Jump to content

Televizora iegāde , Sony - Samsung


selfeducation
 Share

Recommended Posts

pirms 2 stundām , ivo teica:

šim modelim super cena, pēc tam būs dārgāk - bullšits. 

Nop, tā var gan būt atsevišķos gadījumos. Šādi vienreiz bija ar Sony X9 kkada izpārdošana (Sony dienas?) un kkadu baltu Samsung 55" , kas vienmēr bija par 100 EUR dārgāks nekā nebaltais. Šim nolaida cenu pa kkadiem 30% uz nakts izpardosanu un tā arī bija vienīgā reize, kad viņš tik zemu maksāja. Par konkrēto Philips nemacesu spriest. Manuprāt viņi drīz maina uz jaunu sēriju OlED tā ka pastāv varbūtība, ka cena tiešām vairs tik zema nebūs. Ja vēl nemainās modeļi tad gan jau pa tādu cenu vēl varēs dabūt

Link to comment
Share on other sites

2018.05.28. , 13:42, Joiman teica:

Budžets ~1400,- eur.

Labprāt argumentēti maksātu mazāk.

 

Sry, atbildēju, bet neatbildeju.

 

Ap 1400 EUR laikam jau nekas labāks par to Sony x85 , ko izvēlējies nebūs :)

nakamais līmenis jau ir 1700 EUR robežas - Sony X9 vai arī Samsung MU9000

 

ehh, laiki pienākuši, 65" , kas kcik jeedzigi rāda jau pa 1000 Ls pieejami

 

Link to comment
Share on other sites

MartiniB
2018.06.1. , 10:28, Dils teica:

vai slidzini.lv nemāki lietot?

ja buutu tv mekleejumos noteikti palietotu :)

bet saldie i-net veikalu piedaavajumi ne katru reizi izraadaas reaali un panjemami bez 3 ned. gaidiishanas + priekshapmaksas,

to cenu biju reaalaa veikalaa saziimeejis, linku ieliku tikai piemeeram

 

un labi atceros, ka pagaajushaa gada apriilii

tikai caur paziishanos Boot forumaa, kuram savukaart bija paziishanaas Philips paarstaanieciibaa,

vareeja pasuutii sho modeli, kaa individuaalu spec pasuutiijumu un par baisiem 3t,

sabremzeeju sevi un pietureejos pie zemes:

https://boot.ritakafija.lv/forums/index.php?/topic/169208-ieberziens-201703-tv-līdz-50/

 

p.s.

iepeerkoties i-net veikalaa visdriizaak neizdotos tik veiksmiigs staasts

https://boot.ritakafija.lv/forums/index.php?/topic/169208-ieberziens-201703-tv-līdz-50/&page=2&tab=comments#comment-1986286

 

Labots - MartiniB
Link to comment
Share on other sites

p.s. nopirkām šodien Sony android tv KD65 XE8505. viss forši.

intuitīvs tv, ērta pults.

no shortcut app nokačāja kanālus un ielika tv listē, iptv slēdzas ar pogām kā ltc dekoderī.

bilde laba, visiem patīk. iesaku.

 

 

Labots - Joiman
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

raivkreic

Jā ar shortcut tieši tāpat ir Philips 43PUS7303 uz androidtv OS 7.0. Shortcut kanālus var pārslēgt it kā tie būtu virszemes tv. Shortcut parādas Tv avotu sarakstā: HDMI1, HDMI2, Shortcut utt. Jautājums- kā tiem shortcut kanāliem gidu (EPG) dabūt? Tikko ieinstalēju aplikāciju gids ir, bet vēlāk pēc Tv izslēgšanas/ieslēgšanas- gids ir tukšs. Vienīgais ko esmu mainījis- Netflix pogai uz pults citu nozīmi piešķīru un Philips aplikāciju joslu sākuma ekrānā noņēmu.

Link to comment
Share on other sites

o.. paldies par ideju.. strādā.. arī manam philipsam ar 7.0 android.. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , Radiolietis teica:

Ar ko atšķiras QLED no OLED ? Kurš labāks, ja skatās SD kanālus VTV?

Trollē, vai nopietni?

 

QLED ir Samsunga treidmarks priekš LCD TV ar quantum-dot aizmugures apgaismojumu - pa lielam tas pats parastais LCD televizors, tikai ar krutāku un precīzāku aizmugures apgaismojumu un labāku kontrastu (jo, atšķirībā no parastā LED TV, tam var reāli atslēgt apgaismojumu bildes vietās, kuras ir melnas).

