Jump to content

Par OCTA


Krishna
 Share

Recommended Posts

Pirms 2 minūtēm , _dunduks_ teica:

Ja dzēšamajā rindiņā bija +1 klase un šogad klāt nāk +1 tad kopumā tava BM klase nemainās.

Laikam man ir šis variants, sākuma kaut ko drošināju, pēc tam visas mašīnas tika uz firmu pirktas, firma octa maksāja, man klases necēlās, tagad kādu laiku ir uz manis, tas nozīmē ka drīz sievai sāks samazināties klases, jo viņas autiņš ir uz mani uzrakstīts, dumi sanāk :shok:

Link to comment
Share on other sites

Tev ir saraksts ar notikumiem pa pēdējiem 11 gadiem. 9 gadus nav bijusi apdrošināšana, BM klase nav mainījusies. Acīmredzot, 182 dienas nepietika, lai par priekšpēdējo gadu BM klase dabūtu +1, par pēdējo gadu dabūja +1. Bāzes klase ir 6, pieskaiti +1, sanāk 7. Pareizi biedrs _dunduks_ raksta, ja piedzīvots apdrošināšanas gadījums, tajā gadā parādās, piemēram -2, šis tev nepazudīs, katrā nākamajā gadā tas -2 pabīdīsies stabiņā uz augšu, un skaitīs visu stabiņu, arī to -2, ja iepriekšējās visas 0, tad nākamajos gados kārtējais +1 izraisīs BM klases celšanos, bet ja viss stabiņš ar +1, un viens -2, tad pienākot nākamajam gadam, kurā tev pienākas +1, summu neizmainīs, kamēr vien tas -2 būs, klase sāks augt, kad -2 būs pazudis, tātad, pēc 11 gadiem tik būs BM pieaugums, ja vien netiks izraisīti jauni apdrošināšanas gadījumi.

Link to comment
Share on other sites

Kungi!

 

182 dienas nepietiek, par to divu runu nav! BET 241 diena arī nepietiek (pēc LTAB noteikumiem, jābūt 275 dienām). Kāpēc ir tas +1 ?!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , jema teica:

dumi sanāk

Pavisam dumi. Uz sievas vārda ir auto, ar kuru brauc sievasmāte. Sievasmāte šogad izraisīja apdrošināšanas gadījumu, sievai parādījās tas -2 pēdējā rindiņā. Bonus klase no 17 uz 14. Bēdīgākais, ka tas attieksies arī uz pašas sievas auto apdrošināšanu, ar to viņa bez gadījumiem nobraukusi.

Link to comment
Share on other sites

Tāpēc es visu laiku skaidroju, ka cilvēka izraisītā avārija 'vilksies' līdzi visus 12 gadus.

Nebūs tā, ka vienā gadā uztaisi avāriju un pazemini savu klasi par -3BM un pēc 3 gadiem viss būs dzēsts (katru gadu +1 BM).

Tev visus 11 gadus max BM klase būs 15 (ja paveiksies un neizraisīsi vēl kādu avāriju).

Link to comment
Share on other sites

Es necepjos, es plānoju nākotni :)
Bija plāns ņemt moto OCTA uz gadu, lai vismaz BM klase aug, bet šobrīd sanāk, ka es ar 9 mēn OCTA arī esmu ticis augšā.

Tāpēc es gribu saprast - gļuks vai tā tam jābūt un varu nepirkt OCTA uz gadu :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , martinno teica:

182 dienas nepietiek, par to divu runu nav! BET 241 diena arī nepietiek (pēc LTAB noteikumiem, jābūt 275 dienām). Kāpēc ir tas +1 ?!

