Jump to content

SFF Workstation/Server izveide.


INTRASERVERNET
 Share

Recommended Posts

Laba diena biedri. Pagajušā nedēła diezgan neveiksmīga man sanāca. Zibens nodedzināja ThinkCentre Edge 71. Tad nu meklēju vietā, tādu pašu, jo vai nu baroklis nodega vai nu visa plate. Un lai arī ja barošanas bloks nodega, tad iegādāties vietā, tas izmaksā dārgāk nekā nopirkt tāda modeła datoru. Un taisnība jau ir, par zemam naudińām tika iegādāts ThinkCentre Edge E72. Tad nu esmu nolēmis uztaisīt kā Workstation/Server kasti mājā lietošanai. Nomainot CPU, papildinot RAM un ieliekot video karti. Tad nu CPU no Pentium G870 tiks nomainīta uz i7-3770s, RAM tiks ielikts pagaidām 8Gb. Un šeit ir problēma, esmu apstājies pie video kartes. Ir doma iegādāties ATI FirePro. Cenā līdz EUR120. Bet kura karte ir derīga SFF korpusā? Otrkārt kurš SFF korpuss būtu kas łauj ielikt divus HDD, jo tiks laisti RAID? Ja ir kāds minimalisma korpus, kas ir iegādes vērts, tad droši var ieteikt. Par tehnisko pusi Man neko jaunāku nav nepieciešamība. Man būs pietiekoši ar vecās paaudzes procesoriem utml.

Kaut ko šādam korpusam līdzīgu ieteikt var:

201504241431242_0.jpg

Labots - Rizla
Link to comment
Share on other sites

Mēdz būt low profile videokartes. var arī dabūt adapteri, kas ļauj ielikt pilna izmēra videokarti, var teikt paralēli mātesplatei.

Gan jau 2.5" diskus var jebkurā iebāzt. Gan jau var arī izdomāt stiprinājuma vietu arī otram 3.5", ja tik uz mātesplates ir porti.

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Ok, sapratu. Es labaak vēlētos palikt pie kartes kas ietilps SFF korpusā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 45 minūtēm , Rizla teica:

Doma pagaidām ir otru HDD ievietot CD/DVD ROM vietaa: izmantojot: https://www.amazon.co.uk/dp/B00K5TJJR6/ref=cm_sw_r_cp_api_Ajquzb7SVZD86 bet joprojam vairaak man nav skaidrs par video karti. Par kuru adapteri tu domaji video kartei?

https://www.amazon.com/StarTech-com-Universal-Mounting-Bracket-BRACKET/dp/B0001UZQWG

Šota vienkāršāk..

 

P.S. firepro Tavā cenu kategorijā būs LowProfile IMHO..

Labots - Lcs006
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Rizla teica:

Em, jaa bet priekshu vajadzeetu aizklāt. Caurumu tā kā nevēlos atstāt.

parsti tikko pirktam keisam caurumu nav..

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET
(labots)

Adobe Premiere, After Effects. Es par keisa iegādi minēju, ja jums ir labs iesakāms korpuss, tad esmu gatavs aplūkot un iespējams iegādāties. Bet uz doto brīdi paliek esošais origināl korpuss no ThinkCentre Edge E71/72.

Labots - Rizla
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Hmm, tad jau skaidrāk. Tad gan labāk vēlreiz uzmet aci videokartes specenei un ietekmei uz renderēšanu - manuprāt Premiere vēļ joprojām neko daudz no dzelžiem neieguva, bet apskatīties vienmēr var. Varbūt vienkāršāk kādu veco GTX izmantot.

Zinu, ka ITX "kubveida" korpusi ir diezgan specifiskām dizaina vēlmēm, bet varbūt izvērtē tādu iespēju? Te viens biedrs kkur tirgoja CoolerMaster - gan baroklis ATX, gan vieta cietajiem un ssd, gan videokarte ielīdīs bez mokām. 

 

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Var arī būt kubveida korpuss. Pēc iespējas minimālāks izskatā. Starp citu papētot Adobe lapu, pārsteidzošā kārtā jā tur ir GFX kartes vairākas. Jautājums, kā GFX kartes uz šīm lietām darbojas, attiecībā pret FirePro, Quadro kartēm?

