Jump to content

Foto printeri


Paramount
 Share

Recommended Posts

Labdien, varbūt kāds no lietpratējiem var ieteikt sakarīgu foto printeri. Doma ir printēt A6 bildes fotoalbumam. Jābūt viegli savienojamam ar iphone, wifi, dock vai app, tas nebūtu tik būtiski. Jābūt pēc iespējas labai bildes kvalitātei, vēlams, lai tas būtu lāzerprinteris un vēlams lai nebūtu gemaru atrast piemērotu fotopapīru. Budžets - otrajā plānā, galvenais kvalitāte. Pētīju tintes printeri Canon Selphy, bet ņemot vērā, kādi musari ir bijuši mani iepriekšējie Canon printeri (varbūt neveiksmīga sagadīšanās), tad Canon vairs nevēlos iegādāties principiāli.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Paramount said:

Jābūt pēc iespējas labai bildes kvalitātei, vēlams, lai tas būtu lāzerprinteris

Lāzerprinteriem nebūs pēc iespējas laba bildes kvalitāte. Printēt fotoattēlus ar lāzerprinteriem var, bet cerēt uz pēc iespējas labu bildes kvalitāti, neceri. Ja kvalitāte ir primārais, jāskatās uz profesionāliem fotoprineriem, tādiem pat 12 tintes mēdz būt, nav lēti. Canoniem nav ne vainas.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Long John

Velti Canon abižo- man jau otrais lietošanā- pirmais bija IP 4200, tagad IP 4850.

Printēju gan bildes, gan dokus, agrāk bieži apdrukāju CD/DVD.

Kreisās tintes, jau sapildītas kārtridžos ar čipu Ebajā maksā ap piečuku komplektā, drukas  kvalitāte pilnīgi pieņemama.

Bildes gan drukāju pa retam- vairāk padzīvojušiem tuviniekiem bez datora. Mēģināti dažādi fotopapīri,  īpaši labi patika uz fotopapīra ar "satīna" faktūru.

Ja vajag "nopietnas" bildes, labāk aizeju uz prof.salonu.   

Link to comment
Share on other sites

raiviic
56 minutes ago, Paramount said:

Jābūt pēc iespējas labai bildes kvalitātei, vēlams, lai tas būtu lāzerprinteris

 Tikai un vienīgi sublimācijas printeris. Ar lāzerprinteri kvalitatīvu foto nedabūt, ar tintenieku nereti sanāk labāk, kā ateljē, bet - nedod Dievs ja bildei piekļūs mitrums.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Didzis

Ja man vajag printēt krāsainas bildes, tad to daru ar Canon SELPHI tipa printeri. Liekas printēšana notiek ar kautkādu sublimācijas metodi, vai kā nu to sauc. Ielādē kaseti, kā fotofimu un paku ar fotopapīru. Printē ļoti ātri, var teikt reālā laikā. Kvalitāte fantastiska, ka pat profesionālam bilžu taisītājam ar lupu nebija iespējams atrast kur piesieties. Speciāi vienu bildi jau trīs gadus turu saulē un krāsas nav  izbalējušas. Zaļā krāsa, kā to dara parastajās foto,  arī nav pazudusi. Jā,  salīdzinoši padārgi, nav pieejams krutkas fotopapīrs un tinte, kā tas ir parastajos printeros, toties forša bilde. Cita lieta, kas to novērtēs. Jaunajai paaudzei nafig nevajag dzīvas bildes, bet tantuki nenodzīvos līdz brīdim, kad  krāsas bildē sāk bālēt. Citādāl printerī pa taisno var bāzt visa veida atmiņas kartes, slēgt klāt fotoaparātu vai pa WiFi pieslēgties. Par cik bez Photoshop apstrādes nevienu bildi nekad neesmu printējis, tad nezinu, kā visi tie navoroti darbojas, bet pa USB viss OK.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

nnoname

Selphy jau arī ir sublimācijas sērija, bet jā sliktāk par lāzernieku fotogrāfijas drukā tikai adatnieki.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Viens no retajiem gadījumiem, kad pilnīgi piekrītu @raiviic un @Didzis teiktajam :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Paramount

