Jump to content

Fotoaparāts 200-300e robežās.


Bomaars/C12
 Share

Recommended Posts

Meklēju vienkāršu fotoaparātu parastām bildēm. Nevajag neko profesionālu, izmēriem ar nav nozīmes. Vēlētos tuvāk 200e, bet par cik iepatikās sampli no ši apraksta par Canon EOS M10: http://www.photographyblog.com/reviews/canon_eos_m10_review/sample_images/

Tad pieļauju budžetu arī līdz 300e. Var būt ziepis, spogulis utt. Ieteikumi? Paldies jau iepriekš.

Link to comment
Share on other sites

Canon EOS M10 ar KIT lēcu jau velk uz 350+ EUR, vai arī KIT vietā tev ir kas cits padomā?

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Sāksim ar to, ka minētais Canon M10 ir t.s. "bezspoguļa" kamera un pliks korpuss vien maksā ap 250 Eur... :(  Bildes kvalitāti būtiski ietekmē arī objektīvs, tātad jārēķina, ka objektīvs izmaksās vēl tik pat. Un aizrautīgam fotomīlim ar vienu nepietiks.. :)

 

  http://www.digitalcamerawarehouse.com.au/category1297_1.htm

 

Ja nav sākumzināšanu un nopietnu nākotnes interešu fotolietās, neiesaku skatīties uz kamerām ar maināmiem objektīviem- tās gan var dot labāku attēla kvalitāti, bet arī prasa nopietnākas zināšanas, lai panāktu vēlamo.

 

Ieteiktu labāk skatīties uz kompaktkamerām ar bik lielāku sensoru ("parastiem" ziepjiem tas ir 1/2,3" izmērā, advancētākiem- 1/1,6" un lielāks- līdz pat 1").

Lielāks sensors dos iespēju iegūt kvalitatīvākas bildes, kā arī bildēt švakākā apgaismojumā.

 

Tās arī nav diez ko lētas un reti kura lien Tavā budžetā...:(

  

   http://www.techradar.com/news/photography-video-capture/cameras/best-compact-camera-2013-34-reviewed-963985

 

Reālāks laikam šis:

 

  http://www.rdveikals.lv/products/lv/178/70959/sort/1/filter/0_0_0_0/PowerShot-S200-Black-digit%C4%81lais-fotoapar%C4%81ts.html

 

Ja nebaidies noriskēt, vislabāk sākt ar lietotu. 

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Es paudīšu diezgan nepopulāru un dīvainu viedokli:
Nemaināmo lēcu kameru laikmets ir beidzies. Viss. Nav jēgas tādu pirkt. Vienīgais izņēmums ir dārgā Sony RX sērija ( dēļ lielā sensora).
Savādāk standarta apstākļos visi jaunie un mūsdienīgie telefoni rada 80% tādas pašas kvalitātes foto kā entry līmeņa ziepju trauki. Sensoru izmēru atšķirība ir nebūtiska. Plus telefoni pat filmē jau 4k un dažreiz pat ar stabilizāciju. 

Spoguļkameras un laba optika, protams, ir pavisam cita lieta. Bet tur ir jāgrib mācīties fočēt un staipīt visu to apkārt.
Un es to visu saku kā full frame kameras īpašnieks. Ceļojot šad tad pabildēju ar galaxy S5 un bieži vien kaut kādiem dabasskatiem tā atšķirība ir visai minimāla.
 

Labots - groove
Link to comment
Share on other sites

 

 

Sensoru izmēru atšķirība ir nebūtiska.
 

 

 

 

Un es to visu saku kā full frame kameras īpašnieks.
 

 

Kur loģika?  :yahoo:

Labā gaismā gan spogulene ar "kitinieku" , gan labs telefons dos diezgan līdzīgu rezultātu, protams  tīri amatieriskām vajadzībām.

Visas priekšrocības atklājas tikai švakākas gaismas apstākļos. 

Un otra svarīga lieta, manuprāt, ir ergonomika. Daudzmaz operatīvi ieslēgt, nokadrēt un nobildēt ar telefonu ir daudz grūtāk, nekā ar "ziepi", kaut vienkāršu.

Un vēl būtiski- optiska "zūmošana" telefoniem pagaidām vēl ir reta lieta. Bet , manuprāt, ikdienā gana noderīga. 

 

Es to apgalvoju, kā cilvēks, kas gadu 30 bildējis ar Zenītveidīgajām spoguļkamerām, tad pārdesmit gadus ar dažādām Canon spogulenēm un beigās tam visam atmetis ar roku un uz vecumdienām pārgājis uz daudz vieglākiem Sony bezspoguļiem.

 

 

Kā tūrisma universālā kamera man ir Olympus Stylus 1 ar  28-300/2,8 zūmu un mēreni lielu (1/1.7") sensoru. Manuprāt, diezgan labs un universāls verķītis ikdienai.

 

  https://robinwong.blogspot.com/2014/01/olympus-stylus-1-review.html

 

Protams, dažreiz lietoju arī telefona kameru (Galaxy Note), bet nepatīk- nav ērti.   

Link to comment
Share on other sites

Bomaars/C12

Pie manis UK ši kamera(Canon EOS M10) ar kitu maksā 260-280 paundus(atkarībā no krāsas) = 300-330e tāpēc tuvu tiem 300e ir :D

Labots - Bomaars/C12
Link to comment
Share on other sites

 

 

Kur loģika? 


