Jump to content

IP videonovērošanas kamera un aķis


Ronalds
 Share

Recommended Posts

Aķim kasti paņēmu no šiem 

http://www.laivupreces.lv/katalogs/akumulatoru-kastes/pr/max-120a.html

 

Bet nu vākā ir caurumi... Dabūju ar karsto līmi viņus aizlīmēt.

Kopā sanāca šādi 

IMG_20170810_094030239.jpg

 

Pamērīju ko dod ārā saules paneļi tagad, pa pusei apmākusies diena.  0,1A pie ~200V, jeb 20W.... Jeb knapi pietiek kamerai un rūterim!  Nedaudz bailes ka tomēr ar 6 paneļiem būs par īsu lai uzlādētu aķi un kameras arī pa nakti strādātu.  Nu labi, paneļu izvietojums nav optimāls. Cerams ka noliekot objektā būs nedaudz labāk.

Link to comment
Share on other sites

Baigais paneļi laukums! Kā stprināsi, uz trubas metināsi slīpu konstrukciju un tad paneļus klāt?

Link to comment
Share on other sites

TAs viņš pie savas mājās paneļus zālē nolicis! :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Es sistēmu pie savas mājas testēju. Skaidrs ka man mājā ir elektrība! ;) 

Sistēma tiks likta pie klienta objektā kur nav elektrības. 

Pirms 54 minūtēm , jema teica:

Kā stprināsi, uz trubas metināsi slīpu konstrukciju un tad paneļus klāt?

Par to lai klients domā. Objekts ir tikai uz laiku. Domājams ka līdzīgi kaut kur atslies.

Link to comment
Share on other sites

Vēl nočakarējos ar bites internetu! Nav reālās IP adreses. Nav, kaut bija pasūtīta....

Sarakstījos ar Biti un tad viņi man tā pilnīgi starp citu pateica ka APN jāmaina no "internet" uz "pro"

Bļin, tiešām citāda kompānija - viņi laikam iedomājās ka es šo spēju uzminēt.... Brrrrr..... Vairākas stundas dēļ šā pazaudēju..... 

Link to comment
Share on other sites

Nu LMT ja ir reālais IP, tad APN ir cits, bet viņš jau rūtera ir iešūts

Link to comment
Share on other sites

Kad es paņēmu no LMT gprs+ lai būtu reālā adrese viņi man uzreiz pateica ka APN ir jāmaina. 

Link to comment
Share on other sites

p.s. Saule pagriezās izdevīgākā lenķī un un paneļi ražo 30w. :D Nebūtu mākoņu moš kādi 60w būtu! 

Un man patīk kabeļi saules paneļu pieslēgšanai - kādi 3mm2 vismaz. Tas nekas ka vairāk 0,5A tur būt nevar. Mārketings lai smukāk izskatās! 

Link to comment
Share on other sites

No tāda laukumu, sūdīgi!

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
pirms 2 stundām , Ronalds_ teica:

Tas nekas ka vairāk 0,5A tur būt nevar.

Tur ir cits princips - paneļus ar Y konektoriem var arī paralēli slēgt - tad ir mazāk volti un lielāka amperāža. Katram pēc vajadzībām. 

Diezgan precīzi varētu notestēt, pieslēdzot kādu 200w halogēno tai štellei - var gadīties, ka aķim pašlaik neko nevajag un tāpēc strāva minimāla. 

Bet nu 200V līdzstrāva ir interesanti un mēreni bīstami.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Vajadzētu sameistarot slogdakšu un samērīt katru no tiem paneļiem atsevišķi - varbūt kāds no tiem ir defektīvs. Neba nu velti šie tika nodemontēti. 

 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , Bruketajs teica:

Bet nu 200V līdzstrāva ir interesanti un mēreni bīstami.

Kas tur tāds bīstams? Cik zinu tad līdzstrāva ir mazāk bīstama kā maiņstrāva, bez tam neviens gals tur nav iezemēts, tātad lai dabūtu pa nagiem ar vienu roku jāpieskaras plusam, ar otru mīnusam. 

 

 


Pirms 27 minūtēm , Bruketajs teica:

Tur ir cits princips - paneļus ar Y konektoriem var arī paralēli slēgt - tad ir mazāk volti un lielāka amperāža.

Jā, bet ne jau vadā no katra konkrēta paneļa! Slēdz ka gribi, pat pēc maksimālās jaudas, kas uz paneļa rakstīts 50w, 50V - pat ideālos apstākļos vairāk par 1A strāvas nebūs! Un 1A strāvai nevajag 3mm2 vadu! 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , Ronalds_ teica:

50V - pat ideālos apstākļos vairāk par 1A strāvas nebūs! Un 1A strāvai nevajag 3mm2 vadu! 

Nu ja desmit paralēli bus gan!


Pirms 12 minūtēm , Ronalds_ teica:

Cik zinu tad līdzstrāva ir mazāk bīstama kā maiņstrāva,

Pie nelieliem spriegumiem.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , jema teica:

Nu ja desmit paralēli bus gan!

