Jump to content

Tuneļveida siltumnīcai nepieciešama jauna plēve


Tchibo
 Share

Recommended Posts

Labdien,

 

Lieta tāda,  ka tika iegādāta tuneļveida siltumnīca ar tādiem izmēriem, kādi Latvijā nav vairs pieejami. Šobrīd tā ir palikusi bez plēves seguma. Jaunu pie mums atrast neizdevās. Varbūt ir kāds risinājums, kā pielāgot un nostiprināt tā saucamo 6 metrīgo (6 m platumā, garums pēc vajadzības)  plēvi?  Siltumnīcas izmēri 3x4.5 m, augstums 2 m. Galīgi negribas palikt bez saviem tomātiem. Vīrieša cilvēks saka, būs uz tirgu jāčāpo :(

 

Jau iepriekš paldies par idejām.

Labots - Tchibo
Link to comment
Share on other sites

Gurķis

A kas vainas vecajam labajam risinājumam ar lodāmuru sakausējot malas un divas plēves savienojot kopā? Daudzus gadus tā stiķējām laukos plēves siltumnīcām, nekāda vaina nebija.

 

Jebšu es nesapratu jautājumu līdz galam?

 

 

 

Labots - Gurķis
Link to comment
Share on other sites

3 un 4,5m tak ir mazāk par 6. Tad kur ir problēma? Vismaz vienā virzienā tā plēve pietiek.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Pieļauju ka 3x45m ir "grīda" - plēves klājums ir attiecīgi jāsarēķina pēc riņķa līnijas sektora.

 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Gurķis said:

A kas vainas vecajam labajam risinājumam ar lodāmuru sakausējot malas un divas plēves savienojot kopā? Daudzus gadus tā stiķējām laukos plēves siltumnīcām, nekāda vaina nebija.

 

Jebšu es nesapratu jautājumu līdz galam?

 

 

 

Par to stiķēšanu vairāk ar ir jautājums. Kādreiz ar gludekli tika "līmēta" plēve, bet tas bij sen, neatceros, cik ilgi izturēja. Koka siltumnīcai plēvi ar latiņām nostiprināja, te tādas iespējas nav, jo plēve uzlikās pāri kā zeķe.

Laikam jau rūpīgi jāizmēra un "jāpiegriež" plēve un jāmēģina sakausēt.  Tikai tad paliek atklāts jautājums par durvīm un ventilāciju. Durvis un lūkas bij iešūtas un ar rāvējslēdzējiem.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, e = d said:

3 un 4,5m tak ir mazāk par 6. Tad kur ir problēma? Vismaz vienā virzienā tā plēve pietiek.

Nostiprināšanā ir problēma. Pie plikām metāla trubām ne ar ko nenostiprināsi.

Link to comment
Share on other sites

 Ja pareizi sapratu autora rakstīto, autoram ir siltumnīca, pirkta gatava, kopā karkass no metāla caurulītēm un atbilstošas formas plēve, ko uzvelk pa virsu karkasam, plēve jau sašūta, kā tāda čaula ar visām durtiņām, velc tik virsū karkasam, ne par ko nav jādomā. Man tāda veida siltumnīca bija, mazāka izmēra, plēve pirmajos pāris gados nokalpoja, sadalījās, plēvi izmetu ārā, pašu karkasu noliku, vēl neesmu izdomājis, metīšu ārā vai kādreiz pačakarēšos un izveidošu tam karkasam to plēves čaulu.

 Tur tā problemātiski plēvi nostiprināt, tās metāla caurulītes smalkas, diez kas tur neturēsies, tik ka pārvilkt pāri «jumtam» plēvi, galus ierakt zemē, bet kā siltumnīcas galiem plēvi piestiprināt... Varbūt varētu pēc biedra Gurķis ieteikuma, sakausēt no plēves gabaliem tādu plēves čaulu.

 Neko nezinu par autora siltumnīcu, bet mana tāds galīgais štrunts, doma it kā nav slikta, tik sajūta, ka tās paredzētas vienai sezonai (pavasarī uzliec, rudenī noņem un izmet), nevis ilgākam laikam.

Link to comment
Share on other sites

Long John

Vai tad tam karkasam nevar pieskrūvēt vajadzīgā daudzumā, atbilstoša šķērsgriezuma koka līstes un pie tām klapēt klāt  plēvi ?

Uz līstēm arīdzan var savienot dažāda platuma plēvi. Nu jau gadi 5 bez mazdārziņa, bet agrāk man bija līdzīga principa, bet vienkāršāka paštaisīta siltumnīca- vairākas arkas no vecām collīgajām ūdensvada rorēm iedzītas zemē, kopā savienotas ar 5 līstēm- 1 augšā un pa 2 sānos. Nekādu problēmu.         

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Kāds solis karkasam? Es savai siltumnīcai (tiesa kantainajai) pirms gadiem 6 ar jumta skārda skrūvēm (tās, kurām galā samorezs un pie galvas spilventiņš) plēves vietā pieskrūvēju 6 mm polikarbonādes loksnes. Ne par mata tiesu neesmu nožēlojis. Kalpo ļoti labi, uz aci vēl 6 gadus vismaz izturēs, ja ne vairāk. Taisni žēl, ka siltumnīca pati bija ar koka karkasu - laikam tas aizies ātrāk. Tik galus tai polikarbonādei ir vērts aiztaisīt - vai nu ar silikonu, vai kā citādi, lai aļģes tur neaug. Vai vismaz vēlāk sāk augt...

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Paldies visiem par ieteikumiem un idejām. Iespējams, kaut kas no tā visa tiks realizēts.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...