Jump to content

Nedārgas, labas, izturīgas austiņas.


martvigs
 Share

Recommended Posts

Pirms 53 minūtēm , spameris teica:

Cik es saprotu, tad tādām 80+ ohm austiņām gan jābūt gatavam arī pirkt/taisīt austiņu pastūzi

Nu cik palasu pašu friču komentāros, tad:

Citēt

Wer also lieber laute Musik bei mobilen Geräten genießen möchte, sollte auf die etwas teuere Variante mit 16 Ohm zurückgreifen. Diejenigen die die Kopfhörer ausschließlich an der Heimanlage benutzen, die 250 Ohm Variante und wer beides benutzt mit ein paar kleinen Dezibeleinschränkungen bei den mobilen Geräten, nimmt die 32 oder 80er. Da er für mein Hörfähigkeitsempfinden absolut maßgeschneidert ist und der Tragekomfort äußerst gut ist, vergebe ich die volle Punktzahl.

un

Citēt

Man sollte nur auf die Ohm Zahl achten. 250 Ohm für Studio und Kopfhörerverstärker, 80 Ohm sind die Allrounder, 32Ohm für Handy/Tablett und iPod oder DJays. Je höher die Ohm Zahl, desto differnzierter wird der Klang. Je geringer die Ohmzahl, desto lauter wird der Kopßfhörer.

Absolute Empfehlung. Minimal besser Kopfhörer kosten dann mindestens das 4-6fache!!!

tā kā nez vai te visu saprot deutsch - lai google tulko diezgan sakarīgi:

Citēt

Tātad, ja vēlaties baudīt skaļu mūziku mobilajās ierīcēs, jums vajadzētu izmantot nedaudz dārgāku versiju ar 16 omiem. Tie, kas izmanto austiņas tikai mājas sistēmā, 250 omu variantu, un tie, kas izmanto abas ar dažiem nelieliem decibelu ierobežojumiem mobilajās ierīcēs, ņem 32 vai 80 gadus vecus. Tā kā tas ir absolūti pielāgots manām dzirdes spējām un nēsāšanas komforts ir ārkārtīgi labs, es piešķiru pilnas atzīmes.

un

Citēt

Vajadzētu pievērst uzmanību tikai omu skaitlim. 250 omi studijas un austiņu pastiprinātājiem, 80 omi ir universāli, 32 omi mobilajiem tālruņiem / planšetdatoriem un iPod vai DJays. Jo lielāks omu skaitlis, jo diferencētāka skaņa. Jo mazāks omu skaitlis, jo skaļākas ir austiņas. Absolūts ieteikums. Tad minimāli labākas austiņas maksās vismaz 4-6 reizes dārgāk!

 Kā jau rakstīju, slēdzu arī pie kameras un H4n rakstekļa, tādēļ pēc pārdomām 32 vai 80  (250 atkrita uzreiz), paņēmu 32 omīgās. Šķiet OK, bet kas zin, ja dzirdētu 80 vai 250, varbūt šīs vairs nepatiktu:biggrin:.

Labots - raiviic
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Vēl ir tas, ka viņām var laika gaitā nomainīt dilstošās detaļas - tas ir arī baigi svarīgi, jo lai kādas tās nebūtu 2 gadu laikā būs jūtams nodilums. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , xp teica:

It kā saka, ka starp ohm atšķirība skaņas kvalitātes ziņā nav. Vai tā ir taisnība?

Lielā mērā tā ir. Omīgumu nosaka spoles uzbūve, nekas cits tām ausīm nemainās, tāpēc tās ir vairāk vienādas nekā atšķirīgas. 250 un 600 omīgās var forši no OTL lampiniekiem kurināt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Well, arī tā kā skatos uz puslīdz pieklājīgu ausu pusi. Mūzikai (roks), lietošanai mājās pie PC (bet varbūt arī pie telefona? bet noteikti ne vazājoties apkārt). Patīk basīga skaņa, pieredze ar ausīm ir laikam nekāda- bija lietošanā gadus 20 vecas Technics ne no tābrīža lētā gala, kam laika gaitā polsteri nu jau galīgi izjukuši. Lācis ausis laikam nobradājis nav. Un jā, laikam esmu no lielgalvainajiem un lielausainajiem.

Vai ir jēga iespringt uz te jau saslavētajiem AKG 371 vai Beyer 770 pro, jeb ir kāda jēdzīga alternatīva kādu 50-60 Eur robežās? Un droši vien tikai closed design?

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , spameris teica:

Cik es saprotu, tad tādām 80+ ohm austiņām gan jābūt gatavam arī pirkt/taisīt austiņu pastūzi, jo var piemēram no telefona vairs neskanēt.

