Jump to content

4k monitora vads


spow
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

 

Sekojošs jautājums par labāko vada izvēli priekš 4k monitora un MacBook Pro 15 Retina (2015) ar Iris Pro.

Links uz monitoru: http://www.lg.com/us/monitors/lg-27UD88-W-4k-uhd-led-monitor

 

Kādu no vadiem labāk izvēlēties, precīzāk:

 

1. Mini DisplayPort (Thunderbolt) to HDMI 2.0 ar 4k atbalstu un 60Hz

2. Mini DisplayPort (Thunderbolt) to DisplayPort v1.2 arī ar 4k atbalstu un 60Hz

 

Ko Jūs ieteiktu? Esmu patestējis vadus, ka maksimāli atbalsta mazāk zem 4k un cik var saprast, tad šim monitoram vairāk iespējas dod HDMI, jo uz DisplayPort daži no "menu" ir neaktīvi.

 

Paldies par Jūsu ieteikumiem!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , spow teica:

tad šim monitoram vairāk iespējas dod HDMI

Par šo lūdzu sīkāk! Kādas vairāk iespējas?  Monitoram ir maksimāli precīzi jārāda bilde ko dod pc, nevis ar kaut kādiem uzlabojumiem jānodarbojas!  

Link to comment
Share on other sites

Par tām opcijām, tad šim monitoram ir kaut kādi HDMI SuperResolution+ un vēl pāris iebūvētas funkcijas, bet es piekrītu tam, ka lielākā daļa opciju ir pilnīgi nevajadzīgas. Šī opcijas paliek neaktīvas, ja saslēdzu ar DisplayPort.

 

Par to mānīšanos, cik esmu sapratis ir tā, ka HDMI laiž tikai 30Hz, nevis 60Hz. Arī monitora dokumentācijā ir teikts, ka DP iet ar 60Hz, bet HDMI ar 30Hz, kāpēc, nepateikšu. Varbūt HDMI 1.2 vada dēļ, tādēļ ir jānotestē ar HDMI 2.0 kurš paredzēts 4k displejiem. DisplayPort atkal aiziet ar saviem 60Hz. Un tas patch, kas pieejams Github pārsvarā strādā uz jaunajiem MacBook / Pro un uz 2015. gada modeļiem viņu uzliekot, tas nestrādājot. Pats neesmu mēģinājis palaist, bet pēc lielajiem forumiem tā var spriest.

 

Rīt mēģināšu tikt pie viena izmēģinājuma vada (HDMI to MDP) un nočekot, jo citādāk bez testēšanas nebūs atbildes.

Link to comment
Share on other sites

Nekas zem HDMI 2.0 neies virs 30Hz. Tavam datoram HDMI outputs nav 2.0 un līdz ar to UHD būs tikai uz 30Hz. Ko tu tur čakarējies, kāpēc vienkārši nepalikt pie tā, kas jau tagad strādā - MiniDP uz DP? Parādi, kurš ir tas maģiskais DP1.2>HDMI 2.0 vads, kurš atļaus tev tos 60Hz izmantot? Tev tur vajag kaut ko šādu, ja gribi, lai varētu pieslēgties monitoram caur HDMI.

Link to comment
Share on other sites

Kur tad ir problēma, ja DisplayPort strādā? Kam tev to HDMI? Kā jau lielākā daļa tā vecuma laptopu (Macs tanī brīdī pat mazliet atpalika) ir ar HDMI 1.4, kas atbalsta tikai 4k@30hz (uz Linkusa gan man reizēm izdevās dabūt pie dzīvības arī dažas augstākas frequences). Šaubos vai tev tas patčs kautko labos, jo tīri dzelziski (Inteļa videokartei) nav HDMI 2.0

Varbūt ja kautkādu melno maģiju pielieto ar Inteļa draiveriem, tad arī var dabūt.  

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Jā, es labi saprotu, ka vads jeb vads ar abiem vienādajiem galiem HDMI 2.0 to HDMI 2.0 neies, ja likšu MacBook HDMI portā, bet ja iegādājos vadu, kur HDMI 2.0 iemetu monitorā un otrs gals ir Mini DisplayPort, kuru iemetu MacBook Thunderbolt portā, viņš man tik un tā neiedos tos 60Hz uz 4k?

