Jump to content

Ar ko sākt, lai kļūtu par LABU programmētāju?


Gaisma
 Share

Recommended Posts

Es gribu izaugt tā, lai varētu sevi saukt par labu programmētāju. 1. soli es daru - mācos 1. IT kursā, specialitātē - programmēšanas inženieris. Universitātē ieskatam esmu apguvusi C++, šobrīd mācos HTML, CSS, lieku kopā mājaslapu pēc vizuāla parauga. Tūlīt PHP sākšu apgūt. Bet universitātē mācītais ir tikai pats, pats pamats, ar to pietiks, lai es saprastu domu, kodu, bet ne lai labi kodētu, tur pašam daudz patstāvīgi jādarbojas. Prakse man būs tikai nākamgad, bet es vēlos praktiski vismaz mājās darboties tā, lai jau praksē varu sevi labi pierādīt. Tāpēc mans jautājums Jums - ar ko sākt? 

  • Es DevC++ varu vienkāršas programmiņas sastādīt, kas kaut ko aprēķina u.tml. Bet viņa turpat arī paliek. Bet vai es varu izdarīt kaut kā savādāk, kur es reāli jau to C++ ielieku iekšā - reālu programmu uztaisīt priekš sevis?
  • Es gribētu pamēģināt izveidot mājaslapu. Par wordpresiem u.tml. zinu, bet es vēlos pati izveidot dizainu, kāda tā lapa izskatīsies, nevis iet pēc tā, ko piedāvā. Notepadā ir skaidrs kā rakstīs css un html, atveru sevis uzrakstīto pārlukā, jā ir tā lapa, bet tā ir tikai man redzama, kā atvērts fails no mana kompja. Vai bez lieliem finanšu ieguldījumiem ir iespējams iesācējam izveidot mājaslapu, kuru reāli varu izmantot? Cik saprotu, tādai ir jāpieliek klāt datubāzes ( ko vēl neesmu mācījusies, bet varu sākt ).
  • Varbūt ir kādi ieteikumi?

 

Piebildīšu, ka nekad iepriekš netiku domājusi iet uz IT, mani tas neuzrunāja līdz brīdim, kad tomēr "apstākļu spiesta" aizgāju studēt IT un man tiešām iepatikās un joprojām patīk, bet mīnuss - man nav nekādu priekšzināšanu kā citiem kursa biedriem, jo neko vairāk par wordu, exceli, powerpointu nebiju darbinājusi līdz šim (tāpēc, lūdzu, nebrīnieties par pavisam elementāriem jautājumiem :))) )

 

Paldies par Jūsu laiku!

Labots - Gaisma
  • Patīk 2
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

mājaslapu taisīšana nav programmēšana

  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 2
  • Slikti! 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, e = d said:

mājaslapu taisīšana nav programmēšana

Zinu. Varbūt neprecīzi izteicos. Man acis spīd un interesē viss, kur jāraksta kodā. :D

 

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

staylez

Uzreiz pārāk daudz jautājumu manuprāt, bet ieteiktu tev izmantot interneta literatūru, video ir pilns kā no nulles uztaisīt dizainu, kā arī viņu pārveidot par pilnvērtīgi strādājošu tēmu kaut vai tam pašam Wordpress. 

 

Universitātē iemācīs tev rakstīt koda sintaksi (šo var iemācīties arī bez universitātes palīdzības, universitātes diploms būs nepieciešams darba vadītājam, un to varēsi parādīt vēlāk  arī saviem bērniem), lai kļūtu par labu programmētāju ir nepieciešams pašai mācīties internetā, sekot līdzi tendencēm, jo to ko iemācīs universitātē, pēc diviem gadiem jau būs jauni risinājumi, piemēram veidojot mobilas mājas lapas.

 

Iesaku izmantot online video pamācības brīvajā laikā vari studēt papildus coursera, treehouse (ļoti saprotami izklāsta), codecademy un būsi soli priekšā saviem kursabiedriem, jo tie dzers brīvajā laikā.

