Jump to content

Kur var dabūt īstus Eneloop Latvija?


Maksim
 Share

Recommended Posts

Kur var dabūt īstus Eneloop Latvija?

Pagājuša vasara nopirku 8 Eneloop pro AA Ni-MH (ntg veikala), pēc izskata viss perfekti smagas, viss smuki sataisīts, bet bez iepakojuma. Nu domāju labi, pie viņiem rakstīts ka:

 

“Panasonic Eneloop Ni-MH AA akumulatoriem zemākā cena, plašākā un jaunākā oriģinālas produkcijas izvēle Latvijā no oficiālā izplatītāja. Panasonic Eneloop jaunākās paaudzes 2015. gada modeļa akumulatori. Ražošanas datums 11. 2015 vai jaunāks. Garantējam augstāko kvalitāti un oriģinālus akumulatorus tieši no ražotāja, strādājam bez starpniekiem.”

 

Noticēju, bet nesen atnaka pie manim lādētājs, kurš var pārbaudīt ietilpību. Un kas iznaka? 1400 mAh, pēc pus gada lietošanas. :(

Paskatījos youtuba video par feikiem, un iznāk ka viņi tirgo feiku Eneloop :(

 

V obšem kurš zina labu kontoru, kura pārdod īstus un labos Eneloop akumulatorus? Vai vispar kados labos akumulatorus.

 

Link to comment
Share on other sites

Tātad Elfā.

 

Kas attiecas uz citiem kantoriem - pat nemēģiniet te ieteikt savu mīļāko radio kantori. Divas lielas vairumbāzes - ACC un ABC - arī jamos velk iekšā. 99% no turienes arī jums pārdos. Cik tie ir feiki vai nefeiki, tad arī uzzināsiet.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Nu nezinu, paņēmu dažus pie viņiem pirms pāris nedēļām, uzreiz pārbaudīju ietilpību un ir atbilstoša, pat nedaudz vairāk (AAA 800 mAh ir ap 790...815 mAh, bet AA 2000 mAh ir ap 1980...2010 mAh). Tie gan nebija PRO, bet baltie Eneloop. Zibspuldzē darbojas ļoti labi. Protams, nevarēšu šobrīd pateikt, kādi tie būs pēc pusgada.

 

Neviens jau nesaka, ka pats ražotājs šo to nenomudrī reklāmās un tehnoloģijās.

 

Kā arī riktīgs pakaļdarinājums būtu uzreiz atkožams - cik bijusi darīšana, tad Ķīnas 2000 mAh atbilst maksimums 220 mAh realitātē. Arī šo esmu pārmērījis ar atbilstošu lādētāju.

 

Diez vai viltojot 2000 mAh akumulatoru atmaksājas tur tiešām sākumā ielikt 2000 mAh...

Labots - Žaks Noriss
Link to comment
Share on other sites

ķīniešu miskastē Ali kādreiz varēja nopirkt dažādu ražotāju ādiņas priekš akumulatoriem.

Link to comment
Share on other sites

Kad vēl amazonam nebija kosmiska piegādes cena, pirku no turienes. Pēc tam te LV bija oficiāls kantoris Mūkusalas ielā, kas tos tirgoja. Esmu tur 2x ņēmis. Bet tagad vairs to nedara.
Kalpo joprojām labi, tāpēc nav bijusi vajadzība pēdējos gados pirkt jaunus. Kapacitāte atbilst. 

No otras puses tos aķus var arī nočakarēt gan ar neatbilstošu uzlādi, gan ar ekspluatāciju. Viens man neizturēja pārlieku lielu izlādes slodzi (biju iebāzis ar adapteri D baterijas vietā), otru sačakarēja LaCrosse lādētājs. Nezinu, kas viņam bija samežģījies smadzenēs, bet vienu pārlādēja.

 

Labots - ArnisR
Link to comment
Share on other sites

 

 

cik bijusi darīšana, tad Ķīnas 2000 mAh atbilst maksimums 220 mAh realitātē.

