Jump to content

Pasniedzēju loģika


Fapulus
 Share

Recommended Posts

Kad pasniedzējam jautā lai izliek sekmīgu atzīmi laigan protams tu un pasniedzējs zin ka tavas zināšanas neatbilst prasībām bieži vien ir tāds jautājums "Vai tev tas ir vienīgais priekšmets?". Kāda ir "pareizā atbilde" uz šādu jautājumu ?

 

Jā, vienīgais priekšmets - pasniedzējs ieliks atzīmi lai viņa dēļ tu nepaliktu bez diploma vai arī neliks atzīmi jo tev nav citu priekšmetu un ir laiks sagatavoties un nokārtot šo priekšmetu

 

Nē, ir citi priekšmeti aŗī - pasniedzējs ieliks atzīmi jo tev ir daudz parādi un nav laika kārtot šo priekšmetu vai arī neliks jo tu nemācies arī citos priekšmetos un tādiem nav jātiek pie diploma.

 

Kādas domas par šo?

Link to comment
Share on other sites

Ja pasniedzējs tiešām zina, ka tu konkrēto priekšmetu nevelc, tad pirmajā gadījumā 

Pirms 4 minūtēm , Fapulus teica:

neliks atzīmi jo tev nav citu priekšmetu un ir laiks sagatavoties un nokārtot šo priekšmetu

nosacīti atkrīt.

Ja atbildēsi, ka nerubī galīgi neko, tad uz nekādu labo iznākumu arī neceri. Tātad 1.

Kurš tad īstenībā ir tavs gadījums?

Link to comment
Share on other sites

Ja Tu būtu nezinošs, bet pietiekami gudrs/apsviedīgs, tad šādus jautājumus citiem neuzdotu. Tā kā tomēr uzdod, tad esi ne tikai nezinošs... :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , ju teica:

Problēmas, laikam, latviešu valodā.

nu nē laikam.
(2 jautājumi zināšanu pārbaudei: 1) vai teikumā vajadzīgas pieturzīmes? 2) vai dubultais noliegums šajā gadījumā dod kopumā noliegumu vai apstiprinājumu?)

:vodka::vodka::vodka:

Link to comment
Share on other sites

Pirms 27 minūtēm , ervie teica:

vai teikumā vajadzīgas pieturzīmes?

Teikuma beigās vienmēr kautkas prasās.

Link to comment
Share on other sites

Vienkārši pasniedzējs vēlās, lai Latvijā būtu speciālisti nevis "speciālisti".

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

itanium

Jā, man bija obidna, ka mums vienai duračkai ar !nepabeigtu! un ļoti sūdīgu bakalaura darbu galu galā iedeva 4, lai tik šamā pabeigtu.

Link to comment
Share on other sites

PlayingTheSaint
1 stundu atpakaļ, itanium teica:

Jā, man bija obidna, ka mums vienai duračkai ar !nepabeigtu! un ļoti sūdīgu bakalaura darbu galu galā iedeva 4, lai tik šamā pabeigtu.

Pēc saviem novērojumiem varu spriest, ka ļoti bieži duraki un duračkas sasniedz daudz vairāk nekā tie, kam obidna.

Labots - PlayingTheSaint
Link to comment
Share on other sites

itanium
1 stundu atpakaļ, snukurins teica:

Duročkai varbūt bija citas,slēptas prasmes :dance3:

Domā, ka visu komiteju varēja? :D

 

1 stundu atpakaļ, PlayingTheSaint teica:

Pēc saviem novērojumiem varu spriest, ka ļoti bieži duraki un duračkas sasniedz daudz vairāk nekā tie, kam obidna.

Lai jau: kas pēc skolas ar viņu notika, man īsti neinteresē.

Obidna par to, ka to papīru iedeva bez zināšanām, kas grauj mana papīra vērtību manās un gan jau arī citu acīs. Tas gan mani tikai īsi pēc pabeigšanas rūpēja.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

pirms 20 stundām , Fapulus teica:

Kāda ir "pareizā atbilde" uz šādu jautājumu ?

Atvainojiet pasniedzēj, ka esmu tērējis jūsu laiku. Es apzinos, ka manas zināšanas pašlaik nav pietiekamas pozitīva vērtējuma saņemšanai. Pie nākamās iespējas apņemos Jūsu kursu nokārtot priekšzīmīgi.

 

 

Link to comment
Share on other sites

O, autors pirms 5 gadiem sācis studēt. Kā tas laiks skrien ..

Tātad RTU 3 gadi + maģistrs 2 gadi varētu būt. RTU taču bija iespēja aizstāvēt pēc pusgada-gada, ja viss ir slikti un vajag "atkārtoto kursu", ne?

 

Es atbildētu godīgi. Ja students atbild godīgi, ar cieņu un pārliecību balsī, tad tas jau ir daudz. Jābūt attieksmei, ka tevi var mest atpakaļ, bet tāpat jau iesi un darīsi un mēģināsi vēl, nevis padosies vai mēģināsi atzīmi izdiedelēt. Nē taču. Apņēmība saprast dziļāk, iet un darīt - tā nekur nedrīkst pazust. Esmu mēģinājis saraut Eiduka kursu, pat īsti nezinot prasības un aizejot faktiski uz sesijas sākumu tik pasniedzēju apskatīt. Aiznesu viņam lieki izpildītu, nevajadzīgu praktisko darbu, ko atmeta atpakaļ - vienalga gāju ar apņēmību un nesu izpildītus nākamos. Šķiroties pēc visa izpildes viņš apvaicājās par manu diplomdarbu un palūdza pastāstīt par to (jaunas tehnoloģijas, e-paraksts tas bija). Cieņa über alles.

