Jump to content

Dzīvoklis Rīgā ar "perspektīvu"


Propaans
 Share

Recommended Posts

Sveiki. 

Šāds līdzīgs topiks jau ir šajā sadaļā, bet mans jautājums, prasība pēc padoma ir nedaudz plašākā mērogā.

Varbūt varat padalīties ar savām pārdomām, argumentiem, kurā rajonā pirkt, nepirkt.

Tātad, interesē dzīvoklis Rīgā, ar domu, ka dzīvokli varētu vēlāk viegli izīrēt par konkurējošu maksu vai arī pārdot vēlāk.

Piemērs - jaunajā ziepniekkalnā man nav vēlmes, jo tur dzīvokļu ir daudz, mājas neglītas un tas rajons man nav saistošs, savukārt veicais ziepniekkalns (puķu bodes, aplis) ir man saistošs un manuprāt ar lielāku perspektīvu nekā jaunais (tas ir tikai mans subjektīvais viedoklis).

Lūdzu, neaizstāvēsim savas mājas, vietas, kur dzīvojam.

Imanta? Āgenskalns? Pļavnieki, utt.

Paldies.

 

Link to comment
Share on other sites

Centrs/ ap kr.valdemāru/barona/ čaka ielām, tur studenti vienmēr gribēs īret.

Skansti var apskatīt, rajons ar nākotnes perspektīvu un  biznesa centriem. Tas pats āgenskalns izskatās, kā labs rajons, kur normāli cilveki gribēs dzīvot, bet tur cenas laikam īpasumiem tgd augstas. Visas Imantas un Pļavnieki ir trikī, baigi jāskatās majas stāvokļi un potencialie kaimiņi, neticu, ka standarta Imantas 9stāvenē baigais īrēšanas potencials būs, ja gribi baigo eiroremontu maukt virsū un ta pa 500eur kādam īrēt. Bet te tiešām cik cilveku, tik viedokļi

Link to comment
Share on other sites

Centrā negribētu dzīvot, kaut vai man tur dāvinātu dzīvokli. Gaiss irsā, piedzērušies briti, nav kur auto atstāt...

Mežciems, 602. Nav neviena no augstāk minētiem trūkumiem, nemaksā kosmosu, attīstīts sab.transports, veikali, pat slimnīca ...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

tādēļ saku - studentiem vienmēr izzīrēs centrā par labu naudu, tiem nebūtu jautri no mežciema katru reizi pērties uz lekcijām.

 

Nodzīvoju centrā, 5 gadu laikā kādās 3 vietās. Nesūdzējos ne par britiem, ne gaisu, auto gan divaas vietas bija prob, 3ajaa nee :) Plusi ir, ka viss atrodas deguna attālumā, ļoti maza iespēja ka kaimiņos būs "labvēlīga" ģimene, tiesa, var būt paskaļi studenti. Tādļē saku, katram savs, kgan ja tagad būtu atkal jādzīvo Rīgā tad tiešām apkārt ap kr.vald Rimi rajonu būtu mana nr.1 izvēle, nākamā būtu Krišjāņa Barona iela un Āgenskalns. Nekad nekādus mežciemus/dreiliņus/imantas masīvus. Tu it kā dzīvo galvaspilsētā, bet īsti nē, tad uzreiz kaut kur ārā Berģos, Babīte, Mārupe

Link to comment
Share on other sites

Long John

Un kāda vaina, piemēram, manai mīļajai Ogrei vai vēl tuvākai Ikšķilei?

Līdz Rīgai pusstunda ko braukt, bet dzīve, kā kūrortā- 2 upes, vairāki ezeri, nelieli kalni utt utml... :)

Link to comment
Share on other sites

Long John

Tas, kā rēķina- ar savu auto līdz Ķengaragam var spiest pedāli grīdā un aizbraukt pārdesmit minūtēs, cik nu bailes no radariem/ mentiem ļauj. Tālāk- kā jau rīdziniekiem ierasts.

Vilciens bez sastrēgumu riskiem iet 45 min- tiesa gan- tagad diezgan reti- max reizi stundā.

Autobusi arī ir ap reizi stundā, bet tie vairāk pakļauti sastrēguma riskam.

