Jump to content

Putekļu sūcēja izvēle


trallalā
 Share

Recommended Posts

Puse mūža nodzīvots un gan kaķis, gan vēlme iegādāties putekļu sūcēju, kaķa spalvu dēļ, man ir pirmo reizi.
Es nezinu itin neko par putekļu sūcējiem, zinu tikai to, ka man ir noriebies dzīvot spalvās :D
Man ir pilnīgi vienaldzīga energo efektivitāte, skaļums, ērtums, svars utt. Viss, ko vēlos, ir atbrīvoties no pierādījumiem, ka man ir kaķis.
Tātad jautājums vienkāršs.. lētie putekļu sūcēji tiks galā ar kaķa spalvām? (Man nav paklāja)

P.s

ja kādam ir, ko piedāvāt, tad varat uzrakstīt pz

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Celšu augšā mironi, jo LUX darboņu dēļ piemērotākā tēma ir aizvērta.

Tātad, vajag putekļu sūcējs ar maisiņiem budžetā ap 100 EUR. Cikloni, lielie Karcheri un ūdenņieki nav apsriežami, jo darbosies 2 pensijas un pirmspensijas vecuma ne visai tehniskas sievietes, tīrīs 2 istabu dzīvokli ar lieliem paklājiem. Tātad vajag max vienkāršu un arī ne 20l degvielas kannas svarā. Kā arī ideāli ja ir standarta maisi.

Pēdējo reizi putekļu sūcēju pirku sev pirms ieviesa to regulu par putekļu sūcēju jaudām. Pašlaik man ir 1600W un 1800W putekļu sūcēji un tie strādā diezgan labi (vienam no tiem ir vairāk kā 10 gadi un maisus vēl var dabūt bez problēmām). Vecākais Zanussi sūc labi, jaunākais (ap 5 gadi) Electrolux sūc pavisam labi.  Tagad īsti nesaprotu, vai putekļu sūcējs ar 650 - 800W jaudu spēs pacelt gružus no paklāja tik pat labi vai pat labāk kā abi 2x jaudīgākie vecie? Tīrīšanas klases dažādām virsmām šiem ir līdzīgas tām, kādas ir manam Electrolux.

Ņemot vērā pozitīvo pieredzi un arī standarta maisu esamību, esmu noskatījis šādu te Electrolux, kas kā reiz ietilpst budžetā un izpilda prasības.

https://www.ksenukai.lv/p/puteklsucejs-electrolux-epf6green-800-w/7qm3?cat=1p7&index=2

 

Varbūt kāds šādu lieto vai var ieteikt kaut ko labāku šajā cenu kategorijā?

Link to comment
Share on other sites

Galvenais lai būtu stantarmaisi. Savādāk , man kaut kāds AEG, bet maisi , faktiski virs nav. No forma tāda dīvaina tam vecajam modelim.  Nu pārējais... , ja paklājs , obligāti jāpiepērk turbo birste , tipa šitāda  Tā rotējošā/vibrējoša birste pucēs paklājus/mīkstās mēbeles ne sliktāk kā kādreiz ''leģendām'' ( cenu/pārdevēju uzbāzibas) apvītie Kirbi putekļu sūcēji. Bez šitādas neviens sūcējs normāli netīrīs paklājus ja pietiekami blīvi. Dīvāniem gan labākas ir turbo kas mazākas, bet nezinu kur kāds tādas tirgotu atsevišķi, izņemot Karcher . Bet Karcher nebūtu Karcher, ja par prastu mantu neirubītu astronomisku cenu .

Link to comment
Share on other sites

Izpētīju piedāvājumu un reāli ar standarta maisiem šajā cenu kategorijā figurē vien Electrolux un Philips. Izskatās, ka būs tas noskatītais Electrolux jāņem ciet. Ir viņam arī tā turbobirste un parametros it kā labāks par Philips līdzīgajiem.

Paldies!

Link to comment
Share on other sites

Man muterīte nebūt nav tehniska, bet lieliski darbojas ar daisonu. Maina uzgaļus kā pirmajā formulā riteņus. ?Pie tam maisu neesamību uztver kā milzīgu plusu. Es pats arī nemūžam vairs nepirkšu putekļusūcēju ar maisiem.

