Jump to content

Tele2 bezlimita "internets mājai"


Piits
 Share

Recommended Posts

Mani vairāk interesēja kas tā par 360 āra antēnu kas ievērojami uzlaboja uztveršanu ?... jautājums vispār bija domāts Mežavecim vai kādam kas zin ko viņš lieto ...

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 7 minūtēm , Dils teica:

kas tā par 360 āra antēnu kas ievērojami uzlaboja uztveršanu

Tā ir Huawei B2368 antena.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , Dils teica:

Mežavecim vai kādam kas zin ko viņš lieto ...

Nav nekas īpašs jālieto, tikai mazliet jāzin kas ir Omni, jeb riņkveida diagramma antenai. 360 ir grādi (ne tie kas šņabim).

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , Mezavecis teica:

360 grādu antenas ir dārgs prieks, bet toties priekš attāliem miestiem ļoti noderīgs, lai izspiestu maksimumu

Tas, cik noprotu, ja atrodas kaut kur pa vidu starp vairākiem tāliem torņiem? Virzienantena nebūtu efektīvāka? Man tuvākais tornis ir 3.6km, citos virzienos ir 8km un vairāk. Skatoties Tele2 pārklājuma karti, pat prātā nenāk mēģināt dabūt signālu no tiem tālākajiem torņiem.

Link to comment
Share on other sites

Vispār jau es zinu kas ir riņķa digramma, bet šitā jau nav tikai antēna bet drīzāk "rūteris mastā" rūpnieciskā izpildījumā.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Maris77 teica:

Ir kāds saskāries un cik tas prieks izmaksā?

Biju izsaucis T2 tehniķi. Apm. 1m gara antena un 9m garš kabelis.  Pieslēdza, nokofigurēja rūteri, lai mazāks signāla stiprums, bet lielāks ātrums. Nodemonstrēja 30 Mbps parasto 5-8 vietā ar solījumu, ka vakarā nenokritīsies zem 10. Uzreiz nepaņēmu, jo apjuku no piedāvātās antenas vietas, kur likt kabeli, rūteri utt.  Tagad vakaros ir pat zem 1, Shortcut nevelk pat visszemākajā kvalitātē. Tas maksā 50eur.

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 16 minūtēm , binary teica:

cik noprotu, ja atrodas kaut kur pa vidu starp vairākiem tāliem torņiem?

Es jau pirms tam visādus variantus mēģināju, tai skaitā eksperimentus ar paraboliskām antenām. Meža vidū, kur māja nesniedzas pāri kokiem, turklāt miests ir uz robežas ar "Teicams signāls" un nav viens konkrēts tuvāks tornis, der tikai kaut kas maksimāli augstu un pārslēdzas vajadzības gadījumā. Testa periodā, antena bija 3m augstumā un rezultāts bija slikts. Konkrēto antenu paņēmu tikai tāpēc, ka vietējā miesta čatā kekss, kuram antena bija pie skursteņa, uzrādīja pat 70-80MBit ātrumu. Citādi testa komplekts nebūtu attaisnojis cerēto. Testa periodā neviens meistars neuzstāda antenu tur, kur viņa paredzēta.

 

Tagad, ja būtu izvēle, skatītos Microtik 4G rūteru virzienā, kas tomēr lētāk sanāk. Bet kā jau minēja @Racer, virzienantenu var normāli uzstādīt speciālists vai arī caur taustīšanos meklēt vidusceļu.

https://mikrotik.com/products/group/lte-products

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 19 stundām , Maris77 teica:

Tele2 un LMT piedāvā vispār antenas priekš 4G interneta?

LMT dod bez maksas, vismaz man iedeva. Es gan pats uzstādīju.

Bet nu dod to pelto yagi.

Var jau būt, ka tagad kas mainījies.

Link to comment
Share on other sites

2020.12.8. , 10:43, binary teica:

Pirms vairākiem gadiem bija 30-40 Mbps download jebkurā diennakts laikā, tagad mazāk, kādi 20-25 Mbps ar jauno rūteri (ar veco, šķiet, bija ap 10 Mbps).

Tele2 pamazām sāk pievilt… Šobrīd 7 Mbps down, 4 Mbps up. No rīta skype zvana laikā varēju klausīties tādus "pa pusei robotus"…

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Iespējamais cēlonis tas, ka aizvien vairāk cilvēku sēž mājās attālinātā režīmā, fonā youtube mūzika utml. Periodisku tīkla bremzēšanos esmu novērojis. 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , ieleja teica:

šitos vajag mainīt kā zeķes

Piedod, bet es zeķes mainu biežāk kā reizi 7 gados.