OLED ir pilnīgi cits zvērs, kur katrs pikselis ir trīs (vai četri, vai pieci) atsevišķi LED subpikseļi, un kontrolējas individuāli. QLED aparāti sākas no 700Eur, kamēr OLED sākot no tūkstoša un uz augšu.

 

SD kontents uz jebkura mūsdienu TV izskatīsies pēc sūda, pat ar visiem maģiskajiem upscaleriem. :D Ko vispār vēl SD kvalitātē skatīties šodien? Debilizējošo televīziju? 

Labots - Artanis
Link to comment
Share on other sites

Qled būs arī spilgtaks un spēs parādīt vairāk krāsas (no ļoti spilgtas līdz ļoti tumšai) nekā OLED

Qled Samsungiem ir arī freesync atbalsts (aktuāls geimeriem)

 

OLED savukārt būs nepārspēts melnā dziļumā un kontrastā. Mīnuss lielākais ir, ka visticamāk ar laiku iedegs tas LTV7 vai RenTV logo stūrī. OLED arī laikam draudzigaks cenā.

 

Ko ņemt prieks SDR - parastu vidējās klases LED TV.

 

Tālāk , ja tomēr skatās HD, tad QLED ja skatisies gaisos apstākļos pārsvarā, OLED ja tumšos. Kkā tā.

Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , Zin... teica:

QLED ja skatisies gaisos apstākļos pārsvarā, OLED ja tumšos. Kkā tā

Sanāk, ka tomēr OLED nav lonceptuāli labāka bilde par QLED?

Link to comment
Share on other sites

Nekas nav perfekts. OLED lielākā potenciāla problēma ir iedegasana un, ka spilgtuma ziņā tomēr vēl ir ierobezojumi... Personīgi es gan izvēletos OLED no abām tehnoloģijām pašlaik laikam. Kgan ja būtu pateicīga cena QLED kādā akcijā, arī nesmadetu, jo kontrasta attiecība topa gala qled ir praktiski ideāla tāpat.

Link to comment
Share on other sites

MartiniB

LCD-QLED

prieksrociibas:

labaak raadiis spilgtas sceenas gaishaa telpaa,

bet 1000+ spilgtums ikdienaa nemaz nav nepiecieshams(jaaskataas ar sauleneem)

veel dazhus gadus atpakalj ljoti krutiem LCD-LED bija 400, OLEDiem ir *2.

ljoti patiik Samsung koncepts atdaliit smadzenes no panelja,

uz kuru aiziet tikai baroshanas vads un viens optiskais kabelis no pamatbloka, kuru var pasleept

miinusi:

pieejams tikai Samsung teljukos,

kuros kustiibu izliidzinaashanas algoritmi ir veiksmiigaaki par LG un Sony bet atpaliek no Philips

 

OLED

prieksrociibas:

nu jau pieejams dazhaadu razhotaaju tv,

par cik kustiibu izliidzinaashana un ambilight man ir ljoti svariigi izveele ir buutu gauzhaam vienkaarsha - Philips

miinusi:

dazhaadas kraasas zaudee savu spilgtumu atschiriigaa tempaa,

kaiminjam ir jau ~4 gadus LG, defekti acii neleca, bet ar lupu nepeetiiju

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , MartiniB teica:

kustiibu izliidzinaashana

Tiešām šo lieto? ?

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Labrīt, kā Tu attēlosi laukus uz progresīvās matricas bez algoritmiem? Visas kustības būs strīpās. 

Link to comment
Share on other sites

@Racer, Labrīt. Es uz sava TV skatos gan VTV, gan saturu no kompja... visi attēlu uzlabotāji ir izslēgti, viss parādās OK. Šis ir atbilde par algoritmiem uz progresīvās matricas - tie darbojas vienalga, vai attēla uzlabotāju ieslēdz, vai nē, vienkārši attēlo(kā nu kurš ražotājs to dara), nevis uzlabo.

Ir iespējams ieslēgt arī kustību izlīdzināšanas efektu, kas it kā padara visu tādu plūdenu... bet, nē, tā ir tāda sintētika ar konkrēti sintētiskiem starpkadriem. Es skatos visu ar izslēgtiem attēla uzlabotājiem un, vismaz priekš manis, ir OK.