Nu ok, tieši daisons varbūt ir pārcenots, bet sūkšanas (ne elektriskā) jauda (paklāji, dīvāni...) maiseniekus atstāj pīpēt gaitenī.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Nu katra tipa (maisu, ciklonu, ūdens) savi plusi un savi mīnusi. Maisiņu- izņem maisiņu un miskastē, nevis kā ciklona, kad tīrot putekļsūcēju, viss pa gaisu. Ūdens- nezaudē jaudu, bet smagi un čakars ar mazgāšanu. Interesanti, jaunajiem maisu , ir indikators kad jāmaina maiss vai caurule kas iesprūdis? Manējam vecajam AEG speciāls indikators , kas rāda ka pārāk liela spiediena starpība starp apkārtējo vidi un motora telpu (pēc maisa) . Parādās sarkans ''karogs'', maini maisiņu . Nu tīri mehāniski ar varstiņu/atsperi, bet efektīvi. 

 Starp citu, kā tie Daisoni ''sagremo'' kad iesūcās kāds lielāks kušķis? Kur tas paliek ? Neba jau iziet cauri ciklonam. Kā uzvedās kad strauji pamainās iesūkšanas plūsma , tipa uzgalis piespiedās pie kā un atlaid. Pēc tā , ko man mācīja augstskolā par cikloniem, šiem baigi nepatīt šādas pulsācijas. Vienkārši izspļauj putekļus cauri, neatdalot.

 No ''maisiņu'' tipa esmu sapratis ka maisiņa izmēra ir nozīme. Neba ka nebūs biežāk jamaina, bet gan ka ir lielāka virsma, kur plūst tam gaisam cauri, normāli filtrējot. Priekš garāžas nopirku kaut kādu ''pusindustriālo'' lētuci tipa šo , kam tie maisiņi ''spaiņa ''izmērā'' . Sūc kā zvērs un nemaz tik ātri neaizsitās. Biju pārsteigts par tādu efektu. Piedevām tam ir baigi garā lokanā caurule. Nu var mierīgi aizsniegt augstākos plauktus neceļot pašu putekļu sūcēju. Interesantākais ka Depo maksāja, laikam, uz pusi lētāk kā to tirgo lavapro.lv.

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

@OXYGEN - tur jau ir tas trumpis - maisiņi spaiņa izmērā! Maisiņam liels virsmas laukums un attiecīgi sūkšanas jauda liela.

Jo mazāks maisiņš, pie vienādas dzinēja vilkmes, jo mazāku gaisa apjomu laika vienībā tas var izlaist cauri.

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , oxygen teica:

tīrot putekļsūcēju, viss pa gaisu

Nevajag to darīt istabā!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , ivo teica:

Nevajag to darīt istabā!

? - ja dzīvo daudzstāvu mājā . Kāpņu telpā? Vai lepni iesi pagalmā par prieku kaimiņiem

Link to comment
Share on other sites

Ok, parunājos, ciklonu teorētiski var, ja galīgi dāmām nepatiks, atdošu savu Electrolux un ņemšu to ciklonu sev.

Papētīju piedāvājumu un ir divi Philipši ar nepilnu 30 EUR cenas starpību: 

Philips FC9334/09 https://www.ksenukai.lv/p/philips-powerpro-compact-fc9334-09/5tn9

Philips FC9330/09 https://www.ksenukai.lv/p/puteklusucejs-philips-fc9330-09-650w/84zr

Vienīgā atķirība, ko spēju ieraudzīt: Dargākajam komplektā ir turbobirste un kkāda cieto grīdu birste, bet tā kā gan šeit, gan kolēģis saslavēja, ka turbobirste ir paklājiem must have, tad laikam jāņem dārgākais variants, ja tur citu atšķirību nav. Oriģinālā Philips Turbo birste arī apmēram maksā no cenas starpību starp abiem sūcējiem.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man jau daudzus gadus tiek lietots Electrolux ciklons. Aptuveni reizi mēnesī smuces konteiners tie tīrīts - atvienotu to nost un sētā smucene nospiezu pogu un tas ir tīrs. Aptuveni reizi kādos pāris mēnešos, iesledzas indikators, kā filtrs japarliek tīrīšanas modē.

Viss, visā apkope. Ir arī turbo birste, sūc shmuci ļoti labi, ir kluss...

