Jump to content

Mājas būvniecība


Luke
 Share

Recommended Posts

Tādēļ, ka mums jaunie arhitekti ir speciālisti! Labprāt Kalifornijas māju pārnes uz LV, ar plakaniem jumtiem, lielajām stikla sienām, jo smucki taču izskatās, sūds ka mums ir cita klimata zona! :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , Mezavecis teica:

daudz esmu redzējis mājas, kur nav ne garāžas, ne telpas zāles pļāvējam, ne vieta slotai.

Ja teritorijā vietas pietiek, ideālais variants ir māja un saimniecības ēka. Tas tā pa glauno.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Beidz, tā nedrīkst te runāt, vietu taču noēdot!

Link to comment
Share on other sites

www.MistersPimpausis.lv
pirms 5 stundām , ronalds_ teica:

Runājot par starpsienām - man mūrētas (jeb līmētas) no gāzbetona. Es rēķināju izmaksas - man no gāzbetona sanāca lētāk! Jā, siena no vienas riģipša kārtas ir lēta un viegli uztaisāma. Bet ja grib normālu sienu, tad jāliek riģipsis divās kārtās, skaņas izolējošās lentes - vienu vārdu sakot no gāzbetona starpsienu blokiem samūrēt ir ātrāk un lētāk! 

 

Par palīgtelpām - var uzcelt šķūnīti vai nolikt jūras konteineru tālajā stūri - jebkurā gadījumā izmaksas nesalīdzināmi mazākas kā garāžai. 

Divstāvu mājai ir tāds elements kā kāpnes - nemaz tik lēts nav! Bez tam vajag normālu dzelzbetona vai gāzbetona starpstāvu pārsegumu. 

(Nē nu ja patīk "izbaudīt" kā šūpojas grīda un skatīties kā lustra šūpojas - var arī koka pārsegumu taisīt ;) ) 

Uzskatu ka par 2stāvu māju var domāt tad, kad maz zemes. Ja zemes pietiek - īsti neredzu jēgu. Un jā - tad normālu 2stāvu konstrukciju, nevis mansardu ar slīpajiem griestiem - tās slīpās istabas nevar normāli izmantot un kvalitatīvi nosiltināt jumtu ir dārgi un sarežģīti - cik redzētas mājas kur siltinājums sakrities un sniegs no jumta kūst nost.... 

Un kā ārsienu materiāls pēc manām domām keramzītbetons (fibo bloki) ir galīgi garām! Viņiem ir tikai labāka nestspēja kā gāzbetonam. Bet tas ja nebūvē 3stāvu māju nav no svara. Pēc visiem citiem parametriem - krietni sliktāk! Paši bloki dārgāki. Siltumizolācija krietni sūdīgāka. Mūrēt krietni grūtāk = dārgāk. Apdare dārgāka - no iekšpuses vajag apmetumu vai riģipsi likt (Gāzbetonam pietiek tikai nošpaktelēt) No ārpuses poras jāvelk ciet. (Gāzbetonam nekas nav jādara) 

Es tagad būvētu no 300 mm precīzā gāzbetona un kādus 150 - 200 mm vati kā siltinājums no āras.  

 

 

 

Tiesaam tam resnajam 35-40cm gazbetonam pietiek tikai no abam pusem nospaktelet un gatavs viss jau krasosanai????????? 

 

kad ar keramzitu taisiju:

 no iekshas regipsis/tad regipsi vajadzeja spaktelet

araa limeju klat 10cm vati, tad armejums ar to pasu liimi+sietu vatei un tad vel vilku biezpiena apmetumu lai to visu padaritu normalu pec skata, ah protams vel bija jagrunte paris reizes tas pasakums...

Chakars protams=mega.

 

Par garazam- nu lol kapec jums nevajag garazas nevienam? :D tagad nozeloju pats ka uztaisiju tikai garazu prieks 2am masinam- jo 2as masinas var taa knapi iedzit ieksha tikai un tas ari viss.

btw garazu var taisit diezgan dzilu ja majas plans atlauj lai masinas var sadzit vienu aiz otras ;) - krietns ietaupijums uz durvim/parsedzem un vel visskko.

