Jump to content

Par OCTA


Krishna
 Share

Recommended Posts

31.07.16 iegādājos savu pirmo auto ( pēc tiesību iegūšanas ).

Kā auto īpašnieku izvēlējos draudzeni ( dažādu apsvērumu dēļ ), bet kā transportlīdzekļa turētāju uzliku sevi. ( draudzenei auto vadītāja tiesību nav )

Apdrošināju auto uz vietas, kas man izmaksāja 160 eur ( 12mēn ), tagad tuvojas laiks, kad būs auto jāapdrošina atkārtoti, bet pārbaudot dažādus apdrošinātājus, lētākais variantus kuru man piedāvā ir 199 eur ( 12 mēn )! Norādītā malus klase 6 ( kura tiek piemērota jaunajiem vadītājiem pirmajā reģistrācijā ).

 

Vai malus klase tiek piemērota turētājam vai īpašniekam ? 

Kādēļ šādu kosmosu man rēķina ? Varbūt aprēķini var mainīties, kad nāks tuvāk apdrošināšanas diena ?

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Bonus-malus klase tiek pārrēķināta 1x gadā - septembrī un tālab tev ir zemāka, kā gribētos.

199 nav kosmoss, ņemot vērā to, ka no apdrošinātāju skatu punkta esi vadītājs bez pieredzes.

Link to comment
Share on other sites

Pie tam apdrošinātāji visu laiku raud, ka viņiem tas bizness ar zaudējumiem, tāpēc šogad vēl pacēla labi cenas.

Link to comment
Share on other sites

Octa ir šogad palikusi dārgāka, pats nobrīnījos, kad savu drošināju.

Link to comment
Share on other sites

Pērc OCTA tagad uz trīs mēnešiem vai uz pusgadu..septembrī klases mainās, tad būs lētāk. OCTA arī dārgāka, jo pašas par sevi palikušas dārgākas. Interesanti kāds auto, ka tik dārga OCTA, gandrīz KASKO cenā.

Link to comment
Share on other sites

Bet klasi aprēķina pēc īpašnieka stāža, vai turētāja ? Īpašniecei stāžs 0... Vai būs jēga, ja tagad paņemšu uz tiem pāris mēnešiem līdz septembrim ?

Link to comment
Share on other sites

Pēc mašīnas īpašnieka OCTAS maksāšanas stāža.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Par octu maksāju es, octā arī ir mans vārds un uzvārds ( kā turētājs ) un kā īpašnieks draudzene.

Kā apdrošināšanas ņēmējs arī esmu norādīts es.

Labots - Krishna
Link to comment
Share on other sites

Kad man bija bankas auto līzingā, es biju turētājs, es maksāju OCTA un man BM paaugstinājās ik gadu. Tur gan man bija nianse, ka BM punktus pārliku no iepriekšējā auto, bat tas uz tēmu neattiecas.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
Pirms 30 minūtēm , CAP teica:

Interesanti kāds auto, ka tik dārga OCTA,

Tas, kā apdrošinātāji piesaista Octa cenu mašīnai vispār neiekļaujas loģikas rāmjos - iespējams, viņiem ir kāds postošās iedarbības aprēķina algoritms, ko mirstīgajam nav lemts redzēt, bet man jau nav ko uztraukties, gādā maksāju gandrīz 10x mazāk kā topika autors, bet ar pirmo negadījumu riskēju uz 10 gadiem nolidot par 3 klasēm uz leju... 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, CAP teica:

Pērc OCTA tagad uz trīs mēnešiem vai uz pusgadu..septembrī klases mainās, tad būs lētāk. OCTA arī dārgāka, jo pašas par sevi palikušas dārgākas. Interesanti kāds auto, ka tik dārga OCTA, gandrīz KASKO cenā.

 

Neticēsi, bet opel astra 2001 gada ar 1.7 dzinēju ! :D

Link to comment
Share on other sites

erikonkulis
1 stundu atpakaļ, CAP teica:

Interesanti kāds auto, ka tik dārga OCTA

Vaitad vispār pēc auto skatās octa cenu? Man šķiet ka pēc pīšļa uz kā auto reģistrēts.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , erikonkulis teica:

Vaitad vispār pēc auto skatās octa cenu? Man šķiet ka pēc pīšļa uz kā auto reģistrēts.

Man ir vairākas mašīnas, cena katrai sava un mainās nesaprotami.

Link to comment
Share on other sites

@erikonkulis pēc markas, pēc stāža, pēc vecuma utt utt.. u.c. vien apdrošinātājiem zināmiem rādītājiem..

