Jump to content

Videokameras


ziedlapa
 Share

Recommended Posts

Sveiki forumieši! Gribas iegādāties v.kameru,Full HD. Gan jau kādam ir kādas Panasonic vai Sony videokameras.Ko varētu man ieteikt?

Filmēts tiks kādi ceļojumi,sadzīviskas lietas,daba. Pēc tam samontētais materiāls gribas ielikt iekš BluRay diskiem.Varat ieteikt arī montēšanas programmu. Esmu filmējis,un montējis ar Pinnacle,bet tas bija materiāls ,kas filmēts tika ar kameru uz mini kasetītēm.Mini kasetes jau ir pagātne.Tagad skatos ka par pieņemamu cenu ir kameras Panasonic HC-X920,HC-V770. Jaunas 500-600 EUR. Ebay,ā arī atradu Panasonic HDC-TM900.Varbūt kādu fotoaparātu ar Full HD video iegādāties,bet tas nav primāri.Gaidīšu ko saka pieredzējušie.Ar patiesu cieņu.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Sveiki forumieši! Vai varētu atsaukties kāds,kam ir videokamera Panasonic HDC-TM900. Ja kādam ir tieši šī kamera,lūdzu PM.

Link to comment
Share on other sites

   Nu šī vēlme

2017.04.1. , 16:03, ziedlapa teica:

Gribas iegādāties v.kameru,Full HD.

un šī iecere

2017.04.1. , 16:03, ziedlapa teica:

samontētais materiāls gribas ielikt iekš BluRay diskiem.

nebūs tā prātīgākā doma. Skaties nevis uz FullHD, bet uz 4K kameru - bilde būs daudz baudāmāka un arī montējot diezgan spēcīgi piezūmot varēsi bez jūtamiem kvalitātes zudumiem.   Kā arī - ja gribi, lai tavus ceļojumus redz bērni vai mazbērni (un pats pieklājīgos pensijas gados) - nez vai tas BluRay būs nolasāms.  Nav bijusi darīšana, bet nez vai tur ilgmūžībā liela starpība ar DVD.

Link to comment
Share on other sites

Paldies raiviic,par ieteikumu.Neiebilstu par 4 K kameras iegādi,tas arī būtu iespējams,bet tad jau ir vajadzīga visa cita aparatūra  kas atbalsta,atskaņo un rāda 4 K.

Pašlaik man ir tikai Full HD telev. un multimediju atskaņotājs,kas atskaņo 1080. Jā, un par BD ierakstīšanu es tikai tā izteicos.Ir man ārējie HDD jau tagad,kur visu glabāt. Bet par Full HD, un 4 K kameru,nav man pārāka saprašana. 

 

Link to comment
Share on other sites

ir 15 600 iemesli lai Pinnacle vietā lietotu Adobe Premieer. Pāriet būs grūti, bet tas ir tā vērts (interfeisa loģika stipri atšķiras). Tev nav obligāti jābūt 4K monitoram utt. lai izgatavotu savas 4K atmiņas. Nav pat jābūt megakrutam PC, vienkārši uztaisi neadekvāti lielu fiksētu win pagefile, 20GB+, tad varēsi brīvi darboties ar smagu video un kaut diennakti renderēs, bet līdz galam aizies.

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , ziedlapa teica:

bet tad jau ir vajadzīga visa cita aparatūra  kas atbalsta,atskaņo un rāda 4 K.

Pašlaik man ir tikai Full HD telev

Tad, kad bērni skatīsies tos video, tad viņiem jau būs 16K ja ne vairāk :)

Tā ka, ja ir iespēja, tad ņem 4K. 

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
pirms 8 stundām , abi teica:

Pinnacle vietā lietotu Adobe Premieer

 

Es arī domāju, ka lai piemājas dārziņā uztaisītu bluķīti kur apsēsties, visprātīgākais ir iemācīties AutoCad un uzrasēt projektu. Un noteikti vajag uzrenderēt 3D modeli - varbūt vizuāli bluķītis dārzā nemaz neiederas...

Link to comment
Share on other sites

Long John

Esmu izgājis cauri visādiem "ķinīšiem"- sākumā dažādi 8 un 16 mm kinofilmas aparāti ar pašrocīgu tīstīšanu, tad atsevišķas VHS kameras ar portatīvo videomaģi (Panasonic NV-180), tad dažnedažādi kasešu "kamkorderi"- gan VHS, gan VHS-C, gan Super VHS, gan mini DV formātā un pēdējos gados arī pāris digitālo videokameru (lēta Toshiba un labs Panasoniķis) .

