Jump to content

Nokia atkal


Recommended Posts

26 minutes ago, versatile said:

man domāt, ka 3210 bija pirmais bez ārējās.

Pirmais bez ārējās bija 8810. wiki Tas gan bija dārgais gals, kurš ierindas lietotāju neinteresēja.

Link to comment
Share on other sites

1610 un tolaik krutāks modelis 2110 vēl kāds atcerās? Ar lielajām SIM, izvelkamu antenu. Kad dabūju Ericsson 628 ar lielo baču, tie pirmie divi bija kluči.

Link to comment
Share on other sites

1610 un 2110 - man ir bijuši abi. 628 arī bija - tas bija drausmīgs mēsls ar švaku signālu, iemainīju kā reizi pret to 2110 un biju laimīgs. 1610 vispār bija mans pirmais telefons, viss būtu labi, tikai visām jakām iekškabatas ātri izplīsa :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, darklight said:

628 arī bija - tas bija drausmīgs mēsls ar švaku signālu,

Mož brāķis gadījies bija.

Link to comment
Share on other sites

Nu 2110 bij goda vietā plauktiņā - plāns, salīdzinājumā ar 1610. 1610 vietā iepirkām no fričiem 2010 (bik lielāks klucis), nomainījām aķus un tirgojām uz laukiem - laba zona bij. Vēl bij ērti, ka mazs kabelīts uz antenas ligzdu - varēja ārējo antenu pieslēgt.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Racer said:

nomainījām aķus un tirgojām uz laukiem

Aķus es arī tiku pārlodējis, uz kojām uz ķīpeni haltūru nesa. Kā viņam bija vārds, baigais skaistrunātājs bija. Nu tur tik to vien darīja, kā aķus lodēja. Vai tad Belsam bija točkas ārpus Rīgas, tak nē.

Link to comment
Share on other sites

Gan jau Māris vai Normunds Tevi apvārdoja, bet lodēt devām daudziem. ;) Anyway, točkas tai laikā laukos nevajadzēja, jo pietika ar nelielu reklāmu un gadatirgiem - konkurences segmentā praktiski nebija...

Link to comment
Share on other sites

Normunds nē, laikam Māris. Tas gan bija baigo pasaku stāstītājs un lielībnieks. Ja mēs par vienu un to pašu domājam. Tad Anžejs ar Anriju sāka, tad es. Negāja man ar to točku, apzaga divas reizes. Vienu reizi pa dienas vidu mēģināja nopizģīt dārgu nokia, bet es šo no letes otras puses paspēju saķert, man jau likās aizdomīgs, biju sagatavojies, ja skries prom. Šis mani pārvilka pāri, gribēja paspēt padot otram, kas ārā gaidīja, bet es neizlaidu, pieskrēja vēl divi puiši no tā veikala, trijatā nevarējām noturēt to šmurguli uz grīdas, kamēr gaidījām policiju, bet kā šis iekšās dabūja. Tik pasaka, ka miers, nekustēsies, tā momentā grib tikt prom, viens kekss katru reizi ar elkoni pa seju..

Kā sauca to veikalu uz Tērbatas un Ģertrūdes stūra, tur Belsam točka bija.

 

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711
15 hours ago, snukurins said:

Man bija 3210,ārējās antenas nebija.Man viņš patika labāk kā 3310.Šamam bija smuka forma.

Man kaa reiz ar shis aparaats bija peec taa iznaakshanas (leets gan nebija), un forma tieshaam smuka un rokaas piegulosha. Daudz gadu veelaak panjeemu peec formas stipri liidziigo bet izmeeros daudz mazaako Nokia E50. 

Link to comment
Share on other sites

Klau, vecie cilvēki, kas atcerās visas nokiju fīčas - ko jūs sakāt par C5 (aka C5-00)? Interneti runā, ka tā bija viena no pašām pēdējām labā gala pogu nokijām. Ir ok? Kas vēl no pašu pēdējo simbiāņa zelta laiku nokijām un SE ir labs un tepat latvijā eseskā vai lombardos (nevis ēbejā pa kosmosu) iespējami atrodams?

Vajadzīgs normāls (nevis 240x240) displejs, latviešu T9, varēšana saglabāt ne tikai 100 numurus un 20 sms, ideāli ja mūzika un radio, vairāk īsti neko nevajag.

 

Tikai SE ar priekapuļķi neiesakiet, subjektīvi šausmīgi neērts tas rīks. Tie gan arī tākātā nav pēdējo laiku modeļi, liekas kaut kur ap 2007 SE pārgāja uz četrvirzienu pogām puļķa vietā.

Link to comment
Share on other sites

Gurķis
(labots)
1 stundu atpakaļ, 138 said:

Vajadzīgs normāls (nevis 240x240) displejs

 

Cienītais vispār saprot, ko runā? Man izklausās, ka tu konkrēti jauc kopā dažādas telefonu ēras ar to iespējām. Tajā ērā 240px jau bija principā vislabākais, uz ko varēja cerēt. Vairumam pēdējo simbiāņu tolaik bija līdz 176px izšķirtspēja, par parastajiem pat nerunājot. Savukārt 200x5 numuri un 100+ SMS un 4+ MB atmiņa telefonos jau bija sen pirms tam.