Sūcēju ar maisiņu - nemūžam vairs. Slapjo, ar ūdeni... Ir tāds, tikai netiek lietot.

Runājot par jaudām - tak ņem jebkuru normālu ražotāju, funkciju pildis.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 57 minūtēm , oxygen teica:

lepni iesi pagalmā

Protams, ka pagalmā


Pirms 34 minūtēm , rubb teica:

Slapjo, ar ūdeni...

Bija, pārdevu. Čakars ņevjebennijs

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , oxygen teica:

Kā uzvedās kad strauji pamainās iesūkšanas plūsma

Domāju, ka tie džeki ir kaut ko izdomājuši, jo aiz ciklona ir kaut kāds plāns, apaļs filtrs (HVZ kā viņu tur sauca). Nu tad tajā nekad nekas nav bijis.

Link to comment
Share on other sites

uzrakstīšu biki atsauksmi par ķīniešu bateriju putekļsūcēju.

tiek sūktas koka lakotās grīdas, nedaudz paklāji, kā arī regulāri dīvānu un gultu matrači, dzīvoklī ir kaķis.

1) turbo birste ar savu motorīti priekš cietajām grīdām ir must have! ļoti labi paceļ neredzamos putekļus un gaiss paliek tīrāks.

2) kaķu spalvas ir pilns - baterij sūča bundulītis tiek tīrīts ik pa istabai, turbo birste tiek notrausta ik pa brīdim.

3) regulāra gultu sūkšana - ik pa veļas maiņai vai ik pa 2 - ļoti vēlama, var redzēt cik tur daudz mikrodaļiņu nāk ārā.

4) bateriju putekļsūčiem pēdējais hepas filtrs tiek ātri piemests ar mikrodaļiņām - ja negrib ik pa brīdim sūtīt jaunus filtrus no ķīniešiem - mājās vajadzīgs otrs putekļsūcējs filtra tīrīšanai  :)

a tā - viss čotka, baterijas pietiek vienam pamatīgam dzīvokļa gājienam.

 

par filipsa cikloniem biju skeptisks, bet skatoties kā laukos viņš jau gadus strādā - ir ok tā plastmasa. vienīgi tas ka turbo birstes viņam nav.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 27 minūtēm , ervie teica:

uzrakstīšu biki atsauksmi par ķīniešu bateriju putekļsūcēju.

tiek sūktas koka lakotās grīdas, nedaudz paklāji, kā arī regulāri dīvānu un gultu matrači, dzīvoklī ir kaķis.

1) turbo birste ar savu motorīti priekš cietajām grīdām ir must have! ļoti labi paceļ neredzamos putekļus un gaiss paliek tīrāks.

2) kaķu spalvas ir pilns - baterij sūča bundulītis tiek tīrīts ik pa istabai, turbo birste tiek notrausta ik pa brīdim.

3) regulāra gultu sūkšana - ik pa veļas maiņai vai ik pa 2 - ļoti vēlama, var redzēt cik tur daudz mikrodaļiņu nāk ārā.

4) bateriju putekļsūčiem pēdējais hepas filtrs tiek ātri piemests ar mikrodaļiņām - ja negrib ik pa brīdim sūtīt jaunus filtrus no ķīniešiem - mājās vajadzīgs otrs putekļsūcējs filtra tīrīšanai  :)

a tā - viss čotka, baterijas pietiek vienam pamatīgam dzīvokļa gājienam.

 

par filipsa cikloniem biju skeptisks, bet skatoties kā laukos viņš jau gadus strādā - ir ok tā plastmasa. vienīgi tas ka turbo birstes viņam nav.

 

 

 

Es skatoties ,ka tiem baterija tur vidēji no 25 min līdz 45 minutēm kas nemaz nav tik daudz.

Link to comment
Share on other sites

pirms 18 stundām , rooyar teica:

Es skatoties ,ka tiem baterija tur vidēji no 25 min līdz 45 minutēm kas nemaz nav tik daudz.

īstenībā ir pavisam nīki. bet ja uz mazo ātrumu, nedaudz ieslēdzot uz max, pietiek 1x dzīvoklim - tad ir ok.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Jautājums tiem, kam pieredze ar bateriju sūcējiem.

