NAV ūdens necaurlaidīga ... tie kabeļu ievadi tur ir atsevišķas detalas kuras tur vienkārši ieliktas ... varēji jau kādu IP65 vismaz ielikt piemēram .

Link to comment
Share on other sites

AVilks, var tikai piekrist Racer, jebkura antena strādā labāk par naglu. Antenu lietās valda pilnīga bezpoņa gan no operatoru puses, gan klientu. Logoperiodiskā antena ir universāla, bet paši tak zinat, kas der visam, neder nekam. Tapēc Ronalds uzliek rūteri staba galā un tas ķer labāk kā logaperiodiskā antena. Ja ir slikti uztveršanas apstākļi, tad jāliek yagi tipa antena uz vienu diapazonu un visdrīzāk uz 800MMz, jo uz 1800MHz jau vajag tiešo redzamību uz torni. Tapēc jau uztveršana švaka, ka nav tiešās redzamības.

Link to comment
Share on other sites

Te bij kaut kāda tēma par to cik dziļi par audio lietām spriest. Man forumā mazliet pietrūkst dalīšanās ar argumentētu pieredzi par radio un antenu lietām (lab, arī video :) ), jo pēc būtibas - mazliet ar Didzi pakasos šad tad, lielākā daļa vispār nesaprot par ko ir runa un uzskata to par sērkociņu skaldīšanu, lai gan tā ir ļoti svarīga padarīšana, ja ir nepieciešams labs signāls (vienalga TV, radio vai mobilie sakari). Baigi novienkāršota pieeja ar attiecīgiem rezultātiem... :(

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps
2017.09.2. , 10:13, AVilks teica:

Ja būs pieejama viena 800MHz frekvence, tad antena pastiprinās to.

Nu gan būs cilvēciņam zili brīnumi, kad atklās, ka antena neko neizvēlas un VIENMĒR pastiprina visas frekvences reizē. :D Un vēl to, ka pastiprinājums atkarīgs ne tikai no virziena, bet arī no frekvences.

 

pirms 2 stundām , Racer teica:

Lp27 normāli nestrādās mūsu LTE800 MHz diapazonā, jo viņa tam nav paredzēta. Apskaties specifikāciju.

Ja jau tur ir no 850 MHz, tad arī 800 MHz kaut cik ņems.

 

Pirms 19 minūtēm , Racer teica:

Man forumā mazliet pietrūkst dalīšanās ar argumentētu pieredzi par radio un antenu lietām (lab, arī video :) ), jo pēc būtibas - mazliet ar Didzi pakasos šad tad, lielākā daļa vispār nesaprot par ko ir runa

Un Tu domāji, ka mežaveciskā tolerastijas pret debīliķiem politika novedīs pie kā cita kā debīliķu foruma? :D Ar uz pirkstiem skaitāmiem izņēmumiem visi pārējie, kuri kaut ko sajēdz, ir vai nu aizbēguši dēļ debīliķu bariem, kurus šeit ciena, vai nobanoti. Principā tagad var atgriezt JJP un citus garīgi atpalikušos, jo forums tagad ir viņu līmenītim atbilstošs.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Inspektors Caps teica:

Ja jau tur ir no 850 MHz, tad arī 800 MHz kaut cik ņems.

Droši zini, ka ar + zīmi ņems, vai tik prātuļo? Varu Tev reālas līknes šāda tipa antenām parādīt, kur pastiprinājums ir ar - zīmi, attiecībā pret dipolu. Ai lab, po...

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Didzis teica:

Ja ir slikti uztveršanas apstākļi, tad jāliek yagi tipa antena uz vienu diapazonu un visdrīzāk uz 800MMz, jo uz 1800MHz jau vajag tiešo redzamību uz torni. Tapēc jau uztveršana švaka, ka nav tiešās redzamības.

