Jump to content

Elektrības skaitītais


voldis
 Share

Recommended Posts

Kad cilvēkam vispirms Latvenergo, ar visiem nodokļiem, paprasa 500, bet meistars to pašu darbu izdara par 50, bet bez čeka, tad diez vai kāds normāls cilvēks sūdzēsies. Lai gan cilvēki dažādi un stulbu arī netrūkst. Tur jau meistaram jābūt iekšējai čutenei, no kura var ņemt, bet kurš lai oficiālo ceļu iet. Es vienēr pasaku , mans darbs maksā tik un tikt, giribi piemaksāt deputātiem autoparka uzladošanai, izrakstīšu rēķinu pielikot visus nodokļus. Kad cilvēks uzzin, cik aiziet nodokļos, tad uzreiz maksā uz ķepas.

Link to comment
Share on other sites

Šis ir tas gadījums, ka ir vērts maksāt pa tiešo. Bet neatbalstu, ka visās būvniecības nozarēs tas būtu jādara (līguma, garantijas neesamība u.t.t.)

Link to comment
Share on other sites

xp, kad būvēsi savu māju, tad varēsi celtniekiem maksāt visus sociālos nodokļus, valstij ienākuma nodokli un PVN.  Tas, ka māja izmaksās divreiz dārgāk, ta jau Tevi nesatrauc, jo būsi godīgs valsts pilsonis, savā būdiņā. Lai gan pa to naudu varētu uzbūvēt pili. Cik nācies saskarties, tad gan deputāti, gan ministri, celtniekiem, par savām mājām, maksā uz ķepas. Nē, no tribīnes jau, tāpat kā xp saka, ka jābūt godīgan, jāmaksā nodokļi, bet kad pašam jāmaksā, tad kautkā nesanāk. Man pašam, slavenas partijas pasākumā, par darbu samaksāja uz rokas, kaut no tribīnes bija augstas runas par nodokļiem. Ja tie nodokļi aizietu medmāsai, pensionāram vai skolotājai, tad ari manī pamostos patriotisms, bet tak nē,  tiks pirkti lepni auto, būvēti dārgākie tilti un dārgākās mazmājiņas kā Jēkabpilī.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Tātad tagad no nodokļu (ne) maksāšanas pārslēdzamies atpakaļ uz elektrību.

 

Variants, kā pa "frei" kaut ko izdarīt ar elektrības pieslēgumu.  

 

Tātad darām to visu sestdienā/svētdienā.

 

Noraujam kastei plombas. Atslēdzam drošinātājus. Atvienojam izejošo kabeli. Ieejošo neaiztiekam. jo tas ir zem sprieguma. Pārvietojam kasti. Siltinām, noliekam kasti vēlamā vietā, piestiprinām pieslēdzam citu izejošo kabeli u.t.t., Zvanām uz Sadales tīkliem, sakām, ka bija dzirksteļojošs kontakts, tāpēc bija jānoņem plombas un jāpieskrūvē. Sadales tīklu dežurants teiks, ka pirmdien kāds atbrauks un uzliks plombas. Tā kā skapis ir mājas ārpusē, tad pat nevienam saimniekam nav jābūt klāt. Pirmdienas vakarā konstatēsi, ka skapis aizplombēts un laime pilnīga. Nezinot konkrēto situāciju grūti detalizētāk dot padomus, BET kaut kas līdzīgs ir izveikts.

Link to comment
Share on other sites

Šis būtu mans variants, jo rokas aug no īstās vietas un tādu darbību veikt būtu elementāri. Ja cilvēks nav ar elektrības lietām darbojies, tad tomēr darbu uzticētu profesionālam elektriķim. Elektrība nav joka lieta, un skapi kustināt ar neatslēgtu elektrību, tas tomēr ir ekstrēms pasākums, kurš nav priekš visiem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Sekoju šai diskusijai.. 

Nu tad studijā bildi ar to skapi (var aizkrāsot US nr, ja tāds ir)? Varbūt tur tiešām viss ir vienkārši un vajag uz māju aizejošo kabeli nomainīt vai kaut ko tamlīdzīgu, kā jau te minēja..

Nesen tika izveikts pasākums, kad aizejošais kabelis tika novākts no fasādes un tas pats kabelis ielaists ēkā cauri pamatiem. Uzskaite jau bija uz kājas 30cm no sienas, bet nepieciešamības gadījumā arī to gan jau varētu nedaudz izkustināt.

