Jump to content

CCTV / Video noveroshana.


INTRASERVERNET
 Share

Recommended Posts

lifefromelvis
Pirms 4 minūtēm , Stepselis teica:

Kādā attālumā?

Varbūt labāk šaurāka lenķa kameru?!

varētu arī šaurāka leņķa .

lai varētu redzēt 15-30m attālumā .
Tas vispār reāli ? 

Link to comment
Share on other sites

Stepselis

Tādā attālumā labāk ar regulējamu objektīvu, lai var dabūt labāko rezultātu.

Link to comment
Share on other sites

lifefromelvis
Pirms 2 minūtēm , Stepselis teica:

Tādā attālumā labāk ar regulējamu objektīvu, lai var dabūt labāko rezultātu.

cik tādi maksā ? 
Biju plānojis ap 100-150€ 

Link to comment
Share on other sites

lifefromelvis
1 stundu atpakaļ, Stepselis teica:

klausies , man tomēr neder kad pieslēgums RJ-45 , jo man nesanāks vilkt garo vadu . 
Man šobrīd stāv viena kamera kuru vēlos nomainīt , modeli tiešām neatceros , kkāds vecs sūds un tur pieslēgums arī ne ļoti ...

031ED8FC-D5D3-4917-8557-5C0B11A8A79E.jpeg

Labots - lifefromelvis
Link to comment
Share on other sites

CAMERA HDCVI 1080P IR BULLET/HFW1200RP-Z-IRE6-2712 DAHUA

b5b2147c-9eca-4d4c-ba98-6f5534fcd844.Jpeg

  • 1920×1080 @25FPS max
  • 1/2.7" 2 Megapixel CMOS
  • Sensitivity: 0.02Lux/F1.8, 30IRE, 0Lux IR on
  • Motorized lens 2.7 ~ 12mm, angle of view: 105.9°~33.4°
  • True Day / Night with ICR Filter, Smart IR LED up to 60 m
  • BLC / HLC / DWDR / OSD / 2D DNR
  • 1-channel BNC high definition video output / CVBS video output (Can switch)
  • Bullet design, metal shell, IP67, outdoor/indoor use, -30°C~+60°C
  • Power 12 VDC, 12.1W max

SRP 77EUR+PVN

 

CAMERA HDCVI 5MP IR EYEBALL/HAC-HDW1500T-Z-A-2712 DAHUA 

a80625a2-14e8-4fdc-9385-0506f83590d4.Jpe

1/2.7" CMOS, 2592×1944 @ 20FPS
Sensitivity: 0.02Lux/F1.8, 30IRE, 0Lux IR on
Motorized zoom lens 2.7 - 12mm (98°~34°) 
True Day / Night with ICR Filter, Smart IR LED up to 60 m 
BLC / HLC / DWDR, 2D DNR
Built-in mic
1-channel BNC high definition video output / CVBS video output (Can switch) 
Eyeball design, metal shell, IP67, outdoor/indoor use, -40°C~+60°C 
Power 12 VDC, 8.2W max

 

SRP 102EUR+PVN

 

ABAS PIEEJAMAS ELKO

 

Pirms 7 minūtēm , Stepselis teica:

Tur taču jau ir Cat5 kabelis! Kur problēma?

Nav zināms kabeļa garums

Papildus nepieciešams inžektors un/vai switch

Labots - _KS
Link to comment
Share on other sites

Stepselis

Toties IP kamerai būs normāla bilde numura saskatīšanai.

HDCVI ar 2Mpix bilde ir s.....

Pirms 26 minūtēm , _KS teica:

Papildus nepieciešams inžektors un/vai switch

Nav obligāti, tur taču jau ir 12V barošana.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Stepselis teica:

Toties IP kamerai būs normāla bilde numura saskatīšanai.

HDCVI ar 2Mpix bilde ir s.....

Nav obligāti, tur taču jau ir 12V barošana.

nav rakstīts ka xvr pusē ir brīvs ethernet ports

ar 2mpx un ieslēgtu HLC uz max zoom 15 metros numurzīme ir redzama gan dienā gan naktī, tas protams ja tā ir kāda iebrauktuve vai ceļš pretī kamerai

 

nedomāju, ka vērts taupīt tos pārdesmit eur un var ņemt tos pašus 5MPx

electrobase tirgo zem SRP

https://electrobase.lv/katalogs/hdcvi-hdtvi-ahd-cvbs-kamera/camera-hdcvi-5mp-ir-eyeballhac-hdw1500t-z-2712-dahua

 

šajā gadījumā lietotājs darbu var veikt DIY, nav nepieciešamas RJ45 saspiežamās stangas un iedziļināšanās tīkla konfigurācijā

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

lifefromelvis
Pirms 59 minūtēm , Stepselis teica:

Tur taču jau ir Cat5 kabelis! Kur problēma?

paldies , tik tagad pamanīju 🤦🏼

inžektoru viennozīmīgi būs vajadzīgs . 
 

paldies par piedāvājumiem , iespējams apstāšos uz šīs mantas


ir jēga pārmaksāt par iepriekš norādītiem piedāvājumiem ? 