 

Citēt

Kādi faktori ietekmē OCTA cenu?

OCTA apdrošināšanas prēmijas lielumu jeb polises cenu nosaka apdrošināšanas sabiedrība. Galvenie kritēriji ir bonus-malus klase, transportlīdzekļa veids, vecums, reģistrācijas vieta, tā izmantošanas mērķis, masa, kā arī citi risku ietekmējošie faktori. Daži apdrošinātāji piemēro augstāku apdrošināšanas prēmiju autovadītājiem ar nelielu braukšanas stāžu.

 

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , ieleja teica:

pirms mēneša CSDD/TUV/TA telpās BAN par 40 eiro

Uz ko, uz pļaujmašīnu? 

Link to comment
Share on other sites

Fūū, paskatījos sev OCTAS cenu, ir audzis par kādiem 30%, bet ne 2x, valda divu veidu sajūtas ;(:dance3::haha:

Link to comment
Share on other sites

Pirms 31 minūtēm , ieleja teica:

pirms mēneša CSDD/TUV/TA telpās BAN par 40 eiro

 

Pirms 25 minūtēm , jema teica:

Uz ko, uz pļaujmašīnu? 

 

jema, kāpēc netici biedram ieleja?

Apskatījos iekš octas.lv savai mašīnai (Golfs), lētākais piedāvājums ir pat zem 40 eiro - 39 eiro ar centiem. BM klase 17. Jā, taisnība, OCTA cenas stipri augušas, tā rupji piemetot - reiz divi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Long John
pirms 4 stundām , constrig teica:

Peec riska, ko tu un auto var skaadeet citiem. 

 

Manuprāt- īsi un skaidri.

Tādēļ jau polisē to BM ciparu definē, kā "riska klasi".

Man tas BM ir 17 un šogad 1.maijā par gadu samaksāju 37, 29 Eur- esmu BTA klients bez dajebkādām avārijām jau gadus 15  (tiesības no 1989.g.). 

Pērn par to pašu bija lētāk- 25,73 Eur. 

Laikam to cenu nosaka arī provinces/ metropoles faktors- esmu Ogrē.

Ar autiņa marku, vecumu un vērtību laikam tam ciparam maz sakara (ja kas, man ir paveca VW Bora) ... 

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Long John teica:

Ar autiņa marku, vecumu un vērtību laikam tam ciparam maz sakara... 

Skatās viņi marku arī.

Pirms 7 minūtēm , Long John teica:

Laikam to cenu nosaka arī provinces/ metropoles faktors

Tas diezgan ietekmē OCTA cenu. Jo dziļāki pāķi, jo lētāk.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

martinno

Kādam OCTU? :)

 

P.S.
BM6 klase (pagājušo gad pašam sanāca neliela šaize, līdz ar to atkāpos nedaudz). Šogad jaunkundze ar manu auto bik "sasmērējās".

Līdz ar to - skarbā realitāte: augustā būs jāpērk uz gadu, lai cik tas arī maksās...

 

59403c4b94bf6_ScreenShot2017-06-13at22_24_13.png.0f168390a6d44f8060de608c3307da5c.png

Link to comment
Share on other sites

bm6, dzīves vieta ārpus Rīgas, auto 20 gadīgs OCTA uz 3 mēnešiem ap 20€

 

Kā notiek tā bm klašu pārnešana, kaut kā nomainījās auto un viss no sākuma bija iekrāta kaut kāda bm9

Link to comment
Share on other sites

Tā tiešām nevar būt. Vienīgi, ja maina apdršinātājus un kautkas ngļuko. Es arī laikam pa lēt galu dzīvju un maksāju kautkādus 25 eirikus. Tagad būs dārgāk, bet ne jau simti. Interesanti, ja notiek sīka šaize, tad labāk ir samaksāt uzreiz uz ķepas apskādētā autiņa īpašniekam, nevis iesaistīt apdršinātājus. Tad visi tie punkti saglabājas un neties atsviests uz dārgo apdršināšanas galu. Nu jā, es kā vienmēr uz melikumībām aicinu.

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Pirms 44 minūtēm , ricijs teica:

Kā notiek tā bm klašu pārnešana, kaut kā nomainījās auto un viss no sākuma bija iekrāta kaut kāda bm9

Tas bija jau 10 gadus atpakaļ, bet automātā tas nenotika, nācās vērsties laikam CSDD ar lūgumu pārnest BM no viena uz citu manā valdījumā esošu auto., Precīzi neatceros.

Honda, no kurienes šitais graficiņš. Slinkums mācīties internetu.

