Jump to content

meistari dzīvokļa remontam


pcruksis
 Share

Recommended Posts

www.MistersPimpausis.lv

tak neesi mikstais, apsties paris YT video un izdari pats to ko esi rakstijis, pfff. tos darbus tak butu japrot katrai majsaimniecej. prieskam jacakare laiks/nervi/veseliba/nauda ja atrak to pasam ir izdarit? un ten runa iet par gan jau kkadu mazu dzivokli..

Nebusim tik tizli kaa babaju zemee kur visi ir tizli un neviens neko neprot.

Nedomaju ka busi apmierinats ar rezultatu ja neko daudz negribi maksat...tapec labak izdarit pats kvalitatee kada tev vajag?

 

 

linoleju jau esi nopircis? nah to dranki vispar tu gribi sev maja? neredzu citu opciju kaa vai nu smukas flizes vai ari parkets. Maksat 15eir/m2 par laminatu-kapec? :D Ja baigi gribi iepist kapeiku tad laminati tagad ir tiiiiiiiiiik leti kluvusi ka pa 5eir/m2 jau var dabut labo labo 8mm ja pagaida labu akciju lielveikalos (tikai kad aizej uz veikalu ,izrevidee kastes, pamegini salikt vinju uz veikala gridas un apsties kaa liekas kopaa vinsh/cik laba shuvju kvalitate un vai nav jau redzamas kvalitates problemas, laminatam praktiski pats galvenais lai vins saliekas normali kopa+ labs apakspaklajs(neizmanto to 2-3mm suudu kas ir rullos- ar to arii labs laminats bus suds) .+ vari pameginat ar kapeiku,kad neviens neredz, saskrapet vinu, to kas nebus pats sudigakais nevaresi isti saskrapet-karoch jaskatas ir ar acim uz pasu laminata kvalitati nevis uz veikala cenu ;)

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

+ labs apakspaklajs(neizmanto to 2-3mm suudu kas ir rullos- ar to arii labs laminats bus suds)

kas ir labs apakšpaklājs? 

Link to comment
Share on other sites

www.MistersPimpausis.lv

 

 

kas ir labs apakšpaklājs? 

 

gandriz viss parejais kas nav tas baltais suds kas rullos..

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

viss parejais

pimpausi , man vasarā jāliek palielai telpai lamināts, iesaki labāko apakšpaklāju, uz OSB plāksnēm  

Link to comment
Share on other sites

linoleju jau esi nopircis? nah to dranki vispar tu gribi sev maja?

 

Man mājā gandrīz  visur ir linolejs! Un kāpēc draņķis? Salīdzinot ar laminātu ir šādas tādas priekšrocības - nevajag apakšklāju un ļoti viegli ieklāt!

(Man konkrēti uz mājas celtniecības beigām viss bija apnicis un ieklāšanas vieglums un ātrums bija ļoti svarīgs faktors!) 

Kvalitatīvam linolejam nav ne vainas! Nevajag jau likt pašu lētāko un plānāko draņķi.

Labots - ronalds_
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

"Linoleju klāj gan. Tiesa - ne dzīvojamās telpās." - man paziņa ieklāja viesistabā, stibija 2 vai 3 stundas uz 11 stāvu, jo liftā neielīda (viengabala, jo negribēja šuves), krāsa, raksts pēc pasūtījuma.. sūdzības neesmu dzirdējis, šķiet, ka jau gads vai divi pagājuši.

Labots - HTC
Link to comment
Share on other sites

Nu jā, man jau nebija uz 11 stāvu jānes. Kaut kā neatceros ka ļoti smagi tie ruļļi bija. Bet nu apkures katls - tas gan bija smags! ;) 

Link to comment
Share on other sites

Tas kas nav smags, varētu būt, ka bija linoleja izstrādājums. Linoleja ruļļi ir smagi. Savā celtniecības posmā esmu redzējis kā tas darāms, un man lamināts šķiet vieglāks un ātrāk ieklājams. (to klāju es) 

Linolejam grīdas sagatavošana ļoti atbildīga, jo katrs negludums, akmentiņš pēc tam pēc izskatās, kā kartupelis zem linoleja.