Labots - Gurķis
Link to comment
Share on other sites

Manuprāt labākā nokia bija 6700 slaideris. Tam vismaz kamera bija ar autofokusu. Cita lieta, ka tās bildes nekādi nevarēja dabūt no tā telefona ārā - ne dropbox ne citu mākoņu tur nebija, izņemot ovi, kas tika likvidēts... 

 

Tikai vads, blutletooth vai epasts. 

 

http://m.gsmarena.com/nokia_6700_slide-3035.php

Link to comment
Share on other sites

Kamera, starp citu 3x labāka kā tam jaunajam mēslam. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Smii said:

Manuprāt labākā nokia bija 6700 slaideris.

Vai šis modelis bija pie mums tirgošanā oficiāli? Atceros to modeli, uzliku aci, bet nesagaidīju, neparādījās pie mums. Vai arī kaut ko jaucu.

Link to comment
Share on other sites

Ehh, mūsu paaudzes "krutie puikas" GSMus sākām lietot ar šādiem modeļiem, http://www.gsmarena.com/ericsson_gh_688-106.php
,kad ericsson vēl nebija ''aprīts" sony, tādā pat nokias analoģijā no m$ puses. 

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Es gan sāku ar http://www.gsmarena.com/nokia_2110-24.php ....

Nevar gan īsti saprast vai īstais, tam manējam bija izvelkama antēna, tomēr škiet, ka šis ir īstais. Pirms tam bija NEC ražojuma peiģeris, tāds smuks, ar riktīgi lielu ekrānu...

 

Pēc tam bija ui cik daudzi dažādi telefoni(varētu būt kādi desmit), tomēr tikai Nokia. Vesela kaudze vēl tagad mētājas atvilktnē, pārsvarā visi bija tieši biznesa modeļi :)

 

Es īstenībā neatteiktos no parasta podziņa telefona - es tāpat telefonā lietoju tikai zvanīšanu un, reizēm, kādu SMS nosūtu. Man smārtfons nav vajadzīgs. Ja nu vienīgi retajām reizēm, kad vajag navigāciju...

 

Tāpat kā daudziem šeit, no visiem bijušajiem stipri patika Nokia 6310 (bez i). To, kad iegādājos citu, pārdevu vienam onkam, šis vēl tagad to lieto. Tikai baču nomainījis, a tā aparāts darbojas nevainojami...

Labots - rubb
Pievienoju txt par Nokia 6310...
Link to comment
Share on other sites

Joptvaj, saruna ir par GSMiem, šie ir NMT450 vai Kā?

  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Un vispār, krutie puikas lieto tikai sat. teleponus :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

(labots)

D-L, Jopcik, GSMs 95/96 kad sāka, Rīga, Jūrmala, ā, Sigulda vēl, pārējā LV terit. aparātu varēja nolikt "bardačokā" ) )  NMT standars, Benefons + auto instalāc. antena man praktiski LV darbojās visur. Veci, nejauc kopā gsm vs nmt.

Labots - Edis7
Link to comment
Share on other sites

raiviic, man ir, jā. Canon EOS D5 (bez markiem), 350D + kaudze objektīvu(arī L). BET pēdējā bilde, ko es šeit biju ielicis - saules riets Ventā, nebūtu tapusi, ja man nebūtu līdzi telefons ar foto iespēju. Tā ka kamera telefonā reizēm noder, reizēm vajag vienkārši iespēju nofočēt. un ja telefonam kamera ir OK, tad sanāk pat bildes ar normālu optisko diapazonu... kā konkrētajā gadījumā.

Piemēram es podziņtelefonu labprāt ņemtu uz copi. Negirbās manu Lumia noslīcināt. Tāpēc arī apsveru domu par parasta podziņtelepona iegādi... arī ja nebūs fotoaparāts.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

D_L, Vispār štatos sāka motorola ar NMT(Skand. valstu) standarta "ķieģeļa izm.tel" Ja, pašos pirmsākumos, tad mob.versija automašīnā instalētā, vēl uz radiolampām :D parādījās 47g.!!! Tā ir pietiekama vēsture, Lūdzu sāksim, :)  apstrīdēt!
Bet Nokia, manuprāt sāka savu biznesu ar gumijas zābaku ražošanu.

Labots - Edis7
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

D_L , huja, mob, mobīls, mobiļņiks, sauc kā vēlies, bet RF diapazons, (radio diap.) kas tiek izmantots,(šaj gad. GSMam) Kas tas Tavuprāt būtu? Arī, tajā tālajā 47' sakaru lietotājus nekontēja serveris (tups pusvad. dzelzis) bet  sakaru operatora meitenes! :)  

Link to comment
Share on other sites

Edis7, tu esi kruts puika ar savu Ēriksonu, drunk_lizard, tu arī esi kruts puika ar savu Benefonu, tikai, lūdzu, nesaplēsieties.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Gurķis
(labots)
26 minutes ago, rubb said:

Īstenībā, ja zin kas un kā, tad arī jebkura krutākā telepona kamera paies maliņā kaut cik normālam ziepītim.