 

ķīnieši ir dažādi un nebūt vienmēr tā ir. Protams, risks pastāv, bet ja palasa atsauksmes un forumus, tad var arī šo to sakarīgu pa mazām naudām atrast. te nu atkal ir jautājums vai ir laiks ar to ņemties... 

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Video jau ir acīm redzami 2500 pret 2550 mAh uz kastes, tur pat nav ko daudz muti dzesēt.


 

 

Labots - Žaks Noriss
Link to comment
Share on other sites

 

 

Video jau ir acīm redzami 2500 pret 2550 mAh jau uz kastes, tur pat nav ko daudz muti dzesēt.
 

NTG tirgo bez kastes. Skaties par pašiem baterijam.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

@@Racer, tiesa, meklēt var, bet slavenā mēģinājumu un kļūdu metode tāpat iznāk pārāk dārgi. Viens baltais AAA Enenloop maksā ap 1.70 eur un AA ap 1.90 eur ja labi pameklē.

 

 

NTG tirgo bez kastes

 

 

Atkal - nezinu par PRO, bet baltos Eneloop tirgo arī iepakojumos pa 4 vai 8, tā pat sanāk lētāk.

 

P.S. man ar NTG nav nekādas darīšanas, vienkārši pats paņēmu pirms pāris nedēļām un nebija neviena aizdoma par feiku. Ja tas ir feiks, tad ļoti labi strādājošs feiks.

Labots - Žaks Noriss
Link to comment
Share on other sites

Ā, un Pro Eneloopi ir ar 3-4x mazāku dzīves ciklu uz lielākas kapacitātes un lielākas strāvas rēķina.

 

500 ciklus, ja daže ladet viņus 2 reiz nedēļā, iznāks 104 cikli uz 1 gadu  :)

Labots - Maksim
Link to comment
Share on other sites

Ka piemers, man ir Tenergy akumulatori viņiem jau gandriz 10 gadi, viņi pa šo laiku pazaudejuši 30% no savas ietilpības. Eneloop pa pus gadu pazaudejuši 45%? (Panasonic absola kā ietilpība nepazud 80-85% pēc gada lietošanas)

Visi akumulatori +/- biji izmantoti vienādi, lādējāmie vienmēr ar vien un to pašo "Varta" lādētāju.

Link to comment
Share on other sites

Eneloop pa pus gadu pazaudejuši 45%? (Panasonic absola kā ietilpība nepazud 80-85% pēc gada lietošanas) Visi akumulatori +/- biji izmantoti vienādi, lādējāmie vienmēr ar vien un to pašo "Varta" lādētāju.

 

STOP.

 

Uz iepakojuma tiek deklarēts, ka gada laikā pašizlādes procesu ietekmē aķos būs palicis līdz 85% no sākotnējās uzlādes. Nevis 85% no tā ietilpības. Gada laikā mierīgi pēc 500 cikliem aķi skaitīsies nolietoti.

 

Kas par Varta's lādekli ?

Labots - chieris
Link to comment
Share on other sites

ntg tirgo arī advancētos lādētājus, ar kuriem var notestēt tos aķus, nez kāda viņiem būtu interese tirgot feikus aķus, kurus var pārbaudīt ar viņu pašu tirgotajiem lādētājiem?

Link to comment
Share on other sites

da visi tie aķi tāpat pēc pusotra - 2 gadiem metami, veinalga cil lieto vai nelieto

Link to comment
Share on other sites

Par tiem 85% tā arī ir kā chieris saka. Visticamākais, ka kārtējo reizi aķim resursu ir "apēdis" dumb charger, jo nav nekādas lādēšanas kontroles.


Man kabatas lukturītim 4 gab. Panasonic eneloop pro jau kalpo vairāk kā divus gadus. Lādēju ar Nitecore D4.


Pa lielam, akumulatorus sačakarē ja tos tukšus kaut kur nomet vai arī pārlādē.

 

Starp citu, eneloop tehnoloģija, vienkārši sakot, nozīmē zemu pašizlādi.

