Jump to content

SSD ilgmūžība


Zoom
 Share

Recommended Posts

post-64753-0-33505200-1484170848_thumb.png

 

pāris gadus vecs... bet ej nu tici tam softam...

Link to comment
Share on other sites

Lietots gadu un divus mēnešus. Samsung softs ieraktīto datu daudzumu rāda nedaudz savādāk, jeb 14,72 TB.

hrH7DX.png

Labots - @rmands
Link to comment
Share on other sites

Gadiem jau stāv kā sistēmas disks, kaut kā mazs worktime jūsu diskiem 
vtF7ao3.png

Labots - Simsons2
Link to comment
Share on other sites

14,72 TB.

Industrijai beidzot šito najobku savest kārtībā laikam, kā vienmēr, būtu par daudz prasīts, mhh. 15074,5 / 1024 = 14,72119140625

 

Vai nu kilogramā ir 1024 grami desas vai nav. Nevis kaut kādā kvantu superpozīcijā, ka cilvēks nekad nevar saprast.

Labots - Crow
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Nopirkts un ievietots ne vēlāk, kā 2014 gada pavasarī.

 

p.s.

 

tomēr 2013 gada pavasarī.

post-64762-0-16416600-1484172030_thumb.jpg

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Gadiem jau stāv kā sistēmas disks, kaut kā mazs worktime jūsu diskiem 

Uz tām daudzajām stundām/gadiem tev atkal ierakstītais datu apjoms nav pārāk liels. 

Labots - @rmands
Link to comment
Share on other sites

 

 

Uz tām daudzajām stundām/gadiem tev atkal ierakstītais datu apjoms nav pārāk liels.
 
Ko tur lielu vajag ja sistēma+pāris spēles stāv ) Kompi restartēju reti tādēļ power on times ir zems
Link to comment
Share on other sites

Intel poweeer

ar jau ilgu laiku stāv kā sistēmas disks (4 gadi laikam)

post-89342-0-56968700-1484172721_thumb.png

Labots - maiss
Link to comment
Share on other sites

Vairākkārt un ilgstoši ir bijis pilns līdz kliņķim, tagad bik patukšoju vietu bet varētu vēl, bet tā saprātīgi lietojot pilnībā pietiek, kā nekā laptops.

post-82552-0-06811100-1484173538_thumb.png

Labots - zipers
Link to comment
Share on other sites

tehno-mans

 

 

Nu ielikšu vēlreiz savējo kurš lietots ~2gadus, bet proga saka ka stipri mazāk lietots.
Proga saka visu pareizi. Ne katrs apveltīts - tpc piedodams.
Link to comment
Share on other sites

Apskatījos to programmu, SSD Life Pro, maksas. Vai jūs to pērkat? Es palaidu triālversiju, atlikušas tikai 14 dienas.

Mans SSD pirkts 2011. gada vasarā.

post-73992-0-15189000-1484178961_thumb.png


Tikko uzinstalēju ražotāja programmiņu - OCZ SSD Utility, tā bezmaksas. Dati sapas ar SSD Life Pro.

Link to comment
Share on other sites

Regulāri pilns līdz lūpai, bet iet godam.

post-353-0-16617700-1484183217_thumb.png

Labots - MIGs
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

Vai jūs to pērkat?

Stipri šaubos :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

īsti jēgu no tā softa neredzu - kā jau teica - sdd mirst arī ar 100% health.... Vēl vairāk - visiem beigtajiem ar ko man iznācis sastapties - veselība ir bijusi 100% vai tuvu tam!

 

Vēl vairāk - neesmu atradis drošu metodi kā pārbaudīt SSD darbspēju - pagaidām pēc simptomiem nosaku - sāk bojāties faili - ofiss bļauj par bojātiem dokumentiem, pēkšņi nevar kādu programmu palaist. Bet SMART ok! Diska lasīšanas kļūdu event viewerī nav.

Tā ka ja kāds zina došu metodi kā testēt SSD - padalieties!

Principā uz SSD vajadzētu lieto failsistēmu ar datu kontrolsummām. Bet uz windows šādas iespējas nav.

 

Labā ziņa - SSD ir diezgan droši un mirst reti. 

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

shadow118

Sen nebiju šito skatijies, tas estimated time interesants. Tiek lietots jau bik vairāk kā 4 gadus

 

M1wsDHh.png

Link to comment
Share on other sites

MAn viens vecs disks

 

post-97578-0-73017900-1484208220_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

 

 

īsti jēgu no tā softa neredzu - kā jau teica - sdd mirst arī ar 100% health.... Vēl vairāk - visiem beigtajiem ar ko man iznācis sastapties - veselība ir bijusi 100% vai tuvu tam
 

 

Domāju ka SSD nāves cēlonis uz consumer tehnikas, 99,9 % gadījumos ir citas tehniskas problemas, neviss cell wear..tas iespējams ir aktuāli tikai uz serveriem, kur notiek daudz rakstīšānas 24/7.. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

neviss cell wear
 Nu HVZ.... Datu bojājumi tieši ir atmiņas nolietošanās pazīme! 

