Jump to content

Mājas būvniecība


Luke
 Share

Recommended Posts

Katram ir savas vajadzības un dzīves pieredze, nevar to vienā maisā bāzt! Lai uzceltu savām vajadzībām LABU māju, ir jāuzceļ un jāpadzīvo, vismaz vienā mājā, jo tikai tad tu saproti ko tev vajag ko nē un te būs lielas dažādības, izejot no cilvēka dzīves veida. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Par vienstāvu mājas būvniecību esmu jau izteicies, un par to cik stāvus būvēt, man pašam šobrīd ir skaidrāks par skaidru. Tā kā ar to galīgi nav problēmu. Pie tam var uzskatīt, ka divas trešdaļas pamatu/pagrabstāva jau tur ir, un kaut ko būtiski mainīt esošo pamatu izmēros būtiski neplānoju. Arī zemesgabals priekš Katlakalna mērogiem ir pat ļooti liels. Paldies, kolēģi, par atsaucību, bet tās nu galīgi nebija tās lietas, kas mani interesē.

Mani interesē sekojošais- pēc pāris dienām man būs jārunā ar vīriem, kuri, kā es ceru, varētu mūrēt mājai sienas. Pieņemu, ka uz to brīdi puiši vēlēsies, lai es viņiem izstāstītu vairākas svarīgas lietas, piemēram, no kādiem materiāliem būs jāmūrē sienas, ar ko un cik biezu būs jāsiltina, kāds būs mājas ārējais noformējums, kādas būs starpstāvu pārsedzes, nu un, protams, viens no svarīgākajiem jautājumiem par ko visbiežāk ir stīvēšanās- how much. Nu ok, galīgo atbildi par siltināšanu vai fasādes noformējumu gan jau es varētu atlikt uz vēlāku laiku, bet par mūrēšanu nez vai.  Kādu cenu man piedāvāt vai kādai cenai piekrist par mūrēšanu m3, šobrīd man nav absolūti ne jausmas. Sākot no padsmit latiem par m3 līdz vairākiem desmitiem- tas tā kā būtu diezgan plašs cenu diapazons, ne?

Šobrīd sliecos uz 25cm Keraterm blokiem ārsienām un 25cm Keraterm AKU starpsienām. Siltinājums vismaz 15cm akmens vate. Gāzbetona starpstāvu pārsedzes.. Neskaidrība numur viens man šobrīd ir mūrēšanas darba izmaksas. Ļoti cerēju, ka kādam nesen ir ko mūrējuši, un varētu dabūt konkrētas references, ka lūk mājai tādai un tādai, kas tika mūrēta no tādiem un tādiem blokiem, m3 mūrēšanas izmaksas bija tik un tik euro. Nu tā kaut kā īsumā..

Labots - Luke
Link to comment
Share on other sites

Tev mājas projekts ir? Projektā jau jābūt visam - kādi materiāli sienās, kādi pārsegumā. Tā arī dari, kā pēc projekta paredzēts. Projektēšanas stadijā to visu parasti izdomā. Citādi kaut kā neriktīgi sanāk - izvēli par materiāliem izdara boot.lv foruma biedri un sienu mūrētāji, kas vairumā gadījumu ir vienkārši kā «celtnieks Vasja».

Pirms 29 minūtēm , Luke teica:

starpstāvu pārsedzes

Starpstāvu pārsegums. Par pārsedzēm sauc aiļu pārsedzes.

Link to comment
Share on other sites

(labots)
pirms 1 stundas , vvv teica:

Tev mājas projekts ir? Projektā jau jābūt visam - kādi materiāli sienās, kādi pārsegumā. Tā arī dari, kā pēc projekta paredzēts. Projektēšanas stadijā to visu parasti izdomā. Citādi kaut kā neriktīgi sanāk - izvēli par materiāliem izdara boot.lv foruma biedri un sienu mūrētāji, kas vairumā gadījumu ir vienkārši kā «celtnieks Vasja».

Hmm, laikam nāksies apskaidros pāris vienkāršas lietas;

Telpu plānojums jau ir sazīmēts, viss tiek likts kopā. Tuvākajās dienās projekts tiks iesniegts būvvaldē. Par izmantotiem materiāliem- t.i. būvēšanas bloku tipu, siltumizolāciju un starpstāvu pārsegumu- projektā tā parasti ir viena rindiņa, kuru es varētu pēc vēlēšanās izmainīt kaut 5 minūtes pirms projekta iesniegšanas. 

Par sienu mūrētājiem- varbūt arī "celtniekus Vasjas" salīgst pus dienu pirms darbu uzsākšanas, bet pieprasītas strādnieku brigādes bieži vien ir nodrošinātas ar darbu vairākus mēnešus uz priekšu (tas tā- zināšanai).

Par "izvēli par materiāliem izdara boot.lv foruma biedri"- IMHO, tas ir tikai normāli, ka cilvēks, pirms pieņem galīgo lēmumu materiālu izvēlē, mēģina uzklausīt visdažādākos viedokļus- jo vairāk viedokļu, jo labāk. Vienīgā problēma te ir tāda- piemēram, lūk Tu- cik postus Tu šajā tēmā ierakstīji? Cik no tiem bija pa tēmu? Neviens, vai ne? Par to, ka atgādināji, kā sauc "starpstāvu pārsegums", protams, paldies! Šī nav pirmā reize, kad pārsegumu nosaucu par pārsedzēm. :)

Labots - Luke
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , Luke teica:

Tu- cik postus Tu šajā tēmā ierakstīji? Cik no tiem bija pa tēmu?

Tēmas nosaukums tāds plašs, ka te visi komentētāji komentējuši vairāk vai mazāk par tēmu. Būtu tēmai nosaukums «Sniedziet man konkrētas atbildes uz maniem konkrētiem jautājumiem» vai kā tamlīdzīgi, tad tavs aizrādījums būtu vietā.

