Jump to content

Portatīvais pavisam iesācējam vides arhitektam.


Jurkins
 Share

Recommended Posts

Sveicināti!

Nekad (nesaki nekad...) nebiju domājis, ka rakstīšu šajā sadaļā, bet reizi pa ilgiem laikiem paskatoties portatīvo piedāvājumā, bišķi saņirb gar acīm un jāiet pēc maziņā... un pēc tam vēl pēc viena... Situācija sekojoša - meita pabeidza vides arhitektus, un portatīvais, kurš gan arī nevilka, aizgāja uz labākām silīcija ielejām. Tagad vajadzētu uzdāvināt uz tiem priekiem kaut ko atbilstošāku. Nekāds "abramovičs" neesmu, tāpēc gribētu iekļauties ap 1K. Pagaidām izvirzīju kaut kādas tādas prasības:

1. Procesors gan jau i5 (līdzīgu cenu datoriem ir i7, vai tas ko dos? Ar portatīvajiem saskarsmes maz, ja godīgi, tad vispār nezināju, ka i5 un i7 ir ar 2 kodoliem),

2. Atmiņu gribētos 16, bet cenas datoriem ar "gatavu 16 ir uzreiz kosmosā. Tāpēc varbūt labāk nopirkt ar 8 un pielikt klāt? Datoru aprakstos gan visai grūti saprast, kas tur ir iesprausts - vai 1x8 vai jau 2x4, un abi sloti aizirsti.

3. Sistēmai, skaidrs, ka SSD, cik lielu - jautājums.

4. Papildus HDD ... nu HVZ, labi, ja ir, ja nav, nu i velns ar viņu.

5. Video gan jau kaut kādu GeForce vajadzētu.

6. IPS matricu FHD,

Kaut ko šādu, vai šādu, vai šādu... Īsi sakot, esmu sasipies...,

Darbs ar autoCAD , kaut kādas renderēšanas, diemžēl, esmu diezgan tālu no tādām lietām. Uz ko skatīties - uz kodoliem, frekvenci, video?

Vēl, ja nu pieslēdz ārējo moni ar lielāku izšķirstspēju, kā var saprast, vai šo vilks vai nē?

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Skatīties uz desktopu! 

Laptopa i5/i7 ir krietni vājāki par dektopa variantiem! Tas pats attiecas arī uz GPU!

 

Līdz 1k eur nav nekā ar tev vēlamajiem parametriem! Normālam darbam tāpat vajadzēs ārēju monitoru. 15'' laptops jau ir tā nosacīti pārnēsājams, nemaz jau nerunājot par lielākām diagonālēm! 

Link to comment
Share on other sites

Ņemot vērā situāciju, jauns portatīvais ap 1kEUR, varētu būt kosmoss, t.i. nav nemaz nepieciešams galda dators.

Lai gan protams, pašlaik taisu kastīti uz i3-7100, un tam vairāk papagaiļu kā tur tam i7 laptopam pa 1000 EUR.

Vēl jau svarīgi, ko tagad meita īsti darīs, vai tiešām kaut ko projektēs, vai ies dobes raks.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Es (vecs un iesīkstējis:)) nekad neskatīšos uz portatīvo. Pašlaik sēžu uz hvz cik jau sena i9450 ar 8G atmiņas un pagaidām netaisos neko mainīt.

Bet šajā gadījumā laikam tomēr nesanāks ar galda datoru - izskatās, ka būs reizē divas maģistratūras (velns, kas par apetīti), Jelgavā un Liepājā, darbs Rīgā u.t.t.

Izskatās, ka projektēs nevis dobes raks. Protams, ka tikko zaļai iesācējai jau nekas milzīgs, bet laikam jau nākamnedēļ darbavietā draud pašai savs kaut kāds projekts.

Kaut ko noteikti jāpērk būs, jo vecais, kā jau rakstīju, velk uz labajām silīcija ielejām. Tā kā kaut kādā skaidrībā būs jātiek.