Bet visa tā tehnika  ir projām- konstatēju, ka vairs nav jēgas turēt  lieku "gadžetu", ja pieklājīgs mūsdienu digi-fotoaparāts nodrošina gana labu videofilmēšanu amatieriskām vajadzībām "all in one".  

Pašlaik esošie Sony Nex-7, un Olympus Stylus 1 nodrošina visnotaļ labu video kvalitāti un stabilu attēlu.

Tātad, ja nav īpaša vajadzība pēc "semi prof" filmēšanas, laba kompaktkamera, par spoguļiem un bzspoguļiem nerunājot, nodrošinās vairumu amatiera video vajadzību (protams- tas ir cīši mans un cīši necils IMHO viedoklis). :)

    

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Pirms iegādāties kameru, ir jāsaprot, ko ar to vēlies darīt. Ja filmēsi dažus ģimenes pasākumus + pāris ceļojumi gadā, tad noteikti pievienojos Long John! Ņem sakarīgu fotoaparātu, pat spoguļkameru nevajag. Bet ja tēmē augstāk, tad gan ir jāpiedomā. Nesteidzīgam un pārdomātam video (daba, reklāma, uzstādīts kino) vari ņemt labu, mūsdienīgu fotoaparātu. Sony, Canon, Nikon... Brends jāizvēlas nopietni, jo tam būsi piesiets visu atlikušo darba mūžu, jo aksesuāri katrai firmai ir savi un tie maksā ļoti dārgi. Ja padomā aktīvs, reportāžas stila video (kāzas, ballītes), vēlams izvēlēties nopietnu videokameru. Fotoaparāts un tā ergonomika ir būvēta fotogrāfēšanai. Lai daudzmaz sakarīgi kaut ko safilmētu dinamiskā kustībā, būs jāapkrauj sevi ar papildus staddycam rāmjiem, balansieriem, papildus monitoru, u.t.t. Redzēti šādi "robokopi"... :) Nopietna videokamera ir daudz ērtāka! Ražotājs to jau ir konstruējis ilgstošai un ērtai filmēšanai. Tā ka domā.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Atgriežoties pie videokamerām,man atkal daži jautājumi. Šoreiz par 4 K videokamerām.

1.Panasonic HC-VXF 990 (980) un Sony FDR-AX53.Ko ieteiktu? Varbūt kādam ir šīs kameras. Pakomentējiet.

2.Vai GoPro Hero-(6;7;8;9;),kas filmē arī 4 K,turklāt 60 k/s izmanto tikai sportam,ūdens nirējiem, pašam sevis filmēšanai? 

Pie tam vēl tas,ka filmē 4 K 60 k/s bilde pludena, nav strobēšana.Esmu lasījis ka piemēram kameras,kuras pieminētas 

augstāk,4 K filmē tikai 24 k/s,un bilde strobē,pie vismazākās kustības. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1. Neko nezinu.

2. Vari apskatīties vēl DJI Osmo Action. Iespēju ziņā līdzvērtīga GoPro 8 Black.

Kad pirku, tad bij laba cena un sanāca lētāk ar visām 3 baterijām kā GoPro 8 Black, pat lētāk kā 7 Black. Kā arī 2 displeji, lai var sevi filmēt, kas nav 8.

Tagad gan ir GoPro 9 un tad atkal jāpēta, kas labāk/izdevīgāk.

Mīnuss laikam tāds ka stabilizācijas modēs mazliet vairāk apgriež no bildi, paliek mazāk skatu lnķis, kurš jau pat parastajā modē ir mazāks.

Neesu gan tagad vilcis ārā no somas, varbūt ir kāds jauns firmwāres updeits un ir uzlabojumi.

 

Bet nu secinājums tāds ka ja nav nosacījums ka obligāti vajag pašu labāko, tad vēl pirms laika Osmo bij jēdzīgāks pirkums. Tagad atkal jāskatās.

 

Osmo £300 https://www.amazon.co.uk/DJI-Action-Digital-Resistant-HDR-Video/dp/B07RJMK2GV

GoPro 9 Black £410 https://www.amazon.co.uk/GoPro-HERO-Black-Waterproof-Stabilization/dp/B08G2HBBB6/

 

Laikam būtu grūta izvēle, ja vien uz Osmo tiešām nav kādi būtiski updateiti.

