Jump to content

meklēju programmētāju


Ze Baarda
 Share

Recommended Posts

Sveiki,

 

Vai kāds zina / var ieteikt lietpratēju, kas varētu uzprogrammēt mazu, it kā elementāru softiņu, principā pulksteni, kas padod attiecīgajā laikā/datumā diodei ziņu, kad iedegties..

 

Štukoju izmantot kādu no "arduino" piedāvājumā esošajiem mini-dzelžiem..

Labots - Ze Baarda
Link to comment
Share on other sites

Ze Baarda

Nu vot, vēl nav saprotams vai vajadzēs laika sinhornizāciju no neta! Tas atkarīgs, vai mini-dzelzim (vēl nav izvēlēts nekas konkrēts) būs iespējama tāda kā bios baterija (ja gad elektrība pazūd), jo šie datumi, laiki, kad ledam jāiedegas un jāizdziest būs vieni un tie paši katru gadu no jauna, atkal un atkal!

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

RasPim ir dabujami rtc clock ar bateriju.

Link to comment
Share on other sites

Ze Baarda

es principā dotajā brīdī esmu maz intersējies, an šīs lietas ir svešas, bet pagaidām esmu dzirdējis par RasPi un arduino, varbūt ir vēl kādi varianti, neziniet? Jaraksta viņiem uz supportu būs un jāprasa lai iedot piemērotākos variantus, kā aŗi jānoprasa kādas fīčas un kāda programm.valodā tur jāraksta tas softs..

Link to comment
Share on other sites

Viss jau atkarīgs no tā, ko tev tur galu galā vajag - kādu funkcionalitāti, kādu noformējumu, kādu elektrības patēriņu utt. Ja tikai diožu ieslēgšanu kaut kādos datumos, tad RasPi, kas būtībā ir gana jaudīgs micro dators, varētu būt overkills - to var uztaisīt arī uz Arduino bāzes. Vēl vairāk - to var uztaisīt uz plikas atmegas (MCU, kas tiek izmantots arī Arduino) ar pāris pretestībām u.c. komponentēm.

 

Labots - binary
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

WildGun

Arduino Nano Ali maksā ap 1 - 1.5 ēriki, RTC ap 50 saņu. Uztaisīt skeču (progu) - 10 minūšu jautājums.

Labots - WildGun
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

@WildGun, un tagad pastāsti, kā uz Arduino Nano 10 minūtēs var realizēt:

* interneta pieslēgumu

* laika sinhronizāciju ar kādu no interneta resursiem

* UI, kurš uz 320x240 touch screena ļautu menedžēt datumus, laikus, ilgumus, kad tām diodēm jāspīd

 

Autoram - kāds vispār projekta mērķis? Atgādināt lietotājam, kad karogu jāizkar?

Link to comment
Share on other sites

Binary, autors nekur nav pieminējis nevienu no Tevis piesauktajiem 3 punktiem.

Tā, ka - pagaidām visi atbilžu varianti pareizi :)

Link to comment
Share on other sites

Ze Baarda

1. ir diodes ,kuras iedegas noteiktaja laika!

2. vienreiz tiek iestatits pulstenis, pec tam vairak nekas nav jamaina, pukstens iet, diodes deg!

3. visticamak vajadzes to rtc ar wifi sinhronizaciju!

4. nav jegas barot to no rozetes, jo pilniba pietiktu tikai ar bateirju vai dazam?  ta man skiet ,vismaz..

5. hmm, noderetu ari kkadas tjip baterija, kas taka kompjiem saglaba bios iestatijumus, mana gadijuma puksteni, ja tiek mainitas galvena baterija / baterijas!

 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

http://www.ebay.co.uk/itm/NodeMCU-Lua-WIFI-Internet-Development-Board-Based-on-ESP8266-ESP-12E-CP2102-/262491147220?hash=item3d1db10bd4:g:zX4AAOSwjXRXZ7Jt

Viss kas tev vajadzīgs, būs arī Wifi. Varēši programmēt gan Lua, gan Python, gan C, gan Arduino, gan vēl 100 un vienā valodā. Nav tas energo efektīvākais, bet reizes 10 noteikti ka ilgāk par Rpi uz baterijas ies.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
6 minutes ago, Ze Baarda said:

vienreiz tiek iestatits pulstenis, pec tam vairak nekas nav jamaina, pukstens iet, diodes deg!

Pulnkstens no ntp sinhronizēsies, nekas nav jaiestata.

Link to comment
Share on other sites

un ļoti iespējams, ka nekas pat nebūs jāprogrammē, ja izmantosi fw no wifi-iot.com

Labots - marizo
pielikts links
Link to comment
Share on other sites

Ze Baarda

par ntp..

