Jump to content

Tele2 bezlimita "internets mājai"


Piits
 Share

Recommended Posts

Un kā vēl maina rūtera novietojums. Ir man tas pats Huawei B535, atradu īsto vietu, tagad ir uz band 1

RSRP -85dB

RSRQ -9dB

SINR 18dB

RSSI -55dB

20 cm uz citu pusi RSRP jau -101dB un pārējie rādījumi uzreiz arī pakaļā. Atverot logu un izliekot rūteri ārā var dabūt pat -72db RSRP.

Naktī dod 150mbps, vakaros reizēm mēdz būt zem 10mbps.

 

 

 

Labots - MasteR's
  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , MasteR's teica:

tas pats Huawei B535

Dabū B715 un būs laime! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

2020.12.26. , 20:58, Stepselis teica:

Tavs Hujavejs, ja Tu tiec pie tā konfigurēšanas.

Nekas nebija jākonfigrē. Saspraudu vadus un wifi darbojas

Link to comment
Share on other sites

Vajadzīgs speciālistu padoms 🙂

 

Lauku māja 7km no torņa, line-of-sight — nu tā, pa koku galotnēm. Ar B593 bija kādi 2-4Mbps.

Nopirku 2 gabalas Yagi priekš B20 (cellmapper saka, ka tornis manā virzienā raida tikai B20), vadi diezgan labas kvalitātes (5m) — varbūt 1-2 dB zudums.

Uzliku vakar uz jumta. Ar vienu antenu signāls uz B593 skalas rāda 4 iedaļas no 5 (neesmu vēl paspējis signālu nomērīt kā nākas). Ātrums bija krietni labāks — līdz 6-15Mbps. (Un tas — 2. janvārī, svētdienā, kad visi sēž mājās 📺)

 

Bet.. ko es gribēju prasīt — kad pieslēdzu otru antenu, cerot dabūt MIMO, B593 sāk kārties. Signāls gandrīz nekāds. Savukārt, kad atvienoju pirmo antenu un otrā antena paliek pieslēgta viena pati, viss atkal ir kārtībā. Tātad vaina nav ne antenās, ne vados.

 

Kaut kur šajā forumā kāds bija ieminējies par to, ka varot noskaidrot, vai attiecīgais tornis attiecīgo kanālu raida ar MIMO.

Konkrēta informācija, kur to meklēt, tur nebija pieminēta. Varbūt kāds zinātājs man varētu pateikt?

Varbūt es velti pūlos ar tām divām antenām un MIMO, ja reiz tornis uz manu pusi MIMO nemaz neraida (kaut kur lasīju, ka uz B20 MIMO mēdz arī nebūt).

 

Otrs jautājums — vai tiešam ir tā, ka, pieslēdzot 2 antenas (MIMO), tās ir jāliek 45 (un attiecīgi 135) grādu plaknē (nevis horizontāli+vertikāli) ?  Droši vien speciālistam būs viegli atbildēt, bet man tā visa ir tāda tumša teorija 😉

Pašlaik antenas stāv horizontālā/vertikālā plaknē (kā bildē pa kreisi).

 

Varbūt ir vēl kaut kas, ko es neesmu ņēmis vērā un kas rada tos traucējumus, kad ir pieslēgtas abas antenas?

(attālums starp antenām ir maziņš, bet antenu ražotāji Poynting apgalvo, ka tam neesot nozīmes)

 

Pievienoju bildi, lai būtu labāk saprotams, par kādiem antenu leņķiem es jautāju.

45-135-0-90.jpg

Labots - Testing
Link to comment
Share on other sites

Tu rūtera iestatījumos pārslēdzi uz 2 ārējām antenām?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

jā, protams. Bet B593 jau ir tikai 2 varianti: abas ārējās vai abas iekšējās (un vēl automatiskā pārslegšana) . Man uzlikts uz ārējām.

Link to comment
Share on other sites

Silti iesaku sākt ar rūtera nomaiņu uz jaunāku, kā minimums, CAT6 - pamatojums vienkāršs, B593 ir CAT4, kas ir novecojis pēc vella, ne jaunākās modulācijas ne agregāciju neatbalsta (ja arī saki, ka stacija tagad atbalsta tikai B20, tas ir tikai laika jautājums līdz papildus joslu ienākšanai), būs ātruma ieguvums paņemot CAT6. Tas arī izslēgs rūtera problēmu attiecībā uz otrās antenas pieslēgšanu, kas man pašlaik izklausās arī kā ticamākais vaininieks.