 

sorry, atradu

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

DeteCtiV

Pagājušajā gadā OCTA uz gadu iegādāta par 87.00 EUR, šogad 98.96 EUR. 12 EUR pieaugums - sīkums. BM7

Link to comment
Share on other sites

tehno-mans

BM klase 8
Lētākie varianti pie BALTA:
3mēn - 24.45 euro
12mēn - 65.88 euro
 Pagājušā gadā pirku pa 3mēn no BAN un IF. Tad bija randomā 15 un 16 ar kapeikām.

CS negadījumi nav bijuši. / atvieglojumi nav.

Labots - tehno-mans
Link to comment
Share on other sites

Man sievai lētākais laikam ergo.. ziedu laikos lētākā octa bija ~20-23 eur/3 mēn., tagad skatos 34 eur.. labi, ka aprīlī uz pusgadu pa laikam 40 eur  paņēmu :D nākamā octa būs jau oktobrī, kad BM būs pacēlies. Varbūt kompensēsies, bet nu jā.. cenas makani ir pacēluši.

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Pirku abiem auto OCTA janvārī. Tagad, skatos, abiem apmēram par 50% apdrošināšana dārgāka.

Link to comment
Share on other sites

Man abām lamatām paliek dārgāk-

 

santafe pirkta jūlijā uz 9 mēn. bija 34 EUR - tagad rāda  56 , apm +60%

Foresteram - pirkta decembrī uz 9 mēn. - bija 49 - tagad būs 60 + 20%

 

nu nekas, gan jau vbūs ok.

BM klase - 14

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , Long John teica:

Laikam to cenu nosaka arī provinces/ metropoles faktors

Va tik nebij savulaik arī tēma "Bez tabu" par šito.

Pašam personīgi pagāšgad Rīgā pie pārrakstīšanas apdrošinājos BAN-ā pa ~ 28€ (ir grupa) uz gadu, šogad ~ 25€. Pagaišgad golfu drošināju Baltā pa 11€ ar kapiķiem uz gadu.

Vispār manam autiņam cenas šadas:

 

Jauns attēls (1).bmp

Labots - romajo
Link to comment
Share on other sites

deboshieris

Es arī šogad sastapos ar x2 OCTA cenu.

Pagaišgad OCTA 12 mēneši BAN 25 EUR

Šogad  OCTA 12 mēneši BAN 51 EUR

BM 17 

Link to comment
Share on other sites

Kur jūs rēķiniet to cenu?

Es paņēmu IF pa taisno un caur OCTAS.lv.

Ifā pa taisno bija zemāka cena nekā caur Octas lētākais piedāvājums. Un tas nebija Ifs. Caur Octas bija +20 eur nekā pa taisno.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , e = d teica:

Es paņēmu IF pa taisno un caur OCTAS.lv.

Pamēģināju. IFā pa taisno manam gadījumam dārgāk, kā Octas.lv lētākais piedāvājums. Jā, IFā pa taisno lētāk nekā IFā caur Octas.lv.

Acīmredzot, tev mašīnas marka tāda, kurai IF uzticas vairāk nekā pārējie.

Link to comment
Share on other sites

Es jau arī biju sabaidījies, bet nav tik traki, +11eiro klāt, 3mēneši 31eiro, gads bija kkādi 105, ja nemaldos, 20gadīgs audi tdi

Savukārt bēmūwē E60 8gadīgam 62eiro uz 3mēneši

Baltā

Arī esmu pamanījis, ka pa taisno pie drošiātāja mēdz būt lētāk kā caur octas elvē utt.

 

Kur salasās tie +50 proc nesaprotu, neapskaužami :o

Link to comment
Share on other sites

octas.lv un citi šaraškina kantori ir brokeri, kur vēl paņem savu daļu komisijas :D es pērku tikai un vienīgi pa tiešo apdrošinātāju lapā. Žēl, ka Eiropas birokrātija noēda ltab.lv octa kalkulatoru.. bet nu salīdzinājumam tie octas kalkulatori der, bet pirkt octa gan iesaku tikai un vienīgi pie paša apdrošinātāja.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 36 minūtēm , CAP teica:

Žēl, ka Eiropas birokrātija noēda ltab.lv octa kalkulatoru

Vot par šito jā, nesanāk vairs aplikācijā uzreiz redzēt ciparus pie katra apdrošinātāja..

Link to comment
Share on other sites

Bet ir takš citi salīdzinātāji - kur problēma? 

 

Salīdzinām OCTA cenas kur labāk tīk un tad pārbaudām apdrošinātāja lapās pāris labākos piedāvājumus. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...