 

Kurā iekārtā atradīsies NTP pie kā jāslēdzas klāt? Pie wifi rutera?

 

par firmware..

Tā lapa piedāvā tūli ar ko uztaisīt pašam savu fw? ātri uzmetu aci, izskatās, ka ja tā, tad baigi labi!

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
44 minutes ago, Ze Baarda said:

Kurā iekārtā atradīsies NTP pie kā jāslēdzas klāt? Pie wifi rutera?

NTP var arī būt rūterī, bet nezinu vai parastajos konsjūmeru variantos tas ir pieejams, nopietnākos noteikti ir.

NTP var būs uz jebkura no datoriem kas jau ir tīklā. Ja nav neviena datora kur tas būtu uzinstalēts, tad ir daudz publisku NTP serveru, aizsūta requestu, mazliet matemātikas un precīzs (relatīvi) laiks izrēķināts. Reizi dienā to darot būs vairāk nekā precīzi.

44 minutes ago, Ze Baarda said:

par firmware..

Tur tak 3 pythona rindas tev vajag, vienkārši uzmet failu uz tā moduļa caur wifi (caur ftp, telnet, webinterfeisu) un miers, var arī caur usb. Saki, ko tev vajag, ganjau pa visiem te tev uzrakstīs. Vismaz kautkāda vakara izklaide. 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Ntp- publiskā servera IP. Tur tajā fw jau ir iešūta.

Nu tas ir slinkais variants. Tur var salikt ķekšus pie vajadzīgajām fīčām un sagatavos failu, kurš jāiešuj mikrokontrollerī.

Esmu pāris t sensorus uz šitās fw izmētājis apkārt, visumā darbojas. 

Jāskatās, vai šedules un tas taimeris on/off Tev der, neesmu to nekad izmantojis.

Link to comment
Share on other sites

Ze Baarda

hmm, ja, izklausas intersanti un derigi! es par NTP izlasiju, ka ruteri kad suta ara broadcast, tani signala ir network time protokols, un man jau skiet, ka jebkurs ruteris ik pa laikam suta ara broadcast signalu!

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nezinu par rūteriem un neatceros vai npt ir paredzēts broadcast variants, bet kautkad sen bij jāimplementē SNTP klients/servers, manycast un unicast modē.

Kāpēc tieši gribi, lai rūters būtu kā NTP servers? Kas vainav publiskiem serveriem?

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Ze Baarda

emm, nezinu, kāds te izteicās par ntp, iemeto google, palasiju, ka ntp ir wifi iekartas, taja skaita ruteros..vienkārši publiski servisi ir daudzi, te ir tad var nebut, a ruteri ja suta ara broadcast un tas mesidzs satur ntp (ta es pareizi sapratu, vai realja dive viss tik vienkārši ir - nezinu) tad nevajadzetu nekadus publiskos servisus, kas viena diena var izgaist un tad no kurienes sinhronizesies? parasti jebkur kur esmu bijis pedejo menesi apkart ir vismaz 1wifi signals! man skiet, ka ruteri suta broadcast ara diena vismaa ntas reizes lai samekletu apkartesoshas wifi iekartas vai sazinatos, sakonektetos, broadcast tas bija laikam tas mesidzs - sveiki, esmu ruteris, te kads ir? man liekas, ka ntp varetu but implementets tani mesidza delj security, jo lai iekartas sakonektetos, handseikotos, tak ari laiks ir jasinhronize starp iekartam, moz es smagi kljudos, nezinu.. citreiz tev uz pc tak ari weblapas neie, ja laiks ieks OS nav attiecigi tiem serveriem, kam tu konektejies! ja es kljudos, palabojiet mani ludzu!

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Jā beaconi stur timestampu. Neesu īpaši pētijis, bet manuprāt beaconi būs jau Layer 2 protokols, kas ir zem tcp/ip. Kā tu domā viņiem tikt klāt bez liela čakara? Varbūt es te kļūdos.

Izskatās ka tos ESP8266 moduli var arī monitor modē ieslēgt, tad jau var arī kautko mēģināt. Bet kam tas vajadzīgs?

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Ze Baarda
(labots)

wikipedia saka LAYER 7 - application tatad..hmmmm...ka piekljut? es nezinu? manas temas virsraksts bija "mekleju programmetaju":D:D:D

 

esmu kadus skriptus neadvancetus rakstijis, kas tur registrus samaina, servisus pamenedze, ticu, ka ja paburtos nedelju no vietas un ar ljautinju palidzibu varbut , tikai varbut es varetu kadu gatavu pulkstenja kodu uzcept copy paste no neta kkurienes, kas man tas diodes iesledz un izsledz, bet ar wifi sajugt, sinhronizet laiku, utml temas, absoluti izslegts..nu neizdosies, nav man zinashanu tik specigu..:( tape stukoju sakuma saprast kas ir kas un tad domat cakaretis pasam vai samaksat kadam, ja tas nav super dargi..es l;idz sm esmu sapratis, ka nav, drizak nav pat baigi sarezgiti..