 

Mazliet atkāpe. Jebkurā gadījumā pabeidzot universitāti, darba vadītājam interesēs tava darba pieredze un papīrs, par labu programmētāju kļūst tikai ar ilgu darba pieredzi un smagu darbu. 100% varu pateikt, visi, kas pabeigs attiecīgo kursu arī nebūs programmētāji, tas jau ir fakts mazā :)

 

 

Ak jā mājaslapas izstrāde skaitās Web programmēšana 

Labots - staylez
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, staylez said:

Uzreiz pārāk daudz jautājumu manuprāt, bet ieteiktu tev izmantot interneta literatūru, video ir pilns kā no nulles uztaisīt dizainu, kā arī viņu pārveidot par pilnvērtīgi strādājošu tēmu kaut vai tam pašam Wordpress. 

 

Universitātē iemācīs tev rakstīt koda sintaksi (šo var iemācīties arī bez universitātes palīdzības, universitātes diploms būs nepieciešams darba vadītājam, un to varēsi parādīt vēlāk  arī saviem bērniem), lai kļūtu par labu programmētāju ir nepieciešams pašai mācīties internetā, sekot līdzi tendencēm, jo to ko iemācīs universitātē, pēc diviem gadiem jau būs jauni risinājumi, piemēram veidojot mobilas mājas lapas.

 

Iesaku izmantot online video pamācības brīvajā laikā vari studēt papildus coursera, treehouse (ļoti saprotami izklāsta), codecademy un būsi soli priekšā saviem kursabiedriem, jo tie dzers brīvajā laikā.

 

Mazliet atkāpe. Jebkurā gadījumā pabeidzot universitāti, darba vadītājam interesēs tava darba pieredze un papīrs, par labu programmētāju kļūst tikai ar ilgu darba pieredzi un smagu darbu. 100% varu pateikt, visi, kas pabeigs attiecīgo kursu arī nebūs programmētāji, tas jau ir fakts mazā :)

 

 

Ak jā mājaslapas izstrāde skaitās Web programmēšana 

 

Paldies par ieteikumiem! codeacademy jau izmantoju, paskatīšos arī pārējās 2 ieteiktās. :) 

Visi noteikti nebūs programmētāji, piekrītu. 40 % atbirums ir bijis tikai 1.sem. laikā. Es tikai tiecos uz to, lai es gan būtu starp tiem programmētājiem. :D

 

Esmu dzirdējusi, ka darba vadītājiem, ņemot studentu praksē vai uzreiz no uni pieņemot darbā, interesē redzēt ko students ir pats uztaisījis, ja ne algotā darbā, tad priekš sevis kādu projektu. 

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Vajadzētu vispirms priekš sevis saprast, kas būs tas, ar ko vēlies nodarboties pamatā - web dizains (CSS, JS) vai visu, kas apakšā. Pirmajā gadījumā jātrenējās veidot kompozīcijas, kas ne visiem padodas. 

 

Visātrākais ceļš tikt pie zināšanām ir pusslodzē strādāt kādā IT kantorī. Mūsdienās studentus gaida atplestām rokām un beidzot studijas būs garantēts darbs ar normālu algu. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mezavecis said:

Vajadzētu vispirms priekš sevis saprast, kas būs tas, ar ko vēlies nodarboties pamatā - web dizains (CSS, JS) vai visu, kas apakšā. Pirmajā gadījumā jātrenējās veidot kompozīcijas, kas ne visiem padodas. 

 

Visātrākais ceļš tikt pie zināšanām ir pusslodzē strādāt kādā IT kantorī. Mūsdienās studentus gaida atplestām rokām un beidzot studijas būs garantēts darbs ar normālu algu. 

Es vēl nezinu ar ko vēlos nodarboties pamatā, domāju, ka tas nāks ar laiku.

 

Manā pilsētā IT kantori ir ļoti maz, praktiski nereāli 1.kursa studentam dabūt darbu pusslodzē IT jomā, it īpaši, ja nav sevišķu priekšzināšanu vai pieredzes. Esmu mēģinājusi pierunāt pāris kantorus mani paņemt kaut vai par velti, jo man svarīgākais ir apgūt to ko daru un pieredze - un nekā :D Šobrīd, piemēram, pilsētā ir tikai 1 vakance uz programmētāja amatu. Pāris uz tehnisko atbalsu. Cik esmu runājusi ar vecāko kursu studentiem, tad viņi darbu dabū vai nu prakses uzņēmumā (kas nereti ir Rīgā) vai pēc absolvēšanas meklē darbu Rīgā.

