Jump to content

CCTV / Video noveroshana.


INTRASERVERNET
 Share

Recommended Posts

Vecais Agilent (tagad Keysight) WireScope sērija
Viavi OneExpert sērija
EXFO MaxTester sērija
LanTEK III

Jautājums jau ir par pielietojumu un nepieciešamību, jo tādas iekārtas ir jāizmanto ikdienā, lai atpelnītos, maksā (nepateikšu precīzi, to tad pie izplatītājiem jājautā) sākot no 3k €, tāpēc tā vienkārši "paspēlēties" nesanāks. Ja grib tikai priekš sevis, var mēģināt ko no augstāk minētajiem ražotāju discontinued lietotiem produktiem meklēt ebay/amazone, bet nu skaidrs, ka tur nebūs kalibrēšanas/verifikācijas sertifikāts, attiecīgi oficiāli ar to iekārtu neko darīt nevarēs.

Ja vajag tikai TDR, tad gan varianti ir daudz vairāk un cena ir patīkamāka, nesen noskatījos apskatu par Pockethernet, interesants produkts.

Link to comment
Share on other sites

uldii12345

Nezinu cik izmaksā optika un rakšana, bet noteikti vairāk par 80eur, es liktu mikrotik radiolinku. Vairāk kā gadu objektā bija kamera hika apmēram uz 130m cat5e kabeļa ar poe. Īstenībā baigi dīvaini, ka 70m rodas problēmas, tā nevajadzētu būt. Mikrotik gper arī ir likti, kopumā dabūts cauri 1gbit links kopumā pāri 200m kabelī ar 3 gper. Droši vien pietiktu pat ar vienu gper, bet manā gadījumā nepietika kabeļu garums līdz sviciem abos galos. 

Link to comment
Share on other sites

uldii12345

tad vispār par ko ir jautājums, ja jau tev pašam ir atbilde? jebkurā gadījumā ir 3 varianti, vara kabelis, optika, radiolinks, citu variantu nav. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , Betmenis teica:

bet.Nu jautājums joprojām ir,kā noteikt vai Cat5 kabelis ir labas vai sliktas kvalitātes?

Bez profesionālām mēriekārtām būs grūti - piemēram, uz aci nepateiksi, vai viņš ir savīts kā vajag un tur daudz kas cits var būt: https://www.flukenetworks.com/blog/cabling-chronicles/whats-wrong-my-cable

Tiesa gan pirms vainot kabeli, es būtu nočekojis vai tomēr nav "poor installation errors" - vadi sajaukti un ne pa pāriem, slikti uzkniebti gali utt. Gadās, ka tīklu ir licis vietējais santehniķis ... :)

Bez tam jāsaprot, kas par komunikāciju iekārtu tiek lietota - ja ir jēdzīga vadāma iekārta, tad dažādu veidu portu savienojumu kļūdas var redzēt konsolē vai pat padot uz ārējo auditācijas risinājumu. Pat ja tīkls 5 min. gāja, tad būtu interesanti, cik lielu ātrumu caur kabeli varēja izspiest?

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Vītā pāra kabeļiem arī uz aci var noteikt to kvalitāti.

Depo pasen nopirku cat5e - tam dzīslas bija ļoti smalkas - man neizkatījās, ka ir 0.5. 

Ir redzēti kabeļi, kam dzīslas mazliet palokot nolūzt.

Bet lai kāds nebūtu kabelis, uz maziem attālumiem to kvalitāti nejutīsi. 

Link to comment
Share on other sites

Stepselis

Pēc bildes skatoties, vai tas gadījumā nav PRO BASE CAT5e?

Ja tā, tad izmet to un nekad vairs neiegādājies!

Es un mani kolēģi jau vairākkārt esam dabūjuši tādus mainīt, vienkārši nestrādā un viss.

Ar pusprofesionālu testeri mērot dzīslas uzrāda pareizi, bet kabeļa garumu rāda par kādu trešdaļu vairāk.

Kolēģiem nestrādāja pat 40m garums.

Un DEPO es tādas lietas nepirktu nekādā gadījumā!

Mēs lietojam Excel kabeļus- https://www.elektrika.lv/lv/kabeli-un-vadi/telekomunikaciju-kabeli-un-vadi/lan-datortikla-kabeli/excel-kabelis-utp-cat5e-pvc4x2x05-100-065

Labots - Stepselis
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Stepselis teica:

Excel kabeļus

Arī varu ieteikt Excel vīto pāru kabeļus - cenas/kvalitātes attiecība tirgū (vismaz mūsu platuma grādos) viena no labākajām.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Gatis Veinbergs

Vai Dahua kamerām ir laba android app ar kuru var pieslēgties pie kameras  ?