PS. 2x2 MIMO ir visu operātoru visās stacijās, kas aktuālas ikdienas lietotājam, sarežģītāk ir ar augstākas kārtas MIMO, bet tas šeit nebūs aktuāli.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, m121 said:

2x2 MIMO ir visu operātoru visās stacijās, kas aktuālas ikdienas lietotājam, sarežģītāk ir ar augstākas kārtas MIMO, bet tas šeit nebūs aktuāli.

 

OK, liels paldies par šo informāciju! 👍

 

Par rūtera nomaiņu: vismaz pēdējos 5 gadus tā ir bijusi vienīgā josla. Esmu zvanījis arī operatoriem par viņu plāniem kaut ko uzlabot šajā ziņā. Īpašu iniciatīvu, lai uzlabotu dažu cilvēku interneta pārklājuma zonu (māja ir dziļi laukos), viņi nevēlas parādīt.

Ar rūtera nomaiņu nebūs nekādu problēmu, kad parādīsies vajadzība. To var izdarīt pāris dienu laikā. Kad tā vajadzība radīsies, tad jau arī būs jaunāki rūteru modeļi, kas būs labāk piemēroti atbilstošajai situācijai.

 

Pašlaik (kamēr B20 ir vienīgā josla) vēlos vairāk uzzināt nevis par rūteri, bet par to, kas izraisa antenu problēmu:

Ja reiz 2x2 MIMO līdz antenai nonāk (un B593 to atbalsta), tad kas tur varētu būt par vainu?

Gaidīšu idejas 🙂

Link to comment
Share on other sites

"kad pieslēdzu otru antenu, cerot dabūt MIMO, B593 sāk kārties" - nedaudz sīkāk vari apraksīt, kā izpaužas rūtera kāršanās? Pat ja viena antena uz jumta, otra pagrabā, rūterim tam jābūt pie kājas, nedarbosies tikai MIMO un viss strādās caur vienu antenu, bet rūteris turpinās darboties kā līdz šim (tikai ar sliktāku ātrumu un pārklājumu)

 

Edit. saprotu, ka pārklājums pasliktinās. Cik stipri, jebšu Info lapā RSRP vērtības ir kādas ar vienu un ar divām antenām? Kā arī vai nemainās CellID (nu, un arī frekvenču josla/tornis). Starp vienu un 2 antenām RSRP atšķirībai nebūtu jābūt lielākai par 3dB

Labots - m121
Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , Testing teica:

(un B593 to atbalsta), tad kas tur varētu būt par vainu?

šitos rūterus tak operātors pats pa velti dod. arī iesaku mainīt uz jaunāku. kādreiz tāds pašam bija, kārās uz vella paraušanu. un man bija tikai viena antena. apskati vai nav pieejams firmwares update, iespējams, ka risina problēmu.

un vertikāli+horizontāli būtu jābūt pareizi, tikai attālumu gan liec vismaz 1m vienu no otras - vertikālo augstāk, horizontālo zemāk.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, m121 said:

"kad pieslēdzu otru antenu, cerot dabūt MIMO, B593 sāk kārties" - nedaudz sīkāk vari apraksīt, kā izpaužas rūtera kāršanās? ...

vairs neuztver signālu, sāk mirgot "MODE red: The light is constantly red when the modem cannot connect to the wireless network or the modem is not a wireless network." Arī WLAN pazūd. Vārdu sakot, B593 sajūk prātā

Link to comment
Share on other sites

OK, pamēģināšu ar citu rūteri (vieglāk/ātrāk nekā mainīt firmware). Bet tas būs pēc kādas nedēļas — pašlaik neesmu tur uz vietas.

Par antenām vēl viens iesācēja jautājums (arī par to internetā dažādi viedokļi): vai antenu korpusiem jābūt elektriski izolētiem vienam no otra (no masta)?

Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , Testing teica:

Kaut kur šajā forumā kāds bija ieminējies par to, ka varot noskaidrot, vai attiecīgais tornis attiecīgo kanālu raida ar MIMO.


Sāksim ar to, kāds operators?
Un par to B593, tev ir B593 vai B593s? Starp modeļiem atšķiras softs (iespējams arī tehniski uzlabojumi, slinkums meklēt par tiem vecajiem dzelžiem ko vairāk). Jo B593 rūtera softs bija bēdu ieleja.

Ja tev bāzes stacija ir 7km, tad es redzu kā opciju nevis čakarēties ar LP27 (ieteiktu vispār izmest un kā minimums likt P42), bet ideālajā variantā likt Mikrotik LHG CAT6 LTE antenu un aiz tā, kādu rūteri kas strādā kā AP iekārta priekš Wireless un ja vajag nodrošina tālāk caur LAN kabeli piekļuvi iekārtām.

 

Pirms 3 minūtēm , Testing teica:

Par antenām vēl viens iesācēja jautājums (arī par to internetā dažādi viedokļi): vai antenu korpusiem jābūt elektriski izolētiem vienam no otra (no masta)?


Emm.. Šis laikam jau būs pro edition vai arī īsts LTE specs, kam ticība neļauj pa prasto. Cik likām (nu jau vairs neliekam) antena, tad uz viena masta, min, starp antenām 75cm atstarpe un abas vertikāli jo jo horizonātālā polarizācija neko nedod cik testēts. Bet neesmu LTE specs, takā mans viedoklis subjektīvs.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, uldise said:

šitos rūterus tak operātors pats pa velti dod. arī iesaku mainīt uz jaunāku.

Kuru no LMT pieslēgumā INTERNETS MĀJAI iekļautajiem modemiem labāk izvēlēties: MikroTik LMT LTE18  vai  Huawei B715 ?
Abi vienādā cenā 😉  (arī "operātors pats pa velti dod")

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Testing teica:

Kuru no LMT pieslēgumā INTERNETS MĀJAI iekļautajiem modemiem labāk izvēlēties: MikroTik LMT LTE18  vai  Huawei B715 ?


Prasi lai liek LHG. LTE18 nebūs īsti baigais pienesums jo attālums liels un 4 šunas nesasies, B715 tas pats un nesasies 3 šunas. 
 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AVilks said:

Sāksim ar to, kāds operators?
Un par to B593, tev ir B593 vai B593s?

LMT

B593s-12

Link to comment
Share on other sites

Just now, Testing teica:

B593s-12


Ja tev ir LMT internets, prasi lai maina nost rūteri un nemaz nečakarējies ar šo, jo bezjēdzīgi patērēts laiks un resurss.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

tas Mikrotik ilgtermiņā būs izdevīgāks - šobrīd gan tur ir beta software, bet konfigurācijas iespējas krietni plašākas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, uldise teica:

bet konfigurācijas iespējas krietni plašākas.


Ehhh, atkal vecā dziema, vai tik gadījumā tevi pat dzīvē nepazīstu? 😄
Kam tantei laukos vajag to kruto konfigu?
Bet tas jau aiziet atkal ticības karos :) 
Piedošanu, vēl neesmu pamodies :D 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , Testing teica:

izvēlēties

Tev tiešām piedāvā izvēlēties? Tos mikrotikus vēl nesen nemaz tā privātajiem nedeva.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , AVilks teica:

Ehhh, atkal vecā dziema,

es tikai izteicu viedokli salīdzinot divas pieminētas iekārtas, kas ilgtermiņā būtu izdevīgāk. protams, ka, šajā brīdī lietotājam pie vienas frekvences atšķirības nebūs nekādas. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ju said:

Tev tiešām piedāvā izvēlēties? Tos mikrotikus vēl nesen nemaz tā privātajiem nedeva.

pirms 30min runāju ar LMT konsultantu.

teica, ka jānorāda piezīmēs, ka vēlos Mikrotiku

t.i. veicot pasūtījumu online

Link to comment
Share on other sites

Vasarnieks
Pirms 40 minūtēm , ju teica:

Tev tiešām piedāvā izvēlēties? Tos mikrotikus vēl nesen nemaz tā privātajiem nedeva.

