Jump to content

Labs rūteris 60kvm dzīvoklim


eziic
 Share

Recommended Posts

Veiksmīgi esmu pārvācies uz mazliet lielāku apdzīvojamo platību, kas, protams, nāk komplektā ar papildus problēmām. Iepriekš tika lietots defaultais Lattelecom piešķirtais TP-Link TL-WR740N un savu darbu darīja godam, bet nupat virtuvē vairs nedod pienācīgu signālu. Salasījos googlē, ka vajag vairāk antenas un nopirku TP-Link TL-WR841N, bet tas izrādījās tāds pats kaksis - 0 uzlabojumu (vecais stāsts par 'skopais maksā divreiz'). Tātad - meklēju labu rūteri ar stabilu wifi signālu caur pāris sienām ar maksimāli vienkāršu konfigurēšanu (lasīt - iespraud un strādā) un objektīvu cenu līdz 60eur. Paldies jau iepriekš par idejām!

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Nu naīt caur betonu tas vaifis, naīt! Gribi ātrumus bez kabeļa, liec papildus AP savos betona slazdos! Tikai atceries super duper dārgajiem rūteriem ar AC tas būs tikai 2 metru attālumā, pat rēģipša siena AC padara nelietojamu, bet  tas prospektos gan nav rakstīts! :dance3:

Labots - jema
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Donkeyhot

Nakuj to AC vispār, kaut kāds marketologu standarts. Sienas arī no betona var būt tikai nesošās, ne starpsienas. Ja nu tikai tas nav kāds "fašistu bunkurs" no kara laikiem... Normāla rūtera signālu tās praktiski neaiztur. Ja tā ir veca ķieģeļu māja, tad gan var būt problēmas. Bet labāk tad Mikrotik ar regulējamu jaudu, uzliec un aizmirsti. Es pats sev jaudu piegriezu gandrīz uz pusi, man pietiek. Vajag taču kaimiņiem arī kādus brīvus kanālus atstāt...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 35 minūtēm , Donkeyhot teica:

Sienas arī no betona var būt tikai nesošās, ne starpsienas.

Uja, visas paneļu 9 stāvenes ir no lietā betona sienās, starpsienas ieskaitot!

Link to comment
Share on other sites

Nez, man 4-istabu dzīvoklī wifi ir visur. Ruteris, arī TP-link, novietots gala sienas rajonā. Bet! Novietots uz skapīša, cilvēka augstumā. Ja to ruteri nosviedīs kautkur uz grīdas un vēl ieraks mantās, nekāds labais wifi signāls nebūs.

Link to comment
Share on other sites

man ir nu jau laikam pēc standartiem vecs WDR3600 rūteris.. wifi ņem jau pat 3ājā stāvā kāpņutelpā :D (dzīvoklis ir 5jā), nemaz nerunājot par dzīvokli (arī 3 istabas, ap 60kvm)

Link to comment
Share on other sites

Dzīvoklis parasts paneļnieks, rūteris dzīvo koridora skapī augstumā virs galvas, priekšā nekas nestāv. Pamēģināju ar atvērtām skapja durvīm, neārstē. Signāls ap 2-3 strīpām ir visur, vienkārši ik pa laikam nobuksē, piemēram, TV tiešraide portatīvajā, ja tas nomests virtuvē uz palodzes.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Visām bezvadu iekārtām ir vienāds maksimālais signāla stiprums - to nosaka standarti. Nomainot rūteri zona visticamākais neuzlabosies! Meklē vien citu vietu rūterim vai arī liec otru otrā dzīvokļa galā! 

Link to comment
Share on other sites

jacobs
Pirms 23 minūtēm , ronalds_ teica:

Visām bezvadu iekārtām ir vienāds maksimālais signāla stiprums

Droši vien, neveikli pateici, jo visas bezvadu iekārtas nav vienādas...?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Labi, precizēju mājas lietošanai paredzētos rūteros. 

Link to comment
Share on other sites

Autor, paņem no nirsoft.net bezmaksas WirelessNetView, palaid uz laptopa un paskaties, kas apkārt darās. Varbūt visi tuvākie apkārtnes ruteri strādā ar tavu ruteri vienā vai blakus kanālos.  Pagrozi antenas. Dažreiz antenu pagriešana  par dažiem grādiem dara brīnumus. Ko speedtests rāda? Bet var gadīties, ka jāmaina rutera dislokācija.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Nesaprotu jūsu problēmu ... TL-WR1043ND vecā versija (baltā kastīte) iet caur visām betona sienām neaizķeroties, no viena dzīvokļa gala līdz otram ... ok, ir novietots ~2m augstumā.  Vienreiz, kad sāka zust signāls, pie vainas bija cits rūteris tai pašā kanālā. jema, sliktam dejotājam kaut kas arī traucē, ja kas ;) 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , M@R$$ teica:

sliktam dejotājam kaut kas arī traucē, ja kas ;)

Nu tad griezt nost, ja tev traucē!