Atšķirība starp telefona sensoriem un lētā gala ziepjiem ar 1/1,7" 1/2,3" sensoriem ir nebūtiska. Viņi visi ir mazi un nav lietojami tumsā.

Par zoom funkciju piekritīšu, tas lētajam ziepim daudz labāks. Ergonomika - pa pusei piekritīšu. Mazie ziepji nav diez ko ērti tik un tā.
Vienkārši manās acīs šitie 2 punkti nav 300Eur un ekstra ierīces vērti.
Link to comment
Share on other sites

 

 

izmēriem ar nav nozīmes

 

Par šo es gan ieteiktu padomāt!  Kad pirmais entuziasms ir noplacis, tad staipīt līdzi lielu un smagu DSLR ir diezgan apgrūtinoši. Līdz ar to kamera krāj putekļus un tiek bildēts ar telefonu kurš vienmēr ir līdzi!

Piekrītu Long John par bezspoguļa kameru - uzskatu ka uz doto momentu šī ir diezgan optimāla izvēle labām bildēm. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pie manis UK ši kamera(Canon EOS M10) ar kitu maksā 260-280 paundus(atkarībā no krāsas) = 300-330e tāpēc tuvu tiem 300e ir

Tad jau ņem vien ciet - nekā īsti labāka jauna tajā budžetā nebūs.

Spogulis, kad apniks, stāvēs plauktā un putēs, kamēr M10 vēl uz ceļojumiem varēsi ņemt līdzi.

Kaut gan man pašam arī bezspogulene (e-pl2) apnika un pēdējajā ceļojumā iztiku ar LG G4 kameru - zin, nebija ne vainas.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

 

 

Atšķirība starp telefona sensoriem un lētā gala ziepjiem ar 1/1,7" 1/2,3" sensoriem ir nebūtiska. Viņi visi ir mazi un nav lietojami tumsā.

Hmm... kaut kā nevaru atcerēties telefonu, kuram ne tikai sensors, bet arī optika būtu kaut cik vērā ņemama... kaut gan OK, tiem, kas tic mārgetingam un nevis fizikas likumiem, uzskata, ka aparātam galvenais ir sensors. Vai ne? Nujā, man ir telefons ar labu sensoru, tomēr optika(t.sk. optikas kropļojumi, BOKEH...) ir par kārtu sliktāka, nekā manam vecajam Canon kiteniekam (EF 50 1.8).

Link to comment
Share on other sites

Tu neesi līdz galam izlasījis, ko es rakstīju. Runāju tikai par ziepju trauku ar iebūvēto lēcu (CANON PowerShot S200) pret telefonu (iphone 7 piem). Par spoguļkameru ar labu optiku neesmu runājis.

Link to comment
Share on other sites

groove, tiešām tici, ka pat kruto teleponu optika ir labāka par kaut cik normāla ziepju trauka(kurš pat maksās labi ja pusi no telepona cenas) optiku? Es esmu testējis padaudz gan ziepju traukus, gan augšējā plaukta telefonus. NAV telefoniem optika. Nav un viss. Tomēr nevajag salīdzināt čību ar foto aparātu.

Ja kas, es nesen ieliku vienu ar čību fočētu bildi. Vēls vakars, krēsla, pretgaisma, viss smuki, matrica un softs nostrādāja OK. Tomēr ja paskatos kritiski - ir gan optikas kropļojumi, gan aberācijas un cita draza. Tomēr cilvēkiem patīk.. man arī. Mirklis ir iemūžināts.

--- ZIP ---

Ventiņos vakar bija smuks saules riets ventmalā:

WP-20170120-16-40-03-Rich-small.jpg

 

Bildes 100% palielinājumā var pat makšķerniekus saskatīt:

WP-20170120-16-39-28-Rich-cropped.jpg

 

Pie kvalitātes lūdzu nepiekasīties - fočēts ar čību, tas ir teleponu :)

Labots - rubb
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
2017.02.11. , 10:23, Long John teica:

Ja nav sākumzināšanu un nopietnu nākotnes interešu fotolietās, neiesaku skatīties uz kamerām ar maināmiem objektīviem

Tas ir tā pat, kā neieteikt pirmo auto BMW :D Bet abi gadījumi, manā variantā nostrādāja labi :D Ok, pietiks ar stereotipiem, ko gribēs, to nopirks un lietos, ietiekumi tā pat maz ko ietekmē. ;)

  • Kādas šausmas! 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , Robs teica:

ko gribēs, to nopirks un lietos

Pusotru gadu atpakaļ jau nopirka.

Link to comment
Share on other sites

Jau tā, tad pie reizes jāuzjautā. Kādam ir lietošanā Sony A6300? Atsauksmes? Jaunu aparātu ar kit 16-50mm pa 650 EUR redzēju.

Labots - MasteR's
Link to comment
Share on other sites

2018.11.26. , 10:39, Racer teica:

Miroņu spārdītāji reinkarnējas. :D

Atvainojos, tāpēc jau nevajag būt retardiem. ?

Domāts jemai un citiem heiteriem, kas defoltā heito vairākas reizes :fuck:

Labots - Robs
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...