Pirms 13 minūtēm , Luke teica:

Par izmantotiem materiāliem- t.i. būvēšanas bloku tipu, siltumizolāciju un starpstāvu pārsegumu- projektā tā parasti ir viena rindiņa, kuru es varētu pēc vēlēšanās izmainīt kaut 5 minūtes pirms projekta iesniegšanas. 

Šeit tev absolūti nepiekritīšu. Sienu bloki ir ar dažādiem izmēriem, dažādi rindu augstumi... kaut vai palodžu augstums, logu ailes augstums, logu aiļu platumi... labi, ja tas viss pieskaņots bloku izmēriem... citādi sienu būvniecības laikā būs nejēdzīgs papildus darbs piezāģējot blokus. Tas pats ar pārseguma paneļiem, cits augstums gāzbetona pārseguma paneļiem, cits dobajiem dzelzsbetona paneļiem... Tā atspēlēsies tev būvniecības laikā tavi pēdējo piecu minūšu lēmumi, ka būsi pagalam nelaimīgs. Piemēram, tevis izvēlētie Keraterm sienu bloki ir pavisam nepateicīgs materiāls, ja jāsāk tos piegriezt. Vispār Keraterm bloki ir ļoti labs materiāls, atbalstu tavu izvēli, bet tādiem prasās rūpīgāk salāgot sienu plānojumu, ailu novietojumu... ar bloku izmēriem.

Kāpēc nevar jau projekta stadijā visu pieskaņot konkrētiem materiāliem? Tur ir arī ievērojams ietaupījums uz būvniecības izmaksām, ja projektā viss paredzēts un būvniecība notiek pēc projekta. Sāc runāt ar «celtniekiem Vasjām», redzēsi, būs tāda gudrošanās, ka apjuksi nepaknapo, vieglāk ar viņiem tikt galā, ja ir projekts ar konkrētiem risinājumiem bez iespējām filozofēt.

 

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
Pirms 56 minūtēm , Luke teica:

Tuvākajās dienās projekts tiks iesniegts būvvaldē.

Tad līdz mūrēšanai vēl ir mēnesis...

Pirms 25 minūtēm , vvv teica:

vieglāk ar viņiem tikt galā, ja ir projekts ar konkrētiem risinājumiem bez iespējām filozofēt.

+1

Protams, arī tad var sākties - "projektētājs ir alnis, mēs esam gudri un davai kā mēs izdomājām - būs labāk!" Tad ir jāķeras pie koka ar sadzītām naglām. Celtnieki nav cilvēki un tas ir jāatcerās, komunicējot ar tiem. Protams, ar miesas bojājumiem uzmanīgi - LAPK 167.2... ;) 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Bruketajs teica:

Tad līdz mūrēšanai vēl ir mēnesis...

Kāds mēnesis līdz mūrēšanai! Uzsākt būvniecību pēc mēneša varēs, ja nekas neaizķersies ar projekta skaņošanu... Vispirms zemes darbi, tad pamatu būvniecība... pēc tam tik mūrēšana, tā ka līdz mūrēšanai tālu.

Pirms 5 minūtēm , Bruketajs teica:

Celtnieki nav cilvēki un tas ir jāatcerās, komunicējot ar tiem.

:sarkasms:

Nav tik traki ar celtniekiem. Ir daudz jēdzīgu celtnieku. Tik tādus grūti dabūt.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
Pirms 4 minūtēm , vvv teica:

Tik tādus grūti dabūt.

Tātad varam noapaļot uz tuvāko veselo ciparu - nav... ;)

 

Pirms 4 minūtēm , vvv teica:

pēc tam tik mūrēšana, tā ka līdz mūrēšanai tālu.

Hmm, vai tad nebija pārbūve uz jau esošas mājas bāzes? 

pirms 2 stundām , Luke teica:

Pie tam var uzskatīt, ka divas trešdaļas pamatu/pagrabstāva jau tur ir, un kaut ko būtiski mainīt esošo pamatu izmēros būtiski neplānoju.

Tad nu toč atkarīgs no tā, kas tur projektā un kā tas viss radies, jo ja bez dokiem, tad var iepauzēt nemērā.

Link to comment
Share on other sites

(labots)
pirms 1 stundas , vvv teica:

Tēmas nosaukums tāds plašs, ka te visi komentētāji komentējuši vairāk vai mazāk par tēmu. Būtu tēmai nosaukums «Sniedziet man konkrētas atbildes uz maniem konkrētiem jautājumiem»

Tie jautājumi, manuprāt ir pat ļooti konkrēti. Nez vai Tu biji gaidījis, ka es tos visus sešus jautājumus iespiedīšu tēmas nosaukumā? 

pirms 1 stundas , vvv teica:

Kāpēc nevar jau projekta stadijā visu pieskaņot konkrētiem materiāliem?

Var! A kas? Bet tajā pat laikā vai projekta stadijā netiek arī izvēlēti konkrēti materiāli? Šobrīd kā reiz ir projekta stadija. ..un vispār nesaprotu, par ko ir cepšanās vai izbrīns- vai Tev nepatīk, ka arhitekts jau ir iesācis darbu pie projekta, kad nav vēl 100% izvēlēti konkrēti materiāli, jebšu Tevi izbrīna tas, ka arhitekts nav iemārketējis man vienīgos, pareizos izmantojamos materiālus tieši manam projektam, vai varbūt vienkārši gribi gudri pad1rst? ;) Tās piecas minūtes, protams, ir pārspīlējums, bet arhitektam nevajadzētu būt nekādām problēmām īsā laikā jebkuru projektu pārlikt priekš konkrētā bloku augstuma vai kā tamlīdzīgi. Pie tam mana pieredze ar mājas būvniecību ir tāda, ka manas esošās mājas sākotnējais projekts no tā, kāda tā māja beigās sanāca, atšķiras teju vai par 100m2. Būvniecības procesā man esošajai mājai ļooti daudz kas mainījās no sākotnēji iecerētā. Šobrīd, diemžēl, esmu pa vecu, lai ticētu tam, ka šī māja tiks nodota ekspluatācijā, neveicot nekādas būvprojekta izmaiņas, ibo visticamāk būvniecības gaitā domas par dažādām būvēšanas niansēm mainīsies vairākkārt. 