 

 

starpcitu kapec esat PAR 1n-stavu majam? protams ja ir kkadi 60-70m2 tad ok, bet ja iet lielaka tad tur toch $$$ neietaupas jo pamati/jumts ir vajadzigi stipri stipri lielaki.

 

Labots - www.MistersPimpausis.lv
Link to comment
Share on other sites

Keramzītam jau nežēlīgs reljefs, tur, loģiski, ka uzreiz nevarēsi špaktelēt un krāsot. Štrobes vadiem arī grūtāk taisīt.

 

Kā jau te minēja, garāžu vēlams kā atsevišķu saimniecības ēku. Tad gan, protams, nevarēs pa taisno mājā nokļūt. Garāžu var celt, kad riktīgi daudz piķis, lai ir kur kādu Porsche 911 cabrio nolikt. Bet pļaujamajam un tml. vajag tīri atsevišķu (saimniecības) ēku. 

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 13 minūtēm , www.MistersPimpausis.lv teica:

Tiesaam tam resnajam 35-40cm gazbetonam pietiek tikai no abam pusem nospaktelet un gatavs viss jau krasosanai????????? 

Kāpēc špaktelēt no abām pusēm? No iekšas nošpaktelē un jā - gatavs krāsošanai! Man tā ir! 

 

 

 

pirms 5 stundām , Mezavecis teica:

Stāvam jumtam jāparedz, lai bez alpīnista ekipējuma varētu skursteni iztīrīt

Šo mūsdienās dara no apakšas, ar birsti lokanā, no gabaliem saskrūvējamā kātā!  Visiem normālajiem skursteņiem ir paredzētas lūciņas apakšā šim! 

Link to comment
Share on other sites

www.MistersPimpausis.lv
Pirms 3 minūtēm , ju teica:

Keramzītam jau nežēlīgs reljefs, tur, loģiski, ka uzreiz nevarēsi špaktelēt un krāsot. Štrobes vadiem arī grūtāk taisīt.

 

Kā jau te minēja, garāžu vēlams kā atsevišķu saimniecības ēku. Tad gan, protams, nevarēs pa taisno mājā nokļūt. Garāžu var celt, kad riktīgi daudz piķis, lai ir kur kādu Porsche 911 cabrio nolikt. Bet pļaujamajam un tml. vajag tīri atsevišķu (saimniecības) ēku. 

Bet kapec? jaunai saimniecibas ekai vajadzes jaunus pamatus, jaunu projektu, jaunas visas sienas/jaunu jumtu.... pielikt klat papildus telpu (kurai no iekspuses nekas nav jadara tapatas) liekas daudzreiz izdevigak?

 

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 17 minūtēm , www.MistersPimpausis.lv teica:

starpcitu kapec esat PAR 1n-stavu majam? protams ja ir kkadi 60-70m2 tad ok, bet ja iet lielaka tad tur toch $$$ neietaupas jo pamati/jumts ir vajadzigi stipri stipri lielaki.

Jā!

Bet!

* Nevajag kāpnes!

* pārsegums pa lēto - neviens pa augšu nestaigās!

* Pārseguma siltinājums pa lēto un vienkāršo!

* Būvēt un arī pēc tam apkalpot vienkāršāk jo viss tuvāk zemei.

 

Link to comment
Share on other sites

www.MistersPimpausis.lv
Pirms 4 minūtēm , ronalds_ teica:

Kāpēc špaktelēt no abām pusēm? No iekšas nošpaktelē un jā - gatavs krāsošanai! Man tā ir! 

 

 

 

un no arpuses? tiem biezajiem blokiem saka ka nevajag papildus siltinajumu (nezinu vai gribu tam isti ticet) , bet ja nu ari isti nevajadzetu siltinat?

Link to comment
Share on other sites

Un vecumā ar sāpošām kājām un muguru nav jāvelkas uz 2 stāvu!

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 5 minūtēm , www.MistersPimpausis.lv teica:

Bet kapec? jaunai saimniecibas ekai vajadzes jaunus pamatus, jaunu projektu, jaunas visas sienas/jaunu jumtu....

Nevajag jau nekādu kruto ēku! Vienkāršu šķūnīti kur štrumus  nolikt! Pirmās klases ēka - nevajag projektu! 