Labots - lifefromelvis
stūlbums
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , _KS teica:

nav rakstīts ka xvr pusē ir brīvs ethernet ports

Par kādu "brīvu ethernet portu" ir runa?

https://dir.lv/image/cache/data/ext4oc/ahd-hd-cvi-hd-tvi-cvbs-tcp-ip-rejestrators-xvr7108he-4kl-x-8-kanali-dahua-a8750-500x500.jpg

Link to comment
Share on other sites

Katru reizi kad ieraugu samērā svaigi būvētu video novērošanu uz DVR bāzes, rotātas jautājums - kurš vēl to dara, tīri intereses pēc, nah.., tādu čakaru?

Var jau Fist kapeiku, bet nu IP sets vairs nemaksā tāāādu naudu, pat ja ir vecas kameras un sentiments pēc tām, ņemties un veikt upgrade uz analogo risinājumu, tad jābūt kam ļoti spēcīgam iemeslam lai tā fistos..

 

 

Labots - AVilks
Telefona autocorrect
  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , binary teica:

Par kādu "brīvu ethernet portu" ir runa?

 

tā IP kamera kaut kur būs jāpiesprauž, nebija informācijas, ka lietotājam ir brīvs ports switchā vai rūterī

Link to comment
Share on other sites

lifefromelvis
Pirms 3 minūtēm , AVilks teica:

Katru reizi kad ieraugu samērā svaigi būvētu video novērošanu uz DVR bāzes, rotātas jautājums - kurš vēl to dara, tīri intereses pēc, nav, tādu čakaru?

Var jau Fiat kapeiku, bet nu IP sets vairs nemaksā tāāādu naudu, pat ja ir vecas kameras un sentiments pēc tām, ņemties un veikt upgrade uz analogo risinājumu, tad jābūt kam ļoti spēcīgam iemeslam lai tā fistos..

vienkārši ir tā , ka kādreiz biju vērsies pie “meistariem” kuri nodarbojās ar videonovērošanas uzstādīšanu . Man uzstādīja par nopietnu summu kameras apkārt teritorijai , uz to momentu likās viss ir super bet pēc laika kad sāku iedziļināties modeļos , cenās utt ( sapratu ka esmu iegrābies ) . Tāpēc , šobrīd nolēmu lēnām mainīt sistēmu , nolēmu ar DVR un vienu kameru kura iet uz ielas pusi , ļoti svarīgi lai tā kamera varētu radīt labu bildi un reāli varētu saredzēt auto numurus . Tāpēc , vēršos pie Jums lai varētu ieteikt risinājumus , padomus . 
 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , AVilks teica:

Katru reizi kad ieraugu samērā svaigi būvētu video novērošanu uz DVR bāzes, rotātas jautājums - kurš vēl to dara

ļoti vienkārši, klients bieži neieziļinās sistēmu +/- un dažiem cena ir kā galvenais un vienīgais faktors

un vienmēr būs uzņēmējs, kurš gatavs strādāt par sviestmaizi

 

HDCVI risinājums nav slikts, ja sarežģīti/dārgi pārbūvēt infrastruktūru, bet jaunu sistēmu izbūve pieņemami tikai IP risinājumi

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , _KS teica:

tā IP kamera kaut kur būs jāpiesprauž, nebija informācijas, ka lietotājam ir brīvs ports switchā vai rūterī

Paliku mazliet gudrāks zinošāks - nezināju, ka "analogie rakstītāji" prot ierakstīt video no IP kamerām. Izrādās, šitais prot…

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 11 minūtēm , _KS teica:

ja sarežģīti/dārgi pārbūvēt infrastruktūru,

Nekāda infrastruktūra nav jāpārbūvē!

