Jump to content

Gamming PC builds ar Kaby Lake + monitors 650e


IngusK
 Share

Recommended Posts

Sveiki bootieši. Esmu nolēmis sakomplektēt jaunu datoru priekš spēlēm 1080p (nav noteiktas spēles).  Detaļas iespējams tiks savāktas no dažādiem internetveikaliem, mēģinot iztērēt pēc iespējas mazāk līdzekļus. Gribētu iekļauties 650e ar monitoru. Vai ir kaut kas, ko vajadzētu pamainīt, vai ņemt vērā?

Īpašuma ir jau sekojošas detaļas, kuras tiks izmantotas:

 

SSD – Samsung 850 Evo 250GB

HDD -  WD Caviar Blue 500GB, laika gaitā tiks iegādāts vēl viens 500GB, vai tiks nomainīts pret 1TB

PSU – Chieftec 450W 80+

Case – noname ATX

 

Ir paredzēts iegādāties, protams, cenas var nedaudz pamainīties:

CPU - I5-7500 3.4 GHz 6M LGA1151 cena 197

 

MB- Gigabyte GA-B250M, 4xDDR4 cena 72. Galvenais lai ir 4 ddr4 un Kaby Lake atbalsts. Lasīju, ka var izmantot arī B150, tikai tad nepieciešams MB update 

 

RAM - Crucial DDR4 Crucial Ballistix Sport 8GB (2x4GB) 2400MHz cena 43,84 

GPU- Sapphire RX 480 Nitro 4GB cena 207,5

 vai arī 8GB par +30e. Vai arī GTX 1060 6GB ar dual fan, kas maksā sākot no 249e

 

Monitors SAMSUNG S24F350H 23.6i 1920x1080 PLS-LED  ar FreeSync cena 119

Interesē tikai IPS un PLS paneļi, kaut arī tam ir lielāks reakcijas laiks salīdzinājumā ar TN.

Kopā: 650e

 

Vienīgais, izmantojot RX 480 esot nepieciešams 500W PSU, tikai man ir 450W.

http://outervision.com/b/3XG00a PSU kalkulators uzrāda, ka nepieciešams ir 320W, tad es pieļauju, ka vajadzētu būt pietiekoši.

Link to comment
Share on other sites

Ja spēlēm, tad ļoti būtiska ir takts.

 

Šajā ziņā pārāks būtu komplekts ar asrock Z170 un i5 6400 par summā to pašu ciparu.

 

Attiecīgi virstaktējot 6400 uz 4400 hz, kas ir vidējais standarts, var iegūt teju vai 20% fps pieaugumu attiecībā uz 3400 hz, kas ir 7500 ajam.

 

Lai gan prātīgāk pagaidīt 28 februāri, kad Amd liks Zena kārtis galdā, un kaut kas liek domāt, ka Intel būs krietni jāpazemina cenas ...

Link to comment
Share on other sites

Par to i5-6400 + z170 vēl padomāšu. Nezinu, vai es īsti gribu overclock'ot non-K procesoru. Protams tad vēl papildus jāpērk CPU coolers, par vismaz 25e. Noteikti palasīšu, painteresēšos. 

Par AMD ZEN biju dzirdējis, un noteikti sākumā cena būs visai augsta, un Intel's tik ātri savas cenas nenometīs.

Link to comment
Share on other sites

Parasti, sakot "pagaidi, kad iznāks labāki GPU" vai "pagaidi, drīz būs jauni procesori" beigās var sanākt gaidīt mūžīgi, šoreiz tomēr ir vērts pagaidīt Zen iznākšanu, jo AMD neko sakarīgu nav laidis pasaulē daudzus gadus. Vai tie būs ātrāki par Kaby Lake - who knows, bet ja tie būs tik pat ātri vai pāris % lēnāki, toties ar krietni smukākām cenām, kāpēc gan nepagaidīt? Bet kopumā tu esi noskatījis lādzīgu datoru un gudri sadalījis savu budžetu. Vismaz tev nav izskalotas smadzenes, kā dažam labam.

 

Detaļas iespējams tiks savāktas no dažādiem internetveikaliem, mēģinot iztērēt pēc iespējas mazāk līdzekļus.