Link to comment
Share on other sites

Müller
1 stundu atpakaļ, Jurkins teica:

Kaut ko šādu, vai šādu, vai šādu... Īsi sakot, esmu sasipies...,

neieteiktu nevienu no shiem, geforce 9. serija jau ir pagajusha paaudze. salidzinot ar jauno 10 tas ir lenakas, izdala vairak siltuma un vairak patere elektribu

drizak skatitos ko shadu (ja izskats nav trauceklis)

 

lenovo y520

var paplasinat atminu uz 16gb un ielikt ssd, zem 900 eur ierakstities beigas

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Jā, šo lenovo biju garām palaidis, tur izdosies 1000 eur iekļauties.

Vienīgi tas dizains tāds jancīgs.... 

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
(labots)

Paldies par ieteikumu. Šis toč izskatās labāk. Es arī kaut kā tajā biežņā šo palaidu garām, lai arī centos lietot filtrus.

Nja, un tieši šim nav SSD. Tas tomēr varētu būt būtiski. Vot šitas man arī portatīvajos nepatīk - līdz bezjēgai visādu variantu, debīlais mārketings.

upss,, tātad vieta SSD šim ir

 

 

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Pirms 28 minūtēm , ronalds_ teica:

Vienīgi tas dizains tāds jancīgs.... 

Tas takš spēļu dators

 

1 stundu atpakaļ, Jurkins teica:

izskatās, ka būs reizē divas maģistratūras (velns, kas par apetīti), Jelgavā un Liepājā, darbs Rīgā u.t.t.

Izskatās, ka projektēs nevis dobes raks.

Lai izdodas, un vecākiem izturību

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 7 minūtēm , ju teica:

Lai izdodas, un vecākiem izturību

Paldies!

Un figņa, ka dizains, galvenais, ka iekšas velk.

Paldies visiem, kas piedalījās! Izskatās, ka šis būs īstais.

Viens jautājums. Gan jau, ka logi preinstalētie. Uz ssd ar klonēšanu var pārnest? Vai jāiziet cauri kādam īpaši izvirtīgam seksam?

Link to comment
Share on other sites

Samsung magician softs supportē OS klonesanu. Vai ari tur bija kaut kāds data migration tools. 
Protams ja pirksi Samsung SSD.

Link to comment
Share on other sites

Priekš kam klonēt? Licence ir uz datoru. No paša microsoft lapas novlec tooli, tas uztaisīs bootojamu USB atmiņu ar W10, no tās arī instalē. Tiks aparāts pie internata, paņems arī licenci.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Klonēt sanāk ātrāk kā no jauna instalēt. Bet var arī par jaunu uzlikt. Gaumes lieta.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

OK, nu tad uzjautāšu vēl.

Skatos tai pašā m79. ssd

Plextor 256GB maksā tikpat cik Samsung128GB. Saprotu, ka ražotāji mēdz būt dažādi, bet vai nu tik?

Un kā ir ar RAMu? Vai labākais variants ir pavērt nopirktu datoru vaļā paskatīties, kāds modulis šim vēderā un tad rīkoties vai droši likt iekšā piem. šādu? Tik atkal nesaprotu... CL11, bet aprakstā latentums 15.

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Tu salīdzini apelsīnus ar greipfrūtiem - abi apaļi (m.2 savienojums) bet viens apelsīns (SATA) otrs greipfrūts (NVMe). Ja ir m.2 savienojums nav obligāti, ka derēs - jo viņiem ir gropes, kas atšķiras pēc atbalstītajiem pielietojumiem. https://en.wikipedia.org/wiki/M.2#Form_factors_and_keying

Labots - Anonīms Alkoholiķis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Jāņem NVMe disks, jo viņs ir ātrāks, šis laptops atbalsta NVMe.

 

Par ramu - sākumā viņš jānopērk, un jāpaskatās vai ir brīvs slots. bet tā derēs jebkurš ddr4 sodim modulis. Tie ātrumi pa lielam nav svarīgi. 

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

OK, paldies!

Jāatzīst, ka esmu spēcīgi atpalicis ... uz hdd un sata2 :)

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Mieru, mieru, veči! :)  Sāku pētīt, specenē rakstīts SSD or HDD. Tas laikam varētu nozīmēt, ka SSD ar SATA interfeisu?