1 minute ago, Mezavecis said:

 

 

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

staylez
10 minutes ago, Gaisma said:

Esmu dzirdējusi, ka darba vadītājiem, ņemot studentu praksē vai uzreiz no uni pieņemot darbā

 

Varu pateikt, ka tā tik tiešām ir, un piekrītu @Mezavecis par to, ka jaunos IT entuziastus novērtē un meklē galvenokārt kā lēto darba spēku sākumam, attiecīgi students palēnam var izsisties augstāk, pierādot sevi. Labs piemērs ir kaut vai Accenture vasaras skola un Squalio CC ar stipendiju, kur jau var veidot pirmās darba attiecības. Šo rakstu no savas un draugu pieredzes par pirmajām darba attiecībām, veidojot karjeru IT jomā. 

 

Protams savus projektus arī vari parādīt, ja tādi laika gaitā radīsies ;)

 

Tāpat iesaku silti apmeklēt RTU karjeras dienas Ķīpsalā 

Labots - staylez
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Nāksies vien paplašināt redzesloku ārpus esošās pilsētas, ja grib pilnvērtīgu karjeru sākt agrāk nekā 2 gadus pēc studiju beigšanas.  Pašdarbību un attālinātās iespējas var iemēģināt, kad jau kaut kas ir apgūts un kaut kāda pieredze uzkrāta. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Mezavecis said:

Nāksies vien paplašināt redzesloku ārpus esošās pilsētas, ja grib pilnvērtīgu karjeru sākt agrāk nekā 2 gadus pēc studiju beigšanas.  Pašdarbību un attālinātās iespējas var iemēģināt, kad jau kaut kas ir apgūts un kaut kāda pieredze uzkrāta. 

 

To var paplašināt prakses laikā, piemēram 3. kursā. 4.kursā maz lekciju, to vēl varētu apvienot 1 gadu. Bet šobrīd, kad no lekcijām ir tikai 1 diena pilnībā brīva, es fiziski nevarētu izbraukāt uz 200km+ attālo Rīgu. 

Link to comment
Share on other sites

staylez

Visam savs laiks, nevajag steigties sākumā, vajag saprast uz kuru pusi vairāk spiest un tad arī būs zināšanas un algots darbs

Labots - staylez
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Lai kļūtu par labu programmētāju, nepieciešamas divas lietas:

1) vēlme iedziļināties risināmajā jautājumu (saprotot problēmu, var piemeklēt saprātīgu risinājumu. nesaku - labāko)

2) nepārtraukta izglītošanās/attīstīšanās. (katru nedēļu vai mēnesi vajadzētu varēt kaut ko iemācīties, apgūt, saprast utt)

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Ja patik weblapas, tad varbut var sakt ar Node un React. Kartigi izprast visus Javascripta knifus - Prototipus, Closures, This keywordu, ES6

Pecak ari kadus desktop appu ar elektronu var uztaisit.

Ieks Pluralsight diezgan daudz labu tutorialu.

Php man liekas nav jega macities vispar, vismaz noteikti ne no sakuma.

Link to comment
Share on other sites

Sākt ieteiktu ar saprašanu, ka vajadzēs pašam (pašai) taisīt hobijprojektus un praktiskos darbus skolai, lai attīstītos. Daudz.

Pēc tam pieņemt ideju, ka "ne viss, ar ko kāds pelna naudiņu, ir galamērķis". Piemēram, PHP. Vari fiksi iemācīties lipināt lapiņas max vieglā CMS, bet vari darīt ko citu.

 

3 hours ago, Gaisma said:

Es DevC++ varu vienkāršas programmiņas sastādīt, kas kaut ko aprēķina u.tml. Bet viņa turpat arī paliek. Bet vai es varu izdarīt kaut kā savādāk, kur es reāli jau to C++ ielieku iekšā - reālu programmu uztaisīt priekš sevis?