Kur sarežģīti pārvilkt kabeli, ir pārveidotāji, kas nodrošina IP+PoE pa koaksiālo kabeli līdz 900m.

https://www.dahuasecurity.com/products/productDetail/16521?us

Pirms 9 minūtēm , binary teica:

ka "analogie rakstītāji" prot ierakstīt video no IP kamerām

1. Ir dažādi modeļi.

2. Tas nav analogais rakstītājs, jo HDCVI ir digitālais savienojums, tikai izmantojot citu protokolu.

    XVR prot lietot arī analogo kameru signālu.

Labots - Stepselis
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Nu jā, ja ir tīrs koax vai vītais pāris, tad nav problēmu uz IP pāriet, bet daudziem ir vītā pāra pārveidotāji, kur uz katru UTP sasēdinātas 4 kameras.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , lifefromelvis teica:

uz to momentu likās viss ir super bet pēc laika kad sāku iedziļināties modeļos , cenās utt ( sapratu ka esmu iegrābies ) .

Šis variants ir vismaz Latvijā izplatīts, ne tikai tavā gadījumā, bet visās nozarēs. Atgriežas padomju laiki, ka pašam ir jārubī fiška pa visām nozarēm, savādāk iegrābšanās garantēta.

Nu nezinu vai mūsdienās vēl kāds liek analogās kameras (es pēdējo reizi laikam liku pirms 8 gadiem, un tad jau bija kauns klientam rādīt to pixeļaino bildi). Ir kas liek HD kameras - tur viņiem ir tāds domugājiens, ka mazāk čakara - pieliec un viss iet. IP kameru gadījumā kaut kāds minimums par tīkla uzbūvi ir jāzina.

 

 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , xp teica:

Atgriežas padomju laiki, ka pašam ir jārubī fiška pa visām nozarēm, savādāk iegrābšanās garantēta.

Kāds tam sakars ar padomju laikiem? Parasti šādi salīdzinājumi ir nepamatoti un liecina par stereotipisku domāšanu un/vai pieredzes trūkumu ārpus tās savienības.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , binary teica:

Kāds tam sakars ar padomju laikiem?

Tas, ka jārubī pa visu pašam?

Padomju laikā varēja aizvest mašīnu uz servisu? nē, bez pazīšanās tur nevarēja rādīties. Ja gribēji braukt vajadzēja pašam to remontēt. (kļūt par automehāniķi)

Mūsdienās, lai neapčakarētu un neiesmērētu kaut ko arī ir jāpārzina kaut vai vispārīgi attiecīgā nozare.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

pirms 14 stundām , lifefromelvis teica:

galvenās prasības , lai varetu redzēt auto numurus

 

pirms 14 stundām , lifefromelvis teica:

lai varētu redzēt 15-30m attālumā .

pirms 11 stundām , lifefromelvis teica:

iespējams apstāšos uz šīs mantas

2.8mmm ir 90 grādu "platleņķis" tālumā esošie objekti būs maziņi.  15m  ar tādu objektīvu varbūt vēl varēs saskatīt auto numurus 30m noteikti nē.


Tuvāk īstenībai būs vismaz 6  vai 8-12mm objektīvi, varbūt jāņem regulējams, lai var konkrētu vietu iefokusēt.

Link to comment
Share on other sites

lifefromelvis
Pirms 39 minūtēm , maize teica:

 

 

2.8mmm ir 90 grādu "platleņķis" tālumā esošie objekti būs maziņi.  15m  ar tādu objektīvu varbūt vēl varēs saskatīt auto numurus 30m noteikti nē.


Tuvāk īstenībai būs vismaz 6  vai 8-12mm objektīvi, varbūt jāņem regulējams, lai var konkrētu vietu iefokusēt.

kā piemēram ? 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , maize teica:

2.8mmm ir 90 grādu

30 m attālumā ar 8MP(pieņemsim, ka 3840x2160) matricu... horizontāli 60000 mm/3840 pikseļi = 15.6 mm uz pikseli. (aptuveni, protams)

 

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

2020.11.3. , 21:52, lifefromelvis teica:

vienkārši ir tā , ka kādreiz biju vērsies pie “meistariem” kuri nodarbojās ar videonovērošanas uzstādīšanu . Man uzstādīja par nopietnu summu kameras apkārt teritorijai , uz to momentu likās viss ir super bet pēc laika kad sāku iedziļināties modeļos , cenās utt ( sapratu ka esmu iegrābies ) .

 

 

Šis faktors nav nekas jauns un nevajag stāstīt, ka kādreiz gan tā nebija. Tas ir bijis visos visos laikos. Bet.. tāme ir kruta lieta kad tiek atsūtīta, var pačekot līdz iekārtu cenas un paralēli apjautāt vēl X firmām par to pašu (ok, arguments var, ka baigais čakars un bla, bla, bla). Ja patīk būt visu lietu speciālistam vai daudz brīvā laika, tad var visu darīt pats.

