Jump to content

Canon 600D filmēšanai


Dundurs
 Share

Recommended Posts

Laba diena biedri.  

Kādreiz niekojos ar video filmēšanu, tagad pagājuši pāris gadi un vecā MiniDV Panasonic kamera ir jau morāli un fiziski vēsture. Tad nu ir doma ieķert spoguleni, jo ar salīdzinoši maziem līdzekļiem var iegūt labu rezultātu. Pēc parakņāšanās pa globālo tīmekli acīs iekrita Canon 600D, labs mid entry aparāts, atlokāms displejs (must have priekš video), laba video kvalitāte, iespēja uzstādīt Magic Lantern firmwāri, un vispār Canon`us iesaka, ja vēlas vairāk filmēt nekā fotografēt. Protams, laiku pa laikam taps arī bildes.  Cena arī apmierina, ss.lv var atrast līdz 300EUR. Varbūt Jums biedri, kas iesakāms, kādi komentāri, ieteikumi?  Piemēram, kam pievērst uzmanību pērkot no rokas? 

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

kāpēc negribi ņemt video kameru, ja tiešām taisies daudz filmēt amatieru video, tā būs labāka izvēle.

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Tad varbūt arī ieteiksi kādu 300 EUR video kameru, kas filmētu labāk?

Cik es pirms kāda laika skatījos, tad pat līdz visiem 500 EUR neko labu nevarēja atrast. Visām tāja budžeta, salīdizinot ar spoguli, bija smieklīgs matricas izmērs, nemaz nerunājot par attēla kvalitāti kā tādu.

 

Starp lietotiem Nikon D5300 jēdzīgos ciparos piedāvājumā nav? 1080p@60fps un 39 punkti autofokuss priekš video noderētu.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Matricas izmeram nav sakara ar kvalitati . Lielaas matricas ir prieks cinematic EFEKTA, mazaas izmanto visii zinu/reportaazu veidotaji Jo viniem ir citas vajadziibas (viss fokussaa). Taakaa no saakuma saproti ko veelies filmeet. 

  • Slikti! 4
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Cubot99 teica:

Matricas izmeram nav sakara ar kvalitati . Lielaas matricas ir prieks cinematic EFEKTA, mazaas izmanto visii zinu/reportaazu veidotaji Jo viniem ir citas vajadziibas (viss fokussaa). Taakaa no saakuma saproti ko veelies filmeet. 

Labāk būtu paklusējis, nevis krājis postus...

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Cubot99 teica:

Matricas izmeram nav sakara ar kvalitati .

Ne ideālos gaismas apstākļos ir vistiešākais sakars, protams, ne vienīgais noteicošais.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , Dundurs teica:

un vispār Canon`us iesaka, ja vēlas vairāk filmēt nekā fotografēt.

 

Šis ir spēcīgs apgalvojums! 

 

 

Bet par tēmu..

Ja gribas filmēt un ar Canon spoguļkameru, es ietiktu skatīties uz 70D, tikko uzmetu aci, SS lētākais ir pa 450, būs daudz labāks autofokuss, jeb- lietojams autofokuss, daudz iespēju, tīri neko kamera tam pasākumam.

Just now, rubb teica:

Labāk būtu paklusējis, nevis krājis postus...

Nu galīgi šķībi viņš nepateica gan...

Pirms 3 minūtēm , itanium teica:

Ne ideālos gaismas apstākļos ir vistiešākais sakars

Par šo varētu diskutēt gari un plaši. Liels matricas fiziskais izmērs negarantē, ka attēls tumsā būs labs un bez trokšņa. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , kappa teica:

Nu galīgi šķībi viņš nepateica gan...

OK, iespējams, ka nepārzina pareizo terminoloģiju, tomēr spriežot pēc viņa teksta pateica gan visai šķībi. Un "galīgi"  ir ļoti relatīvs jēdziens :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , rubb teica:

OK, iespējams, ka nepārzina pareizo terminoloģiju, tomēr spriežot pēc viņa teksta pateica gan visai šķībi.

Nu teiksim Sony un Canon skrienamās kameras tiešām ir ar 1" un 2/3" sensoriem, tā kā... 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , kappa teica:

Liels matricas fiziskais izmērs negarantē, ka attēls tumsā būs labs un bez trokšņa. 

Tīri pēc loģikas: ja matricas izmēram nav itin nekāds (galīgi) sakars ar attēla kvalitāti, tad vienādi labu attēlu tumsā var dabūt ar ĻOTI mazu (zem 1/2.3") un ĻOTI lielu matricu pēc izmēra (abas iedomātas ierīces no augstā gala). Tā būs?