Pirms 4 minūtēm , www.MistersPimpausis.lv teica:

tiem biezajiem blokiem saka ka nevajag papildus siltinajumu

Pārdevēji saka ka nevajag, bet pēc prakses vajag! Vate maksā lētāk kubikmetrā un nodrošina labāku siltumizolāciju! 

Man ir sienas no 500mm gāzbetona + 100mm siltinājums! Tagad es taisītu no 300 + 150 mm. 

Un pirms vates uzlikšanas nekādu papildu apstrādi modernā gāzbetona sienai nevajag! (Nu nogruntēt ar dziļumgrunti) 

pirms 5 stundām , Mezavecis teica:

Uzmūrēt 10cm taisnu sienu nav iespējams

Tas ir kā??? Es bez pieredzes un īpaši nesaspringstot +/- taisni visu no Ytong gāzbetoniem uzmūrēju! 

Bloki precīzi, līmi klājam plānā kārtiņā ar speciālu kausiņu- tur šķībi uztaisīt ir jāmāk! 

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
pirms 5 stundām , Luke teica:

Vai kādam ir pieredze ar gāzbetona starpstāvu pārsegumu?

Man konkrēti nav, bet no bijušā darba pāris kolēģi tā uztaisīja - problēmu cik zinu nav! 

pirms 5 stundām , Luke teica:

bet gribētos tomēr, lai ir kārtīgas sienas (aizspriedumi).

Nu par aizspriedumiem mēs te nediskutēsim! Tomēr ir fakts, ka gāzbetons ir labāks mazstāvu būvniecībā! (Gan tehniskie parametri, gan pieredze!) 

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 22 minūtēm , ronalds_ teica:

Šo mūsdienās dara no apakšas, ar birsti lokanā, no gabaliem saskrūvējamā kātā!

Es jau par šo vienreiz teicu. Atbrauc pie manis ar to lokano trubu un iztīri skursteni. Es labi samaksāšu, vēl alu nopirkšu :) 

 

Pirms 16 minūtēm , ronalds_ teica:

Tas ir kā??? Es bez pieredzes un īpaši nesaspringstot +/- taisni visu no Ytong gāzbetoniem uzmūrēju! 

Tas ir tā, ka siena ir perfekti 90.000 grādi pret zemi, precīzi 90.000 grādi pret citām sienām. Kāpēc tad visi nodarbojas ar sienu līdzināšanu? Tāpēc, ka nevar tik precīzi uzmūrēt. Es biju domājis nevis nesošās sienas, bet iekšējās sienas 50-100mm, lai nebūtu jāliek riģipsis, kuri daudzi gānī. 

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
pirms 3 stundām , abi teica:

Plakana jumta vizītkarte:

Sāpīgas atmiņas atsauci... 

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 1 minūtes , Mezavecis teica:

Es jau par šo vienreiz teicu. Atbrauc pie manis ar to lokano trubu un iztīri skursteni. Es labi samaksāšu, vēl alu nopirkšu

Nu ja tev konkrēti ir tā uztaisīts, ka birsti netiek klāt.... Es jau tur nav vainīgs! ;)  Bet es savu skursteni bez problēmām ar birsti lokanā kātā no apakšas tīru - domāju ka tāds risinājums ir lētāks, kā no jumta piekļūt! 

Pirms 3 minūtēm , Mezavecis teica:

ir tā, ka siena ir perfekti 90 grādi pret zemi, precīzi 90.000 grādi pret citām sienām atkal 90.000 grādi

 

Jautājums kam tev vajag 90.000000 grādi? Jā, man ir kļūda +/- kāds grāds. Un? Kosmosa kuģi taisām ka vajag tādu precizitāti? Kādā veidā 0,05 grādi kļūda ietekmē dzīves kvalitāti māja? Tās sīkās novirzes bez speciāliem instrumentiem nemaz nevar pamanīt!  

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
Pirms 29 minūtēm , ju teica:

Bet pļaujamajam un tml. vajag tīri atsevišķu (saimniecības) ēku. 

Taisnība. Arī atkarībā no novietojuma, garaža var katru gadu atnest pārdesmit eiru nodokli, kas netiek piemērots saimniecības ēkām. Tur ir iespēja pēc nodošanas ekspluatācijā nedaudz pamainīt sienu, lai ieiet 2 mašīnas, bet pagaidām tas neatmaksājas... bet neviens nav teicis, ka garažai nevar lielāku nodokli iekārtot... 