 

Man pasniedzējs, pie kura rakstīju diplomdarbu, ielika ieskaitītu pat pēc daļējas viņa kursu prasību izpildes. Redzēja, ka es iespēju robežās taisu visu kārtīgi un apzinīgi, lietas saprotu, bet viņš reāli novērtēja arī to, ka varu nepaspēt uz diplomdarbu, ja aizķeršos daudzajos praktiskajos.

Labots - usver
Link to comment
Share on other sites

Ja atmet sarkasmu, tad absolūti nav atbildes uz jautājumu. Viss ir atkarīgs no pasniedzēja personības, attieksmes un tā, kā ir izveidojušās attiecības studiju laikā. Ir pasniedzēji, kas principā  zāģē, ja neesi bijis % daudz viņu lekcijās, ir tādi, kam tas nerūp un ja jēdz tēmu, pat izvelk. Man ir bijis pilns spektrs studējot telekomunikāciju un humanitārās padarīšanas - n-tie stāsti, kuri es domāju ir lielākajai daļai šeit rakstošo... ;)  Dikti subjektīvs pasākums, kur pašam ir jāizdomā. 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Cik sūdīgiem studentiem jābūt, lai nevarētu nokārtot kautvai to pašu minimumu. Ja lekcijās nav būts, no tēmas neko nerubī, tad tikai loģiski ka priekšmetu neieskaita un nekāds diploms nepienākas, a to saražo visādus "speciālistus", kuriem zināšanas profesijā 0, tik cik tas diploms, tik kāda jēga? Iztērets laiks, nauda un enerģija gan pašam studentam, gan pasniedzējam.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 16 minūtēm , Racer teica:

iss ir atkarīgs no pasniedzēja personības

Pats vadu labaratorijas darbus programmēšanā, no manas attieksmes nav atkarīgs pilnīgi nekas. Labaratorijas darbiem jābūt nodotiem līdz ceturdienas 14:00 un viss. Var arī nodot līdz piektdienas 14:00, bet tad vairāk par 40% dabūt nevar. ja nav ne viens ne otrs, tad ir apaļa nulle. Ja priekšmets nav nokārtots, tad vasarā ir 2 nedēļu periods, kad "izkritušie" var mēģināt vēlreiz, bet arī vairāk par 40% dabūt nevar. Ja nenokārto to, tad jāsāk gads no jauna, vai jāpaliek bez diploma.  

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

no manas attieksmes nav atkarīgs pilnīgi nekas.

Ar ko arī Tevi apsveicu!

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Just now, Racer teica:

Ar ko arī Tevi apsveicu!

Kas arī ir vienīgais godīgais risinājums, ja darbs ir labs, tad arī vērtējums attiecīgs, neatkarīgi no tā patīk vai nepatīk man students. Īstenībā lielāko daļu studentus es tā arī nekad nesatieku (gan labos, gan sliktos), jo materiāli ir pieejami weblapā un liela daļa lekcijas skatās un darbus nodod turpat.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , AndrisBB teica:

Pats vadu labaratorijas darbus programmēšanā,

 

Pirms 12 minūtēm , AndrisBB teica:

 Īstenībā lielāko daļu studentus es tā arī nekad nesatieku (gan labos, gan sliktos), jo materiāli ir pieejami weblapā

 

 Tos diplomdarbus laborus Tu vadi Bristolē?

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 14 minūtēm , ggg97 teica:

Tos diplomdarbus laborus Tu vadi Bristolē?

Jā, C un microkontrollieru programēšanā. Diezgan "praktiski" praktiskie darbi, neiesaku studentiem izlaist nevienu nodarbību, bet ir kas pamanās nokārtot arī nenākot. 100% gan tādā veidā neviens neiegūst, jo izpaliek liela daļa punktu ,kurus var dabūt tikai par projekta demonstrāciju.

Visu kodu jau pārsvarā tāpat jau tur uz Git, ja ir tikai viens commits pirms nodošanas un nekādu progresu neredz, bet tikai rezultātu, tad arī labs vērtējums parasti nav.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
deviant1

Atkarīgs no konkrēta pasniedzēja. Ir tādi, kas vairāk skatās uz eksi, ir arī burta kalpi. Burta kalpa piemērs; prasības kredītpunktu iegūšanai 1) ieskaitīti semināri 2) nokārtoti starpārbaudījumi 3) eksāmens. Šādi ir redzēts, ka neieskaita kredītpunktus cilvēkam, kas eksi un starpārbaudījumus noliek uz 7-8.Vienkārši semināri neieskaitīti un ej d...t. Otra variācija - izlido vienā kd un kaut eksi noliek labi, krp neieskaita. Citam visi 4 nieki un kredītpunktus ieskaita. Tas nav piemērs par IT studijām. Tas gan atkarīgs no faķa nolikuma, cik reizes var pārrakstīt kd un konkrētā pasniedzēja. Eksaktie tādā ziņā izskatās diezgan pretimnākoši. 

 

Labots - deviant1
papildin
Link to comment
Share on other sites

deviant1

Saprotu, ka ja šo jautājumu cilā ārpus sesijas laika, automātiski izskatās ļoti aizdomīgi. 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...