Tas no paša telefona atkarīgs. Samsungiem, piemēram, gaužām nīkulīgs signāls nāk ārā. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , kukuruku teica:

Vai ir jēga iespringt uz te jau saslavētajiem AKG 371 vai Beyer 770 pro

Ir!

 

pirms 9 stundām , kukuruku teica:

ir kāda jēdzīga alternatīva kādu 50-60 Eur robežās?

Nav!

 

pirms 9 stundām , kukuruku teica:

Un droši vien tikai closed design?

Pamatā. Atvērtās tajā cenu kategorijā neko interesantas nav. Ir tipa Grado, bet tur skanējums nu ļoti specifisks.

 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, raivix95 teica:

Tas no paša telefona atkarīgs. Samsungiem, piemēram, gaužām nīkulīgs signāls nāk ārā. 

Es šo laboju ar Hidizs S8 donglu, manus planāros Hifiman pat pieklājīgā skaļumā iekustina. Sennheiser HD 600 gan bija pārāk klusas, darbinot ar šo donglu. Bet tas viss ir uzreiz papildus līdzekļi, no Aliexpress es donglu uz atlaidēm nomedīju pa 37 EUR. 

 

Nākamais dongls ko medīju ir E1DA 9038D, tam jauda ir pieklājīgāka, bet cena uzreiz 100 EUR.

 

pirms 11 stundām , kukuruku teica:

Vai ir jēga iespringt uz te jau saslavētajiem AKG 371 vai Beyer 770 pro

Noteikti ir, tā skaņas starpība ir ļoti ievērojama starp 50 vai 150 EUR, manuprāt nav ieguvumu šajā situācijā iežīdojot.

Labots - Malis
Link to comment
Share on other sites

Kāds zina kur var nopirkt pa sakarīgām cenām detaļas Beyerdynamic austiņām? Manējām DT 770 pro 80ohm parādījās trokšņi vienā pusē pie basiem uz lielāka skaļuma. Vietējos veikalos neko neatradu, ārzemju vai nu nepiegādā uz Latviju vai arī summa kopā ar piegādi sanāk vairāk nekā puse no jaunu austiņu cenas, neatmaksājas tas pasākums.

Labots - Müller
Link to comment
Share on other sites

 

Pirms 1 minūtes , Müller teica:

Kāds zina kur var nopirkt pa sakarīgām cenām detaļas Beyerdynamic austiņām? Manējām DT 770 pro 80ohm parādījās trokšņi vienā pusē pie basiem uz lielāka skaļuma. Vietējos veikalos neko neatradu, ārzemju vai nu nepiegādā uz Latviju vai arī summa kopā ar piegādi sanāk vairāk nekā puse no jaunu austiņu cenas, neatmaksājas tas pasākums.

Pačeko, vai neesi dabūjis gružus kapsulā. Reizēm mati mēdz izdurties cauri tai spelventiņa drēbei un skarties klāt membrānai.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , xp teica:

Beyer 770 pro 250ohm

Ha, izskatās, ka vispār deficīts.  Teksts apvilktajā: >>>Nav zināms, vai un kad šis vienums būs pieejams atkal. <<<

80 omīgās gan ir tur pieejamas. No Amazon atnāk nedēļas laikā, nav obligāti Latvijā pirkt.

Untitled.jpg.f3a9092869f8f101d3452b56f4cc5653.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , xp teica:

Bet tās Beyer 770 pro 250ohm LV tagad nevar nekur dabūt. 

Nu nez, google izmeta uzreiz https://www.muzpro.eu/lv/profesionalas-austinas/profesionalas-studijas-austinas/126645-beyerdynamic-dt-770-pro-250-ohm.html

 

Vēl man te čoms iepērkās no fāterlandes (lai gan tagd LV ir lētāk):

https://www.thomann.de/intl/lv/studio_headphones.html

 

P.S. Te jau biedri apskaidroja par tiem omiem - ja ir vajadzība universāli izmantot (tb arī pie telefona utt.), tad gan jau labāk 80 omīgās kā kompromisu. Man ir specifiska vajadzība darbā (tiek izmantotas pa taisno pie verķiem spraužot un datorā ar maztrokšņainu skaņas karti) un savulaik mūzikas veikalā biju savācis ar dažādiem omiem un 250 bij optimālākās no dažādiem aspektiem.

Link to comment
Share on other sites

Plus DT 770/880/990 ir M, Pro un Edition versijas. M ir stingrākās, bet Edition it kā esot vairāk komfortam un vismazāk spiež uz ausīm, vienīgais DT 770 Edition nez kāpēc rāda Discontinued.