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Lai nu kā... runājot par filmēšanu... nesen montēju savus vecos video, filmēti ar Canon HV20... jā, jā, uz DV kasetes. Tomēr video tiešām bija perfekti. Ir gan reāli kontrolēts DOF redzams, gan bilde smuka... Tā ka mok variants ir iegādāties lietotu labas kvalitātes videokameru ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Neesmu specs šajos, jautājumos, bet videokamerām ir ļoti svarīga optiskā stabilizācija, viņa tur ir, kā ar šiem foto, es saprot elektroniskā, bet tā tad uz bildes kvalitāti ietekmē, vai nē?

Labots - jema
Link to comment
Share on other sites

jema, foķikiem, vismaz Canon, atkarībā no oebjetkīva. Mēdz būt ļoti laba stabilizācija, :)  un tieši mehāniskā/optiskā...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , itanium teica:

Tīri pēc loģikas: ja matricas izmēram nav itin nekāds (galīgi) sakars ar attēla kvalitāti, tad vienādi labu attēlu tumsā var dabūt ar ĻOTI mazu (zem 1/2.3") un ĻOTI lielu matricu pēc izmēra. Tā būs?

Viss ir atkarīgs no matricas- veca liela matrica būs sliktāka par jaunu mazāku. Te nav vērts ieslīgt garās diskusijās par to kas ir labāk vai sliktāk, galvenais ir tas, kam tas ir paredzēts, un prese tiešām neizmanto mega izmēra matricas- paskaties kaut vai Sony katalogu ja netici, pro video kameras nāk ar citiem risinājumiem, nevis vienu mega sensoru. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kappa, a pričom te kaut kas vecs un kaut kas no pro gala? Budžets ta kāds? Matricas izmēram ir sakars ar attēla kvalitāti! Un, nē, tas nav vienīgais noteicošais faktors (nekur to neesmu teicis...).


Jā, par stabilizāciju laikam gan nevajadzētu aizmirst. Mūsdienās gan ir visādi stabilizācijas verķi, kas nemaksā kosmosu, piemēram, šis. Nezinu gan, cik tie labi strādā un vai ir diez ko ērti.

Labots - itanium
  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , jema teica:

 

Neesmu specs šajos, jautājumos, bet videokamerām ir ļoti svarīga optikā stabilizācija, viņa tur ir, kā ar šiem foto, es saprot elektroniskā, bet tā tad uz bildes kvalitāti ietekmē, vai nē?

 

Satbilizācija fočikos ir risināta 3 veidos, pricnipā- tas ir sensora stabilizators jeb IBIS, kuru izmanto Sony, Olympus, vēl kāds gan jau, tad ir Optiskā Stabilizācija, Canon to apzīmē ar IS, Nikon VR, tas ir reāli optiskais stabilizators objektīvā, un vēl Canon ir Digitālais IS, tas gan ir to bezspoguļos, M5 modelī, varbūt vēl kādā. Sony ir arī hibrīdi, A7 sērijā, kur IBIS tiek apvienots ar OS.

 

Ja konkrēti par Canon, tad tur objektīvos IS ir līdz 4 stopiem, jaunākos ir labāki IS, vecākos ne tik. 

Pirms 2 minūtēm , itanium teica:

Un, nē, tas nav vienīgais noteicošais faktors (nekur to neesmu teicis...).

Ko Tu te vispār kasies? Tur tīri pareizi komentētājs arī pateica- viss ir atkarīgs no tā, ko filmēs. Tu un vēl viens korišs metas virsū, kāds viņš idiots.. a tagad- es neko, es neko... nu tad varbūt nakuj nevajag sākt nemaz? Besī šitie umņiki

Pirms 4 minūtēm , itanium teica:

Kappa, a pričom te kaut kas vecs un kaut kas no pro gala?

Priočom tur, ka jūs nostāstiāt to komentāru, kur tieši tas bija teikts, a tagad murkšķi kaut ko citu jau

Pirms 4 minūtēm , itanium teica:

Matricas izmēram ir sakars ar attēla kvalitāti!

matricas izmēram ir vairāk sakara ar to, kā bilde izskatīsies, nevis ar attēla tehnisko kavalitāti.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , kappa teica:

nu tad varbūt nakuj nevajag sākt nemaz? Besī šitie umņiki

Prieks par tavu valodu, bet šoreiz tas sācejs un umņiks esi tieši tu un tas pirmais komentētājs!