Kad mācījos/strādāju Rīgā, jutos gana labi. Tagad jau penzijā un varbūt ir jauna specifika.

Link to comment
Share on other sites

Kaut kādā prāta aptumsuma brīdī domāju par dzīvokļa iegādi Jelgavā .... Arī pusstunda +/- ko rullēt... Aizmirsu tikai vienu momentu...  Sastrēgumi....

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Long John
Pirms 22 minūtēm , M@R$$ teica:

 

Kaut kādā prāta aptumsuma brīdī domāju par dzīvokļa iegādi Jelgavā

 

 

Katram savs. 

Manuprāt, šajā ziņā Ogrei ir priekšrocības- daba to ir daudz vairāk apveltījusi, nekā Jelgavu.

Bet, protams- šeit ļoti svarīgs individuālais faktors- daudzi labprāt dzīvos prestižā, bet reāli  piesmirdušā Rīgas centra  pagalma "akā", lai tik varētu pārdesmit minūtes ilgāk pagulēt pirms darba/ mācībām... :)

Bet es puspliks un šortiņos izstumju savu vellapēdu no kāpņu telpas un praktiski uzreiz esmu pie dabas krūts.

Tas tomēr ir "miljons"!

 

Labots - Long John
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms gadiem 20 padzīvoju 1 mēnesi Zolitūdē pie tirgus un dzelzceļa stacijas... fūū cik tas bija tālu kad vajadzēja tikt uz ofisa stundu darbu Doma laukumā, ar auto stunda divdesmit no rīta, un tas pats atpakaļ, dzelzceļš bij liekas 40 min plus 15 min ar kājām ko jozt. Tagat no Purčika 100m līdz transportam un ap 22 min. līdz jebkurai vietai centrā ar sabiedrisko vai ap 15 min. ar auto

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, abi teica:

Pirms gadiem 20 padzīvoju 1 mēnesi Zolitūdē pie tirgus un dzelzceļa stacijas... fūū cik tas bija tālu kad vajadzēja tikt uz ofisa stundu darbu Doma laukumā, ar auto stunda divdesmit no rīta, un tas pats atpakaļ, dzelzceļš bij liekas 40 min plus 15 min ar kājām ko jozt.

Nio Zoļika līdz Rīgas dzelzceļa stacijai ar vilcienu vienā virzienā ir aptuveni 13 min.

Link to comment
Share on other sites

Baigi fiksi, nu vienalga, ar pagaidīšanu pieturā un jozienu līdz Doma laukumam kādas 30-40 min. kopā vienalga ir jārēķina. Nav slikti, bet ja vajag auto pa dienu, tad diez kas tomēr nav.

Esmu konstatējis ka, Purčikā ilgstoši dzīvojot, viss ir pamazām izkārtojies tā ka otrpus upei ikdienā nav jādodas. Jo raugi, PIK stundās Āgenskalns ir tālāk nekā Ādaži

Link to comment
Share on other sites

Varu tik piebilst, ka Rīgā ar satiksmi ir pilnīgs PI...... Ja darba dienā jātiek cauri centram - vāks.... Ja no rīta vai vakarā - pilnīgs vāks... 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Salīdzinot ar piemēram, Varšavu, Rīga atpūšas!

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
pirms 8 stundām , viesturs0711 teica:

Salīdzinot ar piemēram, Varšavu, Rīga atpūšas!

Salidzinot ar Londonu vispar tads mazs gulamrajons :D

Link to comment
Share on other sites

Propaans
(labots)
pirms 16 stundām , snukurins teica:

Pirmais ko skatītos es ir tas vai trešajai personai nepieder domājamās daļas zemei zem ēkas.Šādam dzīvoklim vērtības nekādas,

Kā ar zemi, kas pieder pašvaldībai?

Dažiem variantiem skatos ir jaukta statusa kopīpašums, citiem - fiziska persona, tātad atkrīt un vel ir pašvaldība.

Labots - Propaans
Link to comment
Share on other sites

nu i napig to Rīgu.. vairāk kā 20 gadus nodzīvoju..nu jau 2us gadus Jelgavā.. aizbrauc uz Rīgu un jūti, kā viss reāli smird.. un tas bezgaiss, cilvēki kā zombiji, viens betons un asfalts.. nu jā.. Rīgas vienīgais pluss ir laikam tikai studējošiem jauniešiem un penšiem :)

 

@Propaans vienmēr ir iespēja par nelielām naudiņām ielūkoties Zemesgrāmatā..