Labots - Guncha
Link to comment
Share on other sites

 

 

vienmēr ar vien un to pašo "Varta" lādētāju.
  Lūk par šo linku uz konkrēto modeli varētu. Lai aķi normāli kalpotu paredzēto laiku/ciklu skaitu, arī ladētājam jābūt atbilstošam. Pats jau diezgan sen zibspuldzēm lietoju tikai Eneloop Pro aķus, agrāk lādēju ar BASF ne gluži lētuci, tagad lietoju šo un viss OK.  Lai nu kā Eneloop ir vienīgie tiešām nopietnie aķi foto vajadzībām, pie tam melnie Pro, nevis baltie. Jā, mazāks ciklu skaits, bet man vajag nevis, lai 10 gadus kalpo, bet lai pasākuma laikā (kad ap 1000 un vairāk kadru jābildē), nebūtu pus soma ar aķiem jāpielādē. Ir 3 komplekti (pa 4 gab katrā) un nekad vairāk kā 2 nav izmantoti.

 Un par feikiem - kā jau Vārna teica - visi ņem no pāris vairumniekiem, tā kā neatkarīgi no veikala var iegrābties un pārdevējs visticamāk pat nezin īsto ražotāju.

Link to comment
Share on other sites

 

 

da visi tie aķi tāpat pēc pusotra - 2 gadiem metami, veinalga cil lieto vai nelieto


Nope. Es jaunus lopus >3 gadus neesmu pircis. Vecākajiem lopiem ~7 gadi. Kalpo labi joprojām. Ar atsevišķiem izņēmumiem, bet tajos lopi nebija pie vainas.

Lādētājs: LaCrosse BC-900, pēc tam analogs – Technoline.
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ar viņiem pašiem esi runājis par šo?

Negribas čakareties.

 

 

Uz iepakojuma tiek deklarēts, ka gada laikā pašizlādes procesu ietekmē aķos būs palicis līdz 85% no sākotnējās uzlādes. Nevis 85% no tā ietilpības. Gada laikā mierīgi pēc 500 cikliem aķi skaitīsies nolietoti.
 

Ok, my bad.

 

 

Kas par Varta's lādekli ?
 

Parastais, kurš lāde pēc laika ar 1,4v un 230mA uz AA un 1,4v un 100mA uz AAA.

 

 

 Lūk par šo linku uz konkrēto modeli varētu. Lai aķi normāli kalpotu paredzēto laiku/ciklu skaitu, arī ladētājam jābūt atbilstošam. Pats jau diezgan sen zibspuldzēm lietoju tikai Eneloop Pro aķus, agrāk lādēju ar BASF ne gluži lētuci, tagad lietoju šo un viss OK. 
 

Nu labi, mans lādētājs nav gudrais un lādēja nevis pēc deltas, bet pēc laika. Bet ar 10 gadu vēcus akumulatoriem var ta pateikt viss ok, bet ar šitiem kaut kads pšiks?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Parastais, kurš lāde pēc laika


Es tomēr tad ieteiktu nopirkt jaunu lādētāju, pirms vainot aķu tirgotājus.
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Es tomēr tad ieteiktu nopirkt jaunu lādētāju, pirms vainot aķu tirgotājus.
 

Nopirku, tāpēc saku testet un kas es teicu divaini ka aķi kuram ir 10 gadus laba kartība neka pus gadu lietoti Eneloop'i.

Link to comment
Share on other sites

Ja patiešām tas lādeklis lādē tikai ar 1,4 V, tad tas to Eneloopu nemaz pilnībā nespēj uzlādēt.  Manējais beidz lādēt apmēram  ar ~1,52 V.

Labots - ArnisR
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ja patiešām tas lādeklis lādē tikai ar 1,4 V, tad tas to Eneloopu nemaz pilnībā nespēj uzlādēt.  Manējais beidz lādēt apmēram  ar ~1,52 V.

Es tagad nopirku Liitokala 500, tur iet pēc 1,5v ''otsečkas''.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ok, bet ir ļoti iespējams, ka vecais lādeklis ir tos Eneloopus sačakarējis.
 

Ka es teicu, es tam ticetu ja viņš sačakarēja ari parejos akumus. Vai Eneloopam kaut kas ipašs? Un vel šitais video youtuba pār feikiem (nez. ticet vai ne).

