Jump to content

Tele2 bezlimita "internets mājai"


Piits
 Share

Recommended Posts

laikamTak
Pirms 59 minūtēm , snukurins teica:

tik zemus mobīlā interneta ātrumus neesmu sen sastapis nevienam operātoram

10618403386.png

Link to comment
Share on other sites

ja kas man bija LMTgeneric Huawei router un Mikrotik Chateu LMT mērcē ar CA un ko tur vēl, identiskos apstākļos Huawei bija vismaz 1.5x lielāks ātrums. sev es secināju ka Ķīna diemžēl ir priekšā mobilajās tehnoloģijās.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , snukurins teica:

,,pilns,, tornis ir ne tikai tā noslodze bet arī traucējumi

Galvenokārt psihes...

Link to comment
Share on other sites

uldii12345
pirms 3 stundām , Joiman teica:

ja kas man bija LMTgeneric Huawei router un Mikrotik Chateu LMT mērcē ar CA un ko tur vēl, identiskos apstākļos Huawei bija vismaz 1.5x lielāks ātrums. sev es secināju ka Ķīna diemžēl ir priekšā mobilajās tehnoloģijās.

Ja kas mobilajās tehnoloģijas nekas nav patstāvīgs. Kā zini, ka nebija pie vainas izmaiņas torņa noslodzē. Zinu daudz gadījumu, kur tieši mikrotik ir galvas tiesu pārāks. 

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , uldii12345 teica:

Ja kas mobilajās tehnoloģijas nekas nav patstāvīgs. Kā zini, ka nebija pie vainas izmaiņas torņa noslodzē. Zinu daudz gadījumu, kur tieši mikrotik ir galvas tiesu pārāks. 

abi rūteri (vispirms huawei, pēc tam mikrotik) tika lietoti ~2 mēnešus, šis ir ilgtermiņa novērojums, mēģināju arī mainīt virzienu augstumu u.t.t. tornis ~5km.

es par vietējo ražotāju, bet šeit tomēr izskatas ka ir tehnoloģiskais pārākums. vismaz manos apstākļos.

Link to comment
Share on other sites

Mikrotikam vispār ir kāds 4G aparāts, kuram var ārējās antenas piespraust? Izskatās ka tas pēdējais jaunais ir vienīgais. Un maksā 200 EUR. Huaveju operators dod pa brīvu. 

Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 4 minūtēm , e = d teica:

Mikrotikam vispār ir kāds 4G aparāts, kuram var ārējās antenas piespraust?

Priekš kam ārējās antenas, ja tas pats ir liekams ārā?!

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

uldii12345
2020.12.20. , 11:47, Joiman teica:

abi rūteri (vispirms huawei, pēc tam mikrotik) tika lietoti ~2 mēnešus, šis ir ilgtermiņa novērojums, mēģināju arī mainīt virzienu augstumu u.t.t. tornis ~5km.

es par vietējo ražotāju, bet šeit tomēr izskatas ka ir tehnoloģiskais pārākums. vismaz manos apstākļos.

Īstenībā ļoti interesanti kāpēc tā, bet tas noteikti nav tehnokoģiju pārākums. Visdrīzākais, lai mikrotik realizētu savu potenciālu, bija jāliek āra antena. Zinu daudz gadījumus no lmt tehniķu stāstītā, ka tieši šāda kombinācija, dod labu rezultātu. 

Var jau lietot huawejus, bet iespējas diagnostikai problēmu gadījumos nekādas, konfigurācijas iespējas 0, uztaisīt vienotu wi fi tīklu, ja ar vienu wi fi acces pointu nepietiek, vpn serveris utt. 

Ja to visu nevajag, var jau dzīvot ar huawei, gribi vairāk un spēj mikrotik potenciālu izmantot, tad nedomāju, ka 180 eur ir baigais cipars routera iegādei. 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Atbildot uz savu jautājumu, jā, aparāta nomaiņa deva uzlabojumu, ar iepriekšējo tā nevarēja. Vakaros gan tāpat bēdīgi, bet nu skaidrs - noslodze. Kaut kad vēl paprovēšu ar @Racer pieminētajiem iestatījumiem pabakstīties.

 

Screenshot_2020-12-26-11-52-28-41.jpg

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

2020.12.19. , 20:29, snukurins teica:

Ja jau Mikrotik tad tikai outdoor virziena darbības aparātu.Galdu atstājam salātiem un šņabim.

