Jump to content

Tele2 bezlimita "internets mājai"


Piits
 Share

Recommended Posts

Man pēc B3xx nomaiņas uz B5xx bija jūtami uzlabojumi, bet tagad nemācēšu komentēt, vai tas ir rūtera dēļ, vai tā novietojuma dēļ. Kaut kad pastūmu to B5xx rūteri par pāris centimetriem un pagriezu par kādiem 10°-15°, kopš tās reizes arī internets palika krietni labāks.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , Maris77 teica:

Cik saprotu "standartā" Tele2 piedāvā 

Huawei B535 4G

To nav jēga ņemt? 


B593s ir CAT4 LTE, B535 ir LTE CAT7, būs labāk.
Atšķirība - viens strādā tikai ar vienu šūnu CAT7 spēj jau ar divām..

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , AVilks teica:

Atšķirība - viens strādā tikai ar vienu šūnu CAT7 spēj jau ar divām.

ja vien pie Tevis ir to divu šūnu :) 

es arī gribētu, bet pie manis ir tikai B3 un B20.

Link to comment
Share on other sites

Man šodien LMT atsūtija šādu piedāvājumu. Sūtīt viņus uzreiz d**st vai vēl parunāties? 

Ar Internets mājai: -BRĪVĪBA+NEATKARĪBA – 15.98 €/mēn. -BRĪVĪBA+NEATKARĪBA – 15.98 €/mēn. -INTERNETS MĀJAI – 15.98 €/mēn. -SKOLĒNA PIEDĀVĀJUMS – 13.98 €/mēn. -SKOLĒNA PIEDĀVĀJUMS – 13.98 €/mēn. -SKOLĒNA PIEDĀVĀJUMS – 13.98 €/mēn. -SKOLĒNA PIEDĀVĀJUMS – 13.98 €/mēn.

Divi pieaugušie un četri sīkie. 

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
pirms 8 stundām , ju teica:

Laikam 5 frekvences var izmantot vienlaicīgi, ja pareizi saprotu

 

Nutad ātrums uzlabojās?????

Link to comment
Share on other sites

Jā, uzlabojās, arī wi-fi ir labāks kā iepriekšējam. Tas bija kaut kāds B715, ja tik arī nebija vēl kāda apakšmodifikācija.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , uldise teica:

es arī gribētu, bet pie manis ir tikai B3 un B20.

 

Bet CA režīms spēj vai nu strādāt divas B3 vai B3+B20 un otrādi ;)

Link to comment
Share on other sites

Stepselis
pirms 10 stundām , ju teica:

Laikam 5 frekvences var izmantot vienlaicīgi, ja pareizi saprotu

Cik no tā jēgas, ja lielākajā daļā torņu ir tikai 2 frekvences.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 27 minūtēm , AVilks teica:

Bet CA režīms spēj vai nu strādāt divas B3 vai B3+B20 un otrādi

jau jau viss būtu tik easy. B20 nepiedāvāt, tur tāpat nekas nenotiek. ok, var ņemt B3 20Mhz + B3 5Mhz. cik tur tā jēga, ja pie torņa optikas nav, es nezinu. LMT gadījumā šis strādās, jo tur abas minētās frekvences ir blakus. tikko nav blakus, tur atkal var sanākt, ka nestrādās, vismaz Mikrotik modēmiem ar šo ir bēdas.

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , Maris77 teica:

Man šodien LMT atsūtija šādu piedāvājumu. Sūtīt viņus uzreiz d**st vai vēl parunāties? 

Ar Internets mājai: -BRĪVĪBA+NEATKARĪBA – 15.98 €/mēn. -BRĪVĪBA+NEATKARĪBA – 15.98 €/mēn. -INTERNETS MĀJAI – 15.98 €/mēn. -SKOLĒNA PIEDĀVĀJUMS – 13.98 €/mēn. -SKOLĒNA PIEDĀVĀJUMS – 13.98 €/mēn. -SKOLĒNA PIEDĀVĀJUMS – 13.98 €/mēn. -SKOLĒNA PIEDĀVĀJUMS – 13.98 €/mēn.

Divi pieaugušie un četri sīkie. 

ja Teles tornji nav neaizsniedzamaa attaalumaa tad var apsveert migreeshanu

pat bez speciaalaa piedaavaajuma buus leetaak

es gan skolnieka bezlimitu 9.99 savaacu sev un jaunaako atstaaju uz bezlimita zivs bez neta ~6

bezlimits maajai 10, ja ir kaads platais 15+ piesleegums

Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 2 minūtēm , Maris77 teica:

Lai būtu pietiekam interneta ātrums. Vai obligāti vajag pilnu skalu?