Tas pēc to 10 paneļu savienojuma vietas! Bet no katra paneļa uz savienojuma vietu tik resns vads ir perebors! 

Link to comment
Share on other sites

Viss jau tiek unificēts, savādāk secība būtu svarīga un padomā cik liekas rezerves daļas jāglabā :biggrin:

Labots - jema
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Pie 200V līdzstrāva var izrādīties bīstamāka, kā maiņstrāva, jo "nedrebina" bet savelk muskuļus. Taču tas tiešām būs bīstami, ja pieķersies vienlaikus abiem vadiem.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sule spīd uz paneļiem, tad te ir tā situācija, ka nu nekādīgi nevar atslēgt španungu. Tapēc bišku jāuzmanās tos štepseļus raustot. Atceroties lampu tekevizoru un radio laikus, diez vai uzreiz ar 200V līdzstrāvas nositīs, bet patikami nav.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Esmu ākstoties un "štepselējot" kopā makten daudz "kronas" arī norāvies un sajūta ir mazliet savādāka, kā no rozetes. 

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 55 minūtēm , Didzis teica:

iez vai uzreiz ar 200V līdzstrāvas nositīs, bet patikami nav.

Tiešām ir bīstami? Kaut kā pēdējos 20 gadus esmu dzīvojis ar domu ka līdzstrāva ir fufels. Iedeva man paturēt Metalurga elektriskajā cehā, ja nemaldos 600V līdzstrāvu vienā roka plusu, otrā mīnusu un neko, pilnīgi neko nejūt. Gribat teikt izjokoja???

Link to comment
Share on other sites

Tu būtu ļoti auksts un ar apdegušām rokām!

Link to comment
Share on other sites

Bļ###, mātes bērni, šitā jokot, es taču reāli 20 gadus nifiga nebaidījos no līdzstrāvas, no autiņa reiz plikām rokām norāvu nost trūkušus tramvaja vadus 

Link to comment
Share on other sites

Boni!

Atkārto to joku vēlreiz...:D

Apmēram 600V DC dabūsi no 2 fāzēm + diožu tiltiņš un elektrolītiskais kondensators...

Tikai stāvi uz izolētas virsmas, + un - rokā paņemot...

Tomēr ceru, ka neatkārtosi šo pašnāvības mēģinājumu...

Link to comment
Share on other sites

Tad kur ir fiška tur? Nu man tak dzirksteles starp kabeļiem nodemonstrēja utt. Var to izdarīt vai nē? Tb tas bija varen smalks joks vai kā?


Es saprotu ka sēžot uz izolatora var vienam droši ķerties klāt, tik kaut kā atmiņā ir palicis ka varēja tiešām katrā rokā pa kabelim turēt

Link to comment
Share on other sites

Domājams ka tur nebija 600V!

Ja būtu bijis 600V nez vai te tagad rakstītu!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ā, nu jā, pateica 600V a nekur jau rakstīts tas nebija, kaut kādi kabeļi uz ceha grīdas mētājās un viss. Nu jā, bet stulbs joks tomēr, a ja nu es būtu dzīves gaitā atradis ko jaudīgāku līdzstrāvā un droši ķeries klāt

Link to comment
Share on other sites

Es vienreiz dabūju ar līdzstrāvu, tā ka maz nelikās. Padomju laikā Rīgā kāpjot trolejbusā, slapja ziema bija, apavi samirkuši, pa pusei peļķē stāvēju, pieturā kāpu iekšā trolejbusā, kāja pie zemes, ar pliku roku pieturējos pie stieņa, tas nezin kāpēc bija bez izolācijas, plika alumīnija caurule, parasti tie stieņi bija notīti ar plastmasu, bet tam trolejbusam stienim tā plastmasas izolācija nebija. Zini, ragā salieca, pat ievaidēties nevarēju, pavisam īsu brīdi, tad atlaida... Apkārt stāvošie nepajokam nobijās no tā skata... Kaut kas tajā trolejbusā nebija kārtībā ar izolāciju, plus mitrais laiks, izspruka kaut kā tā strāva... Cik trolejbusa vados spriegums? Līdzstrāva 600 V? Diez vai man tie visi 600 V tika... Bet pieredze ar līdzstrāvu sanāca... Pēc tā gadījuma vairākas dienas bail bija tuvoties trolejbusiem.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
pirms 12 stundām , abi teica:

Gribat teikt izjokoja???

Užosnah! Nekompetence līdz atdurei. Vai ta pirms ierakstīšanas neniezēja nagi iekš to google apskatīt?

 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Vai šis pasākums tika novests līdz "produkcijas" stadijai? Ja jā, tad vai ir jau kādi secinājumi - plusi, mīnusi, ko vajadzēja savādāk?

Link to comment
Share on other sites

Jā, tika palaists un veiksmīgi strādāja. Tagad darbi objektā ir pabeigti un videonovērošana vairs nav vajadzīga. Būtu bijis interesanti uzzināt vai tagad saules bačas spētu kameru nobarot, bet nekā. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...