 

pirms 1 stundas , vvv teica:

Piemēram, tevis izvēlētie Keraterm sienu bloki ir pavisam nepateicīgs materiāls, ja jāsāk tos piegriezt.

Par laimi tas projekts izskatās ļoti vienkāršs ar taisnām sienām bez kādām sarežģītām izbūvēm. Tā kā ceru, ka jāpiegriež tur, ja nu kaut kas būs, tad ļoti minimāli. :)

 

1 stundu atpakaļ, Bruketajs teica:

Hmm, vai tad nebija pārbūve uz jau esošas mājas bāzes? 

Gandrīz vai tā, bet nu par šo viss ir skaidrs, nav nekādu jautājumu, ne vēlēšanās gari un plaši stāstīt, bet nu īsumā par mūrēšanas sākšanas termiņiem esmu visai optimistisks, kaut, skaidrs, ka var gadīties visādi, tfu, tfu, tfu. :) 

Labots - Luke
Link to comment
Share on other sites

Tēmas autors jau ir pietiekami skaidri pateicis ka te ir velosipēda konstrukcijas uzlabošana pieskrūvējot bagāžnieku, nevis pilnvērtīga konstrukcijas radīšana, apstiprināšana un nodošana ražošanai. Kāda starpība, mājas sienai pieskrūvē nojumi kas ir no koka, metāla vai alumīnija? 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Luke teica:

Šobrīd kā reiz ir projekta stadija. ..un vispār nesaprotu, par ko ir cepšanās vai izbrīns- vai Tev nepatīk, ka arhitekts jau ir iesācis darbu pie projekta, kad nav vēl 100% izvēlēti konkrēti materiāli, jebšu Tevi izbrīna tas, ka arhitekts nav iemārketējis man vienīgos, pareizos izmantojamos materiālus tieši manam projektam, vai varbūt vienkārši gribi gudri pad1rst?

Tagad skaidrs. Tev projektē māju, un tu izskati dažādus variantus risinājumiem - par sienu materiāliem, par pārsegumu materiāliem... Viss labi. Pakonsultēšanās ar foruma biedriem ir pareizi.

Sākumā nevarēja saprast, izskatījās, ka nupatās steigsi pirkt «pareizos» blokus un «pareizos» paneļus, kurus celtnieki uz karstām pēdām iestrādās... tik, drošs paliek drošs, uzprasīs forumā, kuri ir tie «paši pareizākie». :) 

Tavā gadījumā ieteiktu uzticēties savam projektētājam, teici, ka viņš ir arhitekts un inženieris vienā personā, tas ir super, turies pie tāda spečuka, gan jau rezultātā būs gudrs projekts, pēc kura viegli būvēsies. Tik nesadomājies par daudz optimistiski par būvniecības termiņiem, mana pieredze, cik sev esmu būvējis, viss, pilnīgi viss galā sanāk lēnāk, nekā sākotnēji ieplānots.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Varu tikai  vvv piekrist - plānotos termiņus un arī izmaksas jāreizina vismaz ar 1.3! ;)

 

Zinu vienu gadījumu kad mājas projekts Rīgā tika saskaņots apmēram gadu(!!!!) - būvvaldei visu laiku kaut kas nepatika! Salabo to kas nepatīk, dabū vajadzīgās izziņas, nes vēlreiz - atkal kaut kas cits trūks/nav labi! Iespējams ka tika kotlete gaidīta.... Un attiecīgās amatpersonas "pacienāšana" būtiski paātrinātu procesu.... 

 

Runājot par sienu materiālu - keraterm - es tomēr rūpīgi pārdomātu šādu izvēli! 

Kādi ir šī materiāla plusi? Nestspēja, ja nekļūdos 5stāvu ēkas var būvēt bez papildus nesošajām konstrukcijām. Bet 2stāvu privātmājai tas nav aktuāli! 

Nākošais pluss ir laba skaņas izolācija. Bet te ir nianse! Ķēdes stiprumu nosaka tās vājais posms - no ārpuses  tie ir logi! Pat 3 stiklu paketes skaņu aiztur krietni sliktāk kā gāzbetona siena! Un kad vasarā tiek atvērts logs vispār ir vienalga kāds ir sienu materiāls! 

Sienas starp istabām - o jā, varētu būt kruta, ja nebūtu tāda elementa kā durvis! Takš neliksi 3 stiklu pakešdurvis  kā ofisos starp istabām. Līdz ar to ieguvumi no tā ka bloki slikti vada skaņu ir nosacīti! 

 

Bet uzbūvēt māju no šiem lielajiem kieģeļiem būs jūtami dārgāk kā no gāzbetona! Pirmkārt jau siltumizolācija sienai krietni sliktāka = vajag biezāku vati likt! Tālāk mūrēšanas izmaksas - keraterm jāzāģē ar lielo fleksi, mūrē (nevis līmē) - katrs bloks jāliek ar līmeņrādi - krietni lēnāk un domāju ka tāpat ideāli taisi nebūs. Iekšā vajag apmetumu un sataisīt gropes sienās vadiem un caurulēm būs izaicinājums 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Latvijas iedzīvotājam vulgaris mājas būvniecība joprojām ir gadsimta projekts. Un lielai daļai svarīgāk par funkcionalitāti ir vipendroni un tas, ko par to visu padomās radi,draugi, kaimiņi, etc ...Tāpēc netiek izvēlēti tipveida projekti (kuru ir simtiem arhitektu bāzēs) ar tipveida celtniecības risinājumiem, bet vienmēr ir kaut kādas pašam vien saprotamas idejas par to, ko vajag un kā. Konstrukcijās sākam iejaukties un izvēlēties sarežģīti būvējamus materiālus, kuri prasa augstāku darba izpildes kvalitāti un ļauj vieglāk pielaist kļūdas. Kaut vai tā pati bloku izvēle. Standarta gāzbetons visvieglāk iestrādājams, visur nopērkams, minimums darba, ērti apstrādāt pēc tam, pat galīgi tupam celtniekam grūti salīmēt šķībi tos. Galu galā kļūdas labot arī ir lēti un ātri. Bet nē - vajag kaut ko "krutāku", kur jāmeklē celtnieki, kas ar to māk strādāt  ....

