Jump to content

meklēju programmētāju


Ze Baarda
 Share

Recommended Posts

WildGun

Nu, nu!! Taimeri citās adresēs, EEPROM vairāks u.t.t. Ja grib rakstīt universālus skečus, šīs atšķirības ir jāņem vērā. Piemērs - TimerOne.

Link to comment
Share on other sites

Nu un tad ka vairāk? Domā līdzi, kad raksti. Nu un tad ka citās adresēs? Pat ja lieto ASM, tad tā nav liela bēda. Vienkārši #include <yourMCU.h> un klabini reģistrus pēc nosaukumiem, nevis pēc adresēm. Te jau bija stāsts ka tie ir pilnīgi citi zvēri. Ja salīdzinātu STM ar AVR, tad jā, citi zvēri, bet ja AVR salīdzina ar AVR, tad atliek novēlēt izmantot Google translate...

Link to comment
Share on other sites

Nu ja kaut ko raksta priekš MCU, tad IMHO būtu jāņem vērā konkrēta MCU īpatnības - pieejamie resursi, pieejamie pini, pieejamās "fīčas" utt. Nav ko ierobežot sevi tik dēļ tā, ka kaut kādam "citam" MCU kaut kas nav. Nu nerakstīšu es priekš Atmega328 kodu, kurš strādās arī uz Attiny10 SOT-23 korpusā.

Ja nu kas, tad neviens arī neliedz saražot kaut kādas nebūt abstrakcijas, t.i., izvilkt MCU-specific lietas atsevišķā kodā. Attiecīgi reālā loģika būtu tīra no MCU-specific koda.

Link to comment
Share on other sites

WildGun
1 hour ago, WildGun said:

4. Kā, bļin, automatizēt rektifikācijas kolonnu....

 

Šajā vietā vajadzētu būt manam textam, ibinoladen pikoktdeihna !!!! Rakstīju taču .

 

Kafija laikam šeit nelīdzēs. Būs jāpamostas katram par sevi..............

Link to comment
Share on other sites

Enerģijas patēriņs uz PRI. Tu ampērmetru dabīgā vidē esi redzējis? Un esi redzējis ko ampērmetrs rāda kad uz RPI nospiesta reset poga?

 

Te tiešām ir stāsts par pareizā rīka izvēli priekš uzdevuma. Ja nemāk to arduīnu, tad lieto PRi, bet ko darīt ja māk abus? Tad sāk arī domāt. Prasts scheduler pat ar SD karti uz Atmegas nav nekāda problēma. Enerģijas taupības nolūkā uzliekam Dallas RTC un modinam arduīnu, kad vajag.

 

Vēl PRI ļoti tracija, ja paceļās 20-30 sekundēs, kamēr AVR paceļas uzreiz ar (kārtu 10-50ms). 1 sekunde, ja izmanto bootloader. Kāpēc tērēt enerģiju tikai uz bootošanos, lai pēc tam iespīdinātu vienu LEDu un parubītos. Negribam slēgt ārā? Tādu perversiju ilgi nepadarbināsi ar mazu (līdz 3A*h) litija cellīti.

Link to comment
Share on other sites

WildGun
11 minutes ago, ieleja said:

- patēriņš - vai Arduino varēs barot no autonomas baterijas? ja tie tērē 20-30 mA, tad reizi dažās dienās būs jānomaina vismaz 3 AA, kas neizklausās pārāk ekonomiski,

Baidos pāršķt lapas, bet kaut kur jau rakstīju par divām litija cellēm.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, WildGun said:

Baidos pāršķt lapas, bet kaut kur jau rakstīju par divām litija cellēm.

 

Arī PRI var darbināt no vienas celles, bet ir nianses. Savukārt divas celles labākajā gadījumā darba laiku cik reizes palielinās. Divas. Un kā ar lādēšanu? Vēl viens klucītis-lādētājs ar balansēšanu. Priekš kam? Jo tā ir ērtāk, lētāk un nečakarēties? Manuprāt jātaisa smuki, nevis ērti. Sākas vecais stāsts.

