Jump to content

Par OCTA


Krishna
 Share

Recommended Posts

Pirms 52 minūtēm , Stasss teica:

Es tās BM klases vispār nevaru iebraukt.

Ir bijuši divi negadījumi, 2007.g un 2012.g. Bet BM klase nekad nav kritusi. Tikai augusi.

Un arī aprošināšanas cenu pieaugumu dēļ tā neesmu jutis.

Tagad ir BM15 klase.

Tiesa abos gadījumos auto nebija uz mana vārda.

 

Nu tak tu sačakarēji auto īpašniekam BM.! 

Vispār, kā jau iepriekš minēju, bik marazmātiska ir tā sistēma.... Pričom īpašnieks, ja auto vadītājs ir šaizes sataisijis.....

Labots - DeEK
Link to comment
Share on other sites

Es vairākus gadus braucu uz cita cilvēka vārda reģistrētu auto. Pilnīgi bez nevienas avārijas un pārkāpuma. Tagad uz manis ir reģistrēta cita mašīna, bet apdrošināšana 3x lielākā. Kāpēc nevar izdomāt sistēmu, ka apdrošināšana ir no stāža nevis cik ilgi uz tava vārda ir automašīna.

Link to comment
Share on other sites

pirms 13 stundām , Zin... teica:

Viss ok, UK 2 litru VW dizelim 2 year no claim bonus (ekvivalents bm8) gadā apdrošināšana izmaksā 700£, ar 0 years 1250£ (ekvivalents bm6)

Tik tas ka tas būs Comprehensive (OCTA + KASKO). Viena pati OCTA parasti dārgāk par OCTO + KASKO, šito gan tāt īsti neesu papratis kapēc.

Man uz Golfu sanāk apmēram £500 gadā, pirmstam uz CLA 2.1 universāli bij laikam £600. Man gan No Claim Bonussir 0 gadi :D

Kautkā baigi sarežģīti tie Bonus Malusi izklausās.

Link to comment
Share on other sites

Tas kapēc plika OCTA ir dārgāka par pilnu komplektu arī man ir mistērija, varbūt ja patirgojas, tad iedod lētāk.

Pārējo cenu cik esu novērojis visvairāk ietekmē kāda auto grupa, citreiz vienam auto ar dažādiem motoriem var atšķirties divas reizes  https://www.parkers.co.uk/car-insurance/insurance-groups/, kā arī cik gadu No Claim Bonuss. Pārejais viss īpaši neko daudz neietekmē. Nu vienīgi ja tiko noliktas tiesības un paņem kautkādu Golfu R, tad gan ierubī kādus 3k pa gadu kā minimums :D

Link to comment
Share on other sites

Vienīgais, ko zinu, ka ja gribi jāt kapeiku, tad līdzīgi kā Latvijā ar mobilo telefonu operatoriem, ir katru gadu jāskrien pie citiem, jo eksistējošais reti kad ir pretimnākoss pret jau esošu klientu

Link to comment
Share on other sites

Latvijā OCTA tirgū jau tas pats.. der pašam ik pa laikam tomēr tās cenas salīdzināt, žēl, ka tagad to jādara faktiski manuāli.. ltab bija labs rīks, ko piegrieza (manā uztverē nepamatoti, atstājot visādus octas, hujoktas utt. ar brokeru uzcenojumiem)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Der ieskatīties arī swedenē. To neviens polišu salīdzinātājs nav iekļāvis, bet man tur sanāk vislētākā octa.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

JFI: man OCTA24 lētākais ir tādā pašā cenā kā pie paša apdrošinātāja - par 13 EUR lētak nekā tajā manapolise (tas pats apdrošinātājs).

Swed konta nav, bet intereses pēc palūgšu, lai kāds savējais apskatās.

 

Update: Swedā ir +60 EUR, ja salīdzina ar lētāko.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Man nekad iekš swed nav bijusi lētākā OCTA (BM17)

Ar KASKO arī interesanti - bija reklamējušies, ka 20% atlaide un man tieši bija sanācis čekot nedēļas divas atpakaļ, kad vēl nebija paziņojums par 20% atlaidi. Atlaide bija 20 eur nevis 20% :D

Link to comment
Share on other sites

Domā brokeris negrib nopelnīt? Kasko jā brokeri izkārto lētāk, octu man neviens brokeris nav bijis spējīgs piedāvāt lētāk kā pie paša apdrošinātāja ;)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man manējā octa tagad aprēķināja apmēram 40eiro lētāk kā lētākais variants citur

Kasko neatceros cik, bet arī iedeva lētāk

Link to comment
Share on other sites

Es paņēmu swedā. Uzliku automātisko maksājumu katru ceturksni. Pēc bonusu punktu pārskatīšanas man būs lētāk.