Piekrītu, bet nu īsti nav iespēju to tiešo redzamību nodrošināt, tad nu jāmēģina visi iespējamie varianti. es tikai par, ka būtu jāliek antena katram diapazonam sava. ja man vajag divas - 800 un 1800, kā es viņas abas varētu pie rūtera pieslēgt?

 

Pirms 43 minūtēm , Racer teica:

Droši zini, ka ar + zīmi ņems, vai tik prātuļo? Varu Tev reālas līknes šāda tipa antenām parādīt, kur pastiprinājums ir ar - zīmi, attiecībā pret dipolu. Ai lab, po...

Paldies par info, nav ko strīdēties ar tiem, kas nevēlas uzklausīt citu pieredzi. es brīnos, ka LMT man apgalvoja, ka viņiem ir tikai LP27, un nekas labāks neesot. varētu jau pats pirkt to LP28, atkal izmaksas.. pie reizes jautājums, ir jēga izvēlēties MIMO risinājumu? šādu piemēram http://euroantenna.eu/index.php?e=2&p=p45

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , uldise teica:

ir jēga izvēlēties MIMO risinājumu?

 

Grūti teikt, jāsaprot kāda ir situācija, bet ja nav īpaši specifiska, tad ar LP28 un labu kabeli tipiskā gadījumā visam ir jābūt ok. Ja ir uz robežas, tad var domāt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 27 minūtēm , Racer teica:

 

Grūti teikt, jāsaprot kāda ir situācija, bet ja nav īpaši specifiska, tad ar LP28 un labu kabeli tipiskā gadījumā visam ir jābūt ok. Ja ir uz robežas, tad var domāt.

nu jā, kā to robežu noteikt, es teiktu, ka esmu uz robežas. ar Mikrotik SXT labā laikā bez vēja RSSI -70, RSRP -104, RSRQ -11, SINR +10. Tikko sākas vējš/lietus, RSRP iet -110 un zemāk, SINR tiecas uz nulli..

Link to comment
Share on other sites

Pirms 45 minūtēm , uldise teica:

ja man vajag divas - 800 un 1800, kā es viņas abas varētu pie rūtera pieslēgt?

Ar filtriem sasumēt antenas nav sevišķi sarežģīti. 800Mhz sanāk ļoti tālu no 1800Mhz un nevajaga nekādu asu filtru. Gatavu gan neesmu manījis, jo neesmu arī meklējis.

Uldise, ja maisa slapji koki, tad jāceļ antena augstāk, vai jānocērt koki, ko visdrīzķ nevarēs izdarīt. Nav tur citu variantu. 1,8GHz frekvence caur slapjām lapām cauri netiek.

pirms 2 stundām , Racer teica:

lielākā daļa vispār nesaprot par ko ir runa un uzskata to par sērkociņu skaldīšanu, lai gan tā ir ļoti svarīga padarīšana, ja ir nepieciešams labs signāls

Te nu var tikai piekrist.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 39 minūtēm , Didzis teica:

Ar filtriem sasumēt antenas nav sevišķi sarežģīti. 800Mhz sanāk ļoti tālu no 1800Mhz un nevajaga nekādu asu filtru. Gatavu gan neesmu manījis, jo neesmu arī meklējis.

Uldise, ja maisa slapji koki, tad jāceļ antena augstāk, vai jānocērt koki, ko visdrīzķ nevarēs izdarīt. Nav tur citu variantu. 1,8GHz frekvence caur slapjām lapām cauri netiek.

Man tur simtgadīgas liepas, kurām jo augstāk, jo vairāk lapu :), cirst nav variantu. tāpēc arī bija tāda doma, ka iespējams, ka vajag tomēr aparātu, kas māk arī 800Mhz, lai sliktā laikā kaut manuāli var pārslēgt. jau rakstiju, ka Mikrotikam ir jauns produkts: http://router.lv/product/415/lv/, tam ir iekšā attiecīgs modēms. un tad atkal ir antenas jautaajums, jo vajag lai strādā abās frekvencēs.