Piegriešana, līmes uzklāšana, šuvju metināšana, visi šie darbi ir ļoti atkarīgi no roku veiklības, piešaušanās. Man vienreiz tika uzticēta ieklāšana 4m2 serveru telpā radisson blue kazino serveru telpā, sanāca jau. 

 

Laminātu arī joprojām pamatā liek briesmīgi. Trakākais ir ap durvīm. Durvju kārbai ir jānozāģē apakša, vai speciālu zāģi daļēji jāapzāģē un jāizkaļ apakša lai var pabāzt 5mm apakšā loksni un tai vēl būtu ~7mm rezeve kur mitrumā izplesties. Populāri ir apzāgēt apkārt laminātu kārbai. T.sk. namos ko par 250k euro mēģina pārdot. brrr. Izskatās slikti, garām birst mēsli, vai neveikli aizsmērēts ar akrilu/silikonu.

 

Ja darīt pavirši, un neiedziļināties tehnoloģijā, tad vairums celtniecības darbu ir viegli un paveicami ar pirmo reizi, ja vien reibums nepārsniedz promili. Bet izdarīt kārtīgi, nu vismaz izlasot ko uz iepakojuma ražotājs uzrakstījis un to ievērot... beidzās laiks rakstīt.

Link to comment
Share on other sites

 

 

un ātrāk ieklājams

 

Nu nu nu!!!

 

 

 

 

katrs negludums, akmentiņš pēc tam pēc izskatās, kā kartupelis zem linoleja.

Tas ir ja ņemam plāno. Ja ņem vismaz 3mm biezumā viņš spēj šo to nosegt. Apakša viņam ir mīksta un tas gruzītis iespiedīsies un nebūs redzams.  


Tipa aņuks par linoleju.

 

Celtnieks ieliek linoleju. Ievēro ka istabā pa vidu baigais kūkums. Paskatās kabatās - kā tad - cīgu nav! Bļin... ko tagad darīt, plēst nost? Ne takš! Viņš paņem un ar kāju rūpīgi izlīdzina kūkumu.

Ienāk saimniece - "Es atradu jūsu cigaretes, bet vai jūs manu kāmi neesat redzējis?" 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nu nu nu!!!
 

 

skaties, linolejs:

1. diena, atbraucam nogruntējam, cik ilgi žūst neatceros

uzšpahtelējam 

2. diena, paņemam nomā slīpmašīnu, aizbraucam noslīpējam, vai pēc tam bija vēl jāgruntē neatceros

rūpīgi sasūc visu

piegriež, klāj līmi, 

kad šuves grieza/ frēzēja vairs neatceros, 

ņem nomā šuvēm fēnu, metina šuves

 

3. diena liek grīdlīstes

 

lamināts:

atnāk, izsūc grīdu, ieliek apakšklāju un ieliek laminātu, ja nav super izliekumu radiusu un vecu durvju kārbu, pa dienu dzīvokli var ielikt

2. diena liek grīdlīstes

 

 

lamināta priekšrocība ir - ja ir ģeometrijas izjūta pie sienām vari piegriezties mierīgi mērot lēnā garā, bet linoleju pieloki 3-4 cm attālumā un uz aci griez..bailīgi. 

nepareizi izmērītu lamināta loksni liec malā pieliksi varbūt citur, bet pusistabas linoleja gabalu piegriezt par īsu būs sāpīgi. 

 

es gan laikam par "dabīgo" linoleju runāju, ne to "pod parketu"

Link to comment
Share on other sites

Varbūt esmu pārāk pieticīgs, bet neuzskatu, ka pārāk liela uzmanība būtu jāpievērš linoleja līmēšanai... Ja grīda un istabas ģeometrija nav pilnīgs murgs, nogruntēt un ieklāt linoleju 4x4m (kaut 3 tādās istabās vienā dzīvoklī) ir 24 stundu jautājums, ieskaitot to, ka linolejam uz grīdas ir vismaz pilnu nakti/dienu/12stundas normālā istabas temperatūrā jānostājas, pašam jāizlīdzinās, lai locījumu vietas iztaisnojās... Neatceros, kādi bija linoleja standarta platumi, bet nu 3-4metri stabili ir pieejami visur, kur var nopirkt. Ja ir plašākas telpas, tad droši vien saimnieks var arī atļauties parketu....