61789251-B89F-4E13-9029-45A179D74AB2.thumb.jpeg.6caa348151bc8f3d3cb59176dfe4117d.jpeg

Cik ļoti šiem aparātiem atškiras sūkšanas jaudas cenu amplitūdā no 100-300 naudām? Vai tiešām jaudas ir jūtamas starp 14V un 25V aķiem?

Link to comment
Share on other sites

Un kā vēl jūtamas. Man ir 10V Makita sūcējs - es ar rijamcaurumu toč varu vairāk uzsūkt :) Tajā pašā brīdī līdzīgs Makitas 18V sūc kā pienākas. Ja man būtu jāpērk, tad viennozīmīgi skatītos uz šobrīd max V. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ir pieredze ar akumulatoru putekļusīcējiem - pasaulslaveno Dyson V6 Animalpro un ķīniešu mēslu Xiaomi.

 

Api divi maksāja ap 200e. Ja xiaomi izturēs 2 gadus, tad tas būs uzvarētājs, jo savu funkciju pilda labāk, no reklāmas bukletā solītās 1h, iztur gan kādas 15 min, principā tas ir plus mīnus tas pats ko darīja Dyson, kamēr bija svaigs.

Link to comment
Share on other sites

@Stasss kādēļ Tu neskaties uz parastiem putekļu sūcējiem ar vadu? Tur tomēr pilnīgi cita jauda. Labs Philips būs par ~200 eur.

man no šiem stāvajaiem brīnumiem ir Karcher - sūc un mazgā kopā - cietajiem grīdas segumiem.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Regisss teica:

@Stasss kādēļ Tu neskaties uz parastiem putekļu sūcējiem ar vadu? Tur tomēr pilnīgi cita jauda. Labs Philips būs par ~200 eur.

man no šiem stāvajaiem brīnumiem ir Karcher - sūc un mazgā kopā - cietajiem grīdas segumiem.

Sorry, bet tas no sērijas - kāpēc nelieto stacionāro telefonu vai datoru?

Link to comment
Share on other sites

Man ir parastais. Bet lai parastais nav pie katras nepieciešamības jāvelk ārā no skapja, vajag šādu, lai paksī mētājas, ko vajadzības gadījumā paķert. Šobrīd jau tāds ir, bet ap 100eur cenā, un nepietiekamu jaudu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , androidz teica:

Sorry, bet tas no sērijas - kāpēc nelieto stacionāro telefonu vai datoru?

Stulbs salīdzinājums. Tiem lādējamiem nav ne jaudas ne spēja normāli izsūkt māju... 

 

@Stasss izņemt no skapja un fiksi ko nosūkt ir tik vienkārši, ka nafig vispār vēl cits jāpērk... ja nu tāds, kas mazgā arī! ;) 

Link to comment
Share on other sites

Bezvadnieks noder, piemēram, lai iztīrītu auto. A tā - arī neredzu jēgu.

Pašam ir nez cik gadus vecs Electrolux ciklons, maisiņi nav, vienkārši izber šmuci un mauc tālāk. Ik pa laikam viņš pats uzprasās lai iztīra filtrus - pagrozi tos, tie paši iztīrās. Praktiski mūžīgs putekļu sūcējs, kuram vienīgās izmaksas ir elektro enerģija tā darbināšanai. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Es jums neprasu viedokli vai tas ir vajadzīgs. Es prasu kāda ir atškirība ar jaudām starp dotā veida aparātiem.
Manis pēc jūs varat vispār savas grīdas netīrīt..😁

Pirms 10 minūtēm , Regisss teica:

Stulbs salīdzinājums.

Un salīdzinājums ir pilnīgi precīzs.

Link to comment
Share on other sites

Arī īpaši neredzu jēgu no tiem lādējamajiem mājā. Ir kautkādi 2 Elektroluksi, bet pat ar vadu nesūc tik labi cik gribētos. 

Mašīnā arī, nopirku no sākuma vienu lēto ar akumulatoru, tas bij pilnīgs mēsls. Tad dabiju vienu dārgāku Black&Decker, tas vēl kautko sūc.

Beigās tikuntā vienkāršāk izvilkt no mājas pagarinātāju un izsūknēt ar veco labo Henry, tam gan par jaudu nevar sūdzēties. Nopirku ebayā lietotu pa pāris paundiem. Labākais putekļusūcējs laikam kāds bijis.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Ko tad tu gribēji uzzināt?