Link to comment
Share on other sites

Es neriskētu raut plombas nost un tad zvanīt. Var sanākt mēsli.Jeb kurā gadījumā pirms plombu noraušanas ir jāzvana ST.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pilnīgi XP piekrītu...

Lai gan man, mūsējais Sadales tīklu priekšnieks, labi pazīstams daudzus gadus, es obligāti viņu informēju, ja ko līdzīgu daru...

Link to comment
Share on other sites

16.05.2017 , 15:57, voldis teica:

Labdien!

Vai kāds ir saskāries ar tādu problēmu kā elektrības sadales skapja pārvietošana no privātmājas sienas uz citu vietu, jo māju vēlos no ārpuses nosiltināt un sadales skapis ir pieskrūvēts pie mājas sienas. Cik varētu būt izmaksas par skapja pārvietošanu. To var izdarīt jebkurš elektriķis vai tikai sadales tīkls? Zvanot uz Sadales tīkliem viņi paskaidroja, ka jāvēršas ar iesniegumu un pēc 30 dienām saņemšu atbildi. Vai to nevar izdarīt saviem spēkiem?

Var ja kādu no tīkliem pazisti.Bet ja ne tad jaraksta iesniegumu par plombes noņemšanu(sakarā ar fasades remontu) un jāliek kaste uz kājas . Kārtīgs elektriķis to var izdarīt.izmaksas individuali jāpēta.

 

Labots - jureck
nepilniba
Link to comment
Share on other sites

17.05.2017 , 17:26, voldis teica:

Man no staba līdz mājas sienai pievilkta trose pa kuru iet elektrības vads. Tad vads iet pa majas sienu metrus sešus līdz sadales skapim un no skapja iet vadi lidz garazai pa gaisu,  tad pa majas sienu mājā. Siena kur stiprinas trose,  kas nāk no staba ir ķieģeļos radijusi nelielu plaisu.  Tāpēc jau es no si mudžekļa vēlos  tikt vaļā. Vai kāds nezin kādu likuma robu,  lai ST paši parvieto to skapi un man tik jamaksa par tālāku pievadi pie mājas. Es domāju,  vai nevaru pateikt,  ka vads līdz sadales skapim iet pa gaisu un trose bojā sienu,  lai viņi novērš to defektu,  ja tas ir defekts. Vai ka savadak var apiet to pusgadu papīru kalnu? Vai arī neoficiāli var ko bīdīt

Tev no sākuma jāuzzin kur ir atbildības robeža viņas ir dažādas ja kabelis ir tīklu tad gaidīsi rekonstrukciju,var uzzināt kad rekonstrukcija būs pie ekspluatācijas meistara vai attistības meistara.

Just now, jureck teica:

Tev no sākuma jāuzzin kur ir atbildības robeža viņas ir dažādas ja kabelis ir tīklu tad gaidīsi rekonstrukciju,var uzzināt kad rekonstrukcija būs pie ekspluatācijas meistara vai attistības meistara.

Vai arī abonentu daļā pie EUD meistaraira ir tāda rinda uz uzskaites sakartošanu.Tikai ne pie Skaistām meitenēm viņas tiešām neko nezin.

17.05.2017 , 22:34, snukurins teica:

Cik redzēts tad skapi noņemt nevar nenobojājot plombes.

 

Jāsāk ir ar to ka jādabū ciet vietējais sadales tīklu vīriņš un jāaprunājas.Nezinu kādā pasaules centrā tev to vajag izdarīt bet mums te laukos ar vīriņu sarunāt ir neproblēma.

Ideālakais variants.

Link to comment
Share on other sites

17.05.2017 , 20:11, voldis teica:

Cik es no tā visa saprotu,  tad viss kas atrodas līdz sadales skapim un skapis ar viedo skaitītāju ir ST īpašums un talak aiz skapja vieno ka gribi. Tapec jau ir tas čakars ar to skapja pārvietošanu.  Ja tas viss būtu mans īpašums tad es te nejautātu kā apiet papīru kalnu un pusgadu lai to kalnu izraustu.  Tāpec varbut kādam ir ar šo visu kāda pieredze un var ieteikt kā ātrak visu var nokartot vai nevar un jāiet garais un smagais ceļš

Nepareizi saproti.Jāskatās robežas.

Pirms 1 minūtes , jureck teica:

Nepareizi saproti.Jāskatās robežas.