Link to comment
Share on other sites

nez.. mans Philips UHD TV.. tīri smuki rāda arī SD bildi.. tiesa, ja pati SD bilde ir laba ar adekvātu bitreitu u.tml... bet nu mana acs ikdienā piešāvusies tomēr FHD kontentam. 

Link to comment
Share on other sites

Rubb, ir atšķirība kāds teljuks, cik atceros, tev ir zemā galā LG, tur no normāla algoritma ir kā līdz mēnesim. Augsgalam lg oled, tiem pašiem Sony un Philips tā kustību izlīdzināšana reizēm tiešām palīdz pie noteiktiem iestatijumiem nevis vnk , kad tupa ieslēdz.

Link to comment
Share on other sites

@Zin..., jā taisnība(LG 42LA667S-ZB)... Var jau būt, ka uz jaunākiem TV sintētika ir labāka. Bet, atslēgas vārds - sintētika... Esmu bijis ciemos pie draugiem, kuriem labi TV(Philips, LG, Samsung utt), jaunie, ar ieslēgtu to režīmu - uzreiz var redzēt... Kāpēc var redzēt?

Link to comment
Share on other sites

Cik es zinu par šo tēmu, tad video signāls 100% atbilda kineskopam tikai vecajos analgajos TV. Ar kādu ātrumu nāca info no ētera ar tādu ātrumu skrēja elektronu stars pa kineskopu un zīmēja bildi. Puskadrs pēc puskadra. Mūsdienās matricas kadru frekvence gandrīz nekad neatbilst videosignāla kadru frekvencei. Un vēl vairāk neatbilst filmas kadru frekvencei. Es nemaz nerunāju par izšķirtspēju.  Tāpēc jebkurā mūsdienu tv ir videoprocesors kurš visas šās lietas salāgo. 

Te ir tik jautājums cik kvalitatīvi viņš spēj to izdarīt!

Kustību izlīdzināšana ko var ieslēgt/izslēgt tikai maina kādu videoprocesora algoritma parametru -  dod userim izvēles iespēju starp diviem izlīdzināšanas algoritmiem. 

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Tak advancetakiem TV nav tikai ieslēgšana vai izslēgšana. Daudzus parametrus var mainīt un ja neparforse, tad arī nebūs ziepenes efekts un patīkamāk būs skatīties to pašu sportu

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Nu Ronalds jau paskaidroja. Rubb, Tev nav iespēja atslēgt algoritmu, ir iespēja pamainīt tos. Interlaced var uz progresīvās matricas parādīt neko nedarot - kustības strīpās; sapludinot laukus (deinterlace blend) - miglaina bilde; uztaisot deinterlace ar starpkadru interpolāciju - smukāka, bet tā ir ķīmija. Vēl ir variants laukus par kadriem pārvērst, iegūstot 50 kadrus/s, bet 2x samazinās izšķirtspēja. Anyway, runāt par LCD vai LED televizoriem un teikt, ka neizmantoju ulučšaizerus ir varen jautri... :D 

Link to comment
Share on other sites

Ok, kas gribēs saprast, tas sapratīs ko gribēju teikt.

 

Lai nu kā, vot tas "Ziepenes efekts", par ko @Zin... runā, ir tas, kas mani besī. Arī savā TV to varu ieslēgt, bet nu i nafig...

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

Ziepenes efekts ir starpkadru interpolācija un dažādiem ražotājiem ir veiksmīgāki un mazāk veiksmīgi rizisinājumi tās realizēšanā. Protams, katram ir sava subjektīvā izpratne par to kas ir ok, bet es vairāk vērsu uzmanību uz to, ka bez digitālas pēcapstrādes, skatāmu TV signālu principā nevar attēlot mūslaiku televizoros. ;)

Link to comment
Share on other sites

@Racer, jā. OK. Nepareizi iespējams pateicu, nosaucu to vienkārši par "sintētiskie starpkadri", škiet vajadzēja lietot pareizo terminu - "starpkadru interpolācija"(kuru es arī zinu, ar video, tas ir ar pīpi,  neesmu pirmo gadu uz jumta), lai saprastu, ko ar to domāju? :) 

A tā... protams, uz progresīva datu nesēja interlaced fig uzliksi, darbojas ražotāja algoritmi. Bet ne jau par to ir stāsts...