 

PS: Varētu uztaisīt atsevišķu tēmu, jo pārāk tālu offtopikā aizpeldējām... Nesmuki.

Link to comment
Share on other sites

WildGun
3 minutes ago, ieleja said:

Raspberry ir sīks dators, kas programmējas C, C++, Python

...un vēl, bez tam, bez OS nekas nebūs. Tas jau ir nesen pieminētais Kamazs uz veikalu.

Link to comment
Share on other sites

WildGun
10 minutes ago, JDat said:

Varētu uztaisīt atsevišķu tēmu, jo pārāk tālu offtopikā aizpeldējām...

Par ko arī runa.

P.s. Šito visu beztēmu varētu pānest uz vienkāršotas programmēšanas diega sākumu. Un vēl, bez tam, izmantot piespraudi

Link to comment
Share on other sites

Nav jau īsti zināmas autora vajadzības: kāds enerģijas avots ir autora rīcībā, cik bieži gribēs pieslēgties lai kaut ko pamainītu, un cik viegli tas būs izdarāms, ja tāda vajadzība radīsies (varbūt taimeris ir kaut kur grūti pieejamā vietā, kur pieslēgties ar drāti nu nekādi). Es piedāvātu šādu "skrejriteni", aizbraukšanai uz tuvējo veikalu: kaut kāds maziņais ATTINY, piemēram ATTINY25/45/85, kurš pārsvarā guļ un patērē kaut kur ap mikroampēru + RTC mikroshēma, teiksim MCP79400, kas patērē tikpat daudz. Barojot to no BIOSa baterijas, pietiktu gadiem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, ieleja said:

tas CR2032 ir 225mAh, tas @WildGun pieminētais Arduino Nano 3 tērē 20-30 mA

 

jeb racionāli tāpat visu darbināt no Ķeguma, nevis autonomas baterijas

 

cik noprotu, tad autors nemāk ne Arduino, ne Raspberry, bet Raspberry ir sīks dators, kas programmējas C, C++, Python

 

Kā lieto. Atmega328 @ 16MHz @ 5V patērē 10 mA. Samazinam frekvenci un dabūsim 1-5 mA elemetrāri. Tad vēl ir sleep režīmi, kuri mērās dažos mikroAmpēros. Starp citu, nav pārāk tālu no izslavētajiem MSP430 enerģijas patēriņa ziņā, bet tas ir cits stāsts.

 

AVR tāpat kā RPi programmējas ar C/C++ un? Kāda starpību, kuru nemāk programmēt? Čuska gan nebūs uz AVR... Reizēm pat MCU kā šķira ir Kamazs veikalā. Brīzīem pietiek ar kādu 74HC un/vai 555 timer. Viss atkarīgs no uzdevuma. Tas pats WiFi... ESP8266 arī mēdz būt noderīgs. Ielejiet ielejam, savādāk viņš galīgi neķer lauku!

 

Jap, M_J taisnība. Par gadu un LED, gan varētu pastrīdēties. Es dotu 3-6 mēneši, atkarībā no LED spilgruma (patiesībā strāvas).

Link to comment
Share on other sites

M_J. Patēriņu vispār var nonullēt, ja MCU saprogrammē RTC modinātāju un norauj pats sev barību (kamikaze). RTC modinātājs īstajā brīdi atkal iedod MCU barību utt utjp. Vienkārša shēmiņa ar vienu-diviem MOSFETiem.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pardon, es LEDu tajā energoefektvitātes pasākumā nebiju ierēķinājis. JDat laba ideja par barošanas izslēgšanu. Un ja RTC laiku pa laikam ieslēdz Atmelim barošanu, turpinot domu, var ieslēgt barošanu arī ESP modulītim. Un tad laiku pa laikam sanāk sakaru seansi ar ārpasauli.

Link to comment
Share on other sites

Hehe, man patīk.. autors sen jau notinies, pat nenoformulējot ko šim īsti vajag. A te jau iesaka TĀDUS risinājumus. Vēl iedērētos kāds risinājums ar superdatoriem, katrā gadījumā mok arī kādu kvantu datoru vajadzētu... nu katram gadījumam :haha:

 

Tak elementāri - autors nenoformulē uzdevumu, nah vispār ko ieteikt? Vienkārši gribas paspīdēt, ja? Karoče - spameri...