Tev tās 182 dienas tiek pārnestas uz nākamo gadu un pieliktas pie 241. Summā sanāk, biji apdrošinātas uz 423 dienām, kas rezultējas +1BM.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , _dunduks_ teica:

Tev visus 11 gadus max BM klase būs 15

Ja vienā gadā -3, tad, pieņemsim, no maksimālās 17 tu nokrīti uz 13, un 11 gadus tev 13 arī būs, pēc tam pa vienam +1 gadā, tātad uz 17 tiksi tikai pēc 15 gadiem.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , martinno teica:

Kurš man var šo izskaidrot?

Ja dienu skaits iepriekšējā periodā nebija pietiekams, tad tās dienas pārceļās uz nākamo periodu.

https://www.ltab.lv/octa-sistema/bonus-malus-sistema/jautajumi-par-bonus-malus-sistemu/par-bonus-malus-klasu-noteiksanu/#a6698

Labots - mickys
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , martinno teica:

Uz cik dienām man "šogad" (01.09.2018 - 31.08.2019) jābūt OCTAi, lai es nākamajā gadā atkal pakāptos?

100% pārliecināts neesmu, bet šķiet uz tām pašām 275 dienām, jo neizmantotās dienas nepārceļas uz aizākamajiem gadiem, bet tikai uz nākamo.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , vvv teica:

Ja vienā gadā -3, tad, pieņemsim, no maksimālās 17 tu nokrīti uz 13, un 11 gadus tev 13 arī būs, pēc tam pa vienam +1 gadā, tātad uz 17 tiksi tikai pēc 15 gadiem.

Ne gluži. Tev pēdējā gadā 12.gadā dzēsīsies "-3BM" rindiņa un tev no BM klase nomainīsies no 13BM uz 17BM.

15 gadi gan nebūs jāgaida ("tikai" 12), ja vien neizdomās to sistēmu 'uzlabot'.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Domāju, ka nestrādā gan.

Bet drošībai, kāds no biedriem, kuram ir 2 vienādas klases auto vienlaicīgi un pastāvīgi apdrošināti, varētu painformēt, vai viņam BM klase mainās +1 vai tomēr +2.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , _dunduks_ teica:

Bet drošībai, kāds no biedriem, kuram ir 2 vienādas klases auto vienlaicīgi un pastāvīgi apdrošināti, varētu painformēt, vai viņam BM klase mainās +1 vai tomēr +2.

Sacerējies, +1

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, maize teica:

Sacerējies, +1

 Tieši tā! Man 4 auto - būtībā 3, jo 4 kolekcijas, kuru es apdrošinu ar OCTA, bet vairāk par +1 neceri gadā.

UN jā,  ja ar tavu reģistrētu auto kāds cits uztaisa krešu, tad 11 gadus sēdi bez bonusiem.

Īstenībā LV OCTA apdrošina auto, nevis paša civiltiesisko atbildību pret trešajām personām :D. Piemēram tajā pašā UK, ja sieva grib braukt ar tavu auto, tad viņai jāņem apdrošināšana....

Capture.JPG

Labots - DeEK
Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , MasteR's teica:

+2 redz ka ir iespējams iegūt...

 

Pirms padsmit gadiem man šāds joks bija, kad apvienoja kaut ko, bet , lai tagad - hmm. Bet labāk pastāsti par pēdējo +1 :D Kaut ko čīto??? 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 49 minūtēm , Citrons (Hoonda) teica:

mocim Tev takš cita grupa

 

Protams. Sanāk absurdi - ziemā nebraukšu, bet OCTU pirkšu, jo savādāk nekāps BM augšā...


Pirms 8 minūtēm , DeEK teica:

labāk pastāsti par pēdējo +1

 

A kas tur kosmisks? Nebija gadījumu, dabūja +1. Man gluži līdzīga situācija.

Link to comment
Share on other sites

PĒC CIK GADIEM APDROŠINĀŠANAS GADĪJUMS TIEK IZDZĒSTS NO MANAS APDROŠINĀŠANAS VĒSTURES UN TIKS PIEŠĶIRTA LABĀKA BONUS-MALUS KLASE?