SSD Life Pro jau neko citu nedara kā lasa un interpretē SSD diska SMART statusus. Bet ja disks nemāk pārbaudīt nolasāmo informāciju (nav kontrolsummu), nemāk korekti sekot savam veselības stāvoklim - nekāds softs nelīdzēs!  


ps. Dēļ tā, ka nav iespējams sekot līdzi SSD veselībai izvairos viņus serveros lietot!

Link to comment
Share on other sites

WildGun, man arī likās, ka viss ok, līdz viens ssd ņēma un nosprāga, izskatās, ka tieši tā pati sērija :D

Labots - HTC
Link to comment
Share on other sites

 

 

kas tas par datora režīmu, ka 59 stundās disks tika ieslēgts 735 reizes?

 

Visticamākais uzlikts power setingos, ka disks izslēdzas, ja kādu laiku netiek lietots. Cik šāds režīms "veselīgs" nepateikšu. Katrā ziņā ar SSD šādi elektrību neietaupīt - patēriņš niecīgs! 

Link to comment
Share on other sites

Pirkts un ievietots 2014. gada novembrī. Dators reti kad tiek izslēgts - griežas gandrīz 24/7, vienīgi sleep ir atļauts.

Kaut kā neticas tam worktime :-/

Capture.sized.jpg?1484223546

Link to comment
Share on other sites

Mani fascinē tie prognozētie strādāšanas laiki! Nu nedzīvo mūsdienās elektronika tik ilgi, pat tīri teorētiski! 

Link to comment
Share on other sites

Nevaru atrast nevienu gui tooli priekš linuksa, kurš otram laptopam parādītu ko vairāk par plikiem smart

Link to comment
Share on other sites

Pie visiem šitiem optimistiskajiem rādījumiem neaizmirstiet, ka SSD var nomirt JEBKURĀ brīdī. Bija man viens no pirmajiem inteļa SSD. Diagnostikas softi rāda, ka viss bumbās. A vienā jaukā dienā kirdik un visi dati pakāsti. protams, ik stundas kopijas bija. Tā ka attiecīgi arī uzticieties šai diagnostikai.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pie visiem šitiem optimistiskajiem rādījumiem neaizmirstiet, ka SSD var nomirt JEBKURĀ brīdī.

Velti dzesē muti - tak te vairums diskusijas dalībnieku, izskatās, ka nesaprot, par ko paši runā.

 

Tas 'health' indikators ir tikai NAND wear level, un ar labu kontrolieri, diska overhead, un turot disku maksimāli tukšāku jebkurš SSD, kas nenosprāgst pirmo mēnešu laikā, visticamāk novilks savus noteiktos gadus. Cita runa ir par to, ka kontrolieris un pats NAND čips (it sevišķi jaunie 'krutie' 3D čipi) var atmest kedas jebkurā brīdī, un dati tutū. Mehānisko disku, ja nav galvas krešs, vismaz var aiznest un par 100-300Eur nomainīt kontrolieri/motoru/galvas, un datus nocelt, a SSD gadījumā čau rasma.

 

Tāpat arī tauta nesajēdz, ka katram lietotājam atšķirās lietošanas paradumi, pārrakstīšanas reižu skaits, u.c. faktori. Piemēram - paņem kaut kādu lētā gala Transcend disku, un uzliec uz viņa sturctureless datubāzi, kādu React aplikāciju, un padzenā tā sirsnīgi pāris mēnešus - health procenti burtiski pa dienām acu priekšā sāks kristies. Priekš tāda pielietojuma tad arī attiecīgi ir Intel un citi augstā gala NVMe diski, kuri maksā 3-10 reizes dārgāk par parastajiem consumer SSD.

 

P.S. kopš 2007.gada (pirmās nelaimīgi slavenās SandForce sērijas laikiem) esmu uzstādījis vismaz pustūkstoti SSD disku, un kādus 70-100 gabalus (rupji rēķinot katru piekto/sesto) devis uz garantiju... Taisnību sakot, protams, jāatzīst, ka pēdējos gados kvalitāte un brāķa procents ir STIPRI nokrities, kā sākumā, bet es piemēram savā saimniecībā visus sistēmas datus regulāri backupoju uz mehāniskajiem diskiem.

Labots - Gurķis
Link to comment
Share on other sites

Kingston HyperX Fury, 120GB

pieslēgts 11.oktorbrī 2016

Principā neko uz viņa neturu, kautkādas programmas, kam vajag masīvus temp failus, tad norādu vietu uz parasto hdd. 

Vienīgi kas tur raksta kautko, pats win un page file. Reizi nedēļā, divās gta4 (arī uz otru hdd uzinstalēts) ieslēdzu, page file palīdz, man tik 4GB ram.

 

MhhOuZy.png

Link to comment
Share on other sites

man ar no hibernate izejot 10% gadījumu zilie logi, nomainīju pilnīgi visas komponentes, meklēju iemeslus, bet... Labprāt nonestu visu hibernate/sleep/ tablešu welcome desktop šņagu pulnībā - tik cik nav izmēģinātas visādas receptes, nu nesanāk, vai sanāk līdz nākošam update w10 3gab. Intel SSD

Labots - abi
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...