 

Otrā lieta, man šobrīd ir vads, kas maksimāli velk uz 2560x1440 un tā pat ir jāiegādājas vai nu vads vai adapteris, lai varētu izmantot vadus, kuri nāca līdzi monitoram, attiecīgi vai nu HDMI adapteris uz MDP vai nu DisplayPort uz MDP.

Labots - spow
Link to comment
Share on other sites

Priekš kam?

 

Aizimsti tos vadus, vads tev neko maģiski nevar uzlabot. Visi tie HDMI vadi var mierīgi pavilkt 4k, ja vien nav kautkāds aizvēsturiskais.

Tev laptopam ir HDMI 1.4 izeja, kura dod:

  • Support for 1080p resolution at up to 60Hz
  • Support for 3840-by-2160 resolution at 30Hz
  • Support for 4096-by-2160 resolution at 24Hz

Spraud ko tu gribi tur, vairāk neko nedabūsi.

 

Tad tev ir 2 Thunderbolti, kas tas pats Displayports vien ir, kas tev pavilks to 4K pie 60Hz

Nopērc DisplayPort uz Mini DisplayPort vadu un dzīvo mierīgs.

Kgan, ja pareizi atceros, tad arī caur DP man 4K@60hz negāja, ne uz Macbooka, ne uz Thinkpada (varbūt monitorā bij vaina), nav vairs Macbooka uz kā izmēģināt. Thunderbolt 3 gan darbojas tagad bez problēmām. 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Vecais HDMI kvalitatīvi izpilda vingrinājumus līdz 2560x1440, tālāk vajag jau DP un uz augšu

Link to comment
Share on other sites

Tu protams vari noriskēt un nopirkt to mDP uz HDMI vadu, bet es ieteiktu vienkārši paņemt mDP uz DP un viss, tur toč ka būs 4K ar 60Hz refreshu, pats izmantoju tādu konekšn uz iMac un viss strādā kā vajag. Mid 2015 MacBook Pro ar Iris Pro 5200 graphics atbalsta pat 5K ekrānus, vai divus 4K.

Labots - kappa
Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , kappa teica:

Tu protams vari noriskēt un nopirkt to mDP uz HDMI vadu, bet es ieteiktu vienkārši paņemt mDP uz DP un viss, tur toč ka būs 4K ar 60Hz refreshu, pats izmantoju tādu konekšn uz iMac un viss strādā kā vajag. Mid 2015 MacBook Pro ar Iris Pro 5200 graphics atbalsta pat 5K ekrānus, vai divus 4K.

 

Tā laikam arī būs jādara, nu iedos man notestēt MDP to HDMI, bet jāmeklē būs DP.

Par to atbalstu, tad skaidri zini, ka 2015. gada atbalsta 5k? Pēc pieredzes? Jo es tieši iegādājoties šo, skatījos, ka 5k varot saslēgt tikai ar 2016. gada, šeit links: https://support.apple.com/en-us/HT206587

Labots - spow
Link to comment
Share on other sites

2017-4-24 , 09:33, spow teica:

 

Tā laikam arī būs jādara, nu iedos man notestēt MDP to HDMI, bet jāmeklē būs DP.

Par to atbalstu, tad skaidri zini, ka 2015. gada atbalsta 5k? Pēc pieredzes? Jo es tieši iegādājoties šo, skatījos, ka 5k varot saslēgt tikai ar 2016. gada, šeit links: https://support.apple.com/en-us/HT206587

 

Tev taisnība, 5K atbalsta tikai ar R9 grafisko karti ar kaut kādu dual cable, tikko paskatījos vēlreiz. Iris atbalsta tikai 4K. Es parasti vados pēc Wiki datiem un līdz šim nav samelojuši.

 

par tiem displejiem šeit labs un kodolīgs info:

http://www.redmondpie.com/new-macbook-pro-15-inch-supports-5k-displays-at-full-resolution/

 

 

Labots - kappa
Link to comment
Share on other sites

Pirms 33 minūtēm , kappa teica:

 

Tev taisnība, 5K atbalsta tikai ar R9 grafisko karti ar kaut kādu dual cable, tikko paskatījos vēlreiz. Iris atbalsta tikai 4K. Es parasti vados pēc Wiki datiem un līdz šim nav samelojuši.