 

Es nez, sākumā kaut 1 IP kameru (nu jau skatos vairs tikai uz 8MP), uzliktu un tad pa lēnām nomainītu esošo konfigurāciju.

 

Bet nu pareizi saka, 2.8mm ir platleņķa kamera, 30m lai ko redzētu vajadzēs 8-10mm, bet cik viegli tādas dabūt, hvz, jo parasti izmantotas tiek vai nu 2.8, 4mm vai max 6mm.

Labots - AVilks
Link to comment
Share on other sites

Pirms 40 minūtēm , AVilks teica:

et cik viegli tādas dabūt, hvz, jo parasti izmantotas tiek vai nu 2.8, 4mm vai max 6mm.

PTZ tur vajag

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, AVilks teica:

cik viegli tādas dabūt

Es jau rakstīju, ka kādu laiku manos nagos bija 5MP kamera ar PTZ un 30x zūmu pa (kaut kur ap) 140...150 eiro no aļika Eiropas stokiem (dārgāk kā no CN bet bez muitas). Tieši auto numurus nemēģināju, bet domāju, ka pat naktī ar to lāzerpodsvetku no 200 m būtu labi. Konkrētā varētu būt HK klons. Saucās unitoptek. Kaut kas šāds

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, AVilks teica:

Es nez, sākumā kaut 1 IP kameru (nu jau skatos vairs tikai uz 8MP), uzliktu un tad pa lēnām nomainītu esošo konfigurāciju.

Sākumā arī skatījos uz 8MP, bet grūti pateikt, vai no tiem pikseļiem ir liela jēga (man 3gab ir 8MP). Šķiet, mazāku minimālo apgaismojumu var dabūt ar mazāku MP skaitu, kas varbūt arī nav slikti.


Ar 8MP kameru gaišā dienas laikā no 30m pagrūti numuru izlasīt - citreiz var, citreiz nevar. Nepateikšu gan, kāda man tur lēca - 2.8mm vai 4mm. No 15mm - bez problēmām. Var jau būt, ka jāfokusē lēcas un arī no tiem 30mm varēs izlasīt, jo pikseļu ziņā tas numurs sanāk liels. Varbūt ar video saglabāšanas kvalitāti, formātiem jāpaspēlējas.

 

Naktī kaut kādu auto numuru izlasīt - ar manām kamerām praktiski neiespējami, ja vien teritorija nav izgaismota ar prožektoriem un kamerām nav izslēgta "nakts redzamība", jo numura zīmes vietā ir balts, spīdīgs taisnstūris.

 

Par lēcām - ja veikalam piedāvājumā nav tie 6mm vai 8mm, var pavaicāt, vai nevar pasūtīt. Sliktākajā gadījumā var mēģināt lēcu dabūt atsevišķi un mēģināt nomainīt.

 

pirms 15 stundām , xp teica:
pirms 15 stundām , binary teica:

Kāds tam sakars ar padomju laikiem?

Tas, ka jārubī pa visu pašam?

Padomju laikā varēja aizvest mašīnu uz servisu? nē, bez pazīšanās tur nevarēja rādīties. Ja gribēji braukt vajadzēja pašam to remontēt. (kļūt par automehāniķi)

Mūsdienās, lai neapčakarētu un neiesmērētu kaut ko arī ir jāpārzina kaut vai vispārīgi attiecīgā nozare.

Nu tad kāds sakars ar padomju laikiem? Toreiz bez pazīšanās nekā nebija, tagad - tieši tas pats. Cik savā padsmit gadu pieredzē esmu vazājies pa dažādiem servisiem - nez, mana pieredze ir gaužām bēdīga, ļoti daudz nekvalitatīva darba un uzmetienu. Labi vismaz, ka pirms gana daudziem gadiem iepazinos ar vienu automehāniķi, tad nu pie viņa arī dzenu savus auto, bet šad tad tomēr gadās arī kur citur aizbraukt - nu un tad ir problēmas…

 

Tagad, kad zem kapota dīzeļa dzinējs ar nelielu problēmu (10-15 sec jāgriež, kamēr pielec), pat nezinu, kur vērsties. Palasot citu pieredzi - pa lielam nav variantu.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , binary teica:

Naktī kaut kādu auto numuru izlasīt - ar manām kamerām praktiski neiespējami, ja vien teritorija nav izgaismota ar prožektoriem un kamerām nav izslēgta "nakts redzamība", jo numura zīmes vietā ir balts, spīdīgs taisnstūris.

