Jump to content

Bakalaura darba anketa par REST arhitektūras stilu


y2ok
 Share

Recommended Posts

REST ir arhitektūras stils. Tas ir tas pats kas REST.

Bakalaura darbi ir, bet tur netiek apskatīti sīki drošība. Manā darbā tiks apskatīties visbiežāk pieļautās drošības problēmas, praktiski pārbaudītas, un izvērtēti cik bieži tiek pieļautas (vadoties pēc anketas datiem). Tas, ko ieliki ir vienkārši teorija par REST, nekas vairāk.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , y2ok teica:

REST ir arhitektūras stils. Tas ir tas pats kas REST.

Es gan jau neko no šā nejēdzu, bet vai tikai REST nebija protokols, API datu iegūšanai/ielādēšanai no noteiktiem interneta servisiem, programmām?

Ja tā, tad kāds tur stils? Ir PROTOKOLS, standarts! Ok, var tur būt kaut kādas novirzes no standarta ja tiek darīts kaut kas nestandarta, a tā - viss ir pēc standarta...

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , rubb teica:

Es gan jau neko no šā nejēdzu, bet vai tikai REST nebija protokols, API datu iegūšanai/ielādēšanai no noteiktiem interneta servisiem, programmām?

Ja tā, tad kāds tur stils? Ir PROTOKOLS, standarts! Ok, var tur būt kaut kādas novirzes no standarta ja tiek darīts kaut kas nestandarta, a tā - viss ir pēc standarta...

 

http://stackoverflow.com/questions/671118/what-exactly-is-restful-programming

Link to comment
Share on other sites

y2ok, un? Vai vari arī ko pats paskaidrot, jeb būsi kārtējais bakalaurs par tēmu, no kuras neko nesaproti? :) 

 

Link to comment
Share on other sites

(labots)

REST nav protokols. HTTP ir protokols. REST ir arhitektūras stils / pieeja, kas izmanto HTTP protokolu. Ko vēl sīkāk paskaidrot?

Labots - y2ok
Link to comment
Share on other sites

... vai zini kas ir protokols? Labi, nevermind :)

Katrā gadījumā anketu aizpildīju...

Link to comment
Share on other sites

Vai es zinu, kas ir protokols kopumā, vai, kas ir HTTP protokols?

 

HTTP protokols ir standarts, lai atļautu pārsūtīt datus tīmeklī. Kā tu jau raksturoji, bet tas nav REST. REST ir arhitektūras stils, kas izmanto šo standartu. Bet REST nav nosaucams par protokolu. Salīdzinoši tu nenosauc frameworku par valodu, tikai tāpēc, ka tas bāzējas uz kaut kādu noteiktu valodu, vai ne?

Paldies.

Link to comment
Share on other sites

Es uz šo skatos mazliet savādāk... tīri no izstrādes viedokļa.

1. Ir līmenis, kurā tiek izveidots savienojums ar serveri - protokols kā to darīt ir aprakstīts, var būt http, https, kaut kādi socketi, whatever. Otrajam punktam tas ir vienaldzīgi, tas ir transport layer.

2. Tālāk, pēc savienojuma izveides, ir līmenis kurā pēc REST standarta prasi datus. ņemot vērā visādus tur wsdl un citu drazu, ko attiecīgais serviss TEV iebaro, lai TU zinātu ko un kā var izgūt/iesūtīt. Arī šeit darbojas protokols - likumi kādam ir jābūt pieprasījumam. Likumi... :) 

Ja kas, ar REST ir nācies diezgan daudz bakstīties...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

y2ok bus taisniba, REST nav protokols, bet Design Pattern, kurs izmanto HTTP protocolu. 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB... Design Pattern ir viens no Protokola variantiem, precīzāk vienos no citiem nosaukumiem... tak esi programmētājs, būtu tā kā jāzin, ka pēc būtības protokols ir divu jebkādu sistēmu sadarbības standarts jebkādā līmenī, vai tas ir tīkla OSI, vai REST . Vai to sauc par Design pattern, vai kā savādāk, tas nemaina būtību - tas IR protokols!

 

Nujā, vēl šim vārdam mūsdienās sinonīms varētu būt API, tikai API ir lietojams šaurākā kontekstā...

 

Labi, šis jau offtops...

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 38 minūtēm , rubb teica:

pēc būtības protokols ir divu jebkādu sistēmu sadarbības standarts jebkādā līmenī

Bet tur jau ta lieta ka tur nav nekada standarta, es savu REST API varu nodefinet ka vien velos, varu piemeram izveidot ka http://bank.lv/parskaiti_10_eur_jurcikam_un_pie_reizes_izsledz_gaismu_offisa, nav nekada standarta es veidoju to url ka vien velos, viss parejais ir HTTP, kas ir standarts.

Par protokolu to varetu saukt ja skatas konkretu implementaciju, piemeram google api, vai kautkada weather api. Bet tad katrai sistemai savs protokols, kuram nav neka kopiga ar citu.

Varbut design pattern nav precizakais termins, bet protokols tas ari nav, paradi man REST specifikaciju (dokumentaciju) ka man vins jalieto.

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

Varbut design pattern nav precizakais termins, bet protokols tas ari nav, paradi man REST specifikaciju (dokumentaciju) ka man vins jalieto.

Google māki lietot - pats atradīsi. REST IR standarts ko un kā darīt pielietojot XML.

Par REST iespējām izveidot arī custom lietas jau minēju. Ļauj. Lai nu kā, tomēr standarta lietas REST specenē ir aprakstītas un ir jādarbojas uz viesiem servisiem, kuri atbalsta REST. Kaut vai lai iegūtu shēmas un citus metadatus.

 

Labi, par šo offtopu beidzu, a to vēl noraušu banānu vai vārnu par offtopu...

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 9 minūtēm , rubb teica:

darts ko un kā darīt pielietojot XML.

Izskatas ka esi lietojis kautkadus dazus REST servisus no ka ari izdari secinajumus. Es no rita lidz vakaram veidoju un lietoju dazadus REST API. Kapec XML, kapec ne JSON vai parasts teksts vai pat binari dati? (pat neatcesos kad pedejoreiz butu xml lietojis, tagad JSON manuprat ir daudz popularaks) REST ir tikai veids ka URL parverst kaukada jegpilna veida, izdarit kadu darbibu, iepostot datus, iegut datus, nomapot uz funkcijam vai resursiem utt.

 

Autoram aptauja ir jautajums, kas ir REST, taka ir pa temai. Bet nu labi, ja jau tu doma REST ir jalieto pielietojot XML, tad lai jau paliek.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

AhdrisBB, tad vēl arī pasaki, ka HTTP protokola POST un GET ir viens un tas pats, jo tak ar abiem var sūtīt datus uz servaku... ok, saprotu, ka mēs vienkārši nesaprotamies, tomēr Tev arī ir taisnība :) 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

HTTP ir protokols, to neviens neapstrid.

Tak pats panem un uzgoogle kas ir REST, angliski runajosie to sauc par Architectural Style, bet ne protokolu.

Nav verts teret manu laiku uz bezjedzigam diskusijam.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ok, mēs jau iebraucām abstrakcijas līmeņos, kas nez vai tēmas autoram ir interesanti  :)

 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...