 

Līdz šim ar Tele2 nebija problēmu. LMT pirms daudziem gadiem jau notestēju - jau toreiz viņi rīta pusē vēl varēja kaut ko nodrošināt, bet vakara pusē bija 1-3 Mbps (laikā, kad Tele2 bez bēdām jebkurā diennakts laikā nodrošināja 30-40 Mbps). Ja atmiņa neviļ, identisku pieredzi ar abiem operatoriem esmu dzirdējis arī no citiem.

 

Šodien laikapstākļi tādi-nekādi… Varbūt tas ko ietekmē :crazy:

Link to comment
Share on other sites

Kādam T2 rūtera nomaiņa ir devusi rezultātu? Arī piezvanīju viņiem ar domu par šo variantu...

2020.12.8. , 16:47, Daiļais teica:

Biju izsaucis T2 tehniķi. Apm. 1m gara antena un 9m garš kabelis.  Pieslēdza, nokofigurēja rūteri

Šamie teica, lai paņemu uz testu jauno rūteri, ja nelīdzēs, tad brauks tehniķis likt antenu. 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Gestapo teica:

Kādam T2 rūtera nomaiņa ir devusi rezultātu? Arī piezvanīju viņiem ar domu par šo variantu...

Šamie teica, lai paņemu uz testu jauno rūteri, ja nelīdzēs, tad brauks tehniķis likt antenu. 

Man ir Huawei 4G Router 3 Pro. Tas ir jaunais?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 31 minūtēm , Gestapo teica:

Kādam T2 rūtera nomaiņa ir devusi rezultātu? Arī piezvanīju viņiem ar domu par šo variantu...

Man šogad nomaiņa no b315 uz b535 palīdzēja.

@Gestapo , kas tev par problēmām? Ātrums mazs (kāds)? Vai nestabils?

Link to comment
Share on other sites

Karoče bija tā, fazendā tika izprovēti visi 3 operatori, vienīgais kaut cik vērā ņemamais rezultāts bija T2. Īsti vairs neatceros, kad viņu paņēmu, gadus 4 moš atpakaļ, sākumā gāja 10/10 apmēram, kas turienes pieticīgajām vajadzībām bija ok. Bet nu pēdējā gadā sāka gļučīt, brīžam vispār pazūd, ātrums 2/4, 3/6 reti 4/8. A man tur kredītkaršu terminālis pieslēgts, tāpēc nedrīkst būt situācija, ka nav internāta. Tagad vēl ar attālinātajiem darbiem vajadzētu to lietu sakārtot.

 

Pirms 45 minūtēm , Daiļais teica:

Tas ir jaunais?

 

Nezinu, neesmu vēl paņēmis no T2 to testējamo.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
2020.12.16. , 12:54, binary teica:

Tele2 pamazām sāk pievilt…

 

Man vakarā ir pat ~~ 1 down un kādi 3 up... No rītiem vēl pa brīžam kādi ~~15/15 parādās. Stāv Mikrotiks ar Huawei modemu.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

@Gestapo, nu tad ņem to jauno rūteri, man ar viņu tiešām bija labāks ātrums. Cerēju gan, ka problēmas ar VPN izzudīs, bet tās tāpat palika. Vecajam 2 gadi bija beigušies, tas palika īpašumā. Jaunais - principā arī bez maksas, ja vismaz 2 gadus lietošu.

 

Esi mēģinājis rūteri kur citur nolikt? https://www.cellmapper.net/map var paskatīties, kurā virzienā varētu būt izdevīgākais tornis.

 

@VebKamera, nu apmēram tas pats, kas man bija ar LMT pirms daudziem gadiem :D Tev ar Tele2 vienmēr tā ir bijis? Vai tas kaut kāds pēdējā laika jaunums?

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

VebKamera
Pirms 2 minūtēm , binary teica:

Tev ar Tele2 vienmēr tā ir bijis? Vai tas kaut kāds pēdējā laika jaunums

 

Nu nē. Pēdējā ~~ mēneša laikā varēja just, ka iet uz leju. Beigās vakaros online filmu noskatīties vairs normāli nevar - ik pa laikam aizrijas. Uz izjūtu - pirms mēnešiem 2-3 nekas tāds praktiski netika novērots.

Es domāju, tas saistīts ar mūsu slaveno kovidu, svētkiem, skolas nobeigšanos, utt. Slodze uz vienu torni pa lielu, saki ko gribi.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , binary teica:

var paskatīties

Jā, biju to karti izpētījis pirms sākt zvanīties, 5.3km pa vektoru, tāpēc uz mega ātrumiem cerēt nevaru, bet nu kaut cik stabilu 10/10 gribētos. Paņemšu rūteri, patestēšu, nebūs jūtams uzlabojums, saukšu tehniķi.

Link to comment
Share on other sites

Pārslodzes gadījumā nekāds rūteris, vai antena nepalīdzēs. Saulkrastos esmu 300m no torņa un 5 no rīta iet 130 down un 70 up. Vakaros nokrīt zem 1 mbit/s un brīžiem pat telefons uz 2g pārslēdzas. :(

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Man nav tas gadījums. 