Labots - itanium
  • Patīk 1
  • Slikti! 3
Link to comment
Share on other sites

kappa... var būt tomēr neizsakies? Izskatās, ka praktiskā pieredze Tev nav, tikai teorija... ir nācies redzēt bildes, kur Canon EOS 5 D (bez markiem) ir labāks attēls sliktos gaismas apstākļos (fočēti vienlaicīgi) kā kaut kādiem Canon 50, 70, kuriem mazāka matrica. Tā ka lūdzu nedzen tuftu.

 

 

  • Patīk 1
  • Slikti! 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , itanium teica:

Umņiks šoreiz esi tieši tu un tas komentētājs!

Protams.

Man tev jaut- kāda ir tava pieredze pro filmēšanā un cik ar to naudas esi nopelnījis?  Vai arī esi viens no tiem, kas skatās youtubu un tad te atreferē...

Man tā ir ikdiena, darbs.. tā kā man tiešām uzdzen smīnu šitādi te- lielāks sensors=labāks attēls vāvuļotāji.

Pirms 3 minūtēm , rubb teica:

ir nācies redzēt bildes, kur Canon EOS 5 D (bez markiem) ir labāks attēls sliktos gaismas apstākļos (fočēti vienlaicīgi) kā kaut kādiem Canon 50, 70, kuriem mazāka matrica. Tā ka lūdzu nedzen tuftu.

Nejauc foto ar video... tās ir divas dažādas lietas. un ja par foto, tad nu vecais 5D nu galīgi nespēj konkurēt ar šodienas mazo sensoru kamerām... protams, 5d4 ir galvas tiesu pārāks pār jebkuru mazo, bet tam arī ir cita cena.

Labots - kappa
  • Patīk 3
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , kappa teica:

Nejauc foto ar video... tās ir divas dažādas lietas

kappa, es to par matricām un to paaudzēm. Nerauj manu tekstu ārā no konteksta :)

  • Patīk 1
  • Slikti! 3
Link to comment
Share on other sites

Ir īpašumā 600D. Tad, kad pirku to, man ari interesēja opcija- kā tā filmē, kāda kvalitāte utt. Īsumā, ir diezgan OK. Mīnuss, ja ir kit objektīvs un, ja nav kāds ārējais mikrofons, tad fonā ir dzirdami fokusa trokšņi. Nu jā, fokusēšana notiekās vai nu manuāli vai ar slēdža pusnospiešanu. Ar USM tas process ir ātrāks un klusāks.

Ir FHD režīms, bet man patīk filmēt 720 režīmā ar 60fps. Īsumā pagaidām viss...

Link to comment
Share on other sites

Woah! Mans 1 komentars izraisiija pamatiigu draamu. Bija diezgan interesnti lasiit so visu un paldies kappa par ciiniishanos manaa frontes pusee :D cheers guys !

 

Edit. Un ja ja teemu: esmu 600d iipashnieks jau kops dienas kad sii kamera iznaaca. Nr 1 iemesls kadel iegadajos bija atlokamais displejs = loti praktiska fiicha! Miinusi ir fokuss- pasam manunuali jafokusee buus. Aizmirsti par slow motion, sii kamera atbalsta vien 25 fps @ 1080p. Bet pa to cenu neko labaku neatradisi, un kaa hobijistam ir pilniigi ok. Kamera gan ir tikai viena no daudzaam lietaam, kas ir vajadziga  filmesanai. Neaizmirstam arii par labu tripodu, un fluid galvu kas izmaksaas vairaak par pashu kameru. Kaa arii daudzie objektiivi, mikrafons... Ohhh.. Filmeeshana vsp ir daargs prieks. 

Labots - Cubot99
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 20 stundām , Dundurs teica:

un vispār Canon`us iesaka, ja vēlas vairāk filmēt nekā fotografēt.

Agrāk tā patiešām bija, bet tagad nikon video nav ne ar ko sliktāks. Teiksim D5300 būs labāks par 700D gan fočējot, gan uzņemot video. Tas pats attiecas arī uz D3300 un 1300D. Canon aparatūra ir salikta no vecām daļām sensoriem utt... 

Labots - Toļiks
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 40 minūtēm , Toļiks teica:

Canon aparatūra ir salikta no vecām daļām sensoriem utt... 

šitādu apgalvojumus labāk paturi pie sevis, ir skaidri redzams, ka šajā ziņā Tev ir ļoti veca un vāja informācija. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

BMW vs Audi, Canon vs Nikon. Kas vēl? AMD vs. ... Ui, to labāk nepieminēt. :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , kappa teica:

šitādu apgalvojumus labāk paturi pie sevis, ir skaidri redzams, ka šajā ziņā Tev ir ļoti veca un vāja informācija. 