Link to comment
Share on other sites

martinno
Pirms 15 minūtēm , Zoom teica:

Pēc bonusu punktu pārskatīšanas

 

Kas tie par punktiem?

Link to comment
Share on other sites

Nu varbūt ne tā izteicos Bonus-malus klases. Katru gadu 15. septembrī pārskata. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 36 minūtēm , Zoom teica:

Es paņēmu swedā. Uzliku automātisko maksājumu katru ceturksni. Pēc bonusu punktu pārskatīšanas man būs lētāk.

Kāpēc tu tā domā?!!? :D bonusmalus ir pofig sweds vai ergo vai hvz kas. Pie tam uztaisīsi avārīju būs dārgāk ne lētāk. Nebūs kreša, bet apdrošinātāji vienkārši izdomās cenu pacelt un nebūs nekas lētāk!

Link to comment
Share on other sites

OCTA var noskaidrot https://services.ltab.lv/lv/CheckOcta

 

Bet man ir jautaajums saistiibaa ar parkingiem, it iipashi veikalu parkingiem ka Maxima, Rimi utt. kur maz vietas groziities un redzeet bet mashiinas brauc iekshaa un aara biezhi. Ja divas mashinas sabuktee viena otru vienlaiciigi kustoties vai tad tur nav abpuseeja vaina? Var-jau-buut ka maldos bet ja mashiinas neatrodas ieziimeetajaas parkinga vietaas tad tur nesanaak abu pushu liidzvainiiba? Es nepaarzinu likumdoshanu. Gruuti spriest.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , Arcane teica:

ko tieši noskaidrot? ir vai nav octa un  līdz kuram datumam ja ir? Priekš sevis to var noskaidrot 10 dažādās m-lapās, bet vislabāk izmantot csdd m-lapā ieslēgtus paziņojumus.

 

parkingā- jā, 99% ka būs abpusēja vaina. iezīmētās vietas tu domā līnijas? tad tavuprāt pārējā nav stāvvieta?

nesens paziņas atgadījums- sēž mašīnā autostāvietā, blakus mašīnā ver durvis vaļā un iebuktē paziņas mašīnas durvis. Zvans policijai, atbilde- ja nevien mašīna nav bijusi kustībā, tad tas nav ceļu satiksmes negadījums un policija nebrauks un apdrošinātāji šo neizskatīs. Ja nevar vienoties uz vietas, tad jāvēršas civiltiesā (tā atbildēja policija)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Sviests tā BM sistēma. Es apdrošinu auto no 2009.g. Līdz 2014.g. sākumam bija golfs, pēc tam nomainīju. Agrāk apdrosināšana grozījās ap 40-45 Ls, tagad kopš 2014.g., kad nomainīju auto, apdrosināšana man pa gadiem ir EUR:

2014=58

2015=68

2016=68

2017=69

2018=64

2019=64

Tas pie tam, ka katru gadu klase paaugstinās, jo bez avārijam (tpu, tpu, tpu, tuk, tuk tuk). Baigi lētak paliek? Ir jēga? :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ja esi sasniedzis maksimālo 17 klasi, tad protams nekas nemainās, bet tu pamēģini 1 krešu uztaisīt- jutīsi tādu jēgu ka maz neliksies :D

 

P.S. tādas cenas citiem pat uz 3 mēnešiem nesanāk ;)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 43 minūtēm , Spox teica:

Ja esi sasniedzis maksimālo 17 klasi, tad protams nekas nemainās, bet tu pamēģini 1 krešu uztaisīt- jutīsi tādu jēgu ka maz neliksies :D

Šobrīd ir 16tā. Es jau par to, ka katru gadu klase uzlabojas, bet polise lētaka nepaliek. Bet, kā pats raksti, kad uztaisīs krešu, tad nez kapēc pamatīgi pieaugs izmaksas... Jabrauc prātīgi!!!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , energys teica:

katru gadu klase uzlabojas, bet polise lētaka nepaliek.

koš 14.gada katru gadu uzlabojas ? neticu :) sanāk ja tagad ir 16 klase, tad 14.gadā bija 11. klase un summa +- vienāda? :) atmet šādu screenshotu 

Screenshot_2.png.7d054321ce7d8e187770726c86b5f119.png

 

Labots - Spox
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 53 minūtēm , Spox teica:

Ja esi sasniedzis maksimālo 17 klasi, tad protams nekas nemainās, bet tu pamēģini 1 krešu uztaisīt- jutīsi tādu jēgu ka maz neliksies :D

Mana pieredze ir bišķi savādāka..