 

Pirms 26 minūtēm , ronalds_ teica:

Tagad es taisītu no 300 + 150 mm. 

+1 ar piebildi, ka varētu pat visus 200mm fasādeni, jo nekļūs apkures izmaksas mazākas - jo dziļāk Evropā, jo smukākas cenas.

Turklāt, ir ļoti jāskatās vates parametri, nevis "puisis no apdares teica, ka Paroc ir kruta"

Var izrādīties, ka baltkrievu vate ar daudz mazāku lamdu ir lētāka par Paroc un siltuma ekonomija vēl nedaudz augstāka.

Nu un galvenais - logi un ventilācija - tas ir jāparedz jau pie pirmajām skicēm - ļoti labi attaisnojas stāvs jums kur bēniņos pietiek vietas rekuperācijai un ventilatoriem, filtriem un klusinātājiem. Ja kāds projektējot māju saka`"šitā konstrukcija elpos" tad no tādas personas labāk izvairīties. Labākās konstrukcijas labākajā gadījumā izvada uz āru paaugstinātu mitrumu, to neuzsūcot, bet neviena māja neapmainīs CO2 un neielaidīs mājā svaigu gaisu, nezaudējot siltumu. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Nu ar 200mm fasādes vatei jau sākas problēmas - dībeļi dārgāki un nav īsti pieejami, mehāniskā izturība, problēmas kaut prožektoru piestiprināt. 

Un jau pie 300 gāzbetons + 150 vate  galvenie siltuma zudumi nekādi nebūs caur sienam! 

Es savējai hātai skatījos ar termokameru (500 +100) galvenie zudumi logi, pārsegums (kaut tur ir apmēram pus mājai 300mm vates, otrai pusei 500) un pamati... 

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

@ronalds_, dabā tas 1 grāds pārvēršas 5 grādos, kad piekarina sienas skapi. Šķības sienas (parasti vēders) ir visur, stūri 90 grādi reti kur mēdz būt utml. Vienkārši čakars mūrētām sienām to dabūt tik taisni, lai nekrīt acīs, kad nokrāso vienā tonī. Ja kaut ko dara, tad kvalitatīvi. 

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Protams, var nelabā balsī brēkt, ka rekuperācija nekad neatmaksāsies, bet tad ir jāpadomā, kā to uztaisīt, neatstājot 200-300% Latvijas speciem. Pameklējam googlē Recair siltummaiņus, aizbraucam šopingā uz NL un pie viena ieķeram nepieciešamās lietas. 

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Just now, Mezavecis teica:

Vienkārši čakars mūrētām sienām to dabūt tik taisni, lai nekrīt acīs, kad nokrāso vienā tonī.

 

Nu nez - man ir sanācis! Nekas acīs nekrīt! Es jau teicu - es mūrēju (jeb līmēju) no Ytong, viņiem bloki tiešām ir precīzi! Kārtīgi piedzenam vienu pie otra un šķībi uztaisīt nav nemaz tik vienkārši! 

Pirms 2 minūtēm , Bruketajs teica:

Protams, var nelabā balsī brēkt, ka rekuperācija nekad neatmaksāsies,

Nu man ir, strādā diezgan sūdīgi... 

Es tagad ieraktu vēl vienu cauruli paralēli kanalizācijas trubai, lai zeme un kanalizācija silda ieplūstošo gaisu rekuperatorā. 

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
Pirms 2 minūtēm , ronalds_ teica:

galvenie siltuma zudumi nekādi nebūs caur sienam! 

Negribēju piekrist, bet atkal taisnība vien ir. Es saviem celtniekiem uzrīdīju specu ar termokameru, lai patroļļotu un liktu daļu darba pārdarīt. Tev ir pilnīga taisnība - pārsedzes, salaidumus un stūrus nemaz nav viegli nosiltināt ideāli. Tāpēc es tagad jau sapņoju savu māju nopārdot pēc laika un celt no nulles biezo pakoto vienlaida karkasu.

Pirms 2 minūtēm , ronalds_ teica:

Nu man ir, strādā diezgan sūdīgi... 