 

Apdrošināšanas gadījums no Jūsu apdrošināšanas vēstures netiks izdzēsts, bet BM aprēķins tiek veikts par pēdējiem 11 gadiem. Jūs varat uzlabot savam transportlīdzeklim noteikto Bonus-Malus klasi, regulāri to apdrošinot un neizraisot jaunus CSNg.
 
...interesanti, kā viņi veiks to aprēķinu?
Link to comment
Share on other sites

Un to tabulu, skatos arī pārtaisijuši (man). Jo līdz 2006 gadam man bija 14 klase - tad ar manu auto čoms uztaisija avāriju, pēc kā viss bija +0.... tikai pagājušajā gadā tas cipars izkustējās. Bet tagad skatos, katru gadu kaut kāds +1. Nu HVZ?

Link to comment
Share on other sites

Ko tu brīnies par -3. Iegadīsies par vainīgo avārija, kur saburzīsi kādu dārgu mašīnu, tavs OCTA apdrošinātājs segs zaudējumus, būs zaudējumi lieli, lūk, arī -3 iešķiebs. Es saku, sievasmāte iebrauca pakaļā Mitsubishi pajaunam «džipam», dabūja sieva -2, būtu bijis jauns Mercedes «džips», būtu dabūjusi -3, būtu bijis vecs opelītis, varbūt tiktu cauri ar -1. Es nezinu, tā iedomājos.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , vvv teica:

Ko tu brīnies par -3. Iegadīsies par vainīgo avārija, kur saburzīsi kādu dārgu mašīnu, tavs OCTA apdrošinātājs segs zaudējumus, būs zaudējumi lieli, lūk, arī -3 iešķiebs. Es saku, sievasmāte iebrauca pakaļā Mitsubishi pajaunam «džipam», dabūja sieva -2, būtu bijis jauns Mercedes «džips», būtu dabūjusi -3, būtu bijis vecs opelītis, varbūt tiktu cauri ar -1. Es nezinu, tā iedomājos.

Muļķības


pirms 2 stundām , DeEK teica:

 Tieši tā! Man 4 auto - būtībā 3, jo 4 kolekcijas, kuru es apdrošinu ar OCTA, bet vairāk par +1 neceri gadā.

UN jā,  ja ar tavu reģistrētu auto kāds cits uztaisa krešu, tad 11 gadus sēdi bez bonusiem.

Īstenībā LV OCTA apdrošina auto, nevis paša civiltiesisko atbildību pret trešajām personām :D. Piemēram tajā pašā UK, ja sieva grib braukt ar tavu auto, tad viņai jāņem apdrošināšana....

Capture.JPG

Apdrošināšanas periodā jābūt ~270 dienas uz 1 transportlīdzekli. 

Link to comment
Share on other sites

@vvv, nekā dārga tur nebija - kādus 10 gadus vecs mini cooper, kam nebija nekā diži vairāk par sīku skrambu uz pakaļējā bampera sāna.

Nezinu, protams, kas tur varētu būt par slēptajiem defektiem un kā beigās tika remontēts (krāsa + laka vai pilna bampera nomaiņa uz jaunu oriģinālo, ar visiem stiprinājumiem). LTAB diemžēl ar tādu info nedalās, ja nav zināms teh. pases numurs :(

 

Pirms 17 minūtēm , Murlo teica:

20% no pašreizējās Bm klases, bet ne mazāk kā -2.

Par atkārtoto gada laikā arī samazina drastiski 

Apaļo "uz augšu"? T.i., ja BM ir līdz 10 (ieskaitot), tad -2, ja virs 10, tad -3 un vairāk? Tizli kaut kā :D

No otras puses - ja arī turpmāk BM polises cenu ietekmēs līdzīgi kā tagad, tad it kā loģiski - pie lielāka BM jau vienalga, pāris klases vairāk vai mazāk.


Pirms 28 minūtēm , Murlo teica:

Apdrošināšanas periodā jābūt ~270 dienas uz 1 transportlīdzekli. 