Link to comment
Share on other sites

Kaut kur tepat blakus vajadzētu būt ne pārāk senam topikam, kur arī to leģionu ar 1050ti slavēja kā labu bang for the buck.

Kā ir tagad, vēl joprojām neviens cits brends nepiedāvā neko līdzvērtīgu līdzīgās cenās?

 

Ja renderēšana neplānojas baigi niknā līmenī, un līdz šim varēja iztikt ar kaut kādu portatīvo parasto, tad varbūt pietiek ar kādu pāris gadus vecu Thinkpad W vai Dell Precision pa lēto?

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Nu nepietika, diplomdarba un citu lielo darbu renderēšanas tika veiktas fakultātē, cik sapratu tur ir kaut kādi datori. Īsti jau nezinu, cik tie renderēšanas darbi būs lieli. Bet nu kādu laiku(daži gadi) noteikti portatīvais būs ērtāks lietošanā par galda datoru. Līdzīgās cenās līdz šim brīdim es neko nevaru atrast. "Kaut kādu" (ķeksītim) arī negribas nopirkt. Esmu pārdomās. Varētu jau līst virs 1K kaut cik, bet vai ir vērts.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

To Lenovo ķieģeli es gan savai meitai nenovēlētu staipīt līdzi. Tad labāk mazliet pieliktu un paņemtu XPS 15 vai kautko līdzīgu.

Ideālā gadījumā kādu no 13 - 14'' ultraportabliem ar Thunderboltu un mājās monitoru + ārējo GPU, ja kautkas smagi jārenderē. Sanāktu mazliet dārgāk, bet CPU jauda pietiekoša, pietiekoši viegls lai nēsātu līdzi, batterija tur isu dienu bez lādēšanas u.c. labumi.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

AndrisBB, var bišķi precīzāk par tiem ultraportabļiem? Uz kādu ražotāju skatīties? Kā jau teicu, esmu gaužām atpalicis šajā ziņā.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Uz 13 - 15 rasēšana vai 3d darbi būs grūti un tikuntā nāksies pirkt ārējo minitoru, tad kapēc pirkt smagu 15''' laptopu?  Man arī kādreiz likās, ka laptopu nekad nepirkšu, bet tagad kad esu pieradis, tad neredzu nekādu starpību starp desktopu un laptopu - atnāc mājās, piespraud pie monitora un klaviaturas un lieto.

 

Manuprāt no 13'' līdz šim populārākais un saprātīgākais variants bij XPS 13, ļoti kompakts (mazāks kā citi 13''), kvalitāte laba, jauda pietiekoša. Te kautkas tirgoja delus, ganjau ir ko piedāvāt arī no citiem modeļiem.

No 14'' tagat T470 ir ar Thunderboltu, vieglāks ir 470s, bet dargāks. Bet ganjau arī ir citi varianti.

 

Bez Thunderbolta es noteikti ka nepirktu. Ārējie GPU pagādām nav nekāds lielais piedāvājums, bet pamazām parādās arī saprātīgās cenu robežās.

 

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
(labots)

Nja, viela pārdomām. Šie krietni lien ārā no iecerētā budžeta. Bet, piekritīšu, ka ērtāks neapšaubāmi.

A bet kas tas Thunderbolt ir (nē, protams, dzirdējis es par tādu esmu, bet tas arī viss)? Type-C? Skatos specenēs un nekur nevaru atrast par thunderbolt. Piemēram vai piemēram. Un, ja paskatās uz cenām, tad piem šis to T470 krietni saliek gan RAM gan SSD. Un it kā jauns modelis. Bet vai šim ir tāds thunderbolt?

Specenē:

USB 3.0 Type-C with video-out

USB 2.0 Type-C with charging

USB 3.0 with always-on charging

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Type C ir tikai konektors, tur var būt Thunderbolts un var arī nebūt.

Tam Yoga 910 izskatās, ka ir tikai Diplayports caur Type C, bet 720 ir pilns TB, tikai tas mazāks - 13''.