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , e = d teica:

netiek izvēlēti tipveida projekti (kuru ir simtiem arhitektu bāzēs) ar tipveida celtniecības risinājumiem, bet vienmēr ir kaut kādas pašam vien saprotamas idejas par to, ko vajag un kā.

Tāpēc, ka pie mums ir salīdzinoši lēti arhitekti, salīdzinoši lēti celtnieki... Var atļauties vipendronus, var atļauties gudroties.

Link to comment
Share on other sites

Kā tad tā, Šņukur, pat Āfrikas nēģeris māju no žagariem un māliem uzbūvē...:biggrin:

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , ronalds_ teica:

Varu tikai  vvv piekrist - plānotos termiņus un arī izmaksas jāreizina vismaz ar 1.3! ;)

 

Zinu vienu gadījumu kad mājas projekts Rīgā tika saskaņots apmēram gadu(!!!!) -

Nu gada laikā RĪGĀ saskaņot projektu un dabūt būvatļauju - tas jau pa ātro.

Parasti tas tagad (pēcMaximas) prasa vismaz pusotru gadu. Ja kādai institūcijai (R-Ūdens, R-Siltums, S-Tīkli ...) kaut kāds ķeksītis nepatīk, tad jāizlabo un jāsāk saskaņošanas ķēdīte no jauna un katra institūcija uzskata par savu goda lietu pieturēt dokumentus maksimālo tekmiņu.

Labots - Insekc
Link to comment
Share on other sites

itanium
1 stundu atpakaļ, Insekc teica:

katra institūcija uzskata par savu goda lietu pieturēt dokumentus maksimālo tekmiņu.

Tas, lai būtu ilūzija, ka šamie kaut ko dara!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , ronalds_ teica:

Nākošais pluss ir laba skaņas izolācija. Bet te ir nianse! Ķēdes stiprumu nosaka tās vājais posms - no ārpuses  tie ir logi!

Hmm, man nedaudz ieinteresēja kā Tu rēķini vidējo skaņas izolāciju sienām ar logiem un iekšdurvīm? Ārsienas mani vismaz pagaidām īpaši neuztrauc, jo ir diezgan kluss un mierīgs apvidus, automašīnas garām brauc reti. Visvairāk domāju par to, kā iegriezt audio pastiprinātājam ručku, nesagādājot ģimenes locekļiem diskonfortu. Pēc Tavas loģikas laikam man izskatās, ja ir mūrētā atdalošā iekšējā siena ar laukumu 23m2, kuras skaņas izolācija vidēji ir ap 55dB. Tajā sienā atrodas koka durvis ar 2m2 laukumu, kuru skaņas izolācija vidēji ir ap 30dB. Tad vidējā skaņas izolācija šādai 25m2 sienai ar vienām durvīm laikam būs 30dB? :D

 

pirms 4 stundām , e = d teica:

Un lielai daļai svarīgāk par funkcionalitāti ir vipendroni un tas, ko par to visu padomās radi,draugi, kaimiņi, etc ...Tāpēc netiek izvēlēti tipveida projekti (kuru ir simtiem arhitektu bāzēs) ar tipveida celtniecības risinājumiem, bet vienmēr ir kaut kādas pašam vien saprotamas idejas par to, ko vajag un kā.

Ē, nedaudz interesanti uzzināt- Tev vispār ir kaut aptuvena nojausma cik pie mums Latvijā maksā tipveida projekti un cik tas ir aptuveni salīdzinājumā ar individuālu darbu pie vietējā arhitekta? Jebšu iedomājies, ka tādus tipveida projektus dala pa brīvu pie vietējā veikaliņa? Tāpat par "tipveida risinājumiem"- Tu kaut vienu tipveida projektu, ar kuriem ir pilns internets, esi redzējis? Un cik daudzi no tiem Tev liekas viegli realizējami? Cik liels īpatsvars no tipveida projektiem ir tādi, kuriem nebūtu neviens erkers, kuriem ir jāpiegriež bloki 120 jeb 60 grādu leņķī, kuriem kāda siena nav jāmūrē ieapaļi, vai jātaisa ieapaļas logu ailes, ieapaļš jumts vai citi vipendroni?

Man kā reiz pirmās mājas projekts ir tipveida projekts, kuram strādnieki pēc pirmo divu erkeru uzmūrēšanas tā piešāvās zāģēt gāzbetonu 120 grādu leņķī, ka "uz aci" to mācēja izdarīt precīzāk, kā es to pašu gāzbetonu 90 grādu leņķī. Kad parādīju "tipveida projekta" jumtu skici ar tajā paredzētajiem "tipveida celtniecības risinājumiem" vīriņam, kurš lika jumtu, jamais saķēra galvu un teica:  "Lūk es piedāvāju taisīt tā un tā. Es, protams, varu taisīt arī tā kā ir skicē, tikai tad es to jumtu likšu divas nedēļas ilgāk un maksās tas Tev 1.5x dārgāk". Tādu lietu, ka, ņemot vērā to, ka man jau tas īpašums ir nopirkts ar daļēji izbūvētiem pamatiem un pagrabstāvu, kur samaksāt nez cik arhitektam par individuālu darbu varētu sanākt lētāk, kā izvēlēties "tipveida projektu", ko būvēt no nulles un jaukt esošo nost, vispār nepieminēšu. 

pirms 3 stundām , jacobs teica:

Kā tad tā, Šņukur, pat Āfrikas nēģeris māju no žagariem un māliem uzbūvē...