Vai jaudīgāks putekļu sūcējs sūks labāk par sūdīgāku? Droši vien. Vai Dysoni ir kādas 3x pārcenoti? Jā.

Vai tie ar akumulātoriem sūc tik pat labi kā ar vadu? Nē, ne tuvu.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

 

Ko tad tu gribēji uzzināt?

 

Paņem acis rokās.

Šo

pirms 4 stundām , Stasss teica:

Cik ļoti šiem aparātiem atškiras sūkšanas jaudas cenu amplitūdā no 100-300 naudām? Vai tiešām jaudas ir jūtamas starp 14V un 25V aķiem?

Un uzzināju.

 

Link to comment
Share on other sites

Varbūt jēdzīgs variants ir visādi Makitas utt. Ja jau ir mājās 18V bačas, tad var nopirkt tikai pašu sūcēju un sanāks uz pusi lētāk. Plus bačām būs lielāks pielietojums.

Kaukas šāds

https://www.amazon.co.uk/Makita-DCL282FZ-Vacuum-Cleaner/dp/B07Y5QS1NQ

 

Vai pat labāk šis

https://www.amazon.co.uk/Makita-DCL184Z-Cordless-Vacuum-Cleaner/dp/B08HN4YC6R

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Tātad, paskaidrošu tiem kam akumulatora putekļsūcējs liekas nevajadzīgs izstrādājums.

Tas ir foršs verķis, kas parocīgi stāv kādā istabas stūrī un pie sīkākās vajadzības ātri paķerams. Man patīk tīras grīdas un es viņu izmantoju bez maz vai katru dienu, lai uzsūktu jebkādus smilšu graudus, čipsu paliekas, kaķa izdzenātās smiltis, spalvas. Un nestāstiet ka ikreiz lai kaut ko uzsūktu, vilkt no skapja vadinieku ir ērtāk.

Tikpat labi - priekš kam TV pults, ja sporta pēc var pieiet pie TV un pārslēgt kanālu, ne?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Laikam jāsalīdzina āboli ar āboliem. Tikai aķa spriegums ? Ja cik ilgi strādās , tad gan aķa spriegums gan ietilpība Ah. Cik nikni sūc? Tas pats Dayson- ir divi režimi. Parastajā laikam 15 min. Turbo līdz 5min, toties sūc gandrīz kā vada. Nākošais vai ir elektro birstes. Ja ir , tad to vārgāko režīmu ar uzviju kompensē tā birste ar savu rotāciju un vibrāciju kad jāizsūc dīvāns vai paklājs. Tas ka aķa pietiek tik tipa ''15min'' un tāpēc ir krietni labāks vada-nu man arī bija tāda pārliecība līdz paprovēju bezvadu. Bezvadu slēdzis rokturī, ieslēdz un ieslēdz momentā kad vajag. Ja nav milzīga privātmāja, kur reizi nedēļā pus dienu kopšana, tad bezvadu pat vairāk kā OK. Pati lielākā bezvada priekšrocība-stāv statīvā pie sienas bet kad kas nobirst, paņem kā parasto slotu un uzslauki.

 Laikam lai saprastu kurš modelis ir labāks, jāčapo uz kādu lielāku forumu. Ir redzētas veselas tabulas kur salikti dažādi ar parametriem.

Labots - oxygen
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Uzmetu aci apskatiem/testiem par to Xiaomi Dreame V10- par savām naudām pat vairāk kā OK aparāts. Normāla komplektācija. Piemēram lokanā caurule lai ielīstu kādās škirbas, kas aktuāli pucējot mašīnu. Krietni dārgākam Dayson tādas nav. Jāsūta no Ķīnas , kur saprot ka vajadzīga manta.

 Arī labs ka ir trīs dažādi ātruma režīmi. Vienīgais, ko šitādiem aparātiem vajag noskaidrot, kā ir ar rezerves aķiem. Nu ir litijam niķis, ka pēc gadiem zaudē ietilpību un prasās jaunu. Lai gan, ja modelis ir populārs, tad Ķīnieši jau piedāvās.

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

Nū man tā vajadzība tāda pieticīga, un virs saviem 230 rubļiem laikam budžetā nebraukšu. Saku, šobrīd jau ir tāds 100 eur aparāts, bet tagad jau tie aķi niknāki un var dabūt ko nopietnāku.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...