 

Parasti sapratne starp "vienkārša programmiņa" un "wow" ir GUI esamība vai neesamība. Ir dažādi freimvorki, kas piedāvā veidot GUI - priekš C++ tas būtu Qt (diezgan augsta līmeņa un mazāk koda), WinAPI (zema līmeņa un daudz koda, toties tas ir vindožu pamatu pamats).
Ja uzstādījums ir "labs programmētājs", tad WinAPI būt aptaustījušam un kaut ko vienkāršu uztaisījušam būs tikai pluss jebkura adekvāta programmētāja acīs. jo tas ir zemāka līmeņa un palīdz saprast, no kā lietas iekš Windows ir taisītas.

 

Interesei arī C# ieteiktu paskatīties - C saimes valoda, sintakse pazīstama būs. Ar to varēs fiksāk un augstākā līmenī taisīt programmiņas. Tāpat nāksies veselu rindu valodu iemācīties lietot - nekur neliksies. :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

On 23/03/2017 at 8:34 AM, staylez said:

IT entuziastus novērtē un meklē galvenokārt kā lēto darba spēku sākumam. Labs piemērs ir kaut vai Accenture

 

Latvijā visus meklē kā lēto darba spēku.  Tajā Accenture dod 300-400 ls un jāstrādā ir virsstundas, protams, par velti.

 

Vai ta Latvijā nevar nopelnīt tos 300ls   ,  nestrādājot pie datora 12-14 h dienā?

Link to comment
Share on other sites

 

1 minute ago, MarisO said:

Latvijā visus meklē kā lēto darba spēku.  Tajā Accenture dod 300-400 ls un jāstrādā ir virsstundas, protams, par velti.

 

Vai ta Latvijā nevar nopelnīt tos 300ls   ,  nestrādājot pie datora 12-14 h dienā?

Informācija tiem, kas dzīvo mucā un tiek baroti pa spundi - Latvijjā algas jau sen vairs nemaksā Ls.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

On 23/03/2017 at 8:33 AM, Gaisma said:

Manā pilsētā IT kantori ir ļoti maz

 

Kur tad tas ir?    Es kādreiz dzīvoju Ogrē,  tur vispār nekāds IT nav.   Ko tad lai dara pēc universitātes?    Protams,  nekāda labuma no tām studijām nav.

Link to comment
Share on other sites

MarisO, starp citu.. es strādāju Latvijā, uzņēmumā ~10 gadus. Man ir aizdoma, ka arī pelnīju ne mazāk kā Tu, un ir darbā kolēģi, kuri pelna vismaz pāris reizes vairāk nekā Tu, nu ok, vismaz tik cik Tu, vai pat vairāk. Tad kāpēc apgalvo, ka LV meklē tikai lēto darba spēku? Ja galva ir, tad normālu darbu arī Latvijā var atrast...

Cerams :D Mani nesen atlaida, esmu bez darba, vienkārši samazināja noteiktu cilvju skaitu. Pagaidām neiespringstu - atpūtīšos kādu pus gadu :)

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
1 stundu atpakaļ, ieleja said:

nojaušot Londonas algas, pieņemu, ka @MarisO saņem vismaz kādus 8,000-9,000 eiro mēnesī,

Viņs tak kautkad teica ka esot ap 70k (ko es apšaubu), taka sanāk ap 5 - 6k mēnesī (brutto), tīrais akurāt apaļi 4k

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, rubb said:

Pagaidām neiespringstu - atpūtīšos kādu pus gadu :)

Oh, izrādās, neesmu vienīgais, kurš atpūšas :D Man gan plānā ir mazliet mazāks termiņš.

Link to comment
Share on other sites

Es aizbraucu uz UK, jo es biju zaudējis cerības atrast normālu darbu Latvijā.

Viņi gribēja, lai es strādāju par 300ls.  Tādā Alisē man teica, ka tā ir "normāla alga programmētājam".