Jo pilnāka skala, jo labāk, bet tas neko negarantē!

Jo lielāks būs torņa noslogojums (ko Tu nekādi nevari ietekmēt), jo švakāks būs ātrums.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

No visiem tiem CAT X ir jēga ja tornis nav pārslogots. Tai brīdi kad tornim ir pārslodze, ir diezgan vienalga kā rūteris māk saslēgt dažādus band kopā un palielināt ātrumu, jo vienkārši nav kapacitātes.

  • Patīk 3
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Maris77 teica:

Cik liela nozīme signāla stiprumama? Man uz rūtera rāda 2-3 "strīpiņas" , vai ar to pietiek?


Svītriņas uz iekārtas ir mānīgs lielums jo RSRP: -100dBm B2/B3/B1/B40/B7 ir ļoti dažādi lielumi ātruma ziņā.
Piemērs: B20 RSRP: -94 RSRQ: -14 SINR: -5 svītriņas ir gandrīz visas, bet ātruma nav
B7 RSRP: -106 RSRQ: -8 SINR: 10 svītriņas būs 2/3, bet viss lido..

Tas pieņemot, ka iekārtai ir 5 zonas iedaļas + katram ražotājam to zonu iedaļu rēķins ir savādāks.

Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , Maris77 teica:

Cik liela nozīme signāla stiprumama?

Ja tas rūteris būs pieslēdzies pie zemākās frekvences, tad skala varētu būt pilna, bet tā zemākā frekvence parasti ir noslogotākā.

Būs tas rūteris pieslēdzies pie augstākas frekvences, tur arī signāls var būt vājāks, bet tā augstākā frekvence, visticamāk nebūs tik noslogota, līdz ar to reālais ātrums būs labāks.

Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , Stepselis teica:

Cik no tā jēgas, ja lielākajā daļā torņu ir tikai 2 frekvences.

Man LMT abiem tuvākajiem torņiem ir 4 - band 1,3,7 un 20.

Nu jā, ja paskatās laukos, tad tur mēdz būt tikai 20, reizēm vēl kāda augstāka. Pilsētās parasti ir 4.

Link to comment
Share on other sites

Ja pieejams tikai B20, tad švaki, jo maza kapacitāte un ātri noslogo. 

Un te tu vari likt kādu aparatūru gribi.

Ja vari paķērt B3 no citas bāzes stacijas, tad mēģināt to, bet protams nav teikts, ka tur nav pārslodze vakaros.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 22 minūtēm , AVilks teica:

Ja pieejams tikai B20, tad švaki, jo maza kapacitāte un ātri noslogo. 

Un te tu vari likt kādu aparatūru gribi.

Ja vari paķērt B3 no citas bāzes stacijas, tad mēģināt to, bet protams nav teikts, ka tur nav pārslodze vakaros.

Bet tagad ar veco B593 man viennozīmīgi iet tikai uz B20? 

Link to comment
Share on other sites

Uzliku jauno rūteri no TELE2 Huawei B535-13BD , pagaidām viss iet un zonu rāda pilnu skalu. Redzēs ko vakarā teiks. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , Maris77 teica:

Bet tagad ar veco B593 man viennozīmīgi iet tikai uz B20? 

Nē, viss atkarīgs no signāla stipruma, un bāzes stacijas frekvenču pieejamības.

Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 3 minūtēm , AVilks teica:

viss atkarīgs no signāla stipruma,

Un tā kā laukos lielākā attālumā B20 signāls būs stiprāks, tad tas arī tiks lietots!

Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , AVilks teica:

viss atkarīgs no signāla stipruma

Vai tad? Pēc noklusējuma, visticamāk, iekārta slēgsies pie B20, jo tur tas signāls būs stiprāks, tāda ir fizik. Kā jau rakstīju, man tagad tam B818 principā tā B20 ir izslēgta, lai slēdzas pie kādas augstākas.

Ja pašā iekārtā šī iespēja nav, tad Huawei var piespiest strādāt ar kādu citu joslu, izmantojot to LTE watch programmiņu.

 

@Maris77 gadījumā, jāskatās vai tur kāda cita josla vispār ir ar sakarīgu signāla līmeni, t.i. vai ir jēga no tā B20 izvairīties.