Liels paldies par atbildēm. Tiešām, nezināju, ka lāzerprinteris taisa sūdīgākas bildes, neesmu vienkārši ar to saskāries iepriekš. Secinājums - laikam apstāšos pie sava mīļā Canona, patestēsim to Selphy printeri. Salona būšana - esmu atklājis ka tam tiešām nav laika un gribēšanas, šķirot bildes, lādēt tās datu nesējā un nest uz salonu, vēlos veidot taustāmas bildes, jo bildes datoros un telefonos ar laiku tiek aizmirstas.

Link to comment
Share on other sites

Es pareizi saprotu, tam Canon Selphy vajag tikai speciālo papīru, nav nepieciešama kaut kāda tinte, krāsa vai tml.?

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Kā ta nevajag? Protams ka vajag - komplekts 108 fotogrāfijām ("tinte" un papīrs) ap 33 eur maksā.  Viena fotogrāfija izmaksā 3x vairāk ka salonā! Savādāk kvalitātei nav ne vainas!   

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Didzis

Tā ir, Canon Selphy jāpērk komplektā papīrs un speciāla kasete, kur iekšā plēve, cik saprotu, ar krāsu. Kad kasete beiidzas, beidzas arī papīra paciņa. Ja godigi, neesmu es tai sublimācijas tehnoloģijā iedziļinājies. Strādā un labi, tāpat tur nekādu krutkas papīru vai kaseti neieliksi. Toties var piemēram pasākuma viesiem uzreiz, reālā laikā izdrukāt viņu bildi. Tagad jau izaugusi paaudze, kuri kā mazi bēni priecajās par rokā turamu fotogrāfiju. Savukārt vecākā paaudze tikai brīnās, kā tas iespējams. Vārdu sakot, šovs gatavs. Skaidrs, ka tūkstošiem bilžu nedrukāsi un jāizvēlās tikai pašas labākās. Tā gan, digitāajā laikmetā, ir vislielākā problēma.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Selphy lielākā problēma ir izdrukas izmērs.

 

Bet jāpiekrīt - kvalitāte un noturība ir virs salona fotogrāfijām. Noturību sola 100 gadus laikam.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Selphy nav gluži lieliem apjomiem domāts - cena par katru izdruku ir skarba. Ja vajag pasākuma viesiem drukāt, tad labāk HiTi vai Mitsubishi printeris - daudz lētāki materiāli un sakarīgāka mehanika un ātrums.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
3 hours ago, Žaks Noriss said:

Selphy lielākā problēma ir izdrukas izmērs

 

Vot šitam 100% piekrītu. Un cena kosmoss.

Kādreiz apsvēru iegādāties, bet dēļ augstākmienētajiem faktiem atzinu par bezjēdzīgu esam. Aizbraucu uz kalniem, dabonu ainavas bildi, bet izdrukāt tik kaut kādā 10X15 var, kā vecmāmiņas albūmam. Nu i nafig.

Link to comment
Share on other sites

raiviic
3 hours ago, Žaks Noriss said:

Selphy lielākā problēma ir izdrukas izmērs.

 Selphy jā, bet ne sublimācijas drukai vispār.  Gatavojot darbus izstādei, vai  telpu noformējumiem, A3 formāts varētu būt pilnīgi pietiekošs. Cena jā - bet labam profesionālim A3 printera cena tas nav nekas nepaceļams - pāris pasākumu ienākumi un viss atmakšajies.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Uz kāda papīra tie printeri drukā? Uz to, ko veikalā sauc par fotopapīru?