 

Es darīju tāpat, kad liku kopā savu pirmo datoru. Kopumā tas nebija tā vērts. Labi, es ieekonomēju kādus 30-35 Eur, bet zaudēju savu laiku un naudu benzīnā, ko iztērēju braukājot pakaļ detaļām. Un pēdējā laikā esmu arī ievērojis, ka, piemēram, 1a.lv dažām detaļām cenas pat ir ļoti zemas vai vienlīdzīgas ar mazo kantoru cenām.  Jāparēķina, cik tev sanāk vienā veikalā un cik, ja vāc pa dažādām vietām. Ja tev laiks nav tik svarīgs un, ja tiešām tā cenas starpība ir liela, tad jā.

Labots - tiger23
Link to comment
Share on other sites

Bet kopumā tu esi noskatījis lādzīgu datoru un gudri sadalījis savu budžetu. Vismaz tev nav izskalotas smadzenes, kā dažam labam.

Tieši tā! Neko ne pielikt, ne atņemt arī ar piķi šoreiz d*rsa nav noslaucīta, kā 90% gadījumu. :good: Attiecas ne tikai uz licējiem, bet arī ieteicējiem.

Labots - Toļiks
Link to comment
Share on other sites

PSU pietiks - kartei ir viens 8pin PCI-E, tavam baroklim tieši tāpat. Tomēr klokot nevajadzētu.

 

edit: Piemaksāt par 8GB VRAM video kartes versiju nav jēgas. Otra lieta, ko te jau minēja - gaidīt jaunos AMD čipus. Bet tas tavā ziņā. Potenciālais gaidīšanas rezultāts varētu būt tāds, ka šajā pašā budžetā ierakstīsies kopēji labāks setups(ar labāku video karti, piem, GTX 1060), ņemot vērā, ka jaunie Zen solās sniegt augstu p/p.

Labots - Emilz
Link to comment
Share on other sites

 

 

Es darīju tāpat, kad liku kopā savu pirmo datoru. Kopumā tas nebija tā vērts. Labi, es ieekonomēju kādus 30-35 Eur, bet zaudēju savu laiku un naudu benzīnā, ko iztērēju braukājot pakaļ detaļām. Un pēdējā laikā esmu arī ievērojis, ka, piemēram, 1a.lv dažām detaļām cenas pat ir ļoti zemas vai vienlīdzīgas ar mazo kantoru cenām.  Jāparēķina, cik tev sanāk vienā veikalā un cik, ja vāc pa dažādām vietām. Ja tev laiks nav tik svarīgs un, ja tiešām tā cenas starpība ir liela, tad jā.

 

Piemēram, saliekot 1a.lv cena mainās no 650 uz 740. Tie ir veseli 90 eiro uz 5 detaļām, ieskaitot monitoru. 1a.lv ir jau dārgs internetveikals palicis.

Manā gadījumā nesanāk dārga braukāšana pa Rīgu un laiku varu atrast, lai aizbrauktu pēc precēm, tāpēc tā nav problēma.

 

 

 

 

Lai gan prātīgāk pagaidīt 28 februāri, kad Amd liks Zena kārtis galdā, un kaut kas liek domāt, ka Intel būs krietni jāpazemina cenas ...

 

 

 

Parasti, sakot "pagaidi, kad iznāks labāki GPU" vai "pagaidi, drīz būs jauni procesori" beigās var sanākt gaidīt mūžīgi, šoreiz tomēr ir vērts pagaidīt Zen iznākšanu, jo AMD neko sakarīgu nav laidis pasaulē daudzus gadus. Vai tie būs ātrāki par Kaby Lake - who knows, bet ja tie būs tik pat ātri vai pāris % lēnāki, toties ar krietni smukākām cenām, kāpēc gan nepagaidīt?

 

 

edit: Piemaksāt par 8GB VRAM video kartes versiju nav jēgas. Otra lieta, ko te jau minēja - gaidīt jaunos AMD čipus. Bet tas tavā ziņā. Potenciālais gaidīšanas rezultāts varētu būt tāds, ka šajā pašā budžetā ierakstīsies kopēji labāks setups(ar labāku video karti, piem, GTX 1060), ņemot vērā, ka jaunie Zen solās sniegt augstu p/p.
 

 

Ņemot vērā, ka nekad neesmu bijis AMD fans, ne CPU, ne GPU. Ilgi domāju, vai ņemt GTX1060 vai RX480. Noskatījos daudz video un izlasīju  rakstus, ka RX 480 esot labāks p/p, kā arī ilgāku laiku, iespējams, tā karte pavilks jaunākās spēles, jo ja salīdzina 2-3 gadus vecu modeli, tad AMD labāk tiek galā ar uzdevumiem, un ir optimizētāki draiveri.