 

Es šogad pieņēmu UK pilsonību,  mani apsveica darbā un uzdāvināja medu !   :biggrin:

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, AndrisBB said:

esot ap 70k

 

Man dod vairāk par 70k - varu parādīt payslip

Link to comment
Share on other sites

itanium

Kur šajā tēmā ir @MarisO padomi? Ja prāta nepitiek, lai te normāli dzīvot, mest plinti krūmos un meklēt laimi citur? :)

Link to comment
Share on other sites

Juris Burrrr

Es teiktu tā, ir vajadzīgs īstais "mindset" lai būtu par labu programmētāju. Kad mācījos, no mana kursa tikai divi ir kļuvuši par programmētājiem, to varēja jau redzēt arī uz beigām, ka tie džeki būs, viņiem ir aizgājis. Pārējiem tikai diplomā rakstīta speciālitāte no kuras nav nekāda jēga.

Kādu laiku atpakaļ strādāju lielā ārzemju kompānijā pie projekta, tur džeks, vispār bez augstskolas izglītības, programmēja visās valodās un vidēs kādās vajadzēja. Ja nemaldos no Maķedonijas džeks bija. Un no citām IT lietām arī labi vilka, tīklus, serverus utt.

Diemžēl saskaroties ar programmētājiem, diezgan bieži nākas klusiņām pie sevis lamāties, ka programmēt kaut kā māk, bet neko citu nezin, pat elementāras lietas par tīkliem, serveriem utt.

 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
1 stundu atpakaļ, Juris Burrrr said:

Kādu laiku atpakaļ strādāju lielā ārzemju kompānijā pie projekta, tur džeks, vispār bez augstskolas izglītības, programmēja visās valodās un vidēs kādās vajadzēja.

Pie mums es arī esu vienīgais, kuram diploms ir ar programmēšanu saistīts - MSc Embedded Systems, pārējie ir ar Robotikas, elektronikas un pat viens Aerospace inženieris. Nu neko, visi programmē ne sliktāk viens par otru, dažādās valodās un vidēs, sākot no paša zemākā līmeņa lidz pat web interfeisiem.

Sfēras gan vairāk vai mazāk esam sadalijuši, piemēram es īpaši nelienu visados tur Dockeros un Cassandrās, bet C, Pythonu, Rust, Javascriptu (tagad sak uzspiest pamazām Go) sanāk rakstīt daudz, php parasti tās ir lielas mocības.  

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Zēni, Jūs esat ļoti gudri, tas ir skaidrs, bet vai Jūs esat arī bagāti? Tas ir mājas, bērni, suņi un kaķi, Jums tas viss ir?

Vai arī Jūs mums te vietējiem Latvijas kolhozā zēniem galvas jaucat?

Kad Jūs savas summas liekat, man te krāns saraujas mazs, mazs, pat teikšu melna skaudība mani pārņem! :blush:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

UK es māju nopircis neesu (esu domājis par to) vairāku iemeslu pēc, diezgan dārgi (Bristolē kautkas normāls sākot ar 200k), nav īpaši lielas vajadzības pēc pašam savas mājas, neesu pārliecināts cik ilgi te dzīvošu (manuprāt lai būtu jēga no pirkšanas, tad man tur jādzīvo vismaz 5 gadi, savādāk visi pirkšanas/pārdošanas izdevumi pārsniegs ieguvumus). LV gan esu nopircis gan māju laukos, gan dzīvokli Rīgā.

Bērnu nav un kā arī nav īpašās vēlēšanās, pēc tādiem. Precējies neesu, draudzene ir, tiesa no Nīderlandes. Suņu nav (nepatīk, plus baigais čakars ar viņiem), kaķis ir piedzīvotājs no kaimiņu mājas, atnāk tik apēst kautko garšīgu un prom.

Ko vēl gribi zināt? Nav nekādi diženie noslēpumi.

Pa vasaru kādus 2 mēnešu parasti pavadu LV, bieži braukāju un dzīvojos pa Nīderlandi.

Bagāts īpaši nejūtos, bet par naudas trūkumu nesūdzos.

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Darbs programmētājiem Bristolē netrūkst, pats strādāju Bristoles Zinātniskajā Parkā, daudz mazu un vidēju uzņēmumu, sanāk satikt dažādus cilvēkus, pieeja jaunākajām tehnoloģijām. Firmas dažādas, sākot no tādiem milžiem kā Airbus, Boeing, Rolls Royce, McLaren un dažas citas motosporta komandas, daudz dažādu čipu ražotāju (Semtech, Broadcom, DuPoint utt), ir mazas firmiņas kas specializējas noteiktās jomās un tad būtībā barojas no lielajiem. Interesanta vide. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, AndrisBB said:

Bagāts īpaši nejūtos, bet par naudas trūkumu nesūdzos.