Labots - Ze Baarda
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
15 minutes ago, Ze Baarda said:

wikipedia saka LAYER 7 - application tatad..hmmmm...ka piekljut?

Parādi kur tas wikipēdijā ir rakstīts, Beakoni ir OSI layer 2. Ko piemēram augstākiem layeriem ar to brakonu darīt? Piemeram transporta leijerim?

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Ze Baarda

emm, serveri no poola, tas nozime, ka es varu rinda salikt vairakus un, ja, piemeram, pirmais neiet, vinsh njem nakoso un ta talak, kamer kads no tiem iet?

Link to comment
Share on other sites

Nu johaidī! Cilvēks prasa programmētāju, a tā vietā te visi spīd ar savām zināšanām! Tak piedāvājiet autoram savu pakalpojumu lai attiecīgo iekārtu uzceptu!

Autor, tas, ka Tev škiet, ka saproti, kas jāpērk/jādara, nenozīmē, ka tas tā būs. Ja kas, es pats esmu diezgan daudz strādājis ar PLC - Siemens Simaticiem un Logo, principā varētu uzprogrammēt jebko. Tomēr šeit vajag kaut ko daudz vienkāršāku! Spečuki, piesakieties!

Ja kas, viens poetenciālais spečuks varētu būs @ronalds_... škiet viņs arī ņēmās ar rūpnieciskajiem un mazajiem kontrolieriem...

 

Link to comment
Share on other sites

Ze Baarda
(labots)

te ir wikipedia:

 

skaties layer 7 - protocols - saraksta ir ntp

 

es saprotu, ka freimus un paketes sataisa citos leyeros, kadelj sis protokols ir pie layer 7, to man gruti spriest...

 

 

 

Labots - Ze Baarda
Link to comment
Share on other sites

Ze Baarda

nu ja, varetu ari uzrakstit aptuveno darbu un izmaksas lai es varu saprast ar ko rekjinaties dzimshanas dienas projektam, ja tas sanaks diezgan dargi, tad varbut pacakaresos pats cik vien manos spekos, nedomaju, ka esmu tiiiik apdalits, bet nu ari tas var izradities patiesiba :D vienkārši ja tas nav dargi baigi, tad man nebutu jasez ziljoniem stundu pie neta un jabakstas vienas reizes projektam, saprastu, ja man nakotne tas noderetu vel, bet sis nebus tas gadijums..

Link to comment
Share on other sites

Ja tas ir mājas projekts, ok, saprotu :) Ja tas tomēr kaut kas profesionāls - tad labāk darīt, kā tēmas nosaukumā teiks :)

Link to comment
Share on other sites

Var būt vispār viss, kas vajadzīgs, ir programmējamais taimeris? Tādus var nopirkt depo, da jebkurā saimniecības prečui bodē. Tiešām vajag to laika sinhru? Sekundes kaut ko mainīs?

Link to comment
Share on other sites

Saprotu ka var lētāk,bet var piemēram izmantot kaut ko šādu ,virsū uzliekam armbian + kaut vai domoticz un funkcionāli var slēgt un vadīt krietni vairāk ierīču.

Tas protams ja gribās kaut ko jaunu apgūt,bet tā var arī ar timeri no depo iztikt.

Labots - zynoj
Link to comment
Share on other sites

WildGun

Šie "speciālistu" viedokļi nu jau izskatās ne pēc

13 hours ago, AndrisBB said:

Kamazu braukt iepirkties

bet "uz dārzu pēc lociņiem ar Belazu."

 

Autor, sadabū tos divus verķus, ko ieteicu, programma būs par velti.

Starp citu, pulkstenim ir sava bača, Arduinu var pabarot no divām litija bačām, kuras iegūstam no beigta ķepļepa.

Labots - WildGun
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
5 hours ago, WildGun said:

Starp citu, pulkstenim ir sava bača, Arduinu var pabarot no divām litija bačām, kuras iegūstam no beigta ķepļepa.

Ar Arduino bus grutak bez liela chakara iestatit laiku, bet var jau to izdarit caur serialo portu, nav jau tur mikrosekundes svarigas.