Link to comment
Share on other sites

ArnisR

Ja gribas drukāt ar oriģinālajām tintēm daudz un pa lēto, tad Canonam kādu brīdi ir PiXMA G sērijas printeri mājas segmentam ar uzpildāmajām tintēm. Tie gan nav specializētie fotoprinteri, bet par lāzernieku jau nu labāki būs.  4 tintes pudeles x 8 € katra. Pietiek 6000 m/b un 7000 krāsu izdrukām.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

raiviic, sajaucām mušas ar kotletēm.

Tas, ko Latvijā tirgo ar nosaukumu "sublimācijas printeris" ir parastie tintenieki ar nepārtrauktās tintes padeves sistēmu un tajā ielietu speciālu tinti, kas ir termiski pārnesma uz krūzītēm, bļodiņām un citas šņagas, ko cilvēkiem tik ļoti patīk pirkt.

Īsts foto termosublimācijas printeris drukā caur 3 vai vairāku krāsu plēvi ar termogalvu (gluži kā čeku printeris, bet lielā izšķirtspējā) uz speciāla papīra.

Piemērs šeit: https://www.hiti.com/product/Product.aspx?MenuID=2&lang=EN

Jaunajiem gan, cik zinu ir ķeza ar dārgākiem izejmateriāliem, jo nevar izmantot generic. 

Cenas ir līdzvērtīgas slapjajai laboratorijai, ja ierēķina ņemtni ar ķīmiju un remontiem, kas šajā valstī ir lopiskās izmaksās. 

Tintes printerim ar burkām noteikti nebūs nekāda mobilitāte, bet lietot jau var un ja būs pigmenta tinte, arī kaut kāda noturība bildēm būs.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Paramount

Tieši Canon Pixma sērijas, bija mans beidzamais printeris, kurš mani padarīja traku, tad wifi pazūd, tad lapas tiek ierautas, tad draiveriem konflikts, tad tipa kārtridžiem krāsa beigusies, kaut gan tā nebija beigusies un vēl simts un viens gemars. Vienu brīdi tas Canons gandrīz izlidoja pa manu trešā stāva balkonu, ibio, kad pusstundu bija jāčakarējās lai izprintētu biļeti. Rokas it kā man nav abas kreisās, bet Canons lika domāt par sevi savādāk.

Link to comment
Share on other sites

Paramount

To Canonu, starp citu, biju atradis kaut kāda Youtube photo printeru topa augšgalā, es tiešām nezinu, ko tas būtu spējīgs izstrādāt, iegrūžot viņā fotopapīru. Jebkurā gadījumā, pasūtīju Selphy, vēlāk nokomentēšu, kad tiks lietots.

Link to comment
Share on other sites

ArnisR
35 minutes ago, Paramount said:

 

To Canonu, starp citu, biju atradis kaut kāda Youtube photo printeru topa augšgalā

 

Tas laikam tāpēc, ka Epsoni ir vēl sliktāki :D Citu jau tajā segmentā nav.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
51 minutes ago, Paramount said:

Canonu, starp citu, biju atradis kaut kāda Youtube photo printeru topa augšgalā

 

Hm, man ir MX870, un man vienīgais aizrādījums ir nenormāli mazi kārtridži. Un lapu atvilkne varētu būt ietilpīgāka. Es neķeru kreņķi - tā kā viš man ir labi vecs, un tādas īsti glīšas ceļojuma bildes drukāju pa retam, tad es mierīgi bāžu iekšā slīpos kārtridžus pa ~~ 1,5 eur/gab. Meinstrīmam kvalitāte pietiek. Nekādu kreņķu ar wifi vai burzītā lapām nav nācies sastapt ne foto ne dokumentu modē.

Link to comment
Share on other sites

Paramount

Voobšem, atnāca maģiskais Selphy, bilžu kvalitāte laba, no salona bildēm tiešām neatšķirt, printē vienu bildi zem minūtes. 108 fotolapas ar kārtridžiem maksā 30 eur 1a internetveikalā, lētāk nekur nevarēju atrast, izmaksas bildei, protams padārgas, bet ņemot vērā mobilitāti, esmu kopumā apmierināts.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...