Nu redzi, tas jautājums jau bija vairāk filozofisks, visu cieņu tev, nebiju gaidījis tik godīgu atbildi, man ir patiess pārsteigums, jo parasti dzirdam citas atbildes!

Gribu atvainoties personīgi Tev par visu ko sarakstīju nelāgo, mums zināmā lietā, ja būtu zinājis tavu attieksmi, varbūt nebūtu tik skarbs, kaut gan, nu tur nesmukumu netrūka!

Sorry Veci, man domas ir stipri par tevi mainījušās uz to labāko! Varbūt tev tas ir pie kājas, bet es kļūdas atzīstu! :blush:

Link to comment
Share on other sites

nevertell

Jema, domā visi trimdas nelatvieši ir kujesosi, kas neko vairāk par $$$ neredz un ir gatavi vergot pagrabos par smuku ciparu kontā ?

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, nevertell said:

Jema, domā visi trimdas nelatvieši ir kujesosi, kas neko vairāk par $$$ neredz un ir gatavi vergot pagrabos par smuku ciparu kontā ?

Kur tad es tādas lietas teicu??? NU nedzen jau muļķi, es uzdevu konkrētu jautājumu tiem, kas saņem IT! Vispār es būtu! Blads un ja tu domā, ka es iekš LV esmu ko citu darījis, tad, ko man teikt, man nav valsts pasūtījumu kur zagt!

 

Link to comment
Share on other sites

itanium
On 3/23/2017 at 9:42 AM, Gaisma said:

Varbūt ir kādi ieteikumi?

Laba angļu valoda un meklēšanas prasmes plašajās interneta dzīlēs.

 

On 3/23/2017 at 9:42 AM, Gaisma said:

Par wordpresiem u.tml. zinu, bet es vēlos pati izveidot dizainu, kāda tā lapa izskatīsies, nevis iet pēc tā, ko piedāvā.

To tu vari darīt arī tajā pašā WordPressā, bet, ja vēlme tik tiešām ir kļūt par programmētāju, tad es ieteiktu vismaz sākumā no dizaina turēties ar nelielu distanci - nopietnajos kantoros ar to nodarbojas UI/UX dizaineri, nevis programmētāji. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, MarisO said:

Es aizbraucu uz UK, jo es biju zaudējis cerības atrast normālu darbu Latvijā.

Agrāk tu apgalvoji, ka uz UK aizbrauci, jo nevarēji atrast darbu Ogrē un nevēlējies braukāt uz tālo Rīgu :D

 

17 hours ago, ieleja said:

katrā ziņā topika aizsācējam teiktu, ka šai forumā ir kādi divi vērā ņemami programmētāji ( @binary un @MarisO), no viņiem būtu vērts uzklausīt kādus padomus

Ko nu stāsti, kas es par programmētāju - pats šobrīd bez darba sēžu, nevienam mani nevajag :D

 

16 hours ago, itanium said:

Ja prāta nepitiek, lai te normāli dzīvot, mest plinti krūmos un meklēt laimi citur? :)

Principā pazīstu dažus, kam *prāta pietiek*, lai mestu plinti krūmos un meklētu laimi citur. Kāpēc? Nu laikam jau tāpēc, ka Latvijā ar tām darba iespējām tomēr ir tā pašvaki. Pārsvarā štancē standarta produktus, kur izaugsmes iespējas ir stipri ierobežotas. Protams, vairumam ar to pilnīgi pietiek, bet ja intelektuālās spējas ir gana augstas, lai vazātos pa googli, ms, lg, nxp utt, tad Latvijā ir grūti. Zin kā - tādiem cilvēkiem, lai dzīvotu, vajag regulārus izaicinājumus, bet pie konveijera izaicinājumu praktiski nav.