Link to comment
Share on other sites

Just now, ju teica:

Vai tad? Pēc noklusējuma, visticamāk, iekārta slēgsies pie B20, jo tur tas signāls būs stiprāks, tāda ir fizik. Kā jau rakstīju, man tagad tam B818 principā tā B20 ir izslēgta, lai slēdzas pie kādas augstākas.

Ja pašā iekārtā šī iespēja nav, tad Huawei var piespiest strādāt ar kādu citu joslu, izmantojot to LTE watch programmiņu.

 

@Maris77 gadījumā, jāskatās vai tur kāda cita josla vispār ir ar sakarīgu signāla līmeni, t.i. vai ir jēga no tā B20 izvairīties.

Kā viņš vispār pārslēdzas uz B5? Ja rūters B535 atbalsta divas joslas un tornī ir tikai divas, tad viņš pieslēdzas abām vai tikai vienai? 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 53 minūtēm , ju teica:

Vai tad? Pēc noklusējuma, visticamāk, iekārta slēgsies pie B20

 

Nezinu par visiem operatoriem, bet vienam no viņiem iekārtām softa līmenī tīri teorētiski ir ielikts, ka sāk skanēt no augstākās (B7) frekvences uz leju un tad no pie noteiktiem signāla parametriem (RSRP, RSRQ, SINR, RSSI), vajadzētu turēties un nekrist zemāk, bet tas ir tikai tīri teorētiski..

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , Stepselis teica:

Un tā kā laukos lielākā attālumā B20 signāls būs stiprāks, tad tas arī tiks lietots!

Nu tak biedri jau ieteica kā var pārslēgt diapazonus. Ir vēl arī mobilās aplikācijas uz Android - caur telefonu var slēgāt. Bij reāla vieta laukos, kur 800 MHz bija stiprākais signāls, bet DL bij no 4-6 mbit/s UP bij vispār knapi 1. 1800 MHz bij baigi švaks līmenis ap -120 dBm, pameklējām vietu mājas augšstāvā kur dabūjām -107 un piespieda rūteri tikai uz 1800 strādāt. Rezultātā D 6-15 mbit/s, UP 4-7 Mbit/s bez jebkādām antenām. Tas ir izņēmums kad tiešām nevis bāzes stacija kopumā ir noslogota, bet vienā diapazonā. Laukos tas der, jo pārsvarā visi sēž uz 800, pilsētā nav jēgas.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Racer teica:

Ir vēl arī mobilās aplikācijas uz Android - caur telefonu var slēgāt. 

HuaCTRL  APK

Link to comment
Share on other sites

Jā, tā ir Play veikalā, bet ne visi rūteri ļaujās, ir vēl atsevišķi novelkamas Huawi manager apk.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Racer teica:

pilsētā nav jēgas.

Ir arī pilsētā jēga.

Pirms 3 minūtēm , Maris77 teica:

palika "divas strīpiņas" stiprums. 

Bet Dl ta daudz labāks. Tagad vēl ārējo antenu pielikt, arī UL uzlabosies.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , AVilks teica:

sāk skanēt no augstākās (B7) frekvences uz leju un tad no pie noteiktiem signāla parametriem (RSRP, RSRQ, SINR, RSSI), vajadzētu turēties un nekrist zemāk,

Tur jau tā lieta, ka tas teorētiski. Tā kā uz b20 parasti tas viss ir labāks, tad tur arī viss apstājas.

Ja tas rūteris kaut kā pingotu un pārbaudītu UL,DL un pingu, tad no tiem visiem skatītos, tad cita lieta.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Stepselis
pirms 2 stundām , Racer teica:

Bij reāla vieta laukos, kur 800 MHz bija stiprākais signāls, bet DL bij no 4-6 mbit/s UP bij vispār knapi 1. 1800 MHz bij baigi švaks līmenis ap -120 dBm, pameklējām vietu mājas augšstāvā kur dabūjām -107 un piespieda rūteri tikai uz 1800 strādāt.

Man ir tieši tāda pati pieredze. Tā kā es lauku objektiem izmantoju tikai Mikrotik (āra variantu kaut kur augstāk), tad tur tā kanālu pārslēgšana ir elementāra.

Labots - Stepselis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , ju teica:

Ir arī pilsētā jēga.

Nestrīdēšos - dažos gadījumos varbūt, bet tipiski jau pie pārslodzes bāzes stacijai vienkārši nav kapacitātes visos diapazonos.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...