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Autors skaidri un gaiši uzrakstīja: "meklēju programmētāju". Atrada, un ne vienu vien.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, M_J said:

Pardon, es LEDu tajā energoefektvitātes pasākumā nebiju ierēķinājis. JDat laba ideja par barošanas izslēgšanu. Un ja RTC laiku pa laikam ieslēdz Atmelim barošanu, turpinot domu, var ieslēgt barošanu arī ESP modulītim. Un tad laiku pa laikam sanāk sakaru seansi ar ārpasauli.

 

Tieši tā ari vienā projektiņā izdarīju. AVR, SD, BTle. Atmega pati sevi parubīja uz vienu minūti. 0.9 sekundēs visu samēra un ieraksta SD kartē. Reizi 10 minūtēs BTle seanss ar glaudāmtelefonu, ja tāds ir tuvumā. Slēdzu visu ārā, jo gan SDm gan BTle kaut ko tērē.

 

9 minutes ago, rubb said:

Tak elementāri - autors nenoformulē uzdevumu, nah vispār ko ieteikt? Vienkārši gribas paspīdēt, ja? Karoče - spameri...

 

Karoče! Tautai sasāpējies un gribās parunāt par tehniskām lietām. Tik ļoti sasāpējies, ka mauc kur pagadās.

interesē ? "lasi, raksti" : "uzliec ignore";

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

M_J, ja zinātu, kas ir programmētājs, tad zinātu, ka autors atrada spamerus, ne programmētājus.

Protams, liela vaina tur ir autoram, uzdevums NAV noformulēts.

Saku to kā cilvēks, kurš šo to to programmēšanas, arī mikrokontrolieru, saprotu :)

Link to comment
Share on other sites

Tas labi, ka kaut ko saproti no mikrokontrolieru programmēšanas. Kurš tad suņam asti cels, ja pats necels!

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Ze Baarda
(labots)

Autors nebūt nav notinies, bet vēro notiekošo no tumša, tāla galaktikas nostūra (Profila bildē var visu skaidri un gaiši redzēt kas kā:) ), viņš vēro gudrākos prātus un lēnām nonāk pie dažādiem secinājumiem :) Viņš ir pakluss tā iemesla dēļ, ka pašam nav īsti pietiekošu zināšanu šinīs lietās, nevis tādēļ, ka viņš būtu mēms... :)

Paldies Jums, mega daudz laba info šeit jau ir, tiesa, man ne jausmas no programmēšanas un kā to visu dabūt iekšā microkontrolierī un tās lietas sajūgt kopā! Bet es tomēr šo to arī saprotu, neesmu kā balta lapa..

 

Viens ir skaidrs, barošanas tēmas jārisina vēlāk, jo es nezinu cik ledu man vajadzēs dotajā brīdī, tāpat es nezinu precīzu jaudas patēriņu tam visam kopumam un veidus kā ar tām iekārtām (kas vēl nav izvēlētas), enerģijas patēriņu ieekonomēt! Tā ideja par pulksteņa izslēgšanu man patīk, un viņš ieslēdzas tad kad jāpadod signāls ledam ieslēgties! Wifi arī atkrīt dotajā mirklī, lai nesarežģītu lietas! Es saprotu, ka ar litija jona baterijām vai parastām būs sūdīgi, jo redz pat dīkstāvē viņas arī lādējas ārā, kas ir fakts! bet nu rozete kā default variants arī atkrīt, jo ne jau visur galaktikas tumšajos nostūros ir rozetes! :) 

 

1. Noteikti laikam jāņem kkas populārs kā andruin kkas mazs, neēdelīgs, bet ar pietiekoši piniem priekš diodēm.. Kādēļ populārs? Jo šie piedāvā labu klāstu ar modeļiem, lai vēlāk kopā visu liekot būtu mazāk pārsteigumu un čakarēšanās un būs vieta kur izvērsties, ja vajadzēs! Man gan nav sapratnes ar ko jārēķinās dažādu ražotāju daļu kopā sajūgšanai, kādi var būt zemūdens akmeņim ,tāpēc common sense saka priekšā pieturēties pie viena konkrēta ražotāja..pareizi?