Link to comment
Share on other sites

Nevajag ņemt AMD. Ne cpu, ne gpu. Doma ir par intel cenu kritumu. Tas, ka šodien negribi overklokot, nenozīmē ka rīt arī negribēsi.

Paskaties cik intel vērtē 100 mh kāpumu savos procesoros. Turklāt amd gpu liek lielāku slodzi uz cpu. Tomēr p/p 1066 liekas labāka. Manuprāt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Nevajag ņemt AMD. Ne cpu, ne gpu. Doma ir par intel cenu kritumu. Tas, ka šodien negribi overklokot, nenozīmē ka rīt arī negribēsi.
 

Tad tu uzskati, ka labāk ņemt gtx 1060 6GB ar dual fan (skatos tikai uz dual fan, un ar 3GB ir par maz tam pašam GTA5)  249e, kas ir 40e dārgāks?

Nav atvēlēti tiek lieli līdzekļi, lai pirktu z170 ar Sky/Kaby Lake K CPU un un papildus dzesi. Nevēlos overclockot CPU, kas nav tam paredzēts, ieskaitot MB downgrading, lai varētu to veikt. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Centos rakstīt vienkārši.

Tu esi sarakstījis vienkārši stulbības.

 

 

Attiecīgi virstaktējot 6400 uz 4400 hz, kas ir vidējais standarts, var iegūt teju vai 20% fps pieaugumu attiecībā uz 3400 hz, kas ir 7500 ajam.

Varbūt kaut kādās CPU prasīgās spēlēs, lai gan šaubos.

 

 

Doma ir par intel cenu kritumu

Kurš var arī nebūt.

 

 

Tas, ka šodien negribi overklokot, nenozīmē ka rīt arī negribēsi.

Cilvēki, kas plāno OC parasti ņem K pročus.

 

 

Paskaties cik intel vērtē 100 mh kāpumu savos procesoros

Who gives a flying f**ck kā Intel vērtē paši savus CPU?!

 

 

Turklāt amd gpu liek lielāku slodzi uz cpu

Pilnīgi murgi.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Attiecīgi virstaktējot 6400 uz 4400 hz, kas ir vidējais standarts, var iegūt teju vai 20% fps pieaugumu attiecībā uz 3400 hz, kas ir 7500 ajam.

Nu nez kur šādu info esi ņēmis. Eksperimentējot ar savu i7 un Titan X Pascal, ļoti CPU prasīgās spēlēs, 3.5Ghz vai 4.5Ghz, fps principā nekādu lielo ieguvmu nebija, viss tāpat galā atduras pret kartes limitiem. Papagaiļu testos cipari atšķiras, bet ne reālie spēļu tie.

 

 

 

Protams labs ir 7500 ar R480/8.

Zelta ieteikums- kāda vispār jēga ņemt tās 480 ar 8GB atmiņu? Tā pa lielam ir 1080p karte, un tur ar 4Gb ir atliku likām, nekādas vajadzības pēc 8, kur tie 8 noderētu, tā karte jau vairs pati par sevi nevelk- tātad izmesti 20% naudas.

 

 

 

Turklāt amd gpu liek lielāku slodzi uz cpu.

Šis pretendē uz boota tehnikas ekspertu pērlēm, te bija kaut kru pavediens, būs jāiekopē :D 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Laikam spaiss vēl kaut kur ir atrodams.
Pilnīgi murgi.
Šis pretendē uz boota tehnikas ekspertu pērlēm, te bija kaut kru pavediens, būs jāiekopē  

Jūs tiešām dzīvojat mežā vai tomēr izliekaties par stulbiem, un neziniet kas tas tāds API driver overhead ir ? Ir AMD videokartēm tāda probēma uz DX11, ka pie mazāk jaudīgiem i5 un i3 procesoriem sāk parādīties iekšējais AMD draiveru pudeles kakls.