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Kāda vaina soliņam, ja vien tas ir Rīgā un tuvu autoostai, kur patverties no lietus.

Link to comment
Share on other sites

Muļķības. Esmu redzējis, ka daudzi mīž tajā zaļajā laukumiņā pirms šlagbauma (pirms sliedēm). Turpat var visu citu darīt un+ vēl bezmaksas WIFI :D

Vēl ir variants kaut kur Vidzemes priekšpilsētā, piemēram.

Link to comment
Share on other sites

Labāk nopērc Rīgā zemi un uzliec treileri (pieņemu, ka mājas fiksai uzbūvēšanai ar peso tā paīsi).

I perspektīva būs, kad lēnām māju uzbūvēsi. Un zemei jau nu cenas Rīgā tikai celsies.

Link to comment
Share on other sites

10 gadus, kopš dzīvoju Rīgā, esmu dzīvojis 4 dzīvokļos. Secinājums - sev dzīvokli negribu. Tagad domāju par māju pierīgā. Kāpēc tā? Dzīvoklī trokšņi no kaimiņiem un trokšņi no ielas - ātrās palīdzības naktī, moči, kas skrien rēkdami uz 150km/h utt. Jaunajos dzelzbetona projektos skaņas izolācija ir zem katras kritikas - dzirdu kā kaimiņš krāc, kā runā pa telefonu u.c. "jaukas" lietas, nemaz nerunājot par ballītēm. Par gaisa kvalitāti, kā te jau minēja, arī ir pilnīga taisnība - centrā tas ir drausmīgs. Man pietika. Lai arī tikšana uz centru tagad man būs ilgāka, baudīšu klusumu un mieru ārpus pilsētas mūriem. Savs zemes pleķītis tomēr ir ekstra.

Link to comment
Share on other sites

 

Pirms 12 minūtēm , DeeR teica:

Nu ja cilvēks ir pieradis gulēt līdz pusdienas laikam un nespēj gūt prieku no sava zāliena pļaušanas, tad tas varētu būt apgrūtinoši, tas tiesa.

Tas prieks ātri vien tiks nodots bērniem (ja tādi ir) :D 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Propaans

Kā jums Vecrīga? Pašā sirdī arī kas tirgojas, itkā vēlāk var labi izīrēt, pārdot..

Link to comment
Share on other sites

Privātmāju protams nevar salīdzināt ar dzīvokli. Vari darīt jeb ko, nevienu netraucējot. Iziet ārā padzert alņu utml.

Bet ja tā nav svaiga ēka, tad visu laiku tā prasa ieguldījumus. Neviens tavā vietā nelabos jumtu vai ko citu.

Es dzīvokli uztveru kā kaut kādas kojas. It kā tev tas pieder, bet tajā pašā laikā neko pats ar viņu nevar darīt - remonti jāsaskaņo. Visu komunikāciju remonti ir jāsaskaņo u.t.t. 

Dzīvoklis vairāk ir domāts tiem, kas to izmanto tikai, lai pārgulētu - pārējo laiku pavadot ārpus tā.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Propaans

Ne pa tēmu, bet esmu no vairākiem privātmāju iedzīvotājiem esmu dzirdējis, ka labprāt dzīvotu dzīvoklī.

Link to comment
Share on other sites

Ja cilvēks ir vecs un slims, tad var būt! Nu vēl tas attiecās uz visādiem tizleņiem ar īsām rokām!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , Propaans teica:

esmu no vairākiem privātmāju iedzīvotājiem esmu dzirdējis, ka labprāt dzīvotu dzīvoklī.