Labots - phuck
Link to comment
Share on other sites

Pirms 40 minūtēm , phuck teica:

Plus DT 770/880/990 ir M, Pro un Edition versijas. M ir stingrākās, bet Edition it kā esot vairāk komfortam un vismazāk spiež uz ausīm, vienīgais DT 770 Edition nez kāpēc rāda Discontinued.

Tikai DT770 ir M versija, kas ir ar dermantīna spilventiņiem. Pēc skaņas man patika vismazāk un tas dermantīns svīst nenormālīgi.

 

Limited Edition versijai ir tumšas krāsas plīša spilventiņi, bet pēc skaņas tās ir tādas pašas.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Racer teica:

Man ir specifiska vajadzība darbā (tiek izmantotas pa taisno pie verķiem spraužot un datorā ar maztrokšņainu skaņas karti) un savulaik mūzikas veikalā biju savācis ar dažādiem omiem un 250 bij optimālākās no dažādiem aspektiem.

Vecā tipa aparatūrai austiņu izejas nereti ir ar 1996. gada IEC 61938 standartu, kas nosaka 120 omu izejas pretestību. Tur 250 vai 600 omi ir pašā laikā, jo būs vismazākās tonālās izmaiņas pašrezonanses punktā (ap 100Hz).

Link to comment
Share on other sites

Pirms 37 minūtēm , RudeWolf teica:

Limited Edition versijai ir tumšas krāsas plīša spilventiņi, bet pēc skaņas tās ir tādas pašas.

Saprotu, ka viņiem arī stīpai "clamp force" atšķiras. No beyerdynamic lapas:

Screenshot_1.png.d1b0b6debbe470c32ed8a4ab7a706f0e.png

Link to comment
Share on other sites

Ā, nu tad jā. Bet stīpu atslogot ir gavno vopros - vienkārši paplet vaļā un būs mazāka klemme.

Link to comment
Share on other sites

2021.02.11. , 17:54, 138 teica:

Esmu vizuāli identiskas, tikai bez FM, redzējis un dzirdējis. Ir tieši tik strašnas kā izskatās.

Tad tu neesi dzirdējis kas ir strašnas...Skaņa ir ideāla,protams nejau kā sony... vai kādsa  cits brends,bet prēkš nedargām ideālas!

Link to comment
Share on other sites

Kādu skaņas karti labāk izvēlēties, lai tās 250 ohm austiņas pilnvērtīgi darbotos?

Vajadzētu ārējo skaņas karti, ja nu kaut kam citam ir jāpieslēdz. Tās cenas viņām arī ir plašā diapazonā.

Link to comment
Share on other sites

Ja vajag ieejas, tad kaut kāds Focusrite Scarlet vai Audient ID4 būs ok. Ja ieejas nevajag, tad var meklēt Schiit Fulla.

Link to comment
Share on other sites

Vispirms nopērc austiņas.

 

Tad no kādiem biedriem paņem par piečuku īrē dažādus variantus un paklausies. Vai maz vajag, ja vajag, tad sapratīsi ko vajag. Mūsdienu onboard kartes ir krietnu soli uz priekšu palēkušas, jaudas nav nekādas lielās, bet kvalitāte ir vairāk kā pieņemama uniespējams, ka būsi apmierināts.

 

Šobrīd domāt par lāčādu, ja lācis staigā pa mežu ir lieki.

Labots - Kaspars12
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, xp teica:

Kāds muzpro ir ko iegādājies?

Tās cenas viņiem tīri ok.

Vai ir droši?

Garantijas/atgriešanas gadījumi nav bijuši, bet pāris reizes esmu pircies un šķiet solīds veikals, kuram arī uz vietas ir diezgan plašs preču klāsts.

Link to comment
Share on other sites

Es skatos to skaņas karti Audient ID4 ar usb typ-c

Vai tiešām caur USB porti var nodrošināt pietiekamu barošanu, lai darbinātu 250 ohm austiņas.

Kādam ir šī iekārta?

 

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , xp teica:

Vai tiešām caur USB porti var nodrošināt pietiekamu barošanu, lai darbinātu 250 ohm austiņas.

Tu vispār saproti, kādas strāvas var USB-C padot? Man draudzenei ir vecais ID4, noteikti nav peļams aparāts. Audientam arī ir viens cits interfeiss par līdzīgām naudām, tāds bik popsīgāks. Moš to ir jēga apsmadzeņot.

Link to comment
Share on other sites

Nu pēc viņu specenes 

MIN REQUIREMENT: 0.9A @ 5V >=USB 3.0 Port
MAX REQUIREMENT: 1.5A @ 5V USB-C: Provides higher headphone outputs levels
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , RudeWolf teica:

Tu vispār saproti, kādas strāvas var USB-C padot?