Man ir bijuši 2vi kreši, bet BM klase nekad nav pazeminājusies un apdrošināšanas maksas nav augušas, tiesa - nevienu no tiem krešiem, auto nebija uz mana vārda. 1.gadījumā auto bija darba, otrajā uz citas personas vārda (bet apdrošinātājs biju es). Pēc otrā gadījuma, cena apdrošināšanai aizgāja kosmosā tikai tājā kantorī, kur biju apdrošinājis šo negadījumu. Pārējos visos cenas palika iepriekšējā līmenī.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Stasss teica:

Mana pieredze ir bišķi savādāka..

protams jopcik! tak nezini kā tas strādā!!!

Man kaimiņš regulāri dabūn pa purnu, bet man nekad nav sāpējis deguns. kā tā?!

Pirms 6 minūtēm , Stasss teica:

nevienu no tiem krešiem, auto nebija uz mana vārda

 

 

 

Es ieliku bildi ar saviem BM klases izmaiņām, bet!!!! man arī nekad nav bijusi neviena avārija, pat tuvumā nebiju tai avārijai, kad man iešķieba -2 punktus. Sieva atpakaļgaitā mazliet iebuktēja citu auto. Uzrakstīja saskaņoto. Visas mašīnas ir uz mana vārda, attiecīgi arī es visām mašīnām dabūnu maksāt lielāku octu, jo visas ir uz mana vārda un pofig ka ne es biju pie stūres un pofig ar kuru mašīnu notika negadījums, maksāju par visām dārgāk tagad!

 

Labots - Spox
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu tad par summām neiet kopā! Nu tā nevar būt!!! Man ar katru gadu palika lētāka octa (nerunājot par apdrošinātāju atlaidēm), kamērt nebija kreša! Vienkārši tas ir nereāli. Tikko sākot apdrošināt (6tā klase) man paziņām minimums uz 3 mēnešiem ir bijis 50€, citiem pat 120+ (bmw :D )

Varbūt Liepājā citi likumi! ?


Žēl ka nevar apskatīt maksātās summas pa gadiem, bet apbrīnoju cilvēkus, kuri pieraksta 10gadu garumā cik ir maksājis katru gadu par octu :D

Es mašīnas pārāk bieži mainu, + parasti ir 2 uz mana vārda, kā arī neredzu jēgu tādiem pierakstiem :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , Spox teica:

Es ieliku bildi ar saviem BM klases izmaiņām, bet!!!! man arī nekad nav bijusi neviena avārija, pat tuvumā nebiju tai avārijai, kad man iešķieba -2 punktus. Sieva atpakaļgaitā mazliet iebuktēja citu auto. Uzrakstīja saskaņoto. Visas mašīnas ir uz mana vārda, attiecīgi arī es visām mašīnām dabūnu maksāt lielāku octu, jo visas ir uz mana vārda un pofig ka ne es biju pie stūres un pofig ar kuru mašīnu notika negadījums, maksāju par visām dārgāk tagad!

Un šis manuprāt šajā visā pasākumā ir ļoti nepareizi..


Pirms 3 minūtēm , Spox teica:

bet apbrīnoju cilvēkus, kuri pieraksta 10gadu garumā cik ir maksājis katru gadu par octu

Nav nekas jāpieraksta, vienkārši kad pērc apdrošināšanu, salīmejas bilde ir lētāk, dārgāk vai savādāk..

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Daļēji piekrītu, bet no otras puses, kāpēc ar auto nebrauc tās īpašnieks? :) 

Stulbi ir arī tas, ja piemēram sievai stāžs ir 20 gadi, nekad nav bijusi neviena avārija un nav bijusis arī neviena mašīna reģistrēta uz viņas vārda, un tagad pēc 20 gadiem nopērk auto uz savu vārda iet pirkt octu, bet viņai 6tā klase kā iesācējam un octa maksā kosmosā jo esi ''jauniņais'' satiksmē 

Diemžēl ir mazliet šis viss nesakārtots :(

Labots - Spox
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jā - tāpēc pareizāk ir kā UK. Ja gribi braukt ar attiecīgo auto - arī apdrošinātam jābūt uz braucēja vārda.