Tāpat, kā no dzīvoklī dzīvojošiem, ka labprāt dzīvotu privātmājā :) 

Vislabāk, ja abi īpašumi un miers :) 

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

tieši tā, abiem ir trūkumi, labākais variants, dzīvoklis pie darba, vēlams, ka ar kājām var aiziet. Brīvdienām/svētkiem māja, kuru kāds cits ikdienā aprūpē :) Un māja kā mājas, nevis pierīgas ciemā, kur kaimiņš pēc 30m blakus jau klausās savu ruskie radio un cep smirdīgu siļķi, vai izdomā nopļaut zāli ar pirmajiem saules stariem :D

 

Man arī prasās pēc savas teritorijas, jo 18 gadi ir nodzīvoti īstās lauku mājās, kur kaimiņš tuvākais ir ap 1km, nekas netrokšņo, mašīna garām pabrauc varbūt 1x dienā, gaiss pēc lietus ir bomba, pirtiņa, savs dīķis, nekāds sniegs nav jāslauka, jo ietves gar ceļu nav, karogs arī tiek uzvilks mastā, jo pats vēlies. Bet ir viens liels, "bet", tur nav darba, vienīgi ja esi zemnieks vai kāds "freeelancers" un tevi tas uzrunā. Citādi nekā. Tad nu labāk darba dienās dzīvot dzīvoklī un uz darbu doties bez panikas, atnāk mājās un mierīgi relax bez lieka stresa. Tās privātmājas ekstras tāpat darba dienās netiek pilnvērtīgi izmantotas, ja strādā normālu darba laiku un visi prieki ir svētkos un brīvdienās, ko var izmantot jebkurš arī dzīvoklī dzīvojošais braucot uz rodzinu!

 

Autoram nav ko panikot, jebkurš dzīvoklis, kas nav - Bolderājā, tālajā maskačkakas galā aiz doles vai vecmilgrāvis - būs ar "perspektīvu", jo vienmēr varēs izīrēt + cena īpaši nekrītas, ja māja nav uz sabrukšanas sliekšņa.

Labots - Kaspars12
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
pirms 7 stundām , Propaans teica:

esmu no vairākiem privātmāju iedzīvotājiem esmu dzirdējis, ka labprāt dzīvotu dzīvoklī.

Šis apgalvojums ir dziļi subjektīvs. Protams, ka pat purščika pritons būs labāks par māju ar sauso ateju bez ūdens mājā, jo tur pēc noklusējuma viss būs slikti, ja 21.gs. nevar nodrošināt mūsdienu minimālās ekstras. Tāpēc nav labi vispārināt, jo mājas dažādas, dzīvokļi arī.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

laikamTak
Pirms 10 minūtēm , snukurins teica:

Man piemēram astoņdzīvokļu mājā tāds exstras ir vienīgam

sausā tualete un mazgāšanās bļodā?

Link to comment
Share on other sites

Nesapratu, Šņukur..?

Tad tu tur vienīgais, mazgājies bļodā un tev pieder personālais ķemertiņš...

Link to comment
Share on other sites

Developer

Protams, dzīvot privātmājā ir jauki, tikai jāatceras, ka var pienākt diena, ka NĪN vairs nebūs paceļams:

http://www.lsm.lv/raksts/zinas/ekonomika/par-majokla-nodokla-paradu-draud-atsavinat-vienigo-ipasumu-mezaparka.a241168/

Citēt

Rīgas iedzīvotāji pašvaldībai par nekustamā īpašuma nodokli ir parādā 14 miljonus eiro. Pēdējos gados parāds nepieaug, pat mazliet samazinās. Taču šī nodokļa parāds ir 60 000 rīdzinieku. No tiem būtisks parāda apjoms ir aptuveni 12 000 rīdzinieku.

Turklāt, ja ir īpašums Rīgā, jāatceras, ka tur kādam ir jābūt piedeklarētam, citādi NĪN būs tāds, ka maz neliksies...

Link to comment
Share on other sites

laikamTak

novecojuši dati,

Pirms 4 minūtēm , AndrisBB teica:

Ka neka dalam godpilno 3. vietu ar Lietuvu

pie tam, neatceros, ka man kādreiz kāds oficiāli būtu prasījis kā es diršu un kā mazgājos

 

 

 

 

Labots - laikamTak
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Vakar pa Baltijas zinam teica ka EU grib piespies Lietuvu ierikot kanalizaciju apdzivotas vietas virs 2000 iedzivotajiem, savadak jamaksa sodanaudas. Interesanti ka ar LV?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...