@martinno pirmīt iekopēja - "aprēķina intervālā (12 mēnešus ilgs laika posms no 1.septembra līdz 31.augustam) vienas transportlīdzekļu kategorijas kopējais apdrošināšanas dienu skaits ir vismaz 275 dienas".

Link to comment
Share on other sites

Pirms 31 minūtēm , vvv teica:

Ja tu zini, tad tev taisnība. Es saku, es nezinu, tikai spriedelēju.

Grūti nodalīt kur būs dārgs, kur vecs un lēts. Vienīgi regresa kārtībā tev var paprasīt par jauno padžēro

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 46 minūtēm , vvv teica:

Ko tu brīnies par -3. Iegadīsies par vainīgo avārija, kur saburzīsi kādu dārgu mašīnu, tavs OCTA apdrošinātājs segs zaudējumus, būs zaudējumi lieli, lūk, arī -3 iešķiebs. Es saku, sievasmāte iebrauca pakaļā Mitsubishi pajaunam «džipam», dabūja sieva -2, būtu bijis jauns Mercedes «džips», būtu dabūjusi -3, būtu bijis vecs opelītis, varbūt tiktu cauri ar -1. Es nezinu, tā iedomājos.

Tā viss nebūs gan. BM klases izmaiņām nav svarīgi, vai noskrāpēji vecam opelim bamperi vai iznīcināji jaunāko M5.

Vēl piebildīšu, ka nav obligāti "jāietriecas" citā automašīnā. Ja sadursme būs ar velosipēdu, sētas stabu vai (?)sievasmātes dibenu(?), arī šajos gadījumos jūsu OCTA segs zaudējumus un jūsu BM klase samazināsies.

Labots - Koala
Link to comment
Share on other sites

2013.gadā bija, ka Bm klase x 0.2

Piemēram 12 x 0.2 = 2.4 jeb 2

Ja Bm 16, tad 3, bet ja Bm 6, tad automātā -2

Sanāca papētīt, jo pats dabūju -2

Link to comment
Share on other sites

Kā jau @Koala teica - pajāt, cik lielu skādi nodarīsi - pa klasēm nokritīsi vienādi.

 

Bet precīzāk par mīnusošanu:
-30% no esošās klases, ja gada laikā būs 1 negadījums

-50% no esošās klases, ja gada laikā būs 2 negadījumi

-80% no esošās klases, ja gada laikā būs 3 negadījumi

BM1 klase, ja vairāk par 4 negadījumiem gada laikā


BM.JPG

Labots - martinno
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Murlo teica:

2013.gadā bija, ka Bm klase x 0.2

Piemēram 12 x 0.2 = 2.4 jeb 2

Ja Bm 16, tad 3, bet ja Bm 6, tad automātā -2

Sanāca papētīt, jo pats dabūju -2

Nu tad man nav īsti skaidrs. 2014.-2015. gadā par 1 negadījumu ar BM11 bija -3.


Oh, @martinno labu info iekopēja, paldies!


Vispār diezgan skarbi par tiem 2-4 negadījumiem…

Link to comment
Share on other sites

Es tās BM klases vispār nevaru iebraukt.

Ir bijuši divi negadījumi, 2007.g un 2012.g. Bet BM klase nekad nav kritusi. Tikai augusi.

Un arī aprošināšanas cenu pieaugumu dēļ tā neesmu jutis.

Tagad ir BM15 klase.

 

Tiesa abos gadījumos auto nebija uz mana vārda.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Klau, @martinno. Tā tava ilustrācija ir no 2013. gada??? Tantes pie mana poģika runā, ka šobaltdien tā BM % krituma sistēma ir krietni komplicētāka.

Labots - Koala
Link to comment
Share on other sites

@Koala - vēl pirms diviem gadiem šis bija aktuāli. Nevaru ne noliegt, ne apstiprināt, ka šajā laikā kaut kas ir mainījies. Pilnīgi iespējams.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...