Esmu licis no hikvision kameru, kura ir speciāli paredzēta tikai numuru lasīšanai - nebūs tā, ka pa nakti redzēsi visu apkārt + vēl kvalitatīvi numuru. Vēl ir svarīgs kameras novietojuma augstums. Par 30m kvalitatīva numura redzēšanu ar standarta IP kamerām aizmirsti - kaut vai ar 12MP.

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , binary teica:

Naktī kaut kādu auto numuru izlasīt - ar manām kamerām praktiski neiespējami, ja vien teritorija nav izgaismota ar prožektoriem un kamerām nav izslēgta "nakts redzamība", jo numura zīmes vietā ir balts, spīdīgs taisnstūris.

 

Tas būs dēļ IR (infrared).

Tad nepieciešams vai nu tiešām prožektors vai nu jāskatās Hikvision ColorVu virzienā (protams tas nebūs risinājums 30m attālumā esošais numura zīmei).

Labots - AVilks
Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , AVilks teica:

Hikvision ColorVu virzienā

Arī šīs kameras nebūs piemērotas numura kvalitatīvai redzēšanai.

P.S Par ColorVu runājot, laba lieta. Vai šādas likt privātmājai - stipri šaubos. Man kaut kā nepatīk, ka visiem ir redzams, ka man ir videonovērošana, jo pa nakti no tām kamerām spīd gaisma - un vispār viņas ir palielas, es tādas uz fasādes neliktu.

Link to comment
Share on other sites

@xp zini kā, nu jau mazums tādu māju, kam visu cauru nakti ap fasādi deg gaisma, tad nu tādām tām šāds risinājums ir ok.

Par lielumu, nezinu, neliekas nekas extra milzīgs, protams salīdzinot ar mazajām bullet kamerām ir lielākas jā, bet te vīri runā par PTZ, kas ir vēl lielākas :)

pirms 9 stundām , Jurkins teica:

Es jau rakstīju, ka kādu laiku manos nagos bija 5MP kamera ar PTZ un 30x zūmu pa (kaut kur ap) 140...150 eiro no aļika Eiropas stokiem (dārgāk kā no CN bet bez muitas)

 

Esmu dzīvē paspēlējies ar šādu PTZPTZ, ir ok, pat Hikvision NVR ņem pretī un var kontrolēt.

 

pirms 9 stundām , binary teica:

Tagad, kad zem kapota dīzeļa dzinējs ar nelielu problēmu (10-15 sec jāgriež, kamēr pielec), pat nezinu, kur vērsties. Palasot citu pieredzi - pa lielam nav variantu.

 

Vienmēr ir variants griezties pie mūsu vietējā speciālista @Ronalds 🤭

Link to comment
Share on other sites

lifefromelvis

biju iegādājies šo , bilde pikseļos , šausmīgi vienkārši , manas vecās analoga kameras rāda tāpat . 

ir doma paņemt jau tādu lietu , kāreiz 6-16mm lēca zoomā . 
ko teiksiet ? 

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 17 minūtēm , lifefromelvis teica:

biju iegādājies šo , bilde pikseļos

Muļķības! Nemāki ar to apieties!

  • Atbalstu 3
Link to comment
Share on other sites

uldii12345

Otrā kamera protams labāka, bet cena arī tāpēc lielāka, vai tev to vajag, izdomā pats. Kā tu skatījies 1. kameru, ja bilde kā analogajām, aizdoma, ka skatījies sekundāro plūsmu. Arī 1. kameta rāda daudz reiz labāk kā analogās. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , Stepselis teica:

biju iegādājies šo , bilde pikseļos

Noteikti vai nu substreemu skatījies, vai arī nogriezis bitrate

Link to comment
Share on other sites

lifefromelvis

viss bij pareizi uzstādīts un nokonfigurēts . 
DVR ir jauns , vajadzētu arī viņam pavilkt taču . 
Jautājums , ir iespējams ka bildes kvalitāte bija slikta vadu dēļ ? man tur stāv cat5 vadi bet tādi sliktas kvalitātes ( ļoti tievi ) , tas varētu būt iemesls kāpēc bilde bija slikta ? 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Nē. Ja tā ir IP kamera, tad vai nu signāls ir, vai viņa nav.

Pirms 48 minūtēm , lifefromelvis teica:

viss bij pareizi uzstādīts un nokonfigurēts . 

Vai pats konfigurēji?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...