Jump to content

Problemas ar auto Vacija


Dukuu
 Share

Recommended Posts

Sveika tauta. Braukaju pa vaciju, ar Latvijā registretu auto, ne uz mana varda, sodien mani aptur policija, un ieludz uz paarunaam pie sevis, un dod majienus ka bus jamaksa cela nodoklis vacijaa un latvijaa. Vai vini var likt man maksat cela nodokli ja neesmu masinas ipashnieks?

Link to comment
Share on other sites

iepazīsties ar Vācijas likumdošanu.. Par Latviju gan nekādus ceļa nodokļus iekasēt viņi nevar.

 

Kaut gan nezinot pilnībā visu situāciju neko nevar 100% pateikt. Jebkurā gadījumā ar Vācijas policiju nejoko.. paņem kādu vācu valodas lietpratēju (ja pats nesaproti), lai nesanāk šaize vēl lielāka.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jebkurā gadījumā ar Vācijas policiju nejoko

 

 

Interesanti, Vācijas civilā policija pēdējos gados ir ieguvusi sliktu slavu ar to ka negrib vai nespēj aizsargāt savus iedzīvotājus no iebr(a)ucēju piekaušanām un izvarošanām, bet ceļu policija ir barga?

Labots - chubars
Link to comment
Share on other sites

nevertell

Nav ko cirsties - Vācijā visur uz ceļīem ir kameras. Un tā vien izrādās, ka ir piefiksēts, ka tu bieži vizinies apkārt ar mašīnu, par kuru nodokli atdevis neesi. Tā viņi tur to dara, un tas ir gaidāms. Pēc tūrista jau vairs neizskaties.

Tā kā jāsāk vien būs maksāt.

 

Ar numuru atpazīšanu  viņi ir tā ieskrējušies, ka viņi būtībā var pateikt, kur un kad tu esi pārvācies, it īpaši ja tā dēļ kautkas mainās ar nodokļiem.

Labots - nevertell
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Ja tu neesi mašīnas īpašnieks tev nevar likt maksāt, īpašnieks gan dabūs pēc pilnas programmas. Teorētiski to var apiet, izbrauc katru mēnesi ārā uz kādu no kaimiņu valstīm un viss!


 

 

Ar numuru atpazīšanu  viņi ir tā ieskrējušies,
Nu pie mums nav sliktāk, visas mašīnas kas brauc pāri HES tiltiem tiek piefiksētas pēc numura zīmes! Ups, kā izmuldējos :shok:  
Link to comment
Share on other sites

 

 

Teorētiski to var apiet, izbrauc katru mēnesi ārā uz kādu no kaimiņu valstīm un viss!

Tādi pekstiņi jau vairs sen nedarbojas, vismaz UK. Noskaidros vai esi rezidents vai nē (strādā, dzīvo) un ja jā tad maksāsi tikuntā.  

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Ja tu neesi mašīnas īpašnieks tev nevar likt maksāt, īpašnieks gan dabūs pēc pilnas programmas. Teorētiski to var apiet, izbrauc katru mēnesi ārā uz kādu no kaimiņu valstīm un viss!

    Teicu viniem jau ka ta nav mana masina, bet teica ka jamaksa busot man, jo esmu pie stures.  Veel teicu ka to masinu tulit savaaks. un tad es nesaprotu, par cik ilgu laiku man bus jamaksa tas cela nodoklis? pa gadu vai?

Labots - Dukuu
Link to comment
Share on other sites

nevertell

Tas nu ir katram savs pienākums - izprast savas patreizējās valsts likumdošanu un dzīvot tik godprātīgi, cik prāts un maks ļauj.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Tas nu ir katram savs pienākums - izprast savas patreizējās valsts likumdošanu un dzīvot tik godprātīgi, cik prāts un maks ļauj.

  nu cik nu godpratigi var dzivot ja par mashinu ir jamaxa 500 euro cela nodoklis un prastakaa apdrosinasana 200 euro menesii.

Labots - Dukuu
Link to comment
Share on other sites

... tad var būt pārvācies uz valsti, kur nav tik lieli nodokļi?  Ja valstī atļauties lietot auto likumīgi nespēj, tad rēķinies - tu drāz valsti, valsts drāzīs tevi. Pie tam valsts to noteikti izdarīs tā, lai būtu sāpīgāk, nekā ja visu darītu legāli. Un tas ir pareizi!

Labots - rubb
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

NeticuNevienam

 

 

nu cik nu godpratigi var dzivot ja par mashinu ir jamaxa 500 euro cela nodoklis un prastakaa apdrosinasana 200 euro menesii.