Lamināts ir rūpīgi jāzāģē, jāmēra katrai rindai pēdējais dēlis, daudz putekļu. Nekas traks, taču negribētos piekrist, ka tas ir vieglāk/grūtāk, kā piegriezt pareizi linoleju.

Labots - Edzhua
Link to comment
Share on other sites

www.MistersPimpausis.lv
Tas kas nav smags, varētu būt, ka bija linoleja izstrādājums. Linoleja ruļļi ir smagi. Savā celtniecības posmā esmu redzējis kā tas darāms, un man lamināts šķiet vieglāks un ātrāk ieklājams. (to klāju es)  Linolejam grīdas sagatavošana ļoti atbildīga, jo katrs negludums, akmentiņš pēc tam pēc izskatās, kā kartupelis zem linoleja. Piegriešana, līmes uzklāšana, šuvju metināšana, visi šie darbi ir ļoti atkarīgi no roku veiklības, piešaušanās. Man vienreiz tika uzticēta ieklāšana 4m2 serveru telpā radisson blue kazino serveru telpā, sanāca jau.    Laminātu arī joprojām pamatā liek briesmīgi. Trakākais ir ap durvīm. Durvju kārbai ir jānozāģē apakša, vai speciālu zāģi daļēji jāapzāģē un jāizkaļ apakša lai var pabāzt 5mm apakšā loksni un tai vēl būtu ~7mm rezeve kur mitrumā izplesties. Populāri ir apzāgēt apkārt laminātu kārbai. T.sk. namos ko par 250k euro mēģina pārdot. brrr. Izskatās slikti, garām birst mēsli, vai neveikli aizsmērēts ar akrilu/silikonu.   Ja darīt pavirši, un neiedziļināties tehnoloģijā, tad vairums celtniecības darbu ir viegli un paveicami ar pirmo reizi, ja vien reibums nepārsniedz promili. Bet izdarīt kārtīgi, nu vismaz izlasot ko uz iepakojuma ražotājs uzrakstījis un to ievērot... beidzās laiks rakstīt.

 

 

Nezinu kas tur ko ''briesmigi'' butu likt laminatu,  briesmigi ir ja noperk pasu pasu letako 2eir/m2 6mm sudu kuru nevar salikt kopaa un pirmaja nedela vins jau ir beigts.. vot tad ir suudi vagaa :D ja daudzmaz normals, laminatu likt ir suuupa atri , 2h un istaba gatava,nezinu vai suda linoleju tik atri var ielikt(lai normali izskatas!)  - pats ilgakais ir pareizi sagatavot pamatni, izsukt visu, nolidzinat visu, uzlikt apakspaklaju un pec tam dekorativas listes salikt- pasu laminatu baigi atri iet likt.

 

ar durvim ari nezinu kas tur isti pa problemam, nozage cik durvim vajag no stenderes( vajag pareizo instrumentu ;) ) un tik mauc apaksha, sudigi ir tad ja ir 2-3is durvis un katra savaa istabas galaa vot tad ir kaa ir ( bet nu tad njemam papira lapu, smuki sazimejam kaa vajag un nozagejam Precizi , ja labi nozages -i nepateiksi :)

 

par apakspaklaju- depo pagashoreiz njemu, bij tads peleks kkads putu apakspakljas loksnes, (XPS Foam) , lets (kadi 60centi m2? par 5mm) un labs ari, dargaku kko njemt nav isti tolks, liku vinju ari uz OSB,  tikai nenjem to balto sudu tas jau pec nedelas tev sasedisies un tad bus tev sajuta ka staigaa kaa pa makonjiem un ja lielaki nelidzenumi apaksha- sapisis tavu laminatu ari delj locisanas un tad varesi raudat. galvenais lai vinam kaada stabila forma ir, ir visadi tur rullos vel kas skaitaas krutaki- bet ar visadam vel tvaika plevem utt, tie ari ir tadi pasi mesli ja vien tev nav ideali gluda virsma kurai vispar pat nevajadzetu apakspaklaju.