 

Lai gan teorijā Tev vajadzētu būt taisnībai un man pašam likās tāpat (ziepim tomēr lielāka matrica, lielāka diametra optika, lielāka apertūra), bet tomēr praksē kaut kā tas ne vienmēr tā ir. Nu, piemēram pats vēl nesenā pagātnē aplauzos - pēdējā pusgada laikā diviem saviem rada gabaliem dāvināju ziepjus priekš ceļojumiem - vienam tika super-lētais Samsūds (~90Eur) un otram jau bišku pieklājīgāks verķis no Sony CyberShot sērijas (kaut kas pie 180Eur). Ar abiem arī pašam sanāca drusku padarboties, ierādot gaviļniekiem, kā tos lietot. Intereses pēc pabildēju identiskos apstākļos ar savu 7to Ābolu - bildes gandrīz bez izņēmuma no telefona nāk ārā stipri labākas - dabīgākas krāsas, mazāk grauda, labāks asums, mazāk hromatiskās aberācijas apkārt spožiem kontrastainiem objektiem, labāks dynamic range. Nu, īsi sakot - daudz garšīgākas bez apstrādes. Tiesa gan - bildējot pustumsā tomēr ziepja īsto ksenona zibeni tomēr telefona LED diodes nespēj pārspļaut.

Labots - Gurķis
Link to comment
Share on other sites

Gurķi, ja saki, ka fizika nedarbojas, tātad tomēr nezini par ko runā ;) Arī es esmu lietojis topa telefonus (darbs tāds).  Ja zin, kā šos nosēdināt attiecībā pret ziepi (attiecīgi, ja pārzini foto teoriju un praksi), tad šie arī nosēžas. Viss. Elementārākā lieta varētu būt zooms, bokeh.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Gurķis said:

bildes gandrīz bez izņēmuma no telefona nāk ārā stipri labākas

Un neaizmirsti par selfijiem. Selfijiem viennozīmīgi labāk smārtfons.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

www.MistersPimpausis.lv
(labots)

pec dizaina,izskatas ka saplistu tas suds pirmaja reize kad nokristu zeme :D

Labots - www.MistersPimpausis.lv
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Gurķis said:

Man izklausās, ka tu konkrēti jauc kopā dažādas telefonu ēras ar to iespējām. Tajā ērā 240px jau bija principā vislabākais, uz ko varēja cerēt.

Nu ne gluži - C5-00, E52, 3270 un vēl veselai čupai telefonu '08, '09, '10 bija 240 x 320, kādam varbūt arī vairāk. Vienam otram no vēlāku laiku vislētākajiem stulbtelefoniem ir mazāk, piemēram Nokia 110 ('12) ir 128 x 160, un kontaktu/sms atmiņa tiem arī ir, labi, vairāk par 100 protams, bet tikuntā ierobežota. Karoč, gribēju teikt, ka dumjie štrunti man nepatīk, interesē kaut kas no pēdējo gadu simbiāņu labā gala.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, 138 said:

interesē kaut kas no pēdējo gadu simbiāņu labā gala.

Es par to pašu. Kāpēc nevarētu ražot gudros podziņniekus. Bija tādi taču savulaik. Mūsdienās ir tā, ja podziņnieks, tad noteikti dumjfons, turklāt lēts. Domāju, pēc pogsmartfoniem būtu pieprasījums, procentuāli ne pārāk liela daļa lietotāju gribētu tādus, bet tā būtu stabila lietotāju daļa.

Link to comment
Share on other sites

MasteR's

Blackberry joprojām ražo, tikai Latvijā nopirkt nevar, vismaz pie operatoriem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Blackberry ir viena bēda, nav latviešu valodas atbalsta. Nezinu, kā ir viņu jaunākajos, kur Android. Classic patika, pat iekārojis to biju, bet, nevar latviski tajā neko uzrakstīt - nav iespējamas garumzīmes, mīkstinājuma zīmes...

Link to comment
Share on other sites

Gestapo

Domāju, ka kopumā kārtējā dumā nokia ideja, kura izgāzīsies. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vvv said:

Domāju, pēc pogsmartfoniem būtu pieprasījums

 

Kāda tieši ir pogu klaviatūras priekšrocība pret ekrāna tastatūru?

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Gestapo said:

Domāju, ka kopumā kārtējā dumā nokia ideja, kura izgāzīsies.

Kā tu domā? Duma ideja - sākt ražot telefonus? Vai duma ideja - 3310? Man šķiet, tas 3310 ir ļoti viltīgs gājiens. Neatkarīgi no tā, vai to labi pirks, vai nē, tas uzmanību piesaistīja milzīgu. Kas ir kārtējie Android telefoni? Vieni no daudziem. Nu labi, Nokia vārds. Bet tā, nekas īpašs. A te pēkšņi - leģendārais 3310. Barselonas kongresa gaidītākais gadžets, bez maz vai. Par Nokia atkal runā.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...