 

Te ir labs apraksts - http://pclab.pl/art60000-22.html

Video - https://www.youtube.com/watch?v=d6TDsx8Shks

 

Skaidri redzams, ka "CPU intensīvākajās vietās, un spēlēs" Fūrijas jaunkundze tiek salikta vienos vārtos, ka nemetas kaut arī mēs labi zinām, ka pie normāliem apstākļiem abas šīs videokartes ir apmēram vienāda ātruma. :crazy:

c3r_1920vh.png

f4b_1920u.png

gta5w_1920vh.png

w3n_1920u.png

Labots - Toļiks
Link to comment
Share on other sites

AMD draiveru pudeles kakls.

un

 

 

Turklāt amd gpu liek lielāku slodzi uz cpu

Vai tev pašam neliekas, ka šeit ir diezgan ievērojama atšķirība? Nē? Tad nu tā: pirmajā gadījumā ir kaut kādi, noteikti choke punkti, kas var likt procim aizrīties pie DX11 CPU prasīgiem gamučiem, kamēr otrajā mēs runājam par konstantu papildus slodzi CPU, ko izraisa GPU.

 

P.S.

 

 

Te ir labs apraksts - http://pclab.pl/art60000-22.html

Mhm kā tad... varēji vēl sameklēt arābu valodā.

Labots - ruukjis
Link to comment
Share on other sites

Mhm kā tad... varēji vēl sameklēt arābu valodā.

Da kaut ķīniešu rezultāti no tā nemainās! Bet vispār ir tāda opcija kā tulkotājs (viens klikšķis labajā augšējā stūrī)!

un

Ko un ? 

Labots - Toļiks
Link to comment
Share on other sites

Tālāk par "un" nejēdz izlasīt?

Sākumā iemācies uzrakstīt vairāk par diviem burtiem trolli ibio!

Labots - Toļiks
Link to comment
Share on other sites

Sen neesmu redzējis tik safabricētas tabulas.

Tu runā tā pat kā dziedi! Pļerdak sākumā ieej biosā atslēdz HT un pie standarta i5 frekcencēm pamēģini pāriet Crysis 3 lokāciju "Welcome to the Jungle".  Varbūt tad tu runāsi savādāk, un nebūsi tāds pļurkstētājs pa tukšo.

Labots - Toļiks
Link to comment
Share on other sites

 

 

Sākumā iemācies uzrakstīt vairāk par diviem burtiem trolli ibio!

Esmu uzrakstījis, nejūtos vainīgs, ka nemāki/negribi izlasīt... aizej pie acu ārsta un pēc tam pie logopēda.

Link to comment
Share on other sites

Jums čaļi nav nekādas saprašanas, bet ka tik kaut ko, kaut kur gudri maksimāli pied1rst. Vajag tik man iemest kādus reālus faktus tā jūs uzraiz kaut kur pa sētas durvīm gribat izšmaukt. Nekādu riņķu nebūs esi vecis runā tieši! Auklēties ar tevi es te neiešu.

Labots - Toļiks
Link to comment
Share on other sites

Varu 99.9 % saderēt ,ka AMD rezultāti būs līdzīgi,kā iepriekšējie,jo neko labāku  no viņiem nevar sagaidīt...

AMD_2016_roadmap.jpg

 

amd_troll.jpg

Labots - rooyar
Link to comment
Share on other sites

Pašam nav saprašana, ja nejēdz kāda ir atšķirība starp draiveri un GPU.

Tā ir tikai tava atruna, jo zini par ko tieši iet runa. Tas ir tavs veids kā tu mēģini izgrozīties nesanāks.  :fuck:

Labots - Toļiks
Link to comment
Share on other sites

Tava cietpaurība sāk reāli kaitināt...

 

 

amd gpu liek lielāku slodzi uz cpu

Šie ir slima suņa murgi. GPU nerada nekādu papildus slodzi.

 

 

 

API driver overhead

Šis nav tas pats apgalvojums, šim nav nekāda sakara ar GPU. Tu to nesajēdz?! API ir softiska problēma, kuru teorētiski var izlabot (ja jau tas nav izdarīts, jo tavas ziņas ir 5 mēnešus vecas). Turklāt novērojamas tikai DX11 geimos - geimi, kuri paliks aizvien mazāk.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Pašam nav saprašana, ja nejēdz kāda ir atšķirība starp draiveri un GPU.

Tad kāda ir atšķirība starp DirectX, OpenGL, Vulcan, Mantle un driveriem? 

Link to comment
Share on other sites

Šie ir slima suņa murgi. GPU nerada nekādu papildus slodzi.

Bļin papuas ar lielo burtu, ko tu man to bāz acīs vai tad es to rakstīju? Uz mani tas nekādi neattiecas!