Bet vislabakais, iepis centu nesamaksajot kadam stradniekam par gridas seguma ieklasanu un panjem parketu par ietaupito $ un ieklaj vinju pats   ;) ( kjip gridas deljus lielos ozola vai ari ar finieri apaksha kas ir daudz stabilaki par 100% ozolu) -tie mazie kubicini kas reali saucas Parkets man gan nepatik pec skata vismaz.

Tiesa.. uzlikt normali gridas deljus (parketu) aiznjem 2-3x ilgak neka laminatu, nezinu kapec jo process daudzmaz vienads, bet man vismaz taa ir cik esmu licis sev.

 

Liels pluss istam kokam ir ka liekot ar vinju nav jaapietas kaa ar jeelu olu, un zagjejot ari neko nevar isti sabojat, vai ari pret kko atsitot utt, uzlis udens nedaudz, poh, izzhus -laminatam -Kirdih! pec gadiem 3-5iem kad laminatam(labam) jau vietaas bus kirdih no nolietojuma varesi atkal tikai raudat vai ari domat par jaunu, a kokam- uzlaid jaunu elljas kartu un atkal kaa jauns, ilgtermina iespejams vel letak neka laminats?  Nerunajot jau vel par sajutu kad paar vinju staigaa.

 

Aizej pie kada ciemos  kam ir uzlikti musdienu parketa ozola delji (normali ozola nevis kkadi liki/greizi sapuvushi priedes no 1950 gada nokrasoti bruna kraasa :D)  , un pastaiga pa vinu ar zekjem/basam kajam un visticamak vairak tu nekad negribesi ne laminatu ne linoleju savas acis redzet..

Labots - www.MistersPimpausis.lv
Link to comment
Share on other sites

Ko jūs ņemās, tak pimpausis ir kārtējais profs, kas citus noliek par kapeikpišanu, bet tajā pašā laikā pats piekopj šo metodi!

Link to comment
Share on other sites

Kā man patīk kadri, kas no linoleja vietā iesaka ozolkoka dēļus :) Tikai tāds sīkums, ka izmaksas 10 reizes vairāk :) Acrīmredzot daudziem nauda kabatu spiež, ka var atļauties >100m2 ar ozolu noklāt.

Link to comment
Share on other sites

Tie abi tuziki no ,naša raša, analoģiski precīzi meklējami plaša profila remontdarbu specāllisti. Tādi der/neder?

Link to comment
Share on other sites

www.MistersPimpausis.lv

 

 

Kā man patīk kadri, kas no linoleja vietā iesaka ozolkoka dēļus Tikai tāds sīkums, ka izmaksas 10 reizes vairāk Acrīmredzot daudziem nauda kabatu spiež, ka var atļauties >100m2 ar ozolu noklāt.
 

 

Autors dzivo dzivokli ( labakaja gadijuma puse no tiem 100m2) un iespejams ne-visam dzivoklim vins gridu grib mainit?

cik linolejs pikjo? kadi 5-6eir m2 jau ir par pasu letako,ne? Letakais laminetais ozols kkadi 14-16mm  liekas bija 14.99eir/m2 ieks depo kad skatijos kkad,ne? es varbut gribetu kko nedaudz labaku, bet nu tas pats ari very gut bus!

 

Pieskaitam samaksu par darbu (ja pats nevar to izdarit) un rezultata cik mes daudz ietaupam uz mazu dzivokli? ne ipasi daudz...toties cik mes laika pavadisim atrodoties uz vinja? looooti daudz.

Link to comment
Share on other sites

...

Labots - Edis7
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...