 

Es par Thunderboltu uztrauktos gadījumā, ja tiešām domātu izmantot ārējo GPU. Bet tā īpaši citu jēgu neredzu.

 

Pirms 24 minūtēm , Jurkins teica:

etni lien ārā no iecerētā budžeta.

Jā, cena, jauda un kompaktums viss vienā nesanāk.

 

Pats lietoju Precision 5510, tas būtu ideāls laptops arhitektam, bet tad budžets jāpareizina ar 2. XPS 15 izmanto to pašu bodiju, bet consumer līmeņa iekšas un ir lētāks. Ko saki par to? Nekā kompaktāka no 15'' nav, procesori ir ne U varianti (jaudīgāki, bet atkal rijīgāki baterijas ziņā), normāla videokarte, labs ekrāns. Nezinu vai tev interesē ebay varianti, bet šim pārdevējam viņi ir lielā daudzumā parasti. http://stores.ebay.co.uk/eComputers-LTD/XPS-15-/_i.html?LH_BIN=1&rt=nc&_fsub=5&_sid=78292339&_trksid=p4634.c0.m14&_sop=2&_sc=1

 

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
(labots)

Nu tad, kā saka, sveiciens visiem "otrajos Jāņos" (vai trešajā Līgo dienā)!

 

Iepostēšu savu pārdomu un darbību rezultātu. Izvērtējot visus par un pret, tika pieņemts šāds lēmums. Lēmums tika pieņemts par labu vieglumam, 8h baterijai (toč tā ir) un tomēr laikam uz doto brīdi pilnīgi pietiekošajai veiktspējai. Kad pabeigs maģistrus, tad uzdāvināšu ko "krutāku" :).

 

Paldies visiem, kuri deva padomus un dalījās ar savām zināšanām. Lai spēks (Piebalgas, Bauskas vai Valmiermuižas vai ... pēc izvēles) ir ar jums!

 

p.s. vot vienīgais, ko nesaprotu... kāpēc šādam porķikam nevar ielikt normālu kameru kā (gandrīz) jebkuram telefonam?

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

tehno-mans

3dien drusciņ pētīju (savam lapsim upgreidam) vai nav kkas webcamerās gājis uz priekšu, bet izrādās, ka pie tiem pašiem 10 gadus veciem 2MP viss ir iesprūdis.
Par Mac`iem gan nezinu.
Joprojām tās kameras, kas zem Acer crystal eye 1.3MP (2006-2009) ir zelts. Diezgan bieži ir sanācis testēt kameras , jo instalēju katram klienta lapsim - Debut Video Capture Softu,

Labots - tehno-mans
Link to comment
Share on other sites

Nu jā, taisnība jau laikam ir. Es tā stulbi iedomājos :) ... klīst vides arhitekts ar šādu "jogu" ap objektu, šņaks nobildē,pa taisno iekšā kaut kādā :) softā, čiki, čiki ievelk kaut kādas arhitektūras formas iekšā, parāda klientam u.t.t. Nu kaut kā tā. Skaipam jau toč tas nav vajadzīgs.

Link to comment
Share on other sites

Drīzāk tāds arhitekts, kurš grib fočēt, ietos kādu labu augstā gala planšeti, var būt pat ābolu, nevis notebuku. Notebuks vides arhitektam ir... hmm, nu tāds sākuma lēciena tramplīns, tīri darbam, nevis lai vazātu apkārt. Beigās tāpat uz stacionāro pāries.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 39 minūtēm , ieleja teica:

cieši pazīstu kādu pusduci arhitektu, tie darba instrumenti parasti tiek piemēroti darāmajam, parasti ir gan stacionārais "rasēšanai", gan noutbuks vai planšete braukāšanai uz objektiem un darba nešanai uz mājām

Manuprat cik arhitektu, tik variantu. Zinu tikai vienu arhitektu, kurs man kaiminos dzivo, offiss majas, divi iMac'i, viens pasam, otrs asistentei. Fotografesanai domata kamera, sliktakaja gadijuma telefons. 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...