Es te skatos uz šo:  https://www.eurodk.lv/lv/products/mt-lhg/mikrotik-lhgg-lte-6-kit

 

Lūdzu palīdziet saprast. Ja es uzstādu šo antenu, tad sim karti es ievietoju antenā un antenu savienoju pa tīkla vadu ar esošo Huawei rūteri, kurš man mājā nodrošinās wifi. Esmu sapratis pareizi?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , Daiļais teica:

antenu savienoju pa tīkla vadu ar esošo Huawei rūteri,

Ne visiem Hauwejiem ir WAN ports. Ja tavam ir , tad shēma strādās.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Jainit teica:

Ne visiem Hauwejiem ir WAN ports. Ja tavam ir , tad shēma strādās.

 uz viena rakstīts LAN4 / WAN, tad jau ir

 

 

Link to comment
Share on other sites

Stepselis
1 stundu atpakaļ, Daiļais teica:

antenu savienoju pa tīkla vadu ar esošo Huawei rūteri, kurš man mājā nodrošinās wifi. Esmu sapratis pareizi?

Pareizi, bet, ko Tu izmantosi par rūteri? Tā arī attiecīgi viss jāsakonfigurē.

Pirms 4 minūtēm , Daiļais teica:

uz viena rakstīts LAN4 / WAN, tad jau ir

Ar to ir par maz!!! Pareizi jāsakonfigurē, un pareizi jāsasprauž kabeļi.

Tev taču nevajag divus rūterus - vienu aiz otra.

Labots - Stepselis
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Daiļais teica:

Ja es uzstādu šo antenu,

Nu jā, starpcitu, šis nav tikai antena. Kāpēc neizskati variantu ar vienkārši antenu? 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Jainit teica:

Kāpēc neizskati variantu ar vienkārši antenu? 

Tapēc, ka es neko nesaprotu. Kura būtu vienkārši antena? Mans nosacījums, ka no antenas iet tīkla vads

Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 7 minūtēm , Daiļais teica:

bet kas man dos wifi?

Tavs Hujavejs, ja Tu tiec pie tā konfigurēšanas.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
1 stundu atpakaļ, Stepselis teica:

Tev taču nevajag divus rūterus - vienu aiz otra.

Es no rūteriem arī maz ko jēdzu, tāpēc gribētu zināt, kāpēc no tāda risinājuma ir jāizvairās?
Man pašlaik arī stāv rūteris aiz rūtera. Viens pastāvīgais, otrs tikai wifi kamerai, kuri atslēdzu rūteri, lai tā visu negrūztu mākonī, bet sd kartē.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

pašlaik uz 2 televizoriem iet full hd kanālu  pārraides,uz 1 televizora youtube full hd,rūturim huawei e5186  ieslēgta 2100mhz frekvence,

10651962528.png

https://www.speedtest.net/result/10651962528

 

nekādi nevaru atrast laiku pamēgināt pārslēgt rūteri starp dāžādiem torņiem,laikam uz mikrotik tas ir vienkaršāk, var būt ir kāda pieredze

 

celldlocking.rar

Labots - ivans39
Link to comment
Share on other sites

Pirms 40 minūtēm , ivans39 teica:

 

nekādi nevaru atrast laiku pamēgināt pārslēgt rūteri starp dāžādiem torņiem

Pie tādiem ātrumiem centies neko īpaši daudz tur neaiztikt.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

viens tornis atrodās 9km attālumā otrs apmērām 12km,praktiski vienā virzienā starpība ap  25grādiem,12km attāluma torni uzlika vasarā, ātrums no iepriekšēja 150-180mb pazeminājas līdz 100-140mb ,var būt rūteris pārslēdzas uz citu torni,var būt vienkārši sakritība,

vēl joprojam izmantoju āra variantu

 

IMG_20191002_060201[1].jpg

Labots - ivans39
Link to comment
Share on other sites

uldii12345

Neviens routeris neļaujās piesieties pie konkrēta torņa. Tas ir operatoru ziņā, bet viņi to negrib darīt. Mikrotikam it kā var, neesmu mēģinājis, bet tikai caur termināli, un darbojas līdz restartam

Mikrotika plus ir ērta piespiešana darboties modemu uz konkrētām joslām vai to kombinācijām

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Stepselis

Bet tas nav par torni, tas ir par kanālu.

Es vienmēr 20.kanālu (800MHz) atslēdzu, jo tas parasti ir pārslogots.

Link to comment
Share on other sites

Lasīt neprotam?