Tie jau Āfrikas nēģeriem ir "tipveida risinājumi", un tie, kas tur mūrē kārtīgas mājas, gan jau arī tiek saukti par zīmuļiem, kuri "būvē mājas, lai izrādītos". Tas, ka šis mājas īpašnieks varētu būvēt māju, lai pats to izbaudītu tieši tādu kādu viņš vēlas, laikam ne katram ienāk prātā. :D

 

pirms 6 stundām , ronalds_ teica:

Kādi ir šī materiāla plusi?

Manā skatījumā, un arī vairumā cilvēku, ar kuriem esmu runājis, galvenais šo materiālu, tādu kā Keraterms, keramzīta bloki, ķieģeļi utt. pluss ir tāds, ka tie ir fundamentāli materiāli un sienas arī no tiem uzmūrējas fundamentālas, atšķirībā no Ytong sienām manā mājā, kur, paklūpot un atsitoties ar pieri pret sienu, pierei nav ne vainas, bet mīksto gāzbetona sienu gan vajag piešpaktelēt. :D

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 27 minūtēm , Luke teica:

Tajā sienā atrodas koka durvis ar 2m2 laukumu, kuru skaņas izolācija vidēji ir ap 30dB. Tad vidējā skaņas izolācija šādai 25m2 sienai ar vienām durvīm laikam būs 30dB?

Protams ka nē! Neesmu baigais specss skaņas izplatības lietās, bet tīri pēc novērojumiem - skaņa, kā vilnis izplatās pa to vietu, kur viņai mazāka pretestība. 

53787.jpeg

 

Šeit vajadzētu aiziet ciemos pie kāda kas ir uzcēlis māju no keraterma un novērtēt akustiskos parametrus dzīvē! 

 

Pirms 27 minūtēm , Luke teica:

Ārsienas mani vismaz pagaidām īpaši neuztrauc,

Nu tad ārsienas no gāzbetona, iekšsienas no kereterma. Es par tādu variantu arī savā laikā domāju. 

 

Pirms 27 minūtēm , Luke teica:

ka tie ir fundamentāli materiāli un sienas arī no tiem uzmūrējas fundamentāla

Dīvains arguments, ne ar ko nepamatots - tīri reliģija tā teikt! Es gan neesmu mēģinājis ar galvu skriet gāzbetona sienās, tāpēc grūti pateikt - vai varēs šādi izsist robu vai nē - bet nu nemaz tik mīksts viņš nav! Īpaši iekšsienu bloki. Salīdzinot ar riģipsi noteikti krietni izturīgāks!  Bez tam uz keraterma tev virsū būs vai nu salīdzinoši mīksts apmetums vai riģipsis! 

Link to comment
Share on other sites

Keramtermā štrobēt vadus, pielikt sienas skapīšus, nagliņu gleznai utml, ir fundamentāli "viegli" :>

Katrs jūk prātā pa savam (materiālu un iespēju klāsts šobrīd ļoti plašs) un taisa sienas kā grib, bet pasaciņas par to ka sienā ieskrienot var izsist robu, pat 2kārtu reģipša sienā to nevar tik viegli neizdarīt, nerunājot par gāzbetonu.

Ja gribās fundamentāli, jātaisa visa ēka no monolīta dzelzsbetona.

P.S. Reģipša sienu ~padsmit centimetru biezumā var uzbūvēt ar skaņas izolācijas līmeni tuvu 80dB, ar blokiem netiks ne tuvu.

Labots - maize
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

@Luke, beidz čakarēties, būvē no laukakmeņiem, sienas metra biezumā un būs ar skaņu vis štokos .....

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , maize teica:

~padsmit centimetru biezumā var uzbūvēt ar skaņas izolācijas līmeni tuvu 80dB, ar blokiem netiks ne tuvu.

Oho, tas varētu būt interesanti! Vai Tev ir kaut kur par rokai links kā veidojas tas sendvičs? Ja nē- būs jāpameklē. 

pirms 1 stundas , maize teica:

Keramtermā štrobēt vadus, pielikt sienas skapīšus, nagliņu gleznai utml, ir fundamentāli "viegli"

Pielikt gleznu būtu sīkums. Par to vadu štrobēšanu biju domājis, ka vairumu komunikāciju varētu vilkt caur gāzbetona grīdu un sienās būtu jāštrobē salīdzinoši neliels gabals- max metrs līdz gaismas slēdzim piemēram. Taču no otras puses- gāzbetona pārsegumi diez cik "fundamentāli" arī nav. Smagos dzelzbetona pārsegumus nu gan negribas. Tā kā ir par ko padomāt..

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, maize teica:

Reģipša sienu ~padsmit centimetru biezumā var uzbūvēt ar skaņas izolācijas līmeni tuvu 80dB, ar blokiem netiks ne tuvu.

 Tieši tā. Ja gribat labu skaņas izolāciju, ar vieniem pašiem blokiem tas nav iespējams. Pareizi izbūvēta riģipša (rakstiet vienreiz pareizi vārdu «riģipsis», ar «i», nevis ar «e») starpsienai atbilstošajā risinājumā varēs panākt nepieciešamos skaņas izolācijas rādītājus. Ja lieto blokus skaņas izolējošai sienai ar augstākām prasībām skaņas izolācijas ziņā, jāveido ar minerālvati pildīti starpslāņi, jāapšuj bloku siena ar riģipsi uz karkasa, karkasā vate... Neviens normāla biezuma mūris, apmests no abām pusēm neatrisinās skaņas izolāciju.