Bet daudz labāk, kā atvērts logs. ;)

Rekuperācija mums ir diezgan jauna tehnoloģija un tai vēl attīstīties un attīstīties. Pašlaik firmas sāk apgūt rekuperāciju ar siltumsūkni.

Pirms 3 minūtēm , ronalds_ teica:

Es tagad ieraktu vēl vienu cauruli paralēli kanalizācijas trubai, lai zeme un kanalizācija silda ieplūstošo gaisu rekuperatorā. 

Ja godīgi, pats šo te ideju plānoju un pat ir iestrādes - truba no sienas līdz zemei un tikai viss jāsavieno... tikai celtnieki pat nav man bēniņu lūku ielikuši un rekuperators stāv garažā. Bet man ir piedodams - tikai 3 - 4 mēnešus būvējos... 

 

Ja godīgi, nesaskatu neko nosodāmu koka karkasa ēkās - pašlaik ir miljons resursu ēkas konstrukciju aprēķiniem, lai būtu stiprība un tai pat laikā lai nav desmiti tūkstošu kokmateriālos. Vienīgais, kas mums ir švaki ir savienojumu furnitūra (kurpes, leņķi un saites) kas manā gadījumā bija jāprojektē un jāražo un pārsteidzošā kārtā sanāca 3x lētāk kā pasūtīt gatavu un slodžu aprēķinos bija >8 reizēm augstāki cipari. Galvenais būvēt ar domu, ka pašam jādzīvo un neprasās atcerēties Zolitūdi.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Un runājot par bloku precizitāti - man drusciņ sīkumiem pietrūka un paņēmu vienu paleti Texoblok.

Vajadzēja uz lentzāģa sazāģēt 15mm biezos gabalos logu apdarei. (Vēlāk sapratu ka gāzbetons neder logu apdarei, bet tas cits stāsts) 

Zāģēju, skuju... šķībi... WTF... Es takš pirms tam Ytongus tāpat zāģēju un viss bija čiki... Sāku mērīt blokus.... +/- 10 mm kļūda izmēros.... (Un tas nebija nekāds brāķis, vismaz es maksāju kā par labiem blokiem) 

Skaidrs ka no šķībiem blokiem blokiem taisnas sienas samūrēt nav viegli.... 

(Tas bija pirms ~5 gadiem)

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Tas tā ir vēl šodien. Ir labi putubetona bloki un ir lēti - katrs sava tipa māju celtniecībai. 

Link to comment
Share on other sites

www.MistersPimpausis.lv

Intereses pec kuras ir labaas firmas blokiem un kuras ir pilnigi sudi (neprecizi/defekti utt) ?

 

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Kad es sienas būvēju - 6 gadi atpakaļ labie bija Aeroc un Ytong. Iekš Ytong man strādāja bijušā darba kolēģa sieva un iedeva tiešām labu cenu - tāpēc cēlu no Ytonga. 

Var jau būt ka tagad ir kas mainījies. 

Bet - ja neceļ pats, bet brigāde un viņa apgalvo ka varēs taisni samūrēt arī no texobloc vai roclite - nu lai mūrē! ;) tik jākontrolē rezultāts!

 

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , www.MistersPimpausis.lv teica:

Par garazam- nu lol kapec jums nevajag garazas nevienam? :D tagad nozeloju pats ka uztaisiju tikai garazu prieks 2am masinam- jo 2as masinas var taa knapi iedzit ieksha tikai un tas ari viss.

