Jump to content

Dators neslēdzas iekšā.


LMT
 Share

Recommended Posts

Sveiki! Tātad runa iet par portatīvo datoru. Viss strādāja, izslēdzu. Pēc dienas slēdzu iekšā, bet nekā, ventilators uzgriež dažus apgriezienus un viss, bilde tumša, taču procis radiatoru silda un cd rom arī nāk ārā un iestumjot lāzera motors pakruķījās. Esmu jau izmainījies ar ram, izņēmu cieto disku un cd room, tā pat nekā.

Tagad izjaucu līdz platei. Bios baterijai 3v vietā ir 1.5v. Vai tas varētu būt iemesls šādiem simtomiem?

Pieminēšu, dators nav no jaunajiem, kādi gadi 5 vecs.

Labots - LMT
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

Bios baterijai 3v vietā ir 1.5v. Vai tas varētu būt iemesls šādiem simtomiem?

Jā, ar tādu spriegumu jau viss kas var būt. Pilnīgi noteikti jāmaina baterija.

Link to comment
Share on other sites

Tur sen ne kā nav!@@Inspektors Caps, kapēc tik pieklājīgs?

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

:D Autors ir gramatiski kaut cik normāli (nu, vismaz tā, ka ir saprotams) aprakstījis savu situāciju un uzdevis vienkāršu, bet tai pat laikā normālu jautājumu. Ko tur lamāt? To jau jūs (nesaku, ka tieši Tu) te forumā esat izdomājuši, ka es lamāju visus tāpat vien bez iemesla. Lūk arī piemērs - normāli pajautāja, normāli atbildēju. Bet šādas tēmas jau Mežavecis nekad "neredz" un tikai turpina savu kompleksaini slimīgo apmelošanu...

Link to comment
Share on other sites

 

 

ka es lamāju visus tāpat vien bez iemesla.
Nu neesi tik kautrīgs, tu visus ar tādiem vārdiem noliec, ka pat mūs D_L nobāl, tagad tik ok Atļaušos pateikt- esmu fans taviem tekstiem, tā ir meistarība! Gribētos kādreiz sadzīvē tikties, jo ja ir tāda balss, tad jau pārējais arī ir Ok! :spruce_up:
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Nu, re - Mežavecis saka, ka jūs mani negribot, bet izrādās, ka man ir pat fani! :D Nenoliedzu, ka mēdzu nolikt, bet saku, ka tas ir tad, kad ir pamatoti. Ja nu gadās kaut kur bez pamata, tad, atšķirībā no kompleksu māktajiem, spēju arī atvainoties.

 

Visādi citādi.. Četru roku man nav, arī acis tikai divas. Parasts mirstīgais, tikai ar inženiera domāšanu plus vēl klāt radošumu (tā kombinācija laikam nav bieža) un pats galvenais - mans "dievs" ir starp manām ausīm.

Link to comment
Share on other sites

Veci  - es esmu tavs fans, pieraksti rindā, mēs pat lamājušies esam! Gribās kādreiz kādu svaigu vēsmu lasīt! :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

 

 

Pilnīgi noteikti jāmaina baterija.
Ja autors nomainīs un velti, tad atvainosies? Tie 1,5V ir jau ne pirmo gadu...
Link to comment
Share on other sites

Oskars Feldmanis

 

 

Ja autors nomainīs un velti, tad atvainosies? Tie 1,5V ir jau ne pirmo gadu...
 

 

Par ko atvainosies? Par to, ka norādīja, ka jāmaina baterija?

Palasi vēlreiz atbildi un atrod, kur rakstīts, ka pēc baterijas nomaiņas viss aizies. Un tad atvainojies.

Link to comment
Share on other sites

Kaut ko darīt iesaka ar nolūku iegūt pozitīvu rezultātu (tā vismaz vajadzētu būt). Citādi iznāk "nokrāsot un izmest".

Link to comment
Share on other sites

Tas, ko ķirzaka raksta. Es arī ndeomāja, ka BIOSa bača šajā gadījumā kaut ko nozīmē, jo visu laiku taču strādāja, vai ne?

Būtu labāk uzrakstījis, kas tas par zvēru...

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

Tie 1,5V ir jau ne pirmo gadu...

 

 

jo visu laiku taču strādāja, vai ne?

Nespējat sajēgt, ka baterijas spriegums visu laiku krītas?

 

 

 

Ja autors nomainīs un velti, tad atvainosies?