 

Es drosi vien daritu ta ka izmantotu to ESP (kautgan diezko nepatik man vins), kurs ik pa laikam uzprasitu ntp cik pulkstens, domaju ka diezgan precizi (paris sekudes drifts) vins varetu darboties paris nedelas. Cikos ieslegties un izslegties vienkarsi teksta faila saliktu laikus:

16:00 ON

17:55 OFF

21:00 ON

utt

 

Ja vajag izmainit laikus tad tik atver caur ftp to failu un izmaini.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Visu var izdarīt. Arī uz Arduino palaist scheduler un nobarot no coincell. Ja ir nopietnāka interese, tad PM, bet neceri ka darbs ir tik pat lēts kā alibabas moduļi.

Link to comment
Share on other sites

WildGun

Varbūt man, muļķim, vari paskaidrot, kas ir coincell? Kapeikšūna?

 

Es būtu aizlicis proci ciet, un licis gaidīt pārtraukumu (interrupt) no pulksteņa. Lai taupītu ēdienu.

 

Offtop on

Un vispābā - vai nevar izlūgties kādam no varenajiem uztaisīt atsevišķu diegu Arduīnisiem+elektroniķiem saistībā ar Atmega ?

Un tā smuki - lai tajā diegā var sataisīt apakšdiegus par konkrētiem jautājumiem?

Un vēl smukāk - lai var "piespraust" svarīgāko informāciju diegam pie galvas?

 

Ļoti dziļais lūgums radies aiz tāda iemesla, ka (atvainojos par definējumu) Tupelē, pilnā ar kafiju, neredzu neko citu, ka "Pērku/Pārdodu", kas nekādi neatbilst IT cilvēku interesēm. Droši vien esmu naivs, bet mans uzskats par IT atšķiras no pastāvīgo apmeklētāju domām. No "IT GURU" redzu .... neko. Varbūt vērts sākt no.... nekā?

 

Jo vairāk tāpēc, ka man pašam arī ir daudz neskaidrības :

1. Par C/C++;

2. par niansēm Atmega darbībā;

3. Kā būtu pareizāk automatizēt Līvānieti;

4. Kā, bļin, automatizēt rektifikācijas kolonnu....

 

Iestrādes ir, bet vienam grūti............

 

Offtop off

Link to comment
Share on other sites

Coincell ir starptautiskā žargonā. Pilns nosaukums: CR2032 vai ekvivalents. Tautā mēdz dēvēt arī par BIOS bateriju.

 

Diegs arduīnistiem? Laba ideja, bet vai nebūs patukšs? Ja ir konrēti jautājumi par C/C++ un AVR, tad labāk prasīt elfas iemītniekiem. Tur viens guru saprotami stāsta un arī diezgan ātri atbild (Palasi atbildes uz Jurkina jautājumiem). Ir sanācis izmantot viņa kodu. Prieks lasīt. Tīrs kods (piekš manas necilās saprašanas). Sanāk īsi un kompati arī priekš AtTiny "blusiņām". Iemācīs "mistiskos" makefile uztaisīt. Reultātā to pašu kodu varu kompilēt gan ar Avr Studio 7 gan linuxā ar elementāru make komandu.

Link to comment
Share on other sites

WildGun

JDat, viss ir pareizi. Tikai.....

Tad šis forums paliek tikai Pērku/Pārdodu ?

Starp citu - es mācos izmantot savu Mega (un arī citus paveidus) ārpus Latvijas forumiem. Ingliš ne visai saprotu, russiš gana labi.

Paldies par informāciju (par Elfa). Bet tas jau neliedz arī šeit ko līdzīgu ieviest.

Būs jāemigrē.

Link to comment
Share on other sites

Neliedz, neliedz. Eksperimentālā kārtā (te jau tagad ir populāri taisīt eksperimentus ar forumu) var ieviest. Paskatīsies kas no tā visa sanāks.

 

Starp citu. Pēdējā laikā arī tur ir aktivizējušies daži masoni. Tāda sajūta ka pārbēdzēji.

Link to comment
Share on other sites

Cik tad nu tādu Latvijā ir, kam interesē Atmeļi un citi līdzīgi temati. Bet par Megu niansēm man, kam ar valodām ir līdzīgi kā WildGun, ik pa laikam patīk palasīt krievu saitā gaw.ru , ja nu gadījumā par tādu saitu nav gadījies dzirdēt.

Link to comment
Share on other sites

Ar ko tad Mega no Atmeļa atšķiras? Terminoloģija ir smalka padarīšana. Tava arduino mega 2560 tas pats AVR kas Arduino Uno vien ir. Jā vairķa kāju, vairāk perifērijas, bet sirdī tik un tā plaiek AVR . Vai izmanto pliku C/C++ un baksti visu ar rokām vai arī lieto Arduino IDE, tas jau ir gaumes jautājums.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...