Pirms 34 minūtēm , ziedlapa teica:

izmanto tikai sportam,ūdens nirējiem, pašam sevis filmēšanai? 

Blogeri un YouTūberi viņas izmanto visulaiku.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Jautājums par GoPro HERO9 Black. Cik lasu par to, tik lielāka neskaidrība. Apmēram 50% saka ka viss ok, neesot nekādu problēmu, pārējie aptuveni 50% saka, ka tomēr vecie modeļi ( 7,8 ) esot pat labāki.  Varbūt ir kas lieto 9 un var pastāstīt, kas un kā. Cena šomēnes HERO9 laba ir.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Ņemot vērā cenas, es laikam tagad ņemtu Hero 8 Black. 

7to jau no noteikti nē (ja atrodas kautkur nopērkams).

9tais arī ir būtiski lielāks.

Link to comment
Share on other sites

nu jā, amazonē uk vai de 8. ir lētāk, bet kaut kā ieciklējies biju uz 9. un tai sekoju līdz.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Lai nebūtu jāsāk jauna tēma par veco jautājumu,rakstīšu tepat. Esmu noskatījis 4 K videokameru.Panasonic-HC-X1500.

Filmējot 4K/60p.Bet kad sāku meklēt info par šo kameru,tad izrādās ka 4 K/60p var dabūt tikai no HDMI izejas ,pieslēdzot pie HDMI izejas 

ierakstītāju,Ninja Atomos. Tad sanāk ka šī kamera savā kartē  filmē tikai 25/30 kps. un tas noteikti ir sliktāk,kā 60kps.

Ko saka video speciālisti?

Link to comment
Share on other sites

the camera can deliver 4.2.2 10-bit full HD with 59.97p / 50p (100 Mbps) and 4K recording with 29.98p / 25p (200 Mbps) to an SD card. Through the HDMI output you can record 4K / 10 bit even with 59.97p / 50p.

Nu bet ko tad nozīmē šis teksts? Tāds teksts ir daudz kur lasāms par Panasonic-1500

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Sveiki biedri!  Neveicas man ar to v-kameras iegādi. Daudz esmu šeit jautājis,atbildes esmu saņēmis labas,bet 

4 k kameru vēl joprojām nav iegādāta. Daļēji arī naudiņas problēmas bijušas.Bet tagad viss O.K.

Tagad man viens vienīgs jautājums-vai būtu kāds labvēlis,kam ir 4 k v-kamera,un varētu uzfilmēt testam kaut ko?

Pilnīgi vienalga ko, nu kādas 1-2 min. Uz atsevišķas kartes.

Nu lai es varētu arī datoru pārbaudīt. 

Protams par naudiņu! Bet kā samaksāt,un man kā saņemt karti ar nofilmēto,

par to lūdzu rakstiet privāti. Viss ir ļoti vienkārši.

Piebildīšu ka kamera ir izvēlēta-Panasonic HC-VX980

Ar cieņu!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 58 minūtēm , ziedlapa teica:

Pilnīgi vienalga ko, nu kādas 1-2 min. Uz atsevišķas kartes.

Ko tu gribi, kautkādu sample video?

 

Varu ar action cameru (Osmo Action 2) uzfilmēt. Varu ar kādu pro līmeņa 4, 6, 8, 12k ja tev vajag, bet to tik pirmdien, nav nevienas pa rokai. 

 

(bet nu te jau netrūkst cilvēki ar Sony kamerām)

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Jā, es gribētu video paraugu no amatieru līmeņa,ja tā var teikt, 4 k kameras.Ideāli būtu,ja tieši paraugs būtu no 

konkrētās kameras,ko tu esi ielicis. Vai līdzīgas kameras. Arī Sony markas derētu.

Bet Youtube  paraugi neder.   Vajag izejas materiālu no kameras,kāds nāk ārā.

Nu ,domāju,ka man var derēt arī paraugs,filmēts ar ,kā tu saki, kādu pro līmeņa kameru.

Lai tik būtu 4 K 24/25 fps

Domāšu.

 

Link to comment
Share on other sites

Luckystrike

Ta roku triceshana vairak liek domat ka video ir uzfilmets uz zhostkajam poham, un tas skrejiens drizak ir viegls riksitis pec ''korteliša'' :D bez abidam 😇

Link to comment
Share on other sites

Nav jau arī nemaz tik viegli to kameru noturēt stabili, viņa jau ir maziņa 😂

Nu ja ieslēgtu stabilizāciju, tad jau būtu viss OK.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Aplauziens šodien.