Neesi iekļauts apdrošināšanā - tātad arī braukt ar attiecīgo auto nedrīksti.

(Neesmu gan īsti par šo 100% pārliecināts, bet liekas, ka tā bija.

Labots - Stasss
Link to comment
Share on other sites

Vēl viens prikols- paziņam ir daudz un dažādas auto kategorijas (auto, moča, fūres, traktora utt). Vienīgais ir bijušas 2 avārijas ar moci, tur attiecīgi arī BMklase ir sliktāka, visur citur viss forši. Ar vieglo auto (v1-v6) bm klase max (17) octa ''lēta''. Izdomāja nopirkt vw kadiju (kadiju, KArl !!!!!), tiesa gan kravas, bet tas ir kadijs- https://www.google.com/search?q=vw+caddy&newwindow=1&sxsrf=ACYBGNTJsFcerpM9uYxhKiTVmZ18CQA9CA:1570218932452&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwirzsCtsYPlAhVosIsKHQU0DPEQ_AUIEigB&biw=2041&bih=892#imgrc=_ Izskatās pēc kravas mašīnas?! Bet octu ierubīju dārgu jo BMklase iet no sākuma (6tās) jo klasificējas zem K1-K2. Godīgi, ne?

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Spox teica:

Bet octu ierubīju dārgu jo BMklase iet no sākuma (6tās) jo klasificējas zem K1-K2. Godīgi, ne?

Tas ir kravas komerctransports, līdz ar to arī godīgi.

Labots - Stasss
Link to comment
Share on other sites

Viņš kadiju nopirka, la riteņus uz laukiem var aizvest un traktoram riepu pārvest mājās, kāds nafig komerctransports? :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , Spox teica:

Nu tad par summām neiet kopā! Nu tā nevar būt!!! Man ar katru gadu palika lētāka octa (nerunājot par apdrošinātāju atlaidēm), kamērt nebija kreša! Vienkārši tas ir nereāli. Tikko sākot apdrošināt (6tā klase) man paziņām minimums uz 3 mēnešiem ir bijis 50€, citiem pat 120+ (bmw :D )

Varbūt Liepājā citi likumi! ?

 

 

Žēl ka nevar apskatīt maksātās summas pa gadiem, bet apbrīnoju cilvēkus, kuri pieraksta 10gadu garumā cik ir maksājis katru gadu par octu :D

 

Es mašīnas pārāk bieži mainu, + parasti ir 2 uz mana vārda, kā arī neredzu jēgu tādiem pierakstiem :)

Summas es ierakstīju. Tas protams noapaļojot, bez centiem. Avārija pagājušā gadā bija, bet nebiju vainīgs, man izskrēja priekšā, tāpēc klase nemainījās.

Man patīk skaitļi, tapēc ir viens excelis, kur iemetu izdevumus par auto. Vai tad grūti piefiksēt, cik par remontu izdots, cik 1xgadā csdd un apdrosināšana un 1x menesī iemet degvielas rēķinu. Pēc tam interesanti paskatīties, kurās pozīcijās vairak aiziet nauda :) Mašīnas biezi nemainu, pagaidam ir tikai otrā (neskaitot vairakus darba transportus). Parasti censos nopirkt kaut ko sakarīgu, labā stāvoklī, lai var braukt vairakus gauds bez bēdam :)

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, energys teica:

Man patīk skaitļi

Katram jau savs fetiš :) bet 

Pirms 1 minūtes , energys teica:

Vai tad grūti piefiksēt, cik par remontu izdots

kam tas vajadzīgs?

Es leju tikai un vienīgi nestē 98 benzīnu un pat nezinu cik viņš maksā. Kāda jēga zināt? mazāk uz darbu braukšu? vairāk lamāšos lejot degvielu ? :)

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Spox teica:

Viņš kadiju nopirka, la riteņus uz laukiem var aizvest un traktoram riepu pārvest mājās, kāds nafig komerctransports? :D

Tas skaitās vieglais kravas transportlīdzeklis, vai kaut kā tā.

Link to comment
Share on other sites

Nu, bet piekrīti ka tas ir stulbi? 

Nez tas pats kadijs, bet pasažrnieks ir kā parastais vieglais? Kaut gan paziņa ieminējās, ka meklējot beņķus tam kadijam, tātad viņi ir izņemami. Tad jau manu 7vietīgo ar nolaistiem beņķiem arī var kvalificēt kā komerctransportu :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...