 Man arī patīk Keraterm bloki. Viens mans klasesbiedrs sev māju divtūkstošajos no tiem uzbūvēja, ir apmierināts... I vadus sašrabēja, i skapīšus sakarināja, nebija ar to problēmu. Tik nianse, tajā gadā, kad viņš būvēja, Keraterm blokiem smuku atlaidi deva, ka tie uz to brīdi bija bez maz vai lētākie bloki tirgū, tāpēc arī viņam tāda izvēle toreiz bija.

 Godīgi, es arī sev izvēlētos Keraterm blokus - tā ir keramika, tūkstošgadēs pārbaudīts materiāls. :D Ja nopietni, lasīju reiz vienu gudro rakstu, par sienu materiāliem, tādu zinātnisku, rakstā stipri slavēja keramiskos materiālus, salīdzināja ar to pašu gāzbetonu, gāzbetons ir OK, bet bija diezgan par tā trūkumiem tajā rakstā. No tā raksta esmu ietekmējies, tāpēc tā - fanoju vairāk par Keraterm nevis par gāzbetonu.

 Vienīgi, nesaprotu autora vēlmi starpstāvu pārsegumos likt gāzbetona pārseguma paneļus. Ja būtu gāzbetona sienas, tad vēl saprastu - viss komplektā, sienas, pārsegumi no viena materiāla. Sev liktu dobumotos saliekamā dzelzsbetona pārseguma paneļus, tie divreiz lētāki par gāzbetona, mūsdienu dzelzsbetona paneļi ir ļoti labi, nemaz nesalīdziniet tos ar padomju laiku paneļiem, ideāla ģeometrija, uzražos jebkurā garumā... Kaut vai tas - gāzbetons uzsūc mitrumu atšķirībā no betona, iedomājies, būvniecības laikā, kad samontēti pārseguma paneļi, līdz gatavam jumtam vēl tālu, pēkšņi lietus, izmirks gāzbetons, ņemies ar tā segšanu, dzelzsbetonam ne vainas. Vienīgi dzelzsbetona paneļi smagāki.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , vvv teica:

Vienīgi, nesaprotu autora vēlmi starpstāvu pārsegumos likt gāzbetona pārseguma paneļus.

Nu pat kā arī par to aizdomājos. Gāzbetona pārsegumiem man patika tas, ka ar tiem varētu dabūt salīdzinoši gludu virsmu- t.i. pirmajā stāvā nevajadzētu likt riģipša griestus vai vēl nez ko, bet varētu mēģināt salīdzinoši viegli "izvilkt" un uzreiz krāsot. Otrā stāvā grīdā varētu štrobēt caurules radiatoriem, vadus utt. Pie tam otrā stāva grīda, ja būtu tik līdzena kā gribas cerēt- tad varētu pa taisno likt teju vai grīdas segumu. Tā kaut kā.. Ja taisītu visu "fundamentāli"- vot nezinu kā varētu izvilkt tās komunikācijas. 

No otras puses man patīk ideja par riģipša starpsienām (ja tik tiešām var uztaisīt ar labu skaņas izolāciju un tā, ka ne kas negrab), ar tādu domu, ja nu ar laiku (visādi var gadīties), ir vēlme mainīt iekštelpu plānojumu- ar riģipša sienām to būtu salīdzinoši vienkārši izdarīt. 

Vai neatceries, kas tur tajā rakstā bija minēti kā lielākie gāzbetona trūkumi? Jāuzmanās no mitruma vai vēl kas??

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Luke teica:

Gāzbetona pārsegumiem man patika tas, ka ar tiem varētu dabūt salīdzinoši gludu virsmu

Modernie pārseguma paneļi ir ar pavisam gludu apakšējo virsmu, noteikti būs gludāk kā gāzbetona paneļiem.

Pirms 8 minūtēm , Luke teica:

Otrā stāvā grīdā varētu štrobēt caurules radiatoriem, vadus utt.

Nevarētu gan. Pārseguma panelis tev nav bloku siena, tur iekšā stiegrojums, kurš atbild par nestspēju, nevar tā vienkārši šrabēt pārseguma paneļus, tādiem gāzbetona paneļiem lielāki caurumi jāprojektē, nevis - kur gribēšu, tur urbšu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 55 minūtēm , vvv teica:

rakstiet vienreiz pareizi vārdu «riģipsis», ar «i», nevis ar «e»

ar ī, nevis i :) 

Citēt
rīģipsis būvn.
1. Sausā apmetuma loksnes; sastāv no presētas būvģipša masas, kas dažreiz ir stiegrota ar organiskām šķiedrām un no abām pusēm aplīmēta ar kartonu; (saīs. no "Rīgas ģipsis").

 

 
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Luke teica:

ai Tev ir kaut kur par rokai links kā veidojas tas sendvičs?

Meklē sausās būs sistēmu aprakstos, Knaufam noteikti bija, idejiski sanāk gandrīz divas sienas - reģipsis, CW profils pildīts ar vati, reģipsis, sprauga, vēlreiz CW pildīts ar vati, reģipsis. Tāpat var lietot speciālus akustiskos plātņu materiālus, ja tiešām vajadzība.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
5/12/2017 , 23:04, Luke teica:

par mūrēšanas sākšanas termiņiem esmu visai optimistisks,

Es ar tāds biju. Bet visi paīri, projekt, aprēķini un pārējais saskaņojums patērē labu laiku.

pirms 17 stundām , Luke teica:

Otrā stāvā grīdā varētu štrobēt caurules radiatoriem, vadus utt.

Vot to vajag palasīt precīzāk - manuprāt pārseguma paneļos nekāda štrabēšana.

Savā mājā būvēju tukšas riģipša starpsienas ar dubulto reģipsi no katras puses - mazliet skaņa gājau cauri un tika nolemts sapūst celulozes vati - viss apklusa pavisam. Lētāk gan būtu bijusi minerālvate konstruēšanas laikā.