Saulkrastos jau krievi nemitīgi dzimteni caur internetu mīl, tāpēc pārslodze 😓

Link to comment
Share on other sites

@Gestapo, joka pēc vari pamēģināt rūterī norādīt, lai izmanto 3G. Maz gan ticams, ka palīdzēs (lai gan ir bijuši īslaicīgi gadījumi).

Par to karti - varbūt var kaut kā izzīlēt, kur telpā izdevīgāk novietot rūteri… Mazums, kāds metāla jumts priekšā vai kas cits.

Link to comment
Share on other sites

Kā kuram.  9.99/15.99/19.99 , gan jau arī kāds lētāks zemletes piedāvājums.

Labots - Jainit
Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , laikamTak teica:

Cik par tik "labu" internetu jāmaksā, ja drīkst jautāt?

Ja pietiek ar 10 GB/mēn, tad 5.99 €/mēn, 30GB - 9.99.

Tālāk jau sākas bezlimita varianti ar/bez līgumiem (no 9.99 līdz 19.99).

Šad tad gadās pa kādai akcijai. Šķiet, pagājušgad ~pusgadu bija par 1 €/mēn vai kaut kas tml.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Gestapo teica:

Man nav tas gadījums. 

Saulkrastos jau krievi nemitīgi dzimteni caur internetu mīl, tāpēc pārslodze 😓

Nu vispār nē - krievi pa vasaru dzīvojas. Tagd ir līdzīga situācija. Nu lab, vakaros ir ap 2-3 mbit/s.

Par Tavu gadījumu - antena varētu palīdzēt, jo ja attālums ir 5,3 km, tad ticamākais, ka izmantojas 800 MHz diapazons, kur ir šaura josla un sēž virsū daudzi, ja pārslēgsi uz 1,8 GHz, vai 2100 MHz, tad varētu būt uzlabojums. Vari pamēģināt uzlikt uz telefona softu un paslēgāt diapazonus (lai gan bez ārējās antenas nez vai sanāks). Piemēram, šo bezmaksas. Ja nē, raksti PM, aizsūtīšu vēl kādus 3 softus. ;) 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

VebKamera
pirms 5 stundām , snukurins teica:

Kāpēc vispār ir cerība ka ar šādu kombināciju vispār ko labu var iegūt?

 

Nu vienkārši. Tādēļ, ka no rītiem vēl joprojām dažkārt ir 15/15, nekustinot no vietas ne rūteri, ne modemu. Un ir ar šo pašu kombināciju citā lokācijā redzēts arī ~~25/25.

 

Nu, piemēram (nav gan no rīta) - tas pats modems, tas pats rūteris, tajā pašā vietā:

 

10519042013.png

 

Labots - VebKamera
Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Nu par to jau stāsts...

Tagad štukoju vai nometot zemē investējot 170 EUR par Mikrotika Šato es to pasākumu varētu par kādu kārtu uzlabot...

 

Rīts:

 

10610013300.png

 

Un vakars:

 

10588708970.png

 

Labots - VebKamera
Link to comment
Share on other sites

@VebKamera, varbūt vispirms paņem uz testu to Huawei B535? Jebšu tev noteikti vajag Mikrotik?

Gan jau to B535 arī var sajūgt ar esošo Mikrotik.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Es uz to kanālu agregāciju ceru - ja visi godīgi sēž ar standarta iekārtām, varbūt brīva mobilā frekvence laiž kādus pārdesmit megabitus vairāk cauri. Cik tad ir tādi cilvēki, kas CA iekārtas lieto.

Link to comment
Share on other sites

Visi kanāli tiek izmantoti arī bez agregācijas. Pie noslodzes agregācijas jēga ir 0. Bez noslodzes vari max ātrumu palielināt, jo ar agregāciju josla platāka. Pamēģini, protams, lai veicās, bet es šo vasarā jau pētīju.

Link to comment
Share on other sites

Es mēģināšu vēl no LMT to šato izspiest, jo man pēdējais LMT piedāvātais Huawei rūteris uzvedas dīvaini uz wi-fi. Kā kaut kur nedaudz tālāk, tā mobilajam rādā, ka zona ir, bet tur arī rāda ! , tipa signāls ir, bet savienojuma nav. Tas blakus telpā, pie atvērtām durvīm kādu 4m attālumā. Nez, apjūk tas wi-fi ar kaut kādiem atstarojumiem. bet nu ar iepriekšējo modeli tā nebija.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
pirms 1 stundas , Racer teica:

Visi kanāli tiek izmantoti arī bez agregācijas. Pie noslodzes agregācijas jēga ir 0.

 

:(

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...