Link to comment
Share on other sites

shadow118

ITX ir arī nekubveida, piem Fractal Design Node 202

12c1a6b2-e279-48fd-97c4-f0a43a65c6e6.png

31_fractal_design_node_202.jpg

 

 

3.5" HDD gan oficiāli nav paredzēti, bet ja ir maza videokarte (kā tas būtu ar to FirePro), tad itkā var šitā darīt. Oficiāli paredzēta vieta diviem 2.5" diskiem.
5750a9d2cc081_FractalDesignNode2023.5HDD

Link to comment
Share on other sites

Kāpēc vispār vajag citu korpusu?

 

Man pēc bildes izskatās, ka esošā HDD telpā var iekrāmēt divus, ja ne visus 3 diskus. Vajag tik uztaisīt kaut kādu kronšteiniņu, kas savieno abus diskus, pa vidu lai paliek šķirba vismaz 1cm. Cik tur kādus dzelzīšus piemeklēt, vai no plastmasas uztaisīt (jāskatās tik tāda, lai neizkūst). Visu piestiprina ar viena diska palīdzību kā oriģināli paredzēts. Tur tieši ventilators blakus, vajadzētu normāli dzesēties.

39735lenovo-thinkcenter-edge-72-16.jpg

 

Vienīgi - SATA porti tā kā brīvi ir, bet vai ir barošanai gali? It kā jau spliteri ir ...

Link to comment
Share on other sites

Tad vēl. Oriģinālais baroklis ir 180W. Pieliekot to videokarti, būs jau diezgan pilns. Plus vēl 2 diski, tur jau būs pie 150W. Ja vēl diska iekārtu vēlme saglabāt ...

Ja kas, cik es saprotu, uz mātesplates, laikam, ir PCI x16 2.0 , tās firepro kartes ir 3.0 versijai paredzētas. Neesmu interesējies, cik kritiska tā versija, bet ...

Link to comment
Share on other sites

shadow118
Pirms 10 minūtēm , ju teica:

Ja kas, cik es saprotu, uz mātesplates, laikam, ir PCI x16 2.0 , tās firepro kartes ir 3.0 versijai paredzētas. Neesmu interesējies, cik kritiska tā versija, bet ...

Tas reāli neko nemainīs

Link to comment
Share on other sites

Firepro karte nekādi nebūs pareizā izvēle..... 

pirms 2 stundām , Rizla teica:

Jautājums, kā GFX kartes uz šīm lietām darbojas, attiecībā pret FirePro, Quadro kartēm?

 

Domāju ka šeit nevienam nebūs reālas, pietiekamas pieredzes, bet palasot ārzemju forumus šiem darbiem visi iesaka NVIDIA pēc price/performance! Ja nauda spiež kabatu, var ņemt Quadro, (kurai tie paši GPU tiek izmantoti, atšķirība tik niansēs) bet tā parastā gtx būs pilnīgi oki! 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET
(labots)

Paldies par ieteikumiem. Jaa bildee izskatas ka originaalajaa korpusaa vareetu ielikt veel vienu cieto disku kur ventilators pat izskataas ka paredzeets dzeseet arii divus HDD. Bet tur ir taads ielociijums, kas tur HDD, taapeec nesanaaks ielikt otru. Ja vien tos ielociijumus nenogriezh nost vai nenoliidzina. CD/DVD ROM tiks njemts aaraa.

Shadow118 starp ciitu tas korpus ir dikti skaists. Cena arii ir ok. Paldies par ieteikumu. Ja ir veel kas droshi.

 

SS7.png

Labots - Rizla
Link to comment
Share on other sites

Kam tev divus HDD? Hdd + sdd pa lielam pietiek gandrīz visam! Un ja jau pa kruto, tad ssd vajag m.2 NVMe SSD! Ja nav uz mātes plates soketa, tad ir pcie kartes pārejas! Ja bios nemācēs būtoties no NVMe SSD, tad boot partīciju var uz hdd uzlikt!  