Using Cell lock

It is possible to lock R11e-LTE, R11e-LTE6 and R11e-4G modems and equipped devices to exact LTE tower. LTE info command provides currently used cellular tower information:

 

Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 3 minūtēm , e = d teica:

t is possible to lock R11e-LTE, R11e-LTE6 and R11e-4G modems and equipped devices to exact LTE tower. LTE info command provides currently used cellular tower information

Nu jā, tieši tas tur arī rakstīts!

Link to comment
Share on other sites

Huawejiem dažiem ar var pie torņa piesieties, bet tur caur komandrindām un speciālu FW. Slinkums bij eksperimentēt, kad vasarā ņēmos - uzliku firmwari, kas vismaz ļauj konkrētas frekvences izvēlēties. Pēc tam atradu softus, kuri to ļauj darīt bez FW mainīšanas. :D 

Link to comment
Share on other sites

Kaspars627

https://www.speedtest.net/my-result/a/6879839894

Man šādi bite lido,4km lidz BS lp27 antena 13m augstuma(vertikali) un pec tam horizontali monteta klat ar kaut kada no lp tipa antenam tik isaka atalums starp antenam 1,-1.5m ,jo mastu leja negribejas laist (sada mont.starp antenam jabut ne vairak par 75cm)

Bet nu viss strada!lmt pie pilnas zonas nelietojams 0.4mbs tele2 BS parslogots 1-5mbs!

Un vel atskiriba vienigi bitei b1,b3 ,b7,b20 telei b20,b3 lmt b20,b3,b1

Ar lte inspector programu ruteri pierunaju stradat  tik ar b1 +b3 barejas bandu apvienosanas krietni lenaki!

Varbut butu riktiga mimo antenas butu vel labaka

Viri ta nav reklama par biti -sanacis ta ,ka mana dzivesvieta labakais ir kukainis citur tele2,bet nu lmt nelietojams

Link to comment
Share on other sites

‎27‎.‎12‎.‎2020 , 21:05, Racer teica:

Huawejiem dažiem ar var pie torņa piesieties, bet tur caur komandrindām un speciālu FW. Slinkums bij eksperimentēt, kad vasarā ņēmos - uzliku firmwari, kas vismaz ļauj konkrētas frekvences izvēlēties. Pēc tam atradu softus, kuri to ļauj darīt bez FW mainīšanas. :D 

Vari lūdzu padalīties ar tiem softiem?

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , Māšuks teica:

Vari lūdzu padalīties ar tiem softiem?

Pameklē iepriekšējās lapās, es linku Gestapo iedevu. Ja neies, raksti PM. Iedošu vēl kādu, bet tie softi neļauj pie torņa piesieties, tikai frekvenču joslai un agregāciju izvēlēties.

Labots - Racer
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Racer teica:

Pameklē iepriekšējās lapās, es linku Gestapo iedevu. Ja neies, raksti PM. Iedošu vēl kādu, bet tie softi neļauj pie torņa piesieties, tikai frekvenču joslai un agregāciju izvēlēties.

Labi. 

Kādam varbūt ir softi ,lai tornim var piesieties?

Link to comment
Share on other sites

Kaspars627

Ja saproti krievu valodu pamekle ieks 4pda foruma tur par  katru ruteri modeli ir sarunas un visadi softi    bet nu katrs sujot softu uznemas risku par savu ruteri...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tikko pieslēdzu MikroTik LHG LTE. Vienkārši uz aci pagriezu virzienu. Nekas vēl nav regulēts. Atgādinu, ka iepriekš šajā laikā download būtu 0,5-2 Mbps

image.png.8ddbe67496714cc015c4d571d6e443f5.png

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man par lielu izbrīnu pēdējās nedēļas laikā zem 15-20 īsti nekrīt. Konkrēti šobrīd (Vecgada vakarā!) arī ir pat pārāk labi:

image.png.a13d28b606e74db23d5f11c20e647bb6.png

 

Vienu rītu ap pl.8 vispār dabūju 60 Mbps down. Tieši pirms tā mērījuma pagriezu rūteri (huawei b535 vai kādi nu tur Tele2 tagad ir) par kādiem 10-15° un pastūmu uz vienu sānu par 5-10cm… Nav ne jausmas, vai tāda šķietami niecīga novietojuma izmaiņa varētu ko būtiski ietekmēt… Rūteris stāv uz bleķa UPS, varbūt ir kādi traucējumi no UPS?

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...