Paņēmu pašu vienkāršāko Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K https://www.blackmagicdesign.com/uk/products/blackmagicpocketcinemacamera

Safilmēju pāris trīcošus video ar vāverēm iekš ProRes 4k 422. Taisjos jau uploadot uz Dropboxu, bet nav tik daudz vietas.

5 sekundes ar video ir apmēram 1GB.

Tas arī maksimums ko man izdevās uploadot: https://www.dropbox.com/scl/fi/4gczkyh3p5liy1mi9zc0w/1001_05041756_C008.mov?rlkey=b0nwdxtatgrd3an59qgs1gqtc&dl=0

 

Ja samet Davinči Resolve un pārrenderē uz h265 .mp4, tad kautkas mazāks.

Ar defaulto krāsu paleti: https://www.dropbox.com/scl/fi/s60rxiqzs0hcmky76dsew/V-veres.mp4?rlkey=may0rx43ltiib0iwnb7dlf645&dl=0

Piemetot mazliet krāsas: https://www.dropbox.com/scl/fi/ifq7q76ytxmmpdsvo541d/V-veres_kr-sas.mp4?rlkey=ncohivhlagsqwsqpiqit38edj&dl=0

 

 

Varbūt ja nebūs ko darīt, tad uzfilmēšu kautko mazliet mazāk amatierisku 😂 un mazākos izmēros.

Bet laikam jau jāmet miers šitām muļķībām.

 

@raiviic Vaita tev nav profesionāli filmēti video ko padalīties?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 58 minūtēm , AndrisBB teica:

 

Safilmēju pāris trīcošus video ar vāverēm iekš ProRes 4k 422. Taisjos jau uploadot uz Dropboxu, bet nav tik daudz vietas.

Nākamreiz uzraksti ka tu filmēji žurkas ar astīti , velti virināju linku..🤬

  • Patīk 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

9.12.2023. , 17:31, ziedlapa teica:

Lai tik būtu 4 K 24/25 fps

Es gan neesmu baigi prasīgs pret video, filmas varētu skatīties kaut vai 1280x720 (vairāk interesē saturs, nevis pikseļi), bet ja tiek tēmēts uz 4k, tad kāpēc tikai 25fps? Šķiet, 50/60 fps ir acij tīkamāks.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Tīri pikseļi jau arī nebūs tas kas nosaka gala kvalitāti.

100 un 1 parametrs. Kautvai tas ka piemēram 'lielāki' pikseļi lielākoties dos labākus rezultātus, pat pie zemākas izšķirtspējas. Nu tur vienāda matricas izmēra, sensoram ar 4k pikseļiem vidrīzāk būs labāks HDR kā 6k sensoram.

Bet nu ja beigās to visu kamera sakompresē visai nekvalitatīvā h265/h264, tad nu pikseļu daudzums neko daudz tur nelīdzēs. 2160p protams tāpat visdrīzāk būs labāk kā 1080p. 

Link to comment
Share on other sites

Par to, ka grib 4k, nevis aprobežojas 1080p, es neko nesaku. Es par FPS brīnos.

Link to comment
Share on other sites

Varbūt filmēs 'mākslas kino', tur 24fps dod to pareizo 'look and feel'. Maz ticams jau ka izmantos TV vajadzībām, kur kautkādi hārdwāriski ierobežojumi.

Link to comment
Share on other sites

Varbūt filmēs 'mākslas kino',  24fp

Es par FPS brīnos.

 

 Ha ha... saprotu visu pietiekoši labi! Skaidrs ka 24/25 fps bilde strobēs .Vienalg kāda kamera.Tikai naudiņas nepietiek 

kādai 4 k kamerai ar 50/60 fps. Tāpēc runa par 4 k kameru ar 24/25 fps.

Un pamatā jau paredzēts izmantot ceļojumu filmēšanai.Ar pavisam ninimālu kameras grozīšanu. Jā un noteikti no statīva.

Piemērs ko ievietoja LUCKYSTRIKE- nu diezgan labs. Strobēšana jau notiek pie kameras kustības,nevis pie cilvēku kustības kadrā,

kad kamera stāv nekustīgi.

Nu vislielākais paldies par atsaucību.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 52 minūtēm , ziedlapa teica:

Skaidrs ka 24/25 fps bilde strobēs .

Kapēc lai 24/25 strobētu?

Tur nav vairāk sakars ar Shutter Speed?

 

Jāpaņem pa brīvdienām uz mājām pāris kameras un jāpaeksperimentē.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...