2. Dotajā mirklī esmu sapratis, ka vajadzēs tikai pulksteni un diodes, barošanu var aimirst un wifi arī! 1th things 1th..pārējo pēc tam..

3. Ir jāsaprot cik tērēs diodes un pats pliks verķis! diodes izmantošu tās, kuras vienā ir 3veselas, tie 3 RGB krāsu toņi lai spēj ģenerēt man visu praida varavīkses krāsu spektrui :)

Man šķiet, ka parasta vienspiedēja, saukšu viņu tā, diode (nu kas vienu krāsu tikai var iedegt) tērē 4microvati/milivati stundā? tātad tāda praida diode tērēs 3x vairāk? + jā, diodes spilgtumu var regulēt, nav jēgas, ma viņa spiež man acī tā, ka neko apkārt vairs neredzu! BET..jautājums par diodēm vietā...vai programmējot tādu visu krāsu vienā diodi ir sarežģīti? tur ir speciālu toņu kodi jāzina un jānorāda vai jāspēlējas ar katras galviņas spilgtumu (Blue, Green, Red atsevišķi..), voltāžām? Un kā ar piniem? ir analogi un digitāli.. pie kuriem tādas jāliek? Ko darīt, ja pinu ir tik cik ir, bet man diodes beigās ir 20mit/30mit?

4. Tupu pulksteni uzrakstīt un iestatīt diodei iedeģšanos un izslēgšanos, tur nekā traka nav, zinātājam stundas darbs cik dotajā brīdī esmu sapratis!? vairākas rindas koda.. ja jāiešuj kontrolierī un kkāda testēšna, tad gan jau vairāk laika paiet.. man nav īsti ne jausmas kādi ir soļi, kas jāveic sākot ar koda uzrakst';išanu līdz diodes strādā un softs ir andruinā iekšā..

5. Par pulksteni un laika nobīdi.. Tā kā sākumā mēģināšu nesarežģīt lietas, pietiks ar to, ka kādu labu laiku testēšu pulksteni, ļaušu viņam tikšķēt, nez, pusi gada kaut vai..tad salīdzināsim ar man pieejamo atompulksteni (NTP, kas ir sasodīti precīzs), ierēķināsim softā šo laika nobīdi par pus gadu? dažas sekundes? maza bēda vai ne...? atkrīt tad tagad laika sinhroniācija caur wifi...varbūt ražotājs man atvieglos dzīvi un specenē norādīs laika nobīdi..

6. ja sanāks šovakar laiks, uzrakstīšu andruin un vēl dažiem ražotājiem kārtīgu meilu, lai atsūta man visu info par šādam mērķim pieejamajiem verķiem, pilnīgu speceni par enerģijas patēriņu, arī deepsleep modē, par lietām, ko var piekrāmēt klāt un priekšdienām (piem. tas jau minētais wifi), kādas programēšanas valodas atbalsta, kāda ir pieejamā atmiņa, kurā jāiešuj tas viss, nu visas tādas lietas. KĀ JUMS LIEKAS, KADI JAUTĀJUMI MAN BŪTU VĒL OBLIGĀTI JĀADRESĒ RAŽOTĀJAM? nu, piemēram, kas būtu ļoti aktuāli arī pašam programmētājam, kas jāzina piemēram lai normālā veidā varētu sajūgt ar citu ražotāju produktiem vai kkā tā, ja domā uz priekšdienām? OS, progr. valodas, ko atbalsta un kas vēl? atmiņas pieejamais daudzums softam, hmm, kas vē?

 

hmm, nu pagaidām kkā tā!

 

paldies, biju ļoti patīkami parsteigts par lielo atsaucību uz šo postu un daudziem patiešām ir ko teikt! nebiju gaidījis tādu atsauscību.. :) 

 

AC

Kosmonauts

 

Let The Force Be With You!!!!!