Ehm, pirms pārtaisīju savas mājas garāžu par dzīvojamo telpu, pamēģināju iedzīt tur mašīnu pat vairākas reizes. Vasarā kaut kā ir sanācis, ka esmu meklējis mašīnai ēnu aiz mājas stūra, un sevi ar auto dzīšanu garāžā neesmu apgrūtinājis. Ziemā gan esmu domājis- ārā tik auksts- nu tak forši būtu iedzīt auto garāžā, lai pēc tam no rīta var kā baltais cilvēks iesēsties siltā mašīnā un vizināties uz darbu. Pie tam pie mīnus padsmit vai pārdesmit grādiem nebūs jāuztraucas par to vai dīzeļa motors nesadomās nepielekt. Sacīts, darīts- iedzenu garāžā iekšā 1.2 tonnas auksta bleķa, un garāžā uzreiz gaisa temperatūra tā nemanot noslīd vismaz par kādiem 10, ja ne padsmit grādiem. Apkures katls arī uzreiz rūc kā vilciņš, granulas birst grabēdamas (no rīta jāceļās, jāiet skatīties vai nevajag atkal piebērt). Ieej iekšā mājās, pārģērbies, tad izdomā, ka varētu aiziet uz garāžu izurbt vienam dēlītim pāris caurumus. Attaisi garāžas durvis, tad apgriezies otrādi un ej uz garderobi meklēt pižiku un pufaiku. Kad caurumiņi dēlītī ir izurbti, berzēdams nosalušās rokas ej pie sievas uz istabu, kas atrodas virs garāžas un klausies kā sieva, meklēdama istabā vāļinkus sūdzās, ka nevar saprast, ka tik nav saaukstējusies, jo kājas salst un nez kāpēc šo rausta drebuļi. Suns pa nakti pārvācies gulēt uz mansarda istabu un saimnieka izmisīgos lūgumus iet uz savu gultiņu pie garāžas durvīm izliekas nedzirdam. Nākamās dienas vakarā, kad pārrodies mājās, ieej garāžā, konstatē, ka tā šļura, kas iepriekšējā naktī ir notecējusi no autiņa, tagad ir piekaltusi pie grīdas flīzēm, un domā- tagad berzt vai pagaidīt pavasari..

Garāža trīs vai vairāk mašīnām it īpaši ziemā- lai katru nakti no mīnus cik tur grādiem uzsildītu vairākas tonnas metāla līdz istabas temperatūrai vispār varētu būt baigais pasākums. Ka tik nevajadzētu tad garāžu aprīkot ar atsevišķu apkures katlu..

Bet nu vispār ja tā padomā, garāža ir baigā štelle! Vienkārši secināju, ka esmu vai nu pārāk skops vai pārāk nabags, lai kārtīgi izbaudītu visas garāžās sniegtās priekšrocības. :) 

Link to comment
Share on other sites

www.MistersPimpausis.lv

nu 

Pirms 57 minūtēm , Luke teica:

Ehm, pirms pārtaisīju savas mājas garāžu par dzīvojamo telpu, pamēģināju iedzīt tur mašīnu pat vairākas reizes. Vasarā kaut kā ir sanācis, ka esmu meklējis mašīnai ēnu aiz mājas stūra, un sevi ar auto dzīšanu garāžā neesmu apgrūtinājis. Ziemā gan esmu domājis- ārā tik auksts- nu tak forši būtu iedzīt auto garāžā, lai pēc tam no rīta var kā baltais cilvēks iesēsties siltā mašīnā un vizināties uz darbu. Pie tam pie mīnus padsmit vai pārdesmit grādiem nebūs jāuztraucas par to vai dīzeļa motors nesadomās nepielekt. Sacīts, darīts- iedzenu garāžā iekšā 1.2 tonnas auksta bleķa, un garāžā uzreiz gaisa temperatūra tā nemanot noslīd vismaz par kādiem 10, ja ne padsmit grādiem. Apkures katls arī uzreiz rūc kā vilciņš, granulas birst grabēdamas (no rīta jāceļās, jāiet skatīties vai nevajag atkal piebērt). Ieej iekšā mājās, pārģērbies, tad izdomā, ka varētu aiziet uz garāžu izurbt vienam dēlītim pāris caurumus. Attaisi garāžas durvis, tad apgriezies otrādi un ej uz garderobi meklēt pižiku un pufaiku. Kad caurumiņi dēlītī ir izurbti, berzēdams nosalušās rokas ej pie sievas uz istabu, kas atrodas virs garāžas un klausies kā sieva, meklēdama istabā vāļinkus sūdzās, ka nevar saprast, ka tik nav saaukstējusies, jo kājas salst un nez kāpēc šo rausta drebuļi. Suns pa nakti pārvācies gulēt uz mansarda istabu un saimnieka izmisīgos lūgumus iet uz savu gultiņu pie garāžas durvīm izliekas nedzirdam. Nākamās dienas vakarā, kad pārrodies mājās, ieej garāžā, konstatē, ka tā šļura, kas iepriekšējā naktī ir notecējusi no autiņa, tagad ir piekaltusi pie grīdas flīzēm, un domā- tagad berzt vai pagaidīt pavasari..