Jebkura iejaukšanās līdz uzkaitei jasaskaņo ar ST neatkarīgi no tā vai skapis ar sadali ir viņu vai tava.

Link to comment
Share on other sites

Tas, ka  jāzvana dežurantam un jābrīdina, tas ir obligāti. Cita lieta, ko saka un kapēc plombes rauj nos. Lai kā arī būtu, zvans tiek reģistrēts un vēlāk nebūs no Latvenergo pretenzijas. Pats esmu zvanījis  un prasījis, ko darīt, jo kāds elektriķis noplombējis tā sadales skapi, ka nevar jaunu kabeli pievienot. Tur tie krievulaiku bleķi priekšā un nekādīgi nevarēja vienu dabūt nost. Nebija nekādu problēmu, dežurante teica, ka atsūtīs nākamajā dienā elektriķi un tas no jauna noplombēs. Pašu elektriķi nesatiku, bet viņš bija cilvēcīgi noplombējis, tā, ka klients var pie saviem galiem tikt klāt. Vēl nav slikti nobildēt situāciju ar datumu, kad viss vēl nav aiztikts.

Link to comment
Share on other sites

pirms 19 stundām , Didzis teica:

Tas, ka  jāzvana dežurantam un jābrīdina, tas ir obligāti. Cita lieta, ko saka un kapēc plombes rauj nos. Lai kā arī būtu, zvans tiek reģistrēts un vēlāk nebūs no Latvenergo pretenzijas. Pats esmu zvanījis  un prasījis, ko darīt, jo kāds elektriķis noplombējis tā sadales skapi, ka nevar jaunu kabeli pievienot. Tur tie krievulaiku bleķi priekšā un nekādīgi nevarēja vienu dabūt nost. Nebija nekādu problēmu, dežurante teica, ka atsūtīs nākamajā dienā elektriķi un tas no jauna noplombēs. Pašu elektriķi nesatiku, bet viņš bija cilvēcīgi noplombējis, tā, ka klients var pie saviem galiem tikt klāt. Vēl nav slikti nobildēt situāciju ar datumu, kad viss vēl nav aiztikts.

Tad vēl pasaki no kurienes parastam cilvēkam ir Dispečera nr (nav tāda DEŽURANTA) dispečers prasa kas zvana ,EDG , Uzvārdu jatevis nav sarakstos-viņš sūtīs tevi uz KAC kur jaukas meitenes...

Link to comment
Share on other sites

KAC jau arī to plombes noņemšanu piereģistrē, tur dispečeru nevajag. Dispečerim, bez īpašas pieejas, neviens nevar piezvanīt. 

Link to comment
Share on other sites

Nu nezinu es precīzi amata nosaukumu cilvēkam, kurš atbild uz klientu zvaniem. Da kāda starpība, parasti tur atbild zobubirstītre, kura tāpat neko no elektrības nesajēdz. Galvenais, ka viņa piefiksē zvanu. Loģiski, ka man rokās bija rēķins ar visu vajadzīgo informāciju. Galu galā, lažu bija pielaidis Larvenergo meistars, bezpoņā noplombējot visu ko vien var un neapskatoties, kurš bleķis virsū, kurš apakšā. Kolēģim, lauku mājā, izbliezu bēniņos galveno drošinātāju vienai fāzei. Tas noblombēts zem bleķa vāka un fig nomainīsī. Arī piezvanīju un nekādu problēmu nebija. Vienīgi, nesūtija elektriķi noblombēt no jauna. Tur gāja pāri rekonstrukcija un pēc nedēļas ceļa malā uzlika jaunu uzskaites sadali. Kad uzliek jauno uzskaiti, tad Latvenergo pilnīgi pofig, kas mājā iekšā notiek.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , Didzis teica:

parasti tur atbild zobubirstītre, kura tāpat neko no elektrības nesajēdz.

Nevis parasti, bet 100% gadījumu. Visi zvani uz pulbilskajiem numuriem nonāk kontaktu centrā pie operatora.

Link to comment
Share on other sites

26.05.2017 , 09:45, ju teica:

KAC jau arī to plombes noņemšanu piereģistrē, tur dispečeru nevajag. Dispečerim, bez īpašas pieejas, neviens nevar piezvanīt. 

Var bez KAC šo pasākumu uztasīt patiešo ar EUD vai OIB, vai DD. Viņiem arī ir tiesības to darīt. Starp citu OIB ir pagaidu plombes...