Labots - Gatis Veinbergs
Link to comment
Share on other sites

Pag, tu gribi pieslēgties pie telefona vai pie DVR/NVR/IP kameras?

Link to comment
Share on other sites

Gatis Veinbergs
Pirms 44 minūtēm , AVilks teica:

Pag, tu gribi pieslēgties pie telefona vai pie DVR/NVR/IP kameras?

Pie kameras .. Ne tā biju uzrakstījis .. 😅

Link to comment
Share on other sites

Cik man sanācis saskarties ar dahua, tad viņu aplikācija bija tīri ok. Funkciju pildīja, grūti tā detalizētāk spriest, jo pats bāzējos uz Hikvison, bet cik dzirdēts, cilvēki nesūdzas arī par dahua.

Mums te biedrs @Betmenis(tauta saukts par šņukuru), ir dahua lietotājs, tiesa viņš gan apbižojies uz lielajiem puikām, varbūt PM atbild.

Labots - AVilks
Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , Gatis Veinbergs teica:

Vai Dahua kamerām ir laba android app ar kuru var pieslēgties pie kameras  ?

Jā. DMSS

Labots - Stepselis
Link to comment
Share on other sites

Apskaties - RLC-822A

Super kameras par cenu. iemet katrā pa sd kartei un nevajag nekādu receiver.

un software arī imo labāks par dahuja etc. tikai bosch labākas bet tām cipars...

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , Laxe teica:

katrā pa sd kartei un nevajag nekādu receiver.

Un kad vajadzēs ierakstu, izrādīsies, ka SD karte nobeigusies (ir jau piedzīvots).

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , Stepselis teica:

SD karte nobeigusies

Vispār šitās kameras, arī video reģistratori ir sd karšu terminatori. Bij iekrājies ap 20 iznīcinātam kartēm, kurām neviens recovers nepalīdz, nospļāvos un iebēru trauciņā, kur uz akciju var nodot kaitīgos atkritumus...

Link to comment
Share on other sites

Nav jau liela problēma izrēķināt cik ilgi tās kartes izvilks. 

Kā var redzēt TLC kartes ilgāk par vidēji 100 cikliem nevelk. SLC mazi izmēri un dārgas, pa liemam var izmantot kur tie dati kritiski.

 

e62ee978f326204d185196c7c5b8c2334f105d6c

 

Ja specifiski atlasa MLC, tad jau plus/mīnus ir kautkādi varianti, kam teorētiski kādu laiku vajadzētu kalpot.

https://uk.rs-online.com/web/c/computing-peripherals/memory-data-storage/sd-cards/?applied-dimensions=4292033789,4294404356,4294404545

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , aoma teica:

Bij iekrājies ap 20 iznīcinātam kartēm

Tu jau noteikti arī Sandisk nepirki, jo lētāka jo labāka!

 

Link to comment
Share on other sites

Un ok, neesmu turējis, revraitos, bet foto mūžīgas! 

 

Kameras IP rakstītājs ar WD purple, viss pārējais ir amatieru izdzīvošana

 

Man ir uz NAS 2 licences ir, kaut ko raksta 40 dienas, paldies Dievam nav bijis jāskatās ko raksta!

 

Link to comment
Share on other sites

Kautkāda tāda industriālā karte ar pSLC atmiņu ganjau izdzīvos ilgāk kā tā kamera.

https://www.ebuyer.com/1286781-kingston-industrial-microsd-64gb-c10-a1-pslc-card-sd-adapter-sdcit2-64gb

 

Skaidrs ka konsjūmeru līmeņa Sandiski pa 10 eiro atstiepj kājas jau pēc 3 mēneši.

 

Varbūt kautkas tāds pat piemērtotāks.

https://www.kingston.com/unitedkingdom/en/memory-cards/high-endurance-microsd-card

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , jema teica:

arī Sandisk nepirki, jo lētāka jo labāka

Arī, bija pilns saraksts ar populārajiem ražotājiem. Pats nepirku, sanesa kaimiņu cilvji, kas vairs nevarēja no savām kartēm neko dabūt laukā. Tās pāris, kas ir manos telefonos, par brīnumu strādā.

Link to comment
Share on other sites

Tak uz kartēm ir kodi, nu pērk lētās un domās ka dzīvos, nu nav tā, pat jebkuram SATA vai NVEm diskiem ir rakstīts cik tad tur, tur pārakstīšanas tur, a mazas kartēs ko var vispār gribēt, 

 

 

Tagad jaunajām kamerā ir jau H265, jau mazāk moca, sistēmas, bet nu uz kārtēm var rakstīt mašīna videoreģistrātors, nevis novērošanas sistēma!