Privātie arī var dabūt, bet jāprasa. Prasīj, kapēc uzreiz mikrotiku nedod, redz citiem tas hujvejs labāk iet :D
 

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , m121 teica:

B593 sāk kārties

Aizmirsti. Man vasarā bij līdzīgi pigori ar 593 s22, kad eksperimentēju. Arī ar vienu antenu mēdza uzkārties. Mainīju firmwares, tad nu piedabūju, lai normāli strādā ar kaut kādu zviedru Telia firmwari, bet nu tas rūteris nav diez ko labs. Ja interesē, varu firmwares aizmest - pāršūt ir elementāri caur LAN kabeli - ielogojies rūterī, norādi failu un miers. Ir šādas, tā pirmā visstabilāk strādāja. :) 


se_telia_r-m-h-s.tar.bz2

hi3g_r+m+h+s.tar.bz2

elisa_rmhs.tar.bz2

V100R001C69SP103_V40_White.tar.bz2

 

Link to comment
Share on other sites

Aber lūdzu! Tikai piezīme - uz savu atbildību. Ja nu kas nojūk, tad es neko nezinu. :D  P.S. Es to savu pa kādām 15 naudām tirgošu nost, tik jāsavāc no vasaras mītnes. https://failiem.lv/u/33z3994aa

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
VebKamera

Raudāju, ka es te par Tele2 mobilo internetu vakaros. Man visu laiku likās, ka šamie uz Speedtest trafiku laiž prioritāri, bet pārējam "kā sanāk" jo bieži vien vakaros apstājas video un tamlīdzīgie servisi, ja ko ilgāku laiku skatās. Spīdtests parasti tādos vakaros kādus 2-3 Mbps uzrāda, kas būtu beisik kvalitātei pietiekami.

Laikam jau nebūs gluži tā. Uzraku vienu no tūļiem, kas parāda linka kāpumus un kritumus. Bēdu ieleja. Saprotams, ka uz tādām bedrēm filmas noraujas.

 

image.thumb.png.9486cbd17d3c1eb16c3d89fbef3dc330.png

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , VebKamera teica:

Man visu laiku likās, ka šamie uz Speedtest trafiku laiž prioritāri,

 interesanta doma

image.png.8c5b59bfbd282b2cf2ace85073270ad5.png

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Nu ja, tajās bedrēs, kad downloads aiziet līdz 0, noraujas i filmas i ielādes. Atkarībā no programmas spējām, tas, protams, atjaunojas, bet bieži vien gadās tā, ka bauda ir zemāka par vidējo :(

Link to comment
Share on other sites

Pirms 59 minūtēm , VebKamera teica:

Atkarībā no programmas spējām, (..)

Skaties, vai tajā programmā nevar kaut kādu buffering palielināt.

Link to comment
Share on other sites

uldii12345

tele2 ir prioritātes. Gandrīz pirms gada testēju viņu netu. Ātrums ap 50 speedtestā. Testēju tur gamestream pakalpojumu uz nvidia shield, ātrumu nogriež uz 2Mbit. Torenti, youtube, griežas uz pilno ātrumu, gamestream limitē. Ar radiolinku gamestream griezas 20-30Mbit.

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
2021.01.5. , 11:48, Testing teica:

paldies!

būtu pateicīgs, ja varētu dabūt tās firmwares

Ir kādi rezultāti, vai rūteris nomainīts? ;) 

Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , Maris77 teica:

uru izvēlēties

B618. Man tikko LMT tādu uzlika, ir labāk. Laikam 5 frekvences var izmantot vienlaicīgi, ja pareizi saprotu. Pašā rūterī var pateikt, kuras tieši izmantot, piem. nelietot zemāko, noslogotāko frekvenci/kanāu vispār.

Arī Wi-Fi uzlabojās.

Link to comment
Share on other sites

Cik no mājaslapas saprotu, tad Tele2 piedāvā izvēlēties tikai tad, ja par to maksā. Ņemot "bezmaksas" variantu, viņi dod Huawei B535.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 44 minūtēm , ju teica:

B618. Man tikko LMT tādu uzlika



Palabošu, LMT liek Huawei B818, T2 piedāvā Huawei B618

Bet nu labāk nekā B593s būs bez variantiem.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...