Garāža trīs vai vairāk mašīnām it īpaši ziemā- lai katru nakti no mīnus cik tur grādiem uzsildītu vairākas tonnas metāla līdz istabas temperatūrai vispār varētu būt baigais pasākums. Ka tik nevajadzētu tad garāžu aprīkot ar atsevišķu apkures katlu..

Bet nu vispār ja tā padomā, garāža ir baigā štelle! Vienkārši secināju, ka esmu vai nu pārāk skops vai pārāk nabags, lai kārtīgi izbaudītu visas garāžās sniegtās priekšrocības. :) 

 

 

nu man garaza nav apkurinama...tas jau par traku-neesmu mega santimpisejs ,bet nu apkurinat garazu man kka negribetos,galvenais lai visi elementi un putekli netiek masinai klat,varu ari mierigi atstat masinas garaza un pats kkur aizlaist uz vairakiem menesiem.

uz gridas ari parasts betons nokrasots ar gridas krasu peleko.

 

Link to comment
Share on other sites

P1mpausi, man jau tā likās, ka mēs ar vārdu "garāža" saprotam nedaudz atšķirīgas lietas. :) Vot, tikai es droši vien tādu garāžu nevis mūrētu, bet gan vienkārši teritorijā "uzsistu" prastu skalu būdu. Tā būtu lētāk kā mūrēt..

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Runājot par garāžu - es uzskatu ka tādu vajag tikai tad, ja ir doma pašam auto labot. Bet tad vajag taisīt pietiekami augstu lai var pacēlāju ielikt vai vismaz ar bedri. 

Pa ziemu turēt auto siltā garāžā - tas ir drošs veids kā panākt lai viņš ātri sarūsētu! Es ziemā no rīta iedarbinu auto un eju dzert rīta kafiju. Kamēr izdzeru - auto jau uzsilis! Var ielikt autonomo apsildi kuru var ar pulti no mājas ieslēgt vai pati noteiktā laikā ieslēdzas - tā vai tā būs nesalīdzināmi lētāk kā garāža.

 

Un ja vajag darbnīcu - tad viņa nedaudz savādāk kā garāža jāprojektē, kaut vai lielos vārtus, kas ir pamatīga siltumu zudumu vieta, nevajag!

Link to comment
Share on other sites

Ja ir garāža, tas ir labāk par, ja nav garāža. Ir man pieredze bez garāžas, ir man pieredze ar garāžu. Kaut vai tas, ka ziemā nav sniegs jātīra no mašīnas, kad grasos braukt, nemaz nerunājot par apledojumu uz mašīnas, kā pie mums visai bieži pa ziemām gadās. Nav man apkurināma garāža, uzskatu, ka apkurināma garāža nav nekāds pluss, pareizi biedri saka - lieli siltuma zudumi, tāpat, domāju, mašīnai arī par labu nenāk ziemā diendienā atsaldēt-sasaldēt. Un nav mana garāža pārvērtusies par noliktavu, darbnīcu vai palīgtelpu, tur stāv tikai mašīna. Garāža man atsevišķi no mājas, nav mājā, kas, domāju, ir labāk.

Mašīnu pats neremontēju, nemaz. Nav garāža tik priekš tiem, kas remontē savu mašīnu, arī priekš tādiem, kā es garāža ir laba lieta.

Link to comment
Share on other sites

Nezinu gan, ja pašam nevajag mājā palielu tehnisko telpu darbnīcu, lai māju kaut vai vismaz uzturētu, tad kur tu tad kaut puikas strādāt mācītu...

Vēl viens aspekts, ja pieaicini kāda remontblici, kur tā apgriezīsies...

Ir man pašam gadījies teiksim kādā modernājā privātmājā, ko lielāku veikt.....

Tas ir pizģec, iekšā nav pat kur kādu instrumentu nolikt...

Labi ja vasara, tad vienīgā vieta, zālajs mājas priekšā...

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , vvv teica:

Kaut vai tas, ka ziemā nav sniegs jātīra no mašīnas, kad grasos braukt, nemaz nerunājot par apledojumu uz mašīnas, kā pie mums visai bieži pa ziemām gadās.