Labots - Bruketajs
Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 7 minūtēm , Bruketajs teica:

Vot to vajag palasīt precīzāk - manuprāt pārseguma paneļos nekāda štrabēšana.

Zinu ka gāzbetona pārseguma paneļos caurumu veidošana ir stipri ierobežota un arī griezt viņus nevar kā pagadās! Tur jālasa ražotāja mājas lapā tehnisko dokumentāciju! 

 

Dobajos dzelzsbetona paneļos jau ir kanāli pa kuriem var vilkt ko vajag, bet jaunus tasīt arī  nevar kā pagadās! 

Runājot par pārseguma paneļiem- dzelzsbetona ir krietni lētāki! 

Gāzbetona atkal vieglāki, tomēr tāpat vajag celtni - ar rokām neuzlikt! Īsti neredzu jēgu no gāzbetona pārseguma paneļiem.  Un uz paneļa tāpat otrajā stāvā prasās "peldošā" grīda lai soļu skaņas neiet cauri! 

Link to comment
Share on other sites

Man kautkā nav skaidrs jautājums par skaņas izolāciju. Jūs tur mājās iebūvējat kādu cilvēku spīdzināšanas telpu un tad to vajag noizolēt, lai kliedzienus nrdzird? Privātmājā  es nejūtu baigo vajadzību pēc skaņas izolācijas, jo nav kur trokšņiem rasties. Ja bail no āra trokšņiem, tad vajag izvēlēties mājai vietu, kur garām tramvajs nebrauc. Man otrajā stāvā starpsienas no riģipša un starpā 100, vate, neko no blakus istabas cauiri nedzird. Palīgmāja celta no krievulaiku gāzbetona, siltināta no iekšas ar 50mm vati un nemazāko troksni no āra nedzird. Nu labi, es dzīvoju meža vidū un vilciens gar logu nebrauc.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Par to skaņas izolāciju parasti ļoti iespringst arhitekti - peldošā grīda, isoplaat un tā tālāk. 

Grīdai tas ir nedaudz svarīgi, jo soļi, atkarībā no materiāla iet cauri labi.

Tur varu pateikt priekšā - isoplaatveidīgās pārcenotās štelles vietā var izmantot jumta vati, kas ir cieta un daudz lētāka - tāpat sanāks dārgi, bet ko lai dara.

Man paveicās ka ir vecās ēkas griesti un jaunā grīda nebalstās uz tiem - varu lekt no skapja uz galvas lejā un 1. stāvā neviens nedzirdēs... :D

Starp istabām vajag tad, ja kāds guļ, bet blakus istabā, kāds klausās lekciju vai Fox news... 

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Nuu... Ir daudz gadījumi kad laba skaņas izolācija noder, ja vien nedzīvo viens! 

Kuram patīk kā bērns pa naktīm auro? (Nē nu labi, daži izsakās ka viņiem patīkot) 

Lai varētu normāli paseksot kad bērni guļ. 

Lai varētu mūziku skaļāk paklausīties bez austiņām! 

Lai varētu ar čomiem pasēdēt, iedzert alu un paklausīties mūziku. 

Utt, utjp! 

Es esmu drusku ar plānojumu nolažojis - cenšoties visu max kompakti sabāzt 12x12m kvadrātā nav nodalītu tusona un gulēšanas zonu. Tas dažreiz pamatīgi traucē! 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
Pirms 2 minūtēm , ronalds_ teica:

Kuram patīk kā bērns pa naktīm auro? (Nē nu labi, daži izsakās ka viņiem patīkot) 

Man nepatīk - tāpēc nav.

Bet visā visumā 100% taisnība.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , ronalds_ teica:

nav nodalītu tusona un gulēšanas zonu

Šī ir būtiska lieta, grūti jau izdarāma, bet ļoti labi ja to izdodas izdarīt! :pleasantry:

Link to comment
Share on other sites

Man tusonam paredzēta palīgmāja un tad mājinieki netiek nekā traucēti. Neticu, ka ir tādi celtniecības materiāli, kuri noslēpētu moderno tuc-tic muzičku tā, lai otrā māja sgalā varētu mierīgi gulēt. Ja uztrauc bērnu radītie trokšņi, tad, kā saka Bruketajs, nav bērnu nav problēmu. Lai gan dzīvē ir pilnīgi pretēji, nav man mazmetas radītie trokšņi, kautkā neomulīgi klusi paliek. Ar trokšņiem ir problēma daudzdzīvokļu namos,, kad kaimiņam ballīte, bet privātmājā vai nu visa ģimene tusē, vai guļ. I neceriet, ka sieva mierīgi gulēs un ļaus, ar pudeles brāļiem visu nakti, iedzert.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Nu divu stāvu mājai jau tas nodalījums gandrīz automātiski sanāk - 1 stāvs - tusons, 2 - gulēšana. Vienstāva mājai tas jau grūtāk.

Bet esmu bijis vienā mājā, kur viltīgs risinājums piemērots - tusona zona ar pirti aiz garāžas. Biki neērti ka bija caur garāžu vai pa āru jāiet uz turieni, bet skaņas izolācija ideāla - muzons uz pilno ručku, bet mājā neko nedzird.  