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , Dils teica:

IP 44 nu gan galīgi NAV ūdens necaurlaidīga ... tie kabeļu ievadi tur ir atsevišķas detalas kuras tur vienkārši ieliktas ... varēji jau kādu IP65 vismaz ielikt piemēram .

Es iemetu pirmo pagadījušos pēc bildītes. Pērkot veikalā sadales kasti es mazāk skatos uz speceni, bet vairāk lai būtu normāli uztaisīta.

Kaut gan IP 44 nozīmē:

Pirmais 4 - First Digit: Solids  >1mm    Most wires, screws, etc. - putekļi var nokļūt iekšā

Otrais 4 - Second Digit: Liquids  Water splashing against the enclosure from any direction shall have no harmful effect.

Ar ko pret lietu tā kā jāpietiek! Nu jā, ar kačeru mazgāt un peldināt nedrīkst.... 

http://www.dsmt.com/resources/ip-rating-chart/

 

pirms 4 stundām , uldise teica:

ir jēga izvēlēties MIMO risinājumu?

Par šo bija krievu forumos gara un plaša diskusija kura nenoveda ne līdz kādam kopsaucējam. 

Tīri teorētiski LTE izmanto MIMO. Tīri praktiski neviens nevarēja apliecināt ka ar divām antenām būtu novērots kaut niecīgs ātruma pieaugums. Tas gan Krievijas 4G operatoriem. Kā es saprotu - tīri pēc teorijas lai MIMO strādātu vajag divas antenas, kuras tomēr neatrodas tieši blakus viena otrai. Un vairumam gala lietotāju iekārtām to fiziski nevar nodrošināt. Un tāpēc operatori šo neievieš. 

Da ko tur par mimo - nav pat normāla vienas antenas risinājuma... Mana pieredze rāda, ka uzlabojumi no operatoru dotajām antenām ir tikai tāpēc, ka viņas tiek novietotas krietni labākos uztveršanas apstākļos. 

Link to comment
Share on other sites

Tukša spriedelēšana - kāda jēga ir salīdzināt iekārtu, kurai ier iebūvētā anetna, kas paredzēta konkrētajiem dieapazoniem, bet ir ar mazu pastiprinājumu ar antenu, kas neatbilst kādam no diapazoniem un normāli kādā no tajiem nestrādā + ienes kabeļa zudumus? Tāds bezmērķīgs laboris. :D

Link to comment
Share on other sites

@Racer pa lielam piekrītu. Bet man šad tad ir tīri praktisks uzdevums nodrošināt internetu vietā kur sūdīgi ar zonu vai kur konstrukcijas bloķē signālu un tā kā rāda reklāmās - iespraud rūteri elektrībā un viss notiek nestrādā.... Tad nu ir izmēģinātas daudzas operatoru dotās antenas - sākot no maziņām, līdz salīdzinoši lielām. Ir provēts arī  ISKRA DTX-92 priekš 800mhz palaist. Kā es pēc tavējā antenu testa sapratu, tad tajā antenā ir filtrs priekš LTE frekvencēm un bez antenas pārbūves tur nekas pat teorētiski nevarēja sanākt. 

Tā kā pagaidām es esmu palicis pie varianta celt rūteri mastā - tīri praktiski tas nodrošina vislabākos rezultātus un maksā lēti. Mikrotik SXT LTE dara tieši tāpat! 

Link to comment
Share on other sites

Sava loģika gaisā paceltam rūterim ir. Signāls tur augšā ir daudz spēcīgāks, kas ir tīri loģiski. Rūtera iebūvētā antena kāreiz pietiek tādiem signāla līmeņiem un nav jāštudierē  antenu lietas. Masts ta jāslen gan rūterim, gan antenai. Tur starpības nav. Kasti masta galā nevajag hermētisku. Hermētisks šai pasaulē nav nekas un ar laiku kastei silstot un atdziestot, kondensāts tiek iesūkts iekšā, bet ārā netiek. Vislabāk lai kaste apakšā vēdinās, bet augšā jumtiņš. Tas tāds paspārnes efekts, bet mājas paspārnē vienmēr sauss.