To visu atrisina arī vienkārša nojume

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

cik cilvēku, tik būs viedokļu. Varu tikai savu pieredzi izstāstīt. Jmts tikai un vienīgi stāvais. Nevajag jau princeses tornīšus būvet, bet normāla slīpuma jumtu. Ja kāds arhitekts vai celtnieks saka, ka lēzenais jumts ir labi. tad dzen to ar sūdainu koku prom un pie mājas projektēšanas gan nelaid. Uztaisīju palīgmājas piebūvei lēzenu jumtu un zb ziemā sniegu šķūrēt. Kā kupena, tā pa malām atkusnī ūdens sūcās un pēc 18 gadiem jau jāmaina segums. Mūsu Latvijas klimatam lēzens jumts nav piemērots! Priekš parasta lietotāja, kurš netšķir roratslēgu no uzgriežņu atslēgas, garaža mašīnai nav vajadzīga. Atkal mūsu klimats pie vainas. Nekā labāka par četriem mietiem un jumtu pāri mašīnai nav. Sniegs virsū nekrīt, sāls ziemā nekūst un caurvējš visu ātri nožāvē. Ir man garāža ar vietējo apkuri, kurā autiņu remontēju, bet ikdienā nekad neiedzenu. Siltu garāžu un vēl iebūvētu mājā 99% cilvēku pārvērš par noliktavu, kas ir apsolūts stulbums. Noliktavai vajad atsevišķu palīgmāju, kur zāles pļāvēju nolikt un sievas leikanu ziemā noglabāt. Nafig tādiem nolūkiem izmantot garāžu un vēl silto. Man protams palīgmājā ir atseviķi apkurināma darbnīca ar virpu, urbmašīnu, formatzāģi, u.t.t., bet parastam cilvēkam, kuram rokas no pakaļas aug, jau to nevajag. Man ir divstāvu māja un jo vecāks palieku, jo saku, tikai un vienīgi vienstāvu. Kaut vai tāds sīkums, ka vajadzēja speciāku lenderi kāpmēs, priekš mazmeitas,  taisīt. Kāpelēt pa trepēm ir baigais čakars. Man vēl elektroniķa darbnīca otrajā stāvā un zb visu augšā , lejā nēsāt.  Tā ir tikai mana deviņpadsmit gadu pieredze dzīvojot savā mājā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 31 minūtēm , Didzis teica:

Kāpelēt pa trepēm ir baigais čakars.

Kad vecaks paliek, tad droši vien tā ari ir, bet kamēr vel jauns tikmēr nekāda čakara tur nav. 

Nesen parvācos uz pēdēja laikā UK populāro "Upside down house", kur virtuve, viesistaba, utt ir otrajā stava, guļamistabas pirmajā, nav ne vainas. Plakanais jumts ir garāžai, uz kura ir terase, var no virtuves/viesistabas uziet, pasedet, tiri labs skats, jo māja ir uz tada lēzena kalna malas un talu var redzet.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 15 minūtēm , Didzis teica:

Kam vajadzīga terase vai balkons privātmājā?

Autors jau neteica, kur būvē, pilsētā vai ārpus - kur pietiekoši vietas, pilsētā vienstāvīga māja sanāk pilnīga izšķērdība.

Latvijā jau labi, vietas pietiek, būvē kur gribi. UK tik labi nav, ja arī vieta pietiktu, tad vienkārši neļauj apbūvēt, tapēc nākas izdomāt veidus kā izmantot jau apbūvēto cik vien lietderīgi var.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , ivo teica:

To visu atrisina arī vienkārša nojume

Vienkārša nojume daudz ko atrisina. Taisnība. Bet, kad pa ziemu savelk sniegu tā, ka mašīna tajā nojumē ieputināta... garāžai ir priekšrocība tādā ziņā. Vairākus zinu starp paziņām, kas savām mašīnu nojumēm pēcāk sienas tomēr uzbūvē... kāpēc gan viņi tā dara? Un tāda nojume - jumts ir, statņi ir, pamati zem statņiem ir... Tik ka no dēļiem smuki sienas izveidot... Sadārdzinājums procentuāli nekāds dižais, vienīgais ievērojamais sadārdzinājums būs vārti. Un nestāstiet, garāža ir labāk par vienkāršu nojumi.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...