Nu vispār laikam max standartā bija līdz 5A pie 20V, tas pasakā, bet tā 3A uz 20V standartā, līdz dzīvei tas ir tālu!

Link to comment
Share on other sites

USB-C jau pa lielam ir tikai štekers, viss jau atkarīgs kas tur apakšā no ražotāja puses implementēts.

Visvienkāršākajā variantā būs USB 3.1, tātad 3A pie 5V.

Ja ir USB-C with Power Delivery, tad tur vēl protokols, kurš atļauj ierīcēm vienoties par to cik V un cik A. Teorētiski standarts atļauj maksimumu (5A x 20V) abos virzienos, bet realitātē visdrīzāk laptops būs ar mieru paņemt un lādētājs piegādāt tik daudz, bet pretējā virzienā maz ticams ka laptops dos ko vairāk par tiem pašiem 3A pie 5V. Vienkārši pateiks sorry, es neesu nekāds lādētājs, tapēc ņem to ko es dodu.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Nē, nu tagad jebkurš modernais lādētājs ja otrā galā ir pareiza ierīce uzreiz pāriet uz 9V, tāpat arī datora usb ports, ja ko grib no viņa lādēt.

Link to comment
Share on other sites

USB 2 vai 3 pāriet uz 9V? Ah jā, USB 3 arī var būt ar Power Delivery.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Karoč nav tur ko springt. Var tie interfeisi arī caur USB nobarot ausis normāli. Reizēm rīstīšanās sākas, ja nīkulīgs USB kaut kādam laptopam un tad vēl ierubī 48V fantomu.

Link to comment
Share on other sites

Nu es to kari slēgšu pie stacionārā usb3 (vecākā versijā ir usb2)

Cik skatījos apskatus, tad Audient ID4 ir laba sākuma līmeņa karte.

Var jau pirkt kādu iebūvēto no creative sound blaster, bet nu viņa būs piesieta vienam PC (varbūt nākotnē būs tikai laptops) - kaut kā nepraktiski.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bet nav īsti skaidrs ko meklē, audio interfeisu vai DAC/AMP combo? Mikrofonu arī slēgsi vai tas ir lieki?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tā kā te pieņemts atskaitīties, kas beigās tika izvēlēts.

Kopš šī rīta tiek lietotas Audio-Technica ATH-M40x. Paklausījos šīs, iepriekš minētās Shure un M50x. Sapratu, ka dižu starpību nedzirdu starp M40x un M50x, tāpēc neesmu gatavs maksāt 40 EUR vairāk. Shure, salīdzinot ar auditechnicu nešķita diez ko ērtas (kaut no kolēģa palienējot, šķita baisi ērtas, iespējams bija ievalkājušās).

Esmu apmierināts, skan labi, dāma mani vairs nelamā, ka mūzika par skaļu un es varu klausīties krietni klusāk, nedzirdot seriālu fonā. Iepriekš tādēļ vien nācās griezt diezgan skaļi.

Nu un protams, ka skan daudz labāk par esošajiem Pioneer, jau entās reizes drillētā mūzikā sanāk saklausīt daudzas jaunas nianses un fiškas, kuras ar Pioneer vienkārši kaut kur pazuda tulkojumā. Bass ir tik cik viņam jābūt, tajā pat laikā, ja viņa ir daudz, nepazūd arī vidi un augšas. Ar šīm arī kora mūzika skan labi, kas ar iepriekšējām bija pilnīgi garām.

Pašlaik viss patīk, tajā skaitā savītais vads, jo tas aizsniedzas perfekti līdz datoram un nav ne par īsu, ne par garu. Ar laiku gan jau parādīsies lietas, kas nepatīk, bet nu par tām tad arī domās.

 

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nu tas atskaitei.

Nopirku beyerdynamic dt 770 pro 250 ohm austiņas, kā arī audio interfeisu audient ID4 MKII. 

Par austiņu skaļumu ir ok, parasti klausos uz 40%. pie 100% jau ir nekomfortabli.

Par audient MKII - draiveri un saderība ar windows perfekta. Vienīgi nepatīk tas, ka ja ieslēdz PC, tad atsevišķi jāpagriež skaņas kartei skaļuma regulātors. (Tas laikam dēļ drošības, lai nejauši neieslēgtu skaļumu uz visu klapi)

Par pašām austiņām varu teikt visu labāko. Tiešām tā arī ir, ka var dzirdēt mūziku niansētāk. Šim ausīm ir izteiktas augšas, kas pirmā iespaidā ir baigi uzkrītoši.

Visas lietas pirku no  thomann.de (paldies par ieteikumu).

 

 

Labots - xp
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...