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 14 minūtēm , M@R$$ teica:

iet caur visām betona sienām neaizķeroties,

Nu nav tās sienas vienādas! Un runājot par wifi - esmu tik daudz mistisku gadījumu redzējis, ka saku ka vads ir vienīgais drošais risinājums 

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Kādi gan vadi mūsdienās.. man jau pašam sāk besīt ārā un domāju drīzumā no viena vada iekārtas tikt vaļā :D

Link to comment
Share on other sites

man jau šobrīd TV uz wifi.. 4k pa wifi nekādu problēmu.. gan no youtube, gan lokāli, tiesa attālums arī nav kosmisks, kādi 4m laikam sanāk tā pa diognāli.. tv dekoderim tik vads vēl iet pa visu perimetru, no tā arī vēlos tikt vaļā.. tāpat vairs īsti tādā veidā tv skatīts netiek un domāju atdot dekoderi un palikt pie shortcut tv..

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , CAP teica:

man jau šobrīd TV uz wifi.. 4k pa wifi nekādu problēmu...

Ja dzīvo dzīvoklī, pacieties, līdz arī kaimiņi uzliks sev WiFi kurš piedrazos to pašu kanālu, ko Tavs rūters, vai arī visi kanāli būs piedrazoti - tad arī sāksi domāt savādāk...

Ir bijuši vairāki gadījumi, kad vienkārši WiFi ēteris ir tā pie****, ka tikai vadi līdz, kanāli visi aizsisti. Visi šie bezvadu brīnumi vienkārši darbosies līdz noteiktam brīdim. A drāts, kā jau @ronalds_teica, tomēr ir drāts, darbosies vienmēr.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

(labots)

gan jau 5ghz ēteru neaizsitīs tik ļoti :D Cik esmu skatījies pagaidām visi kaimiņi sēž uz 2.4... 

 

ak jā.. man rūterim kanāls ir uzlikts automātiskais, tobiš var mainīties.

Labots - CAP
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Man ar wifi vienā ofisā vispār mistika. Priekšnieka kabinets, uzliku viņam access punktu uz piekaramajiem griestiem gandrīz tieši virs viņa galda. Punkts labs - mikrotiks. Skuju - neiet vairāk par 10 mbps gan kanālus mainīju, gan skatījos ētera noslodzi ar MT līdzekļiem. Skuju! 

Pats interesantākais - aizejot ar to pašu laptopu uz blakus kabinetu, pie tā paša punkta ātrums 30 - 50 mpbs.... 

Piedāvāju pirkt AC 5ghz rūteri un jaunu wifi kartiņu laptopam. Nē, esot dārgi... 

Pieņemu ka kaut kādi traucējumi, bet kas un no kurienes - man nav tādas aparatūras un zināšanu lai noteiktu... 

Link to comment
Share on other sites

Donkeyhot
Pirms 20 minūtēm , ronalds_ teica:

Pieņemu ka kaut kādi traucējumi, bet kas un no kurienes - man nav tādas aparatūras un zināšanu lai noteiktu... 

Tur var būt, ka iekārta reaģē uz tādu lietu kā "atbalss" un viss tiek aizkakāts. Tieši tā šis efekts izpaužas, kad tuvumā zonas nav, bet talāk ir. Iekš router OS uzstadījumiem to var novērst, tīri teorētiski.

Link to comment
Share on other sites

ronalds_  paskaties kāds ir konkrētajam AP radio patterns. Dēļ AP novietojuma var būt situācija, ka atrodoties zem Ap ir slikta zona.

 

ja patterna nav, pamēģini vienkārši pagrozīt Ap uz sāniem

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Tiem ķīniešu izstŕādājumiem nav norādīts cik stipru signālu raida.. mikrotikiem vai ubiquiti vismaz konkretajiem modeliem ir noradits ka raida ar maksimalo atlauto jaudu 1w. (Tas neatrisina problemu ka ruteris nesanems vargo telefona vai laptopa signalu, bet ta ir raiditproblema)

Link to comment
Share on other sites

mafijs
pirms 22 stundām , ronalds_ teica:

Skuju - neiet vairāk par 10 mbps gan kanālus mainīju, gan skatījos ētera noslodzi ar MT līdzekļiem. Skuju! 