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , Inspektors Caps teica:

Un Tu domāji, ka mežaveciskā tolerastijas pret debīliķiem politika novedīs pie kā cita kā debīliķu foruma? :D Ar uz pirkstiem skaitāmiem izņēmumiem visi pārējie, kuri kaut ko sajēdz, ir vai nu aizbēguši dēļ debīliķu bariem, kurus šeit ciena, vai nobanoti. Principā tagad var atgriezt JJP un citus garīgi atpalikušos, jo forums tagad ir viņu līmenītim atbilstošs.

ja tu atkal šito hui*u sāksi dzīt tad atkal varēsi atpūsties... nafig nevari diskutēt, spriedelēt un dalīties ar info nevs visus te automātiski noliec zemāk par sevi, tu kkāds emulators ar neirobežotu kapacitāti zināšanās esi?

Cik reizi jau tas ir izrunāts, ka forumi ir domāti lai cilveki gūtu atbildes uz kaut kādiem jautajumiem un apspriestu problēmas/risinājumus... netiicu, ka esi visgudrs visās sfērās un nebūtu tāds jautajums, ko tu ne bū, ne bē, bet kāds cits šeit zinatu... tad arī uzreiz automātiski tevi ierindot pie debīliķiem?

Nu nav visiem jāzin par kut kādm antenu pastiprinājumu frekvencēm, elektronu kustībām utt, jo videjam cilvēkam to nafig nekad nevjadzēs. Cita lieta protams ir, ka daži savu aplamo viedokli šeit cietpaurīgi sludina, bet nu tādēļ ir cilvēki, kas saliek visu pa plauktiņiem

 

Visus tagad, kas perfekti nezin par antenām un viļņiem man banot ārā un atstāt tevi ar Reiseru un Didzi? vai kas būtu jādara? Tieši dēļ šadas attieksmes daudzi vairs neko nejautā, jo tiks nosaukti par debīliķiem. Tā vieta jautajumu uzdos kādā ārzemju forumā. 

Labots - Zin...
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Ronalds teica:

Par šo bija krievu forumos gara un plaša diskusija kura nenoveda ne līdz kādam kopsaucējam. 

Tīri teorētiski LTE izmanto MIMO. Tīri praktiski neviens nevarēja apliecināt ka ar divām antenām būtu novērots kaut niecīgs ātruma pieaugums. Tas gan Krievijas 4G operatoriem. Kā es saprotu - tīri pēc teorijas lai MIMO strādātu vajag divas antenas, kuras tomēr neatrodas tieši blakus viena otrai. Un vairumam gala lietotāju iekārtām to fiziski nevar nodrošināt. Un tāpēc operatori šo neievieš. 

Da ko tur par mimo - nav pat normāla vienas antenas risinājuma... Mana pieredze rāda, ka uzlabojumi no operatoru dotajām antenām ir tikai tāpēc, ka viņas tiek novietotas krietni labākos uztveršanas apstākļos. 

Nu es šādus MIMO risinājumus esmu redzējis ceļmalās, kur ceļu būvniekiem ir salikti vagoniņi - kā reiz ļoti līdzīgas tās antenas viena zem otras. pēc specenes attālumam starp tām jābūt vismaz 50cm. otrs - euroantenna cilvēks, ar kuru sazinājos, arī ieteica likt MIMO variantu, ja ir švaki ar zonu. Trešais - LMT cilvēks, kas reiz bija ciemos pie manis, izmēģināja Huawei rooterim pieslēgt otru antenu, gan to nemēģinot novietot attiecīgā attālumā - līdz ar to rezultāts bija tieši tāds pats kā ar vienu.. 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...