 

Link to comment
Share on other sites

Neticēsi, man ir ķīniešu jebajā pirkts pats lētākais Sandisk 64GB, uz ziemsvētkiem par 5 $, pārdzīvo jau trešo telefonu :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , aoma teica:

pārdzīvo jau trešo telefonu :D

Telefonā mierīgi, bet videokamerā nekā.

Link to comment
Share on other sites

Veci, man ir korejiešu SKC disketes 1.44 Mb, pirktas Vācijā unitī, kas vēl 5 gadi atpakaļ strādāja, kaut LV pirktās dātgās Verbatim pēc 3 mēnešiem meta kļūda pie nolasīšanas! Man seifā stāv zelta BASF CD, jāpaskatās vai lasās!

 

Link to comment
Share on other sites

Šeit mēs aizvirzāmies no tēmas, bet manam iepriekšējam auto "pirktā" navigācija strādāja tikai Verbatim diskos, un nē, truba atvilktnē nemētājas, tik vecs vēl neesmu :)

Link to comment
Share on other sites

Tak kāda starpība, tapāt kamerās visticamāk neko vairāk par IR apspīdētiem zirnekļu tīkliem nevarēs redzēt, ja vien ieraksts nebūs dienā😆

Ja raksta tikai kustību, var mēģināt SD, citādi piemērotās SD kartes pat 1 diennakti nevar ierakstīt.

 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, maize teica:

par IR apspīdētiem zirnekļu tīkliem nevarēs redzēt

Tu domā?

 

vigi1-17.09.2022-0017475628.jpg

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

@jema prieks, ka skaidri redzēsi kā neatpazīstams tēls aizdzen auto vai aizstumj pļaujmašīnu.
Es vairāk par to, ka jāseko līdz, kas tiek filmēts, reizēm tie ir zirnekļtīklī, reizēm melna bilde un pa retai reizei arī kas noderīgs.

image.thumb.png.3c6066365f02790f0b991e411a672e71.png

Link to comment
Share on other sites

16.09.2022. , 22:00, aoma teica:

Vispār šitās kameras, arī video reģistratori ir sd karšu terminatori. Bij iekrājies ap 20 iznīcinātam kartēm, kurām neviens recovers nepalīdz, nospļāvos un iebēru trauciņā, kur uz akciju var nodot kaitīgos atkritumus...

Ko jūs ar tām kartēm darāt? Man kaut kādas sd kartes stāv 3 kamerās, vecākajai 4 gadi un nekas nesprāgst. Ok, raksta tikai kustību, iespējams tā ir atbilde. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Racer teica:

Ok, raksta tikai kustību, iespējams tā ir atbilde. 

Es pirms dažiem gadiem pamēģināju "raksta tikai kustību". Pēc tam skatos ierakstu - raksta arī tad, kad šķietami nekādas kustības nav (zāle, krūmi, tie jau kustās). Tad pamanīju, ka iztrūka kaut kāda pusstunda, kuras laikā es baltā kreklā vazājos apkārt gar gāzbetona sienu. Turklāt naktī tāpat katra muša skaitās "kustība". Tā nu nolēmu neākstīties ar "raksta tikai kustību"…

Hikvision, ja tas ko maina.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Acīmredzot dažādi tie kustības noteikšanas algoritmi. Man nav bijis ka neuzķer. Jaunajām kamerām uzliku human shape detection lai neraksta vējā zāli un lietu, bet vecajai vnk uz kustību un ir ok - reāğē un raksta, nekas nav palaists garām.

 

Link to comment
Share on other sites

biomass979
5 minutes ago, Racer said:

uzliku human shape detection

Ja nemaldos,šis režīms nefiksēja mašīnas!

1 hour ago, Racer said:

3 kamerās, vecākajai 4 gadi un nekas nesprāgst. Ok, raksta tikai kustību, iespējams tā ir atbilde. 

Jā man arī  3 ir sd kartes un raksta tikai kustības,bet ir NVR ,tanī tāspašas cauri dienakti ierakstās.....

Link to comment
Share on other sites

biomass979
Just now, binary said:

Kā tu to zini?

Ja paralēli saslēgts ar NVR,tas uz patstāvīgo sakonfigurēts lai purnus ķer kā vispār kustības ,no turienes ar uzin!

Link to comment
Share on other sites

Viss taču elementāri.

Vienu diennakti ieraksti, otru skaties un tā pa riņķi.😃

Kamēr apnīk...

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Vasarnieks

Vai tad bez nvr ķīniešu kameras ir lietojamas?

 

Bija vajadzība pēc kameras, uzliku šitādu: https://loks.lv/lv/product/4186 , ieliku sd karti - Samsung Micro SDXC Pro+ 128GB MB-MD128KA. Kamerai gigabaita tīkls pievilkts. Bet caur tīklu paskatīties uz kartes sarakstīto, bez gļukiem, neiespējami. 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...