Izklausies pēc lūzera un laimes meklētāja, tāda, kam patīk dzīvot labāk nekā var atļauties. Tas attiecas arī uz auto un valsti, kurā vēlies vizināties un dzīvot. Un to, izskatās, ka nevarēji atļauties ne Latvijā, ne tagad vari Vācijā. Biedra dunduks ieteikums pārcelties atpakaļ uz Latviju tev nederēs, tādiem kā tev, derēs tikai imigranta statuss, šodien tas populāri Eiropā, tev uz to virzienu velk.

Link to comment
Share on other sites

nevertell

 

 

nu cik nu godpratigi var dzivot ja par mashinu ir jamaxa 500 euro cela nodoklis un prastakaa apdrosinasana 200 euro menesii.

Apļet kāda tur ir minimālā alga? Nekur nebūs tā, ka pelnīsi Rietumu algas maksājot Latvistānas nodokļus. Lab, Latvija ir slikts piemērs, jo nodokļus te gaida nepajokam. 

Link to comment
Share on other sites

Li autors nopērk elektromobīli. Tie visiem patīk un nodokļi nav jāmaksā. 

Link to comment
Share on other sites

Kā man stāsta, tad Īrijā vispār kkāds dibens ar to apdrošināšanu, tur nodokli iekasē no purna. Ja ģimenē ir auto, kuru lieto gan sieva gan vīrs, piķi nokāš no abiem. Summa atkarīga no auto. Paziņa maksā ~ 800€ gadā no cilvēka.

Link to comment
Share on other sites

A pričom te darbs un likme? Gribi braukt Vācijā ar citā valstī reģistrētu mašīnu ilgāk kā likumā paredzēts, reģistrē tur vai maksā ragā. LV jau arī nevar braukt vairāk par cik tur dienām ar citā valstī reģistrētu auto.

Link to comment
Share on other sites

800Eur Road Tax arī ir mazliet pārspīlēti, kad pēdējoreiz biju Vācijā, tad nodoklis par Audi A3 bij apmēram 250Eur gadā.

Lai būtu jāmaksā 800, tad jābrauc ar vismaz 6 litru motoru vai arī pilnīgu vecu lūzni ar augstu izmešu līmeni.

Te kalkulators

http://www.bundesfinanzministerium.de/Web/DE/Service/Apps_Rechner/KfzRechner/KfzRechner.html?ct1=00PKWvor04112008&ct1backup=00PKWvor04112008&ct3=Otto&ct4=Euro1vergl&ct6=2200&submitButton=Berechnen

 

Apdrošināšana jau protams atkarīga no daudziem faktoriem, vecuma, stāža, nodarbošanās (mācītājiem un skolotājiem lētāk :D ), tomēr lielāko cenas daļu ietekmē cik ilgi nav bijuši nekādi atgadījumi. Man Pirmajā gadā sanāca maksāt ap 1k gadā, pēctam lēnām nokritās līdz kautkādi 200.

Link to comment
Share on other sites

DE S-klases mersis S320 dīzelis, aptuveni 460 eur gadā, tikai nedaudz dārgāk kā LV.  :shok:

Link to comment
Share on other sites

Domāju ka tur mazs sakars ar DE minimālo algu, kura nav nemaz tik slikta, ienākimi 2 - 3x lielāki, bet izmaksas nav diezko augstākas.

Ir cilvēki, kuri arī ar Vācijas minimālo Latvijā knapi savilktu galus.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Teorētiski to var apiet, izbrauc katru mēnesi ārā uz kādu no kaimiņu valstīm un viss!

 

Šis vairs neiet cauri, viņi fiksē cik daudz dienas gadā pavadi tajā valstī un ja ir vairāk nekā 6mēn (180dienas)- esi tās valsts rezidents un punkts. 

 

 

 

Teicu viniem jau ka ta nav mana masina, bet teica ka jamaksa busot man, jo esmu pie stures
 

 

A oficiala atlauja ar to auto braukt ir arpus Latvijas? Ja neesi tehniskajā pasē kā reģistrēts turētājs, vajag oficiālu pilnvaru no īpašnieka, ja tādas nav- priecājies, ka policijai bija kas interesantāks nekā pavadīt dienu gaidot evakuatoru tavam auto...

Link to comment
Share on other sites

@@kappa,kādas vēl pilnvaras? Tās tikai līzinga auto un darba vāģiem.. ne jau privātajiem. Privātais var darīt, ko grib.. problēmu gadījumā gan vienīgi būs čābīgi, bet nekas cits. 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...