Jump to content

Garš interneta vads


Zibensdraugs
 Share

Recommended Posts

Kaļot plānus vasarai, esmu iecerējis uztaisīt interneta vadu rullī, lai varētu aizvilkt no mājas uz netālo pļaviņu. Neskaidrības par to, cik nozīmīgi, nenozīmīgi ir vai tas ir āra vai parastais kabelis?

Par garumu, esmu kko dzirdējis par 100 metru robežu?

par Cat5, cat6.....?

Un vēl, ja ir kādi jau gatavi risinājumi nopērkami....

Link to comment
Share on other sites

 

 

ir kādi jau gatavi risinājumi nopērkami....

 

ir. wifi rūteri saucas.

Link to comment
Share on other sites

Īslaicīgai lietošanai, šad - tad - derēs arī parastais iekštelpu kabelis, ja uz ilgu laiku - roc zemē gofru ar tajā ievilktu ārtelpu kabeli. Garums - jā ir 100 robeža. garantētā robeža.

Darbosies arī 120 m ,varbūt vēl tālāk, atkarīgs cik labs labelis un cik kaprīzqas tīkla kartes. Bet garantijas nav.

Gatavs risinājums - radiolinks. SXT

Bet pļaviņā jau arī elektribu vajadzēs.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Mikrotik darbojas arī no 12V UPS akumulatora, tātad no auto 12V akumulatora arī darbosies.


Ā, nu var tak ar LAN kabeli 100m posmu, tad iebakstīt pa vidu prastāko 5-portu TP-Link switch un atkal 100 LAN kabelis. Atceries ka tam svitch vajadzēs barošanu.


Tas tāds "latvietis praktiskais" risinājums :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Vēl var apsvērt variantu ar neta padošanu uz pļaviņu pa elektrības vadiem. Elektrību tak tāpat uz turieni viilksi, vai ne? Nu tad pa to pašu drāti padot arī netu. Protams, jautājums vai šo adapteru tīkla ātrums pietiks, jo tā arī neesi uzrakstījis kādam mērķim nets vajadzīgs...

Link to comment
Share on other sites

Zibensdraugs

Paldies, nu ir nedaudz skaidrāka bilde. Par Radiolinku arī biju domājis, bet īsti uzticības nav. Jo vairāk, ja ne vienmēr es tikai to lietošu. Tādā ziņā aizvilkt kabeli būtu vienkāršāk un stabilāk. Turklāt to varētu vilkt kur gribu un kad gribu. Bet par cat5, cat6,.....?

Un par gataviem risinājumiem "vads rullī"...

Paldies, nu ir nedaudz skaidrāka bilde. Par Radiolinku arī biju domājis, bet īsti uzticības nav. Jo vairāk, ja ne vienmēr es tikai to lietošu. Tādā ziņā aizvilkt kabeli būtu vienkāršāk un stabilāk. Turklāt to varētu vilkt kur gribu un kad gribu. Bet par cat5, cat6,.....?

Un par gataviem risinājumiem "vads rullī"...

Link to comment
Share on other sites

tiešām neviens nevar uzprasīt pamuļķim nodefinēt nosacījumus? cik ir netālu? kam tas internets tiks izmantots?

Laukos man pie Asus RT-18 laikam rūtera pielikta ārējā antena (kaut kāds ķīniešu sūds, bet varēja izkārt pa logu) ļāva ar telefonu pieslēgties pie wifi puskilometra attālumā un skatīties youtube video bez raustīšanās.

Link to comment
Share on other sites

 

 

uzprasīt pamuļķim nodefinēt nosacījumus? kam tas internets tiks izmantots?
Nu ja viņam e-pasts būtu jāapskatās, tad tak par kabeli nedomātu.
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...