 

 

Labots - Ze Baarda
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
30 minutes ago, Ze Baarda said:

ja sanāks šovakar laiks, uzrakstīšu andruin un vēl dažiem ražotājiem kārtīgu meilu, lai atsūta man visu info par šādam mērķim pieejamajiem verķiem, pilnīgu speceni par enerģijas patēriņu, arī deepsleep modē

Es jau pilnīgi tagag redzu kā tev ražotāji sūtīs visu info. Tak visi datašīti ir viņu lapās pieejami, tas arī būs labākais ko tev atsūtīs.

 

33 minutes ago, Ze Baarda said:

Un kā ar piniem? ir analogi un digitāli.. pie kuriem tādas jāliek? Ko darīt, ja pinu ir tik cik ir

Cerams ka tu neesi iedomājies ka tu ņemsi un slegsi 20 diodes pa taisno pie MCU, visdrīzāk nepavilks, datasheetos var redzēt cik mA uz portu ir pieļaujami.

Ja pinu ir tik cik ir, tad pievieno led driveri vai kautko tamlīdzīgi, caur spi, i2c vai vienkārši seriāli izsūta caur parastu pinu.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Ja diodei ir tikai informatīva nozīme par kaut kādu procesu, tad var vēl izdarīt tā, ka viņa nevis spīd nepārtraukti, bet gan tikai 100 milisekundes un tad 900 milisekundes nespīd.  https://www.quora.com/Do-blinking-led-lights-save-energy

http://electronics.stackexchange.com/questions/163254/high-efficiency-blinking-led-circuit

Ja tam verķim nav kaut kādas īpašas prasības par izmēru un ir šad tad pieejama dienasgaisma, tad tur vēl var pielikt klāt kādu mazu Saules bateriju.

kaut ko tādu vai mazāku https://www.amazon.com/Best-Sellers-Cell-Phones-Accessories-Phone-Solar-Chargers/zgbs/wireless/2407762011

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Piesaukt NTP... Tas vien jau silda sirdi... :)

Bet nu. Kā tiek projektēts aparāts (manā izpratnē). Pastāstam kas ir ieejā un pastāstam kas ir izejā. Kādas pogas (lasīt: lietotāja interfeiis vajadzīgs). Sāc ar vienkāršām lietām definīcijā.

1) Gribu lai ieslēdzas noteiktos intervālos. Kādos? Tas tā kā pakārtos intervāliem vai laikam? Piemēram: Ieslēgt 1. LEDU ik pēc 5 minūtem, 2.LEDu pēc 10 minūtēm utt. Vai arī: 1. LED ON 16:43. 2. LED 17:02 3. LED 18:05, 1. LED 18:10 utt.

2) Cik LEDus gribās. 1, 3 10, 1 000 000? Kā tie LEDi izskatās? Linku studijā!

3) Kā notiek LED laiku programmēšana? Speciāls pieslēdzams vadiņš pie melnās kastes. SD karte? WiFi ar WEB utt? LCD displejs? Grafisks vai klasika like 16x2

4) Bateriju barošana... Vai nav kaut kādi zemūdens akmeņi? Piemēram sagribēsies relejus, pīkstuli (buzzer) utt.

 

Pagaidām redzu vīziju: ir arduino, PRI, ARM whatever. Ir SD karte ar .txt failu kurā saraksta katram LEDam ON un OFF laikus.

Tālāk ir RTC. Var paņem ķinieti pa 1 USD, bet normāls RTC maksā ar kārtu 8-10 EUR un ražotājs sola dažas sekundes dreifu gadā.

Kaut kāds LED driver. Visdrīzāk primitīvs slēdzis ar/bez PWM.

Barošana? Klasiskām LED virtenēm vajag 12V. Gribās lādējamu aķi? CIk lielu? Lēti būs ar svina paveidu, dārgāk ar liktija paveidiem. Vai ir paredzēts uzlādēt no ārpasaules?

Iekārtas izmēri? Kādos apstākļos atradīsies? Telpā? Ārā? Vai vajag mitruma izturību? kas ir ar korupsu? Vajag lai uztaisa vai pietiks tikai ar iekšām?