Es tādos gadijumos zvanu EUD montieriem vai meistariem..

Labots - jureck
nepilniba
Link to comment
Share on other sites

Malacis, man telefonā ir gan AST, ST gan LE vadības kontakti (jā, HESu nav, bet, ja vajag, arī tos dabūtu ātri), nemaz nerunājot par vietējiem montieriem un tml. Un ko tagad?

Tas, ka tev ir sagalbājušies seni kontakti ar darbiniekiem, nenozīmē, ka tādi ir visiem, t.i. tādi ir tikai salīdzinoši reti kuram.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Būtu stulbi zvanīt kautkādam galvenajam Latvenergo dispečeram, kad mazmājiņā izdegusi spuldzīte. Tapēc jau ir kārtība, ka parasts mirstīgais zvana zobubirstītei, kura atbild uz zvaniem. Vot vietējā Latvenergo meistara telofons gan nav slikti, ja ir pierakstīts. Īstenībā viņš ir svarīgāka prsona par kautkādu tur dispečeru, jo nāks problēmu risināt.

Cita lieta Lattelekoms, kur arī atbild zobubirstīte un sāk iemācītu tekstu par rūtera pārstartēšanu, bet es gribu ieskaidrot, ka tādas un tādas adreses Lattelekoma rūteris gļučī un būtu prātīgi šo informāciju nodot tehniskiem cilvēkiem. Tad gan gribās dabūt ''galvenā dispečera'' telefona numuru.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 25 minūtēm , Didzis teica:

Vot vietējā Latvenergo meistara telofons gan nav slikti, ja ir pierakstīts

 

Latvenergo tak jau sen kā nav tādu vietējo meistaru.

Link to comment
Share on other sites

Tak man vienalga, vietējais meistars vai nē, galvenais, ka ir cilvēks, kuram var uzzvanīt un kurš zin kā problēmu atrisināt bez kases aparāta, PVN, projekta un citām liekām izmaksām.

Link to comment
Share on other sites

Ir gan. Vismaz laukos. Es ar paņēmu viņa telefona nr, kad pirms pāris gadi atjaunoja vēja postījumus, bet tā nav panaceja. Didzis vienkārši stāsta kā darīt, nepasakot, ka sūdu iespējamība ir virs 50 %.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Sūdu iespējamība ir tad, ja bezjēgā rauj plombes nost, rokas no pakaļas aug un vispār elektribai ķeras klāt bezpoņā. No tā, ka uzzvana pazīstamam elektriķim, nekas slikts nenotiek. Viņš jau zinās, kā lietas jādara, lai i viņam labi, i klientam, bet Latvenergo miljonu ienākumi no ietaupītajiem pārsimts eirikiem būtiski necietīs.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , ju teica:

Malacis, man telefonā ir gan AST, ST gan LE vadības kontakti (jā, HESu nav, bet, ja vajag, arī tos dabūtu ātri), nemaz nerunājot par vietējiem montieriem un tml. Un ko tagad?

Tas, ka tev ir sagalbājušies seni kontakti ar darbiniekiem, nenozīmē, ka tādi ir visiem, t.i. tādi ir tikai salīdzinoši reti kuram.

Jebkurā gadijumā labāk un ātrāk,bez sūdiem sarunāt ar esošo vai bijušo ST darbinieku,nemaz tik maz viņu nav ja gribešana ir var ātri atrast.un konkrētajā gadijumā arī pateiks cenu gan ar papiriem gan bez. Ja pārnest tad arī jadomā ne tikai par kabeli , bet arī par zemejuma kontūru!!!

http://www.sadalestikls.lv/lat/klientiem/cenradis/uzskaites_plombesana/

 

Šeit viss oficialais ceļš aprakstīts

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , snukurins teica:

Kādu sūdu?

Lab, negribu par šo baigo diskusiju izvērst, bet var sanākt tā, ka tas kurš pirms pāris gadi ir baigais čiekurs bijis, vairs tāds nav, kontakti ir un jamais visu tjip sakārtos. Izdarīsi, jamais tomēr nesakārtos un Latvenergo paņems priekša pēc pilnas programmas.

Link to comment
Share on other sites

Naudu kāš Latvenergo, bet kādā rganizācijā skaitās darbā elektriķis man pilnīgi pofig. Elektriķis paliek elektriķis, tikai priekšnieki mainās. Tpēc jau vieglāk ir runāt par Latvenergo, kā par sadales tīklu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...