 

par tiem displejiem šeit labs un kodolīgs info:

http://www.redmondpie.com/new-macbook-pro-15-inch-supports-5k-displays-at-full-resolution/

 

 

 

Jā, 2015. gada modelis (MJLT2) ar ārējo video karti atbalsta, atceros, kad skatījos tos divus 15nieka modeļus.

Labots - spow
Link to comment
Share on other sites

Ir ari kads, kurs lieto 5K monitoru? Nav nekads lielais piedavajums ar tadiem monitoriem.

Uz 27'' manuprat nekadas starpibas 4k vai 5k, 4k jau ir perebors, bet uz 34'' ir OK. 

Link to comment
Share on other sites

Uz 27'' tiešām maza starpība, neskatoties uz to, ka 5K izšķirtspējām ir afigenna vairāk pikseļu nekā UHD. Ja uz 27'' 5K atver 1080p logu, kur pikseļi 1:1, tad tas sanāk kaut kādas knapas 10'' diagonālē - saskatīt jebkādas atsevišķas detaļas neiespējami, pat no diezgan liela tuvuma.

Link to comment
Share on other sites

Piedāvājums no 5k ir mazāks, vismaz šeit Latvijā. Zinu vienu Dell UltraSharp modeli, kam ir savi 5k, bet Latvijā uz pirkstiem var saskaitīt, cik veikali viņu tirgo.

Link to comment
Share on other sites

Man ir abi- 4K & 5K, uz mazākām izšķirtspējām vairs negribas skatīties. Uz Win kaut kā tizli viss realizēts, bet iekš Mac interfeisa, viss kaut kā baigi nice uztaisīts un skeilings darbojas teicami, kur vajag pievilkt- ātrs double tap un informācija logā palielinās. Uz tiem lielajiem erkāniem ar mazajām izšķirtspējām & lielo pikseļu graudu kaut kā vairs nevaru paskatīties. 

Link to comment
Share on other sites

Notestēju Kanex vadu no iDeal (MDP to HDMI), kas atbalsta 4k. Uz monitora peles kursors iebremzē kā arī "System info" rāda savus 30Hz. Vajadzēs vien sameklēt (mDP to DP 1.2) ar 4k atbalstu. It kā varbūt HDMI 2.0 ietu, bet nevaru nekur atrast uz tiem vadiem, kur rakstīta vada HDMI versija. Arī šim, kuru notestēju nekas virsū par versiju nav minēts.

Link to comment
Share on other sites

Vai tu lasi arī jeb tikai savu mal? Nav starpības, kāds būs tas vads, nav tāda MiniDP>HDMI vada, kas UHD dzīs uz vairāk par 30Hz. Tev vajag adapteri. Varbūt pastāsti, kāpēc esi tik ļoti safanojies par HDMI

Ņemot vērā, ka tev ir thunderbolt 2, tas izskatīsies tā: Thunderbolt>MiniDP to HDMI (20-30 dolārus dārgs) aktīvais adapteris>HDMI vads uz monitoru. Pērc, turi uz galda to mudžekli un priecājies. Un, protams, ceri, ka tas viss strādās perfekti, tieši tā kā tu to vēlies, jo ar adapteriem mēdz sanākt arī pretēji.

Link to comment
Share on other sites

Dell nāk, jā, bet šim LG HDMI to HDMI un DP to DP, tādēļ tā pat nepieciešama pāreja uz Thunderbolt.

Link to comment
Share on other sites

 

Pirms 7 minūtēm , spow teica:

Thunderbolt.(v2)

Tavā gadījumā ir tas pats MiniDP(paskat, mēs te arī mākam izmantot boldus, pasvītrot, arīdzen slīprakstu, nomainīt fonta izmēru un pat krāsu!), un tev pietieks ar pavisam vienkāršu DP vadu, kam viens gals būs miniDP. Pārejas un adapteri nebūs vajadzīgi.

Link to comment
Share on other sites

Laikam tikai tipiski Apple jūzeri var uztaisīt 2 dienu topiku, lai nopirktu vadu, kuru gandrīz katrā supermārketā pārdod.

Labots - AndrisBB
  • Patīk 3
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...