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Ar GTX sēriju ir krietns ātruma pieaugums renderējot samontēto un arī preview tiek izmantota videokarte, bet... jāizmanto gpu efekti un transitions. Tas varētu nepatikt tiem, kas kāzu video pārejas saliek tādas, ka pēc piecām minūtēm jau sākas jūrasslimība. Parastās pārejas ir ok.

Kas attiecas uz Quadro/GTX performance starpību - nav jēga tērēties priekš Quadro, ja plānos tikai Premiere. Par Fire nepateikšu precīzi - jāmeklē benchmarkus.

Nu un es noteikti neliktu videomontāžas kompi plānajā desktop korpusā - būs vai nu skaļi vai karsti.

Protams, ITX lielais korpuss vairs nav sīkums, ko zem monitora iegrūst, bet tomēr vajag padomāt. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET
(labots)

Bruketajs, man nav nekas pret lieliem korpusiem un ljoti daudzi izskataas super un ir cenas veerti, bet es shoreiz vairaak ietekmee - uz mazaaks korpus, vairaak viietas un neuzkriitoshi. Taapeec es uz minimalismu, kaa Shadow118 ieteica to. Bet ja driikst jautaat, tiem kam ir SFF un lieto smagaakiem procesiem, kaa ir ar to skaljumu un dzeseeshanu? Un veel jautaajums, kuru GTX karti tu njemtu shim meerkjim? Paldies jau ieprieksh.

Labots - Rizla
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Visu izšķirs fizika - renderējot gan cpu gan gpu strādās ar pilnu slodzi un izdalīs savus rekomendētos W siltumā - tos no korpusa jāizvelk ārā, bet ventilatoreļi būs tikai 80mm un tad nu būs troksnis. Labi, ka tam i7 ir tikai 65W TDP, bet kaut kāds troksnis būs garantēti. Ja korpuss būs labs, tad tā nodzesēšana būs optimāla, bet pavisam kluss tas tiešām nebūs.

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET
(labots)

Skaidrs, driiz tad jau redzees, kas notiksies pie slodzes, vismaz domajams, ka ar iebuuveeto dzeseshanu pietiks.

Labots - Rizla
Link to comment
Share on other sites

Pirms 40 minūtēm , Rizla teica:

bet pagaidaam es par diviem HDD RAID.

Bez SSD mūsdienām atbilstošu ātrdarbību nedabūt! SSD tiešām dara brīnumus! 

Divi HDD pat raid0 būs nesalīdzināmi lēnāki par SSD! Bet nu likt HDD raid0 nu nekādi nav prātīgi no datu drošības viedokļa! 

Link to comment
Share on other sites

shadow118

Tam node 202 ir pat redzēti varianti, ka ir ielikta ūdendzese (ar nelielām korpusa modifikācijām), vienīgi tad atrkīt tas variants par 3.5" HDD, jo tajā vietā ietu radiators

Link to comment
Share on other sites

Par videokartēm teikšu no pieredzes uz Windows/OS X (hackintosh) platformām. Sākumā izmantoju GTX 650 Ti un likās, ka labi palīdz, ja salīdzina ar parastāko HD 7770 Radeonu. Bet vienā brīdī sanāca dabūt GTX 660 un render taimi (90% materiāla ar stabilizatoru un citiem efektiem) saīsinājās jūtami. Cenas/veiktspējas ziņā vismaz 192Bit josla, vismaz 2GB vRAM un jo vairāk CUDA, jo labāk.

https://www.studio1productions.com/Articles/Premiere-Benchmark.htm

Pēc šī raksa iečekoju piedāvājumu un paķēru GTX 780 un ne mirkli nenožēloju. Protams, tev mērķis ir kompakts serveris, nevis taka man - liels un sēž uz lodžijas.

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET
(labots)

Datora uzlaboshana ir pebeigta. Beidzot sanjeemu video karti Nvidia Quadro K620. Pagaidaam izskataas ka ir ok, nav probleemu. Ja kaadam interesee veiktspeeja, tad sheit buus screenshot no Cinebench.

 

Nvidia Quadro.PNG

Labots - Rizla
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...