Labots - rubb
kommati
Link to comment
Share on other sites

Zēni sēžu un dzeru, un kaifoju, kā te vienu jēdzienu pa gaisu dzenā, labi ka skolā negāju, savādāk arī varētu ko bilst! :tender:

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , Ronalds teica:

Ar kādu ātrumu nāca info no ētera ar tādu ātrumu skrēja elektronu stars pa kineskopu un zīmēja bildi. Puskadrs pēc puskadra

Un kad kadrs beidzās, radās jauna informācijas ēra, saucās Teletext, ārzemēs pat picu varēja sūtīt, nu Tv programma bija brīvi pieejama, pat pie mums LV sākumā laida, servisa lapas gan kā bizness laika nepacēlās! :thumbsup: Reti jau kurš atcerās par šo skaisto servisu, no SAT gan nāca pilna pakaļa ar info! :biggrin:


Pirmais internets caur TV, starts 100 lapa, serviss 900, pa vidu pat spēles bija! :crazy:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Cik atceros teica ka zem SECAM, tas nestrāda, tad wiki saka ka bija arī serviss PSRS laikos!

В Советском Союзе телетекст использовался, начиная с середины 1980-х годов, для специальных целей: оперативного распространения сообщений ТАСС по редакциям местных газет

Link to comment
Share on other sites

Jā, ja, paies vien pāris desmitgades kad par šo periodu tautā runās kā par laiku kad vēl vecos plazmas TV lietoja horizontāli kopā ar būrīti, lai jaunizšķīlušos cālēnus sildītu!

??????

Labots - abi
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

SD jā, bet HD jau labāk rādīs normāls LCD. Protams ar VA nevis IPS paneli un ja grib "dabigumu", vienmēr ir filmu vai kino režīms

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Zin... teica:

HD jau labāk rādīs normāls LCD.

Nu kas ir normāls. Man Plazmas bilde patīk labāk arī HD variantā. Tiesa plazma ir labā gala Panasonic.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , Zin... teica:

Protams ar VA nevis IPS paneli

Ja plazmu salīdzina ar lētā gala LCD ar IPS matricu, tad, protams, var teikt, ka melnās krāsas nav vispār.

Bet parasti jau TV izmanto ne tikai kinofilmu skatīšanai - dokumentālajai filmai ar dabas skatiem, sporta translācijai vai ziņu pārraidei, spilgtāks un asāks attēls tomēr daudz piemērotāks. Tā kā labs LCD ir vismaz universālāks dažādam video kontentam.

Labots - boto
Link to comment
Share on other sites

Kontrasts jā, piekrītu par visiem 100,bet p7stoņus uz lcd dabūt ir grūti, tad patiešām vajag ļoti labu. Tā kā es tomēr laiku pa laikam gribu pabaudīt kādu filmu, tad THX režīmā neesmu redzējis lcd, kas labāk rādītu. 

Link to comment
Share on other sites

Tak jaunie (2017 un tālāk) visi vidusgala+ LCD nāk ar 10bitu matricām un tur būtu grūti piekasities pustoņiem, savādāk nemaz šie nevarētu hdr attēlot.

 

Bet tā, melnais ir galvenais gandrīz bildē, bez tās tāpat visas krāsas pēc fupekaka izskatīsies

Link to comment
Share on other sites

Pēc manām domām plazma nebūt nebija slikta tehnoloģija. Pirmajiem LCD bilde bija vienkārši briesmīga. Tagad skaidrs ka LCD rāda krietni labāk. Bet domāju ka nākotne pieder OLED.

Link to comment
Share on other sites

Nākotne teorētiski  pieder MicroLED pie kā cītīgi strādā bariņš. Teoretiski MicroLED apiet gan LCD(nav aizmugures gaismiņa) gan oled problēmas (iedegasana un spilgtums), bet nu pāris gadi vēl japaciesas

Link to comment
Share on other sites

Neapstrīdu tēzes, bet saku no pieredzes ko esmu redzējis. Kad iegāju Elkorā un vnk paskatījos uz izlikto televizoru  bildēm, tad vienīgā kura man likās plazmas nomaiņas vērta, bij besīgi dārgam OLED TV, attiecīgi sapratu, ka jāpagaida. Es neesmu Plazmas vai LCD fans, vnk acs ir trenēta... :) 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...