Nu tad izstāsti man smalki visās smalkākajās niansēs kāpēc tā nav! Tikai nevajag bāzt batonus ausīs visi mēs šādi mākam rakstīt uz dullo, un neko nepamatojot (kā deputāti). Es gribu redzēt cik gudrs tu esi.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , Toļiks teica:

visi mēs šādi mākam rakstīt uz dullo, un neko nepamatojot

Nu šobrīd Tu vienīgais izmet šādus apgalvojumus, tā kā nevajag vispārināt ar "visi"

 

atgādināšu ko pats pirms brīža teici:

1 stundu atpakaļ, Toļiks teica:

Canon aparatūra ir salikta no vecām daļām sensoriem utt... 

 

 

Došu Tev šo iespēju pirmajam pamatot savu viedokli, kāpēc Canon ir salikti no vecām detaļām un ar veciem sensoriem. ņemsim teiksim jaunāko modeli 5D4, piemēram, apgaismo mani un citus šeit, cik vecs sensors un cik vecas detaļas tur ir iekšā. 

 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Es to teicu tādēļ, ka tā arī ir, jo 700D un 1300D sensori jau nav mainīti gadus septiņus cik ilgi var sēdēt uz viena, un tā paša. Kopš 550D laikiem nekas būtiski nav izmainījies. D5300 Autofokuss ir labāks, 9 vs 39 AF punkti matrica ir lielāka, labāks low light ar vairāk pikseļiem, svaigāks procesors, un protams 30fps vs 60fps. Pat paskatoties YouTube video kur tiek filmēts ar D5300 un 700D nikon izskatās labāk un punkts! Pat ja uz aci tas ir redzams ko tur vispār runāt.

Labots - Toļiks
  • Slikti! 3
Link to comment
Share on other sites

Toļik, klau, Tu tiešām spēj tikai dzīt pilnīgi subjektīvu tuftu VISOS topikos? Var būt tomēr nevajag? Šeit cilvēki tā kā cenšas dalīties ar SAVU pieredzi, nevis dzīt teorētisko sviestu! Ja nav ko teikt, tad aizveries!

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

versatile

Nah filmēšanas vajadžibām autofokusa punktus skaitīt?

ja ņem kwakonu, tad jāskatās, kādas vfīčas ar konkrēto kameru piedāvā maģiskais lukturis.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 45 minūtēm , Toļiks teica:

Es to teicu tādēļ, ka tā arī ir, jo 700D un 1300D sensori jau nav mainīti gadus septiņus


Nu jau gan ir nomainīti (800D, 77D, 80D) un beidzot pievilkuši dinamisko diapazonu tuvu Sony matricām. 

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Kā vienmēr aiziet baigajā kosmosā. Autoram viss ir viegli, ja proti lietot manual uzstādījumus, manual fokusu un ir labs statīvs, tad DSLR, ja gribi max ērti ar max labāko rezultātu bez saspringuma, tad video kameru. Ap to budžetu 300eur ir gan sony, canon kameras, būs ar kartu gaišāka lēca(f/1.8) kā DSLR ar kit, + lielāks zoom, ja vajag!

 

Boot stilā viss beigsies ar full frame kameru + kādu zeiss stiklu un video statīvu, ko jānes divatā + kustīgākiem kadriem gimballss, kopā viss varētu zem 10k eur paiet! :D

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Spriežot pēc video paraugiem YouTubā (jā, zinu, ka nav tā labākā vieta, bet ieskatam derēs), nekas dižs no jauniem tajā budžētā nesanāk.

Daži piemēri: Canon Legria HF R806, Panasonic HC-W580 vai Sony HDR-CX450. Ir zooms, ir stabilizācija, bet kopumā bilde ļoti pliekana - krāsas, asums nekāds. Mans viedoklis.

 

Varbūt, ja SSā kaut ko lietotu no dārgā (dārgāka) gala pa labu ciparu izdodas izcelt.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Tad arī rakstam par tēmu nevis kaut kādi pasaules čempionāti jau, kārtējā ticības tēma šeit netiks taisīta.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Dundurs

Aparāts iegādāts: Canon 600D ar Tamron SP AF 17-50mm f/2.8 XR Di II LD stiklu. Pa lielam vēl visu neesmu izpētījis, bet pēc pirmajām testa bildēm un video ir ok. Jāteic uzreiz, ka video režīmā tiešām ar roku jāfokusē, jo autofokuss lēns un skaļš. 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...