 

Vārdu sakot tik daudz nianšu. Tāpēc sāc visu pa druskai definēt. Galu galā kāda vella pēc to vajag? Saprtu ka tas ir NDA startup un ģeniālā ideja, bet varbūt ka var nesāpīgi pielāgot arī kaut ko gatavu. Nav teikts ka uzreiz visu jātaisa no nulles.

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Ze Baarda

izmers nav gan būtisks! svars ari ne, nu upsa bacu gan negribetos klat likt :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ja Ieleja neuzliks PRi, tad 99,995% no enerģijas budžeta paņems LEDi, nevis prātīgi uztaisīta smadzene.

 

Starp citu. Var iekārdināt. WS2812B RGB ledi. Šos mēdz dēvēt arī par Neopixel. X daudzumu (man sanāca 42) reālā laikā ar gatavu kodu var pakustināt ar Atmega328p, jeb Arduino UNO, Mini, Micro, Nano utt. No smadzenes ārā vajag tikai vienu kāju! Max spilgrumā (visas krāsas) patērē ~50 mA. Izslēgts patērē ~ 10mA. Mērīts 2014 gada augustā. Tagad kopijas varbūt ir vēl energoefektīvākas.

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, M_J said:

Tas labi, ka kaut ko saproti no mikrokontrolieru programmēšanas. Kurš tad suņam asti cels, ja pats necels!

Saimnieks cels. Izstādēs var novērtēt, kurš cik labi ceļ.

 

1 hour ago, Ze Baarda said:

Es saprotu, ka ar litija jona baterijām vai parastām būs sūdīgi, jo redz pat dīkstāvē viņas arī lādējas ārā, kas ir fakts! bet nu rozete kā default variants arī atkrīt, jo ne jau visur galaktikas tumšajos nostūros ir rozetes! :) 

Liec svina bateriju.

18650 Li-Ion baterijas ir pieejamas 3400mAh variantā, konkrētāk - Panasonic NCR18650B[/url] (nemācēšu gan teikt, vai gearbest.com nav fake). Tā dēvētais self discharge nez vai būs tā lielākā problēma, tas varētu būt mērāms dažos procentos gadā. Es drīzāk sekotu līdzi, lai tam tavam verķim netiktu liktas pilnībā uzlādētas baterijas - liktu kādus 3.9V, max 4.0V, pieņemot, ka iekārtas vidējais patēriņš ir niecīgs, mērāms miliampēros.

Lai nebūtu problēmu ar pulksteņa "resetu" baterijas nomaiņas laikā, varbūt var pielikt kādu kondensatoru, kas spētu kaut kādas sekundes turēt RTC (vai MCU) pie dzīvības. Varbūt ir vērts apdomāt variantu, ka MCU baterijas atvienošanas brīdī ieraksta laiku EEPROMā.

 

1 hour ago, Ze Baarda said:

Tev tiešām vajag visas krāsas? Nēnu var jau, protams…

Jāsaprot, ko tev no tām diodēm vajag - spožu gaismu vai "indikāciju". 1W diodes (350mA) spīd tā, ka naktī var pie galda sēdēt. Kaut kādas 20mA diodes spīd tā, ka naktī var izmantot par naktslampiņu - nav pārāk gaiša, bet spēj pietiekami izgaismot 30m² telpu, lai varētu redzēt, kur kāju likt. Tiesa, skatīties uz tādu 20mA diodi nebūs komfortabli - žilbinās… 5050 korpusa diodēm, kas ir "trīs vienā", patērē 3x 20mA - nav ne jausmas, vai tās ir tās, kuras esi noskatījis. Protams, var "darbināt" ar mazāku strāvu (piemēram, ar 2-6 mA, nevis ar 60mA) - nebūs tik spoža, acīs nespiedīs, bet vai tur no RGB kas labs sanāks - nemācēšu komentēt.

 

---

 

Edit/offtopic: @RitaFakija @RitaKafija varētu atgriezt iespēju rakstīt/labot komentāru normālā formātā, bez kaut kāda glupa wysiwyg.

Labots - binary
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...