Autoram vēl ir otrs variants - samaksāt kādam par diagnostiku un/vai remontu, kas būs dārgāk. Un vēl ir trešais, ko pats jau minēji - nokrāsot un izmest. Tā kā nomainīt bateriju ir lētākais un pilnībā atbilst šim:

 

 

Kaut ko darīt iesaka ar nolūku iegūt pozitīvu rezultātu (tā vismaz vajadzētu būt).

Tādēļ atvainoties vari iet savai mātei par to, ka esi tik neaptēsts.

 

Bet nu būsim godīgi - ne jau baterijā te sāls, bet tajā, ka no rīta pamodies un pamanījis pozitīvu komentāru par mani, sajuti tipiskā bezsmadzeņa šķidro vajadzību uzdi*st man. Reāli, protams, sanāca tas, kas parasti - tāds sū*s, ko saspiedi, un tas izlīda starp paša pirkstiem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

Un?

Ko un? Nokrīt zem attiecīga līmeņa un pārstāj korekti funkcionēt. Izskatās, ka Tavu smadzeņu baterijai arī līmenis jau par zemu un tās vairs nefunkcionē.

Link to comment
Share on other sites

Nu  re, atkal viss kārtībā. Caps savā elementā.

Bet to viņš nespēj sajēgt, ka nomainīt bateriju ir dārgāk. Pieņemsim, ka baterija maksā 1€, dators maksā 100€, izredzes iegūt pozitīvu rezultātu ir 0,001

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

izredzes iegūt pozitīvu rezultātu ir 0,001

Tas tā ir tikai garīgi atpalikušo orangutānu, kas nejēdz neko citu kā dejas ap ugunskuru, un tipisko latviešu nespējnieku, kā Tu, pasaulē. Zini kas ir nespējnieks? Tas, kurš taupa 1 €, lai tikai nebūtu jākustina ne smadzenes, ne rokas, bet beigās par to maksā 100 €.

 

Un autors neprasīja kā būt debilam, nedomāt un izmest datoru. Jautājums bija vai tukša baterija var būt nestartēšanās iemesls, uz ko atbilde ir vienkārša - JĀ!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Izskatās, ka Tavu smadzeņu baterijai arī līmenis jau par zemu un tās vairs nefunkcionē.

Gribu redzēt kā tavas "smadzeņu līmenis" savilks paralēles starp nosprāgušu RTC baču (nē tur nav CMOS bačas) un kompi, kurš neceļas.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

Gribu redzēt kā tavas "smadzeņu līmenis" savilks paralēles starp nosprāgušu RTC baču (nē tur nav CMOS bačas) un kompi, kurš neceļas.

Tu vispār sajēdz, ka CMOS ir loģikas tips un to bateriju vienkārši tautā tā sauc? Sajēdz, ka tas ir viens un tas pats? Un to, ka BIOS glabā settingus RTC čipa papildus reģistros, zini? Kā arī - vai Tu rakstīji to BIOS firmwari un zini kā tieši šī konkrētā funkcionē?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tu vispār sajēdz, ka CMOS ir loģikas tips un to bateriju vienkārši tautā tā sauc?

 

 

Sajēdz, ka tas ir viens un tas pats?

Nē, nav

 

 

Un to, ka BIOS glabā settingus RTC čipa papildus reģistros, zini?

BIOS, jā. UEFI, kas ir šajā gadījumā - neko tur neglabā.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

Nē, nav

Pamēģini beidzot saprast, ka nav tādas "CMOS baterijas". Tas ir tikai slengs, kā sauc RTC bateriju!

 

 

 

BIOS, jā. UEFI, kas ir šajā gadījumā - neko tur neglabā.

Ā, BIOS Tu nerakstīji.. Tu rakstīji to UEFI firmwari, ja?

Link to comment
Share on other sites

Vai kas par traci te. Man kā no malas šķiet, ka jūs pārējie Capu vienkārši izaiciniet.

Bet lithium 2032 bača ir pasūtīta, maksā nedaudz virs 4eur, ja vaina nebūs bačā, nekas, noderēs personālajam jauna bača.

Cik palasīju ārzemju forumus, gadās tieši šādi paši simptomi dēļ bačas, kā izrādās. Taču tik pat labi tā var būt arī plate. Lai notestētu, vai tas nav procesors, nav man rezervē tāds. Ja nu kādam ir, var piedāvāt amd procesoru uz s1g4 socket.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Pamēģini beidzot saprast, ka nav tādas "CMOS baterijas". Tas ir tikai slengs, kā sauc RTC bateriju!