 

Labi, var but kādam ari bija līdziga situācija?

Link to comment
Share on other sites

Vai Eneloopam kaut kas ipašs?

  Nedaudz papētīju dažu lādekļu specifikācijas. Iespējams, uz tavu jautājumu laba atbilde ir šī no Technoline (La Crosse Technology).

Darbojas ar AA/AAA NiCD un NiMH akumulatoriem (arī Eneloop) .... Piemērots visiem AA/AAA NiCD un NiMH akumulatoriem (arī Eneloop).

 Bet citādi - protams, ka dažādu firmu aķi atšķiras un salīdzinot ar 10 gadus vecajiem - jaunās tehnoloģijas var būt prasīgākas pret pareizu  uzlādes režīmu (arī izlādes, ja liec lādēt daļēji tukšus).

Labots - raiviic
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Labvakar, cienījamais boot.lv fōruma biedr!

 

Redzu, Tev trūkst uzticamu atsauksmju par eneloop akumulatoriem.

Tad nu lasi uzmanīgi.

Izmantoju dažus kopš 2014 gada. Parasti ilgtermiņa mazai slodzei. Šoziem ir jauna pieredze, melnais tiek izlādēts pusdienas laikā (a kā pareizi rakstīt "pusē no dienas ilguma"?) lukturītī, bet vēl nav testēti šogad.

Lietoju tikai Technoline BC700 lādētāju, lādēju uz defaulto 200mA strāvu 95% gadījumu

 

periodiski cenšos iemest testa režīmā un atzīmēju rezultātus ekcelī - atfiltrēju eneloopus, jo pārējie ir veci mesli.

pievienoju ekrānšāviņu.

manuprāt, pa diviem gadiem ietilpība nav mainījusies vai vērā ņemami samazinājusies.

 

pirku argusā vai lemonā. neatceros. drīzāk argusā.

 

lietoju baltos, un melnos, kas manā gadījumā apzīmēti ar trīs XXX nevis PRO kā šeit lasu. tabulā var atpazīt pēc ietilpības.

2017-02-06%2020_41_41-Greenshot.jpg?dl=1

Labots - rodrigez
Link to comment
Share on other sites

Uzbūve un/vai ķīmija – noteikti.  

Drošvien uzbūve, ķimija visiem ir Ni-MH

 

Vobšem, man ienāca baiga interese par viss šito-to un saku testet aķus kuri biji brīvi, kas iznāc:

(Man vel biji AAA Eneloop pirktie NTG)

post-90444-0-65463500-1486474850_thumb.jpg post-90444-0-05471200-1486474861_thumb.jpg post-90444-0-17770200-1486474869_thumb.jpg post-90444-0-41438800-1486474878_thumb.jpg

 

Kā es izlasīju interneta, manējai Vartai ir "kapeļnij" uzlādēs tips kas var ietekme tilpuma degradācijai.

Un kā var redzet, ar aķiem viss ok, tikai 2 slota kaut ka pamaz.

 

Es padomāju vajag parbaudit ar augstāko mA parametru un iznāk:

post-90444-0-87222000-1486474890_thumb.jpg

 

Kā es varu saprast, tagad viņiem vajag laiku pēc Vartas mocišanu :)

 

Vobšem ar NTG viss ok, pats duraks :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Drošvien uzbūve, ķimija visiem ir Ni-MH


Nope, ķīmija arī. M burts atšifrējas, kā metal. Tur "ujeva tuča" variāciju var pastāvēt, un tā arī ir :)

 

Kā es varu saprast, tagad viņiem vajag laiku pēc Vartas mocišanu


Jā, gadās, ka atkopjas, gadās, ka nē. Ar parastiem NiMH ir bijis, ka ar refreshu it kā izdodas pacelt to ietilpību, bet tas ir uz īsu laiku.

 
Link to comment
Share on other sites

Vot tagad domāju, ir verts pirkt oriģinālo lādētāju no Panasonic, ar delta-peak uzlādē, vai mana kura pēc voltaža lādē deres? :)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...