 

16 hours ago, Juris Burrrr said:

Kādu laiku atpakaļ strādāju lielā ārzemju kompānijā pie projekta, tur džeks, vispār bez augstskolas izglītības, programmēja visās valodās un vidēs kādās vajadzēja. Ja nemaldos no Maķedonijas džeks bija. Un no citām IT lietām arī labi vilka, tīklus, serverus utt.

Tur pat nevajag Maķedoniju - arī pie mums ir tādi džeki. Vai vismaz bija :D Tas, ar kuru man sanāca pastrādāt, pirms gadiem 5 pārvācās uz ASV. Arī bez augstskolas papīra, bet C, C++, ASM, kompilatorus utt teju no A līdz Z pārzina, tāpat arī citas "tehnoloģijas". Īstais "mindset", kā tu izteicies.

Man pašam papīrs ir, bet nu neteiktu, ka no tā papīra ir liela jēga. Var jau būt, ka darba devēja acīs tam papīram varētu būt kāda vērtība, bet nu es kā students studiju gados drīzāk degradējos nekā kaut ko iemācījos - diemžēl biju pārāk apzinīgs un gāju atsēdēt visas lekcijas, tādējādi pakāšot krietni daudz laika. Pašmācībā un/vai darbā lietas var apgūt daudz straujāk, daudz kvalitatīvāk, daudz padziļinātāk… Var jau būt, ka tā tikai tāda RTU specifika.

 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, AndrisBB said:

Par'adi payslip

 

Pasaki email adresi, uz ko nosūtīt.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, binary said:

atrast darbu Ogrē un nevēlējies braukāt uz tālo Rīgu

 

Rīgā nav daudz labi apmaksātu darbu, lai varētu tur atļauties dzīvot.

Ir cilvēki, kas var atļauties tikai kautko īrēt Lielvārdē,  par naudu, ko viņi nopelna Rīgā.

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
44 minutes ago, binary said:

Var jau būt, ka darba devēja acīs tam papīram varētu būt kāda vērtība, bet nu es kā students studiju gados drīzāk degradējos nekā kaut ko iemācījos - diemžēl biju pārāk apzinīgs un gāju atsēdēt visas lekcijas, tādējādi pakāšot krietni daudz laika. Pašmācībā un/vai darbā lietas var apgūt daudz straujāk, daudz kvalitatīvāk, daudz padziļinātāk… Var jau būt, ka tā tikai tāda RTU specifika.

LV un it īpaši RTU ir pārāk daudz "Chalk and Talk" tipa lekcijas, kuras vainu aizet vienkārši atsēdēt vainu neiet uz tām vispār, jo jēga no viņām nekāda. Kā arī pārāk daudz dažādu moduļu, kuros tik apgrābsta tēmu bez iedziļināšnās. Pietam puse no tiem moduļiem ir vispār ar nozari nesaistīti, var jau teikt ka jāzin viss, bet kāda mārutka pēc programmētājam jātērē laiks uz ķīmiju vai kautkādām sociālajām zinātnēm, pa to laiku labāk būtu kautkādus grupu labaratorijas darbus darījuši, kuros izstrādā kautkādus projektus.

Universitātes laikā (UK) visvairāk es iemācijos tieši strādājos pie interesantiem projektiem, piemēram taisijām autonomo ratiņkrēslu ar iekšteplu navigāciju (kas ir ļoti grūts uzdevums bez gps), strādājām pie sava CPU dizaina, taisijām savu RTOS (freertos, kas tagad ir populārākā OS priekš mikrokontrolieriem, izveidoja mūsu kursa students) utt. Pietam jo labākā univeritātē tiec, jo ar spēcīgākiem studentiem un pasniedzējiem sanāk strādāt kopā, tādā veidā paceļot krietni savu līmeni. Parasti te universitātes piedāvā sandviča tipa kursus, 2 gadus mācies, tad gadu ej strādā, tad nāc atpakaļ un nobeidz pēdējo gadu. Ja ir vēlme var strādāt arī universitātē, turpināt darbu pie kāda projekta (kuru var izmantos kā savu diplomdarbu) un saņemt par to algu.

Pēc pabeigšanas ir arī ko potenciālajiem darba devējiem atrādīt.  

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...