Pareizi. Tas nav tas, par ko es iebilstu. Es saku, ka šajā konkrētajā gadījumā CMOS/RTC/sauc_kā_gribi baterija pilda tikai un vienīgi RTC funkciju, UEFI neko neglabā CMOS RAMā, tobiš tāda CMOS RAMa vispār NAV.

Lai nu kā LMT ir pasūtījis baču. Ja izrādīsies, ka bača atrisina problēmu, atvainošos tev Inspektor un LMT par maldināšanu.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

baterija pilda tikai un vienīgi RTC funkciju, UEFI neko neglabā CMOS RAMā, tobiš tāda CMOS RAMa vispār NAV.

Tātad Tu garantē, ka:

  1. UEFI neko neglabā RTC reģistros.
  2. RTC čipā nav papildus reģistru datiem.
  3. Firmware, nevarot nolasīt (visi dati 0x00 vai 0xFF) RTC čipa reģistrus, nepārtrauc datora ielādes procesu.
  4. RTC čips pie 1,5V neatrodas nedefinētā stāvoklī un nebloķē I2C līniju.

Pareizi sapratu?

Link to comment
Share on other sites

Es esmu diezgan pārliecināts par 1. un 2. punktu. Ne tik ļoti par 3. un 4. Teorētiski nevajadzētu... Cik esmu testējis stacionārajiem, tad viņi paceļas ar visiem UEFI iestatījumiem pat bez bačas, vienīgi bļaustās par pulksteni/datumu. Viss.

Kā jau teicu, garantēt negarantēju neko, ja kompis pacelsies nomainot baču - Touché, paklanos tavā priekšā un eju stūrī nokaunēties.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Nu redzi, ja nevari garantēt, tad visa šī piepi*anās bija lieka, jo shēmas un firmwares ir daudz un dažādas. Tādēļ autors nopirks bateriju, pārbaudīs un tad arī droši zinās vai tā bija vaina vai nē. Un, ja šoreiz tā nav vaina, tad viena lieka baterija ir nebūtiska "bēda". Nav jāklanās manā priekšā, bet vienkārši jākustina smadzene un adekvāti jāizvērtē apstākļi.

Link to comment
Share on other sites

 

 

un 50% gadiijumu aplauziisies, jo tur buus cits formfaktors :>

Nē, tur ir klasiskā CR2032, pat baterijas slots ir kā uz stacionārajiem.

Link to comment
Share on other sites

CR2032 bačas ir praktiski jebkurā pulksteņu vai elektronikas bodēs nopērkamas! Viņas daudz kur tiek izmantotas - piemēram svariem, pulksteņiem. 

 

Bet es neesmu sastapis plati kura nestrādātu bez viņas! Jo viņa ir paredzēta lai saglabātu bios settingus un mātes plates pulkstenis ietu. Es teiktu ka šeit pa 99% pie vainas ir mātes dēlis! 

Link to comment
Share on other sites

un 50% gadiijumu aplauziisies, jo tur buus cits formfaktors :>

Diez vai, atminos ka bija tāda pati.

Bet kā tad tur īsti ir, nu tas tiem, kas bļauj ka centus maksā. Uz izņemtās bačas ir drukāts lithium. Protams nezinu, bet vai tā nav lādējamā? Vai tur nebija kaut kas saistīts ar to ka litija netekot?

Tāpēc arī uzsūtīju litija un tās maksā sākot no 3eur. Parastās man pašam mājā ir liekas jaunas.

Vispār, apjautājos tikai, bet mani sāk nozākāt ka es muļķis pērku bateriju par 4eur. Negribu būt rupjš, bet kāda jums daļa, ko un par cik es pērku. Man šķiet ka tā būs kvalitatīva, tāpēc izvēlos pirkt tieši to, nevis lētāko. Nenāca prātā te diedelēt pēc baterijas, un nemaz netaisos to darīt.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

Uz izņemtās bačas ir drukāts lithium. Protams nezinu, bet vai tā nav lādējamā? Vai tur nebija kaut kas saistīts ar to ka litija netekot?

Te bišku pārcenties. Visas tās CR2032 ir nelādējamas litija baterijas.

Link to comment
Share on other sites

vikvaktors

 

 

Te bišku pārcenties. Visas tās CR2032 ir nelādējamas litija baterijas.
 

gribam meklēt lādējamas tajos pašos izmēros, googlējam ML2032

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...