Šis nav tas pats apgalvojums, šim nav nekāda sakara ar GPU. Tu to nesajēdz?! API ir softiska problēma, kuru teorētiski var izlabot (ja jau tas nav izdarīts, jo tavas ziņas ir 5 mēnešus vecas). Turklāt novērojamas tikai DX11 geimos - geimi, kuri paliks aizvien mazāk.
Ir AMD videokartēm tāda probēma uz DX11, ka pie mazāk jaudīgiem i5 un i3 procesoriem sāk parādīties iekšējais AMD draiveru pudeles kakls.

Ej un ieskrien ar pieri sienā, ja nevari izlasīs šo teikumu! Viss ir skaidri un gaiši iekalts. Cik var malt vienu un to pašu joptvai. :fool: Tev vienreiz būtu jāsamierinās citādi uz tevi sāks rādīt ar pirkstiem.

Labots - Toļiks
Link to comment
Share on other sites

 

 

Bļin papuas ar lielo burtu, ko tu man to bāz acīs vai tad es to rakstīju?

Nē, bet tas ir tieši tas, par ko tu sāki lekt. Viss šis balagāns ir par to, ka TU iesāki mētāties ar frāzēm:

 

Jūs tiešām dzīvojat mežā vai tomēr izliekaties par stulbiem,
to virzienā, kas teica, ka šis apgalvojums ir aplams.
Link to comment
Share on other sites

Grozi tu to kā gribi, bet tas nemaina lietas būtību, jo uz DX11 AMD videokartēm ir zināmas problēmas ar API driver overheadu, kad GPU netiek pilnībā noslogots, jo draiveri taisa masīvu tormozu pie CPU intensīvām spēlēm, un mazāk jaudīgiem procesoriem it sevišķi.

Labots - Toļiks
Link to comment
Share on other sites

Pirmkārt, es to nevienā brīdi neesmu apstrīdējis. Otrkārt, taisa ir diezgan stipri teikts, es nevaru atrast infu, kas apliecinātu, ka jaunajos 16.11 draiveros šī problēma pastēvētu.

Un es noskatījos arī viģiku... Tur nav nekā traģiska, arī Nvidia kartēm ir tādas pašas "problēmas". "Masīvs tormozs" ir skarbs pārspīlējums.

Link to comment
Share on other sites

Un es noskatījos arī viģiku... Tur nav nekā traģiska, arī Nvidia kartēm ir tādas pašas "problēmas". "Masīvs tormozs" ir skarbs pārspīlējums.

Slikti noskatījies, jo GTX 1060 praktiski visur ir priekšā RX480, un tas nav tikai par pāris FPS. Ja skatās uz i3, un i5 procesoriem. 

Labots - Toļiks
Link to comment
Share on other sites

 

 

Slikti noskatījies, jo GTX 1060 praktiski visur ir priekšā RX480

Viņa ir visur priekšā, ne tikai uz i3 vai i5 - tas nav nekas jauns un pārsteidzošs DX11 testos. Ja var ticēt viģikam, tad daudz nopietnākas problēmas ir GTX 1070, kura uz vārgiem pročiem krīt zem GTX 1060.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ja var ticēt viģikam, tad daudz nopietnākas problēmas ir GTX 1070
Tā jau nu gan ir īstā kartiņa kuru pārot ar i3!  :mrgreen:   Ar i5 problēmu tur nav.
Link to comment
Share on other sites

 

 

Grozi tu to kā gribi, bet tas nemaina lietas būtību, jo uz DX11 AMD videokartēm ir zināmas problēmas ar API driver overheadu, kad GPU netiek pilnībā noslogots, jo draiveri taisa masīvu tormozu pie CPU intensīvām spēlēm, un mazāk jaudīgiem procesoriem it sevišķi.

 

AMD un DX11 problēmām ar procesoru (kā apgalvo redz ar vājiem procesoriem) ir visai mazs sakars, no paša pieredzes ir vairāki piemēri, kur BF1 AMD karte visu laiku crasho dēļ DX11 problēmām- izlec error logs ar DX11 paziņojumu, gan ar 5930k, gan 5820k, un 3 dažādām AMD kartēm- 2x295, rx480 un rx470, DX11 crasho vienā laidā, ne tā kā uz katra soļa, bet diezgan, lai spēlēšana būtu traucēta un kaitinoša, kamēr ar visām manā testēšanā esošajām Nvidia kartēm, nekad netika novērots DX crash. Es tur nesaskatu neko citu kā vien AMD līkrocību nevis CPU bottlenecku kā te Tu un tavs korišs mumuss grib iestāstīt.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...