Pats interesantākais - aizejot ar to pašu laptopu uz blakus kabinetu, pie tā paša punkta ātrums 30 - 50 mpbs.... 

Samazini jaudu mikrotikam. Tas bieži dara brīnumus. Vienā telpā ja paredzēts, tad pilnīgi pietiek jaudu uzlikt 8 . Atliektiem galiem, Un kaimiņiem netraucē.

 

Tiem, kas saka - man caur trīs sienām ķer. Bet vai kāds ir paskatījies kā rūteris "redz" to telefonu, planšeti , laptopu? Ar kādu signālu?

Nepietiek, ka labi uztver pilnā balsī aurojošu un fonējošu blakus fekvencēs rūteri. Vakjag ari lai rūteris var\ētu labi uztveert signālu no klienta.

 

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Normāli ir stipri stiepjams jēdziens!

 

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
pirms 15 stundām , mafijs teica:

Samazini jaudu mikrotikam.

Lūk šo gan  es neesmu mēģinājis!

Pamēģināšu - paldies par ieteikumu! 

Link to comment
Share on other sites

Kad pārgāju uz Lattelecom optiku, tad šie man iedeva savu standarta b/g/n modemu, kas savus 100 deva, bet pēc līguma vajadzēja būt 250. Sapratu, ka gribētos to, ko sola un paņēmu ASUS RT-AC1200G+. Saslēdzu ar modemu, modemam izslēdzu Wi-Fi antenu. Sēžu uz AC un savus 250 dabūju, pēdējā laikā pat iet uz 260. Vienīgi, varu teikt, ka pa laikam tas 5GHz man pazūd un vajag saslēgties ar b/g/n un tad pēc pus minūtes atkal aiziet AC. It kā baigi netraucē, jo tas ir pa retām reizēm. Dzīvoklis ir 65 kvadrāti, ar trīs istabām un leišu sērija. Pašu rūteri turu pie dzīvokļa durvīm un pašā tālākajā istabā pēc kvadratūras man ar aizvērtām durvīm viņš kā minimums 3/5 zonas stabiņiem rāda. Bet šitais viss jau individuāli kā jau minēja sienas, materiāls u.t.t.

Link to comment
Share on other sites

izslēdzi antenu, bet tomēr uz wifi sēdi? kādā veidā :D a nu par to LTC.. gan jau prastais LAN 10/100 bija iedots, tad nu arī vairāk nedeva

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , CAP teica:

izslēdzi antenu, bet tomēr uz wifi sēdi? kādā veidā :D a nu par to LTC.. gan jau prastais LAN 10/100 bija iedots, tad nu arī vairāk nedeva

 

Viņi arī ātrākus nedodot, vismaz privātpersonām. Man jau uzreiz meistars pateica, ka tas viņu dotais rūteris/modems vairāk par 100 nedos, jo viņam nav AC standarts. Porti gan viņam ir 100/100 LAN, tādēļ nopirku AC standarta rūteri, maksāja kādus 80€ un saslēdzos kopā ar modemu. Viņu modemam izslēdzu ārā Wi-Fi spotu, lai nerādās pie tīkliem un tikai griežu uz jaunā rūtera. Tā jau tie jaunie modemi viņiem nav slikti, vienīgi varēja dot AC, ja klients ņem optiku virs 100.

Link to comment
Share on other sites

Vai tad jaunie optikas modemi jau nav ar wifi? vismaz cik zinu bija..nu labi, tas tā.. AC.. N.. nav šķirbas.. galvenais jāskatās, lai ir 1000 ports.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 46 minūtēm , CAP teica:

galvenais jāskatās, lai ir 1000 ports.

Mans optikas modems no kautkāda 2008 vai 09 gada, tiem visiem ir gbit porti, vismaz man 250Mbit/s cauri laida. Spow cepas par iebūvēto WiFi AP. Manējā gan nav iebūvēts WiFi AP

Link to comment
Share on other sites

pirms 15 stundām , CAP teica:

Vai tad jaunie optikas modemi jau nav ar wifi? vismaz cik zinu bija..nu labi, tas tā.. AC.. N.. nav šķirbas.. galvenais jāskatās, lai ir 1000 ports.

 

Jā, viņos pa liela visos ir 1000 ports, bet Wi-Fi gan b/g/n. Ja lieto uz vada, tad jau viss forši, bet sen neesmu pie vada sēdējis, tādēļ arī vajag maksimāli no Wi-Fi spiest ārā.

Link to comment
Share on other sites

Nepietiek jau tikai ar rūteri, gala iekārtai arī jāatbalsta..

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...