Pirms 2 minūtēm , Didzis teica:

Man tusonam paredzēta palīgmāja un tad mājinieki netiek nekā traucēti

Tas principā ir vislabākais risinājums! Tā ir pie manējās fātara. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , Bruketajs teica:

isoplaatveidīgās pārcenotās štelles

 Gan jau domāji Isolgomma, kas ir gumijoti plātņu materiāli, jo isoplaate ir parasta košķiedru plātne un maksā tuvu reģipša cenai.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Nē, vairāk kaut ko uz Paroc ssb stila.  Pie 20mm cena, protams, nav liela, bet 20mm ir bez lielas jēgas.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Vakar, aiz neko darīt, sazvanīju vīriņu, kurš mūrēja manu māju, lai pajautātu viedokli par gāzbetonu salīdzinājumā ar Keratermu. Vīriņš teica, ka viņš izvēlētos gāzbetonu, jo, lai perfekti samūrētu keratermu, esot paliela jakarēšanās. Ja javu sajaucot nedaudz par sausu, tad nolīmeņot blokus esot neiespējami- ja nedaudz pa slapju, tad satekot šķirbās, utt. utjp. Pats tas keraterm esot visai trausls. Ja neuzmanīgi štrobē, varot nejauši izdauzīties teju vai pus bloks, jo bloka sānu sienas esot nu tā ap centimetru. Tā dēļ esot arī grūti iedzīt pat dībeli tādā sienā. Par mūrēšanas cenām- jams atcerējās, ka tad, kad mūrēja man māju (tas bija vēl treknajos gados- aptuveni pirms 10 gadiem), netrūka vīriņu, kas vizinājās par Katlakalnu, piedāvādami savus mūrēšanas pakalpojumus. Tā nu esot piebraukuši vīriņi un jautājuši vai nevajagot viņu pakalpojumus par 28 latiem m3. Tā nu mans mūrnieks esot viņiem atbildējis, ka, ja mūrniecības pakalpojumi būtu bijuši nepieciešami, tad viņš droši vien labprātāk būtu izvēlējies puišus, kas pirms pāris dienām piedāvāja uzmūrēt par 20 latiem m3. Kādas varētu būt cenas pierīgā tagad, jamais nemācēja stāstīt, jo šeptējas pa laukiem, un tur ir pa visam citi cenņiki kā te.

Par tām dzelzbetona pārsedzēm šķiet, iepriekš bija radies nepareizs priekšstats, jo tās asociējās ar nolupušiem betona gabaliem. Jauni, vismaz pēc bildēm spriežot, izskatās pat ļooti gludi, un pie tam uz pusi (!)  lētāk kā gāzbetona. Ja nu vienīgi- šķiet, gāzbetona pārsegumiem varētu būt tāda uzbūve, ka, saliekot tos kopā, reāli nepaliek šķirbas. 

Skaņas izolācijai ar tusiņiem nav nekāda sakara. Man sievai patīk laicīgi iet gulēt, savukārt es par gulēšanu domāju labi ja pēc pusnakts, un, tajā brīdī, kad sieva guļ, priekš manis būtu vispiemērotākais brīdis, lai klausītos mūziku. Toties sievai ir ļooti laba dzirde un trausls miegs. Pie tam viņa var kļūt pat ļoti ērcīga, ja tiek pamodināta gulēšanas laikā. Piemēram līdz šim, kad viņa iet gulēt, šamējā regulāri sūdzās, ka viņa guļamistabā dzirdot un viņai traucējot mūzika pat, ja es klausoties nelielā skaļumā, kaut arī guļamistaba un istaba, kurā parasti klausos mūziku atrodas dažādos stāvos. Topošā mājā šobrīd ir plānots, ka guļamistaba un mana audio istaba būs katra savā stāvā katra savā mājas galā, bet nu šā vai tā nebūtu nekas pret, ja galva par to nesāpētu un nebūtu jāsatraucas vai tik nebūs protestēšana par to, ja pus vienos naktī uznāks luste tā kārtīgāk iegriezt John Zorn vai kaut AC/DC, vai jebko citu. Par atsevišķu mājiņu priekš audio tāda ideja vispār man ir ienākusi prātā pat vairākas reizes, bet nu katru reizi iet ārā uz blakus celtni (arī aukstajās un mitrajās ziemās), lai stundiņu paklausītos mūziku- nu nav diez cik ērti. It sevišķi, ja pa vidam var uznākt vēlme aiziet uz virtuvi pēc kā garšīga, un galu galā nebūt atrautam no mājas dzīves. Ja nu vienīgi kādrez varētu pienākt brīdis, kad mājā varētu palikt pašauri, un nākas ziedot audio istabu kādiem citiem mērķiem..

Par to skaņas vājinājumu- lūk viens piemērs Aeroc piedāvātajam sendviča risinājumam, kas sastāv no Aeroc + rīģipsis + akmens vate ar vidējo skaņas vājinājuma prognozi 62dB. 1kHz vājinājums skatoties pēc šā grafika būtu pat 65dB. Skaņas vājinājums 63Hz frekvencei stipri mazāks- proti, ap 12dB. A ko darīt, ja skandas spēj atskaņot līdz 30Hz flatā un uzliekas kāds ļoti basīgs gabals??

 

Labots - Luke
Link to comment
Share on other sites

pirms 19 stundām , ronalds_ teica:

bet skaņas izolācija ideāla - muzons uz pilno ručku, bet mājā neko nedzird.  

Švaks muzons :D

 

Par skaņas izolāciju. Gan jau ceļot māju arī ventilācijas sistēmas tiks izbūvēta, tad nu tur arī jāuzmanās, ka pa to tā skaņa negūst labu izplatību. Bez maz vai tāda atsevišķai mūzikas istabai sava ventilācija jāliek, tīri nodalīta.

Lai basu dabūtu nost - nu tur būs jābūvē kaut kāda istaba istabā vai tml, kura pie tam būs "mīksti" saistīta ar pārējo ēku. Tie 30 Hz tāpat pa konstrukcijām arī tiks līdz ēkas otram galam. Daļēji to risinātu kaut kāda tiešām monolīta konstrukcija, super smaga un tml. 

Nedaudz var risināt to, ka gulta būtu uz kaut kādām "mīkstām" kājām.

Var jau arī izvirst, un likt guļamistabā kaut kādus regulētus rezonatorus, kas lokāli noēdīs to diapazonu ap 30Hz. Lai gan tās vibrācijas, kas ies pa konstrukcijām, arī nenoēdīs.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...