Jump to content

Nokia telefonu atdzimšana


Recommended Posts

pirms gadiem diviem jau mums statos figurēja Nokia X ar Android. Es tā stipri apfigējos, kad ieraudzīju starp klientu iekārtām Nokiju. Brīnos, ko šamie tik ilgi marinē ar citiem Android modeļiem, ja dzelžu atbalsts viņiem izskatās, ka sen jau ir.

http://m.gsmarena.com/nokia_x-6067.php- šitais te. Android 4.1.2

Tātad andrīši nokijai sen jau ir.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Vēl 3 gadi nav pagājuši, kopš parādījās ziņa, ka Nokia varētu atsākt telefonu ražošanu.

Toreiz mēs neticējām, ka kaut kas vērā ņemams viņiem sanāks. Nemācēšu komentēt, vai tagadējie Nokia (HMD) viedtālruņi ir labi, bet nevaram teikt, ka Nokia telefoni nav piedzīvojuši atgriešanos. Pat tā, ka HMD ir desmitniekā pēc piegādāto viedtālruņu skaita 2019. gada otrajā ceturksnī. Raksts. Tas ir tikai par viedtālruņiem.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Šī man šķiet laba vieta, kur pajautāt šo:

Kuriem zelta laikmeta Nokia, SE un Motorola ir latviešu T9 (Motorola gadījumā - iTAP)?

No Nokia interesē tieši par četrciparu modeļiem kas sākas ar >=3, kā arī par visiem E un N un C; SE vidējais-labais gals izņemot tos kas ar džoistiku; Motorolas visas.

Zinu, ka - vismaz sastaptajiem eksemplāriem - 6300, 6303, w595 ir, bet 5310, w850, V3 nav.

Link to comment
Share on other sites

2019.08.1. , 10:57, vvv teica:

vai tagadējie Nokia (HMD) viedtālruņi ir labi

Lai nu kas, bet 8110 bīdāmais vāciņš ir šausmīgs. Esmu aptaustījis vairākus dažāda svaiguma eksemplārus. Bīdās so-so jau jauniem, bet palietotiem vizuāli 6/10 eksemplāriem bīdās apmēram tikpat šausmīgi kā palietotiem veco laiku vislētākajiem slaideriem.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , 138 teica:

Kuriem zelta laikmeta Nokia, SE un Motorola ir latviešu T9 (Motorola gadījumā - iTAP)?

No Nokia E sērijas man lietošanā bija E51, E52 un E5, visiem latviešu T9 bija. Nokia 515 arī bija. Ja atmiņa neviļ, visiem Nokia modeļiem, kas bijuši manā lietošanā bija latviešu T9, izņemot 5110. Brīnos, kā taviem 6300, 6303 un 5310 nav. Vai tie ir Latvijas tirgum paredzētie eksemplāri? Varbūt neesi iestatījumos aktivizējis? Bija kaut kā atšķirīgi nokijām ar to T9 ieslēgšanu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 31 minūtēm , 138 teica:

Bīdās so-so jau jauniem, bet palietotiem vizuāli 6/10 eksemplāriem bīdās apmēram tikpat šausmīgi kā palietotiem veco laiku vislētākajiem slaideriem.

Jaunam vēl bija OK. Man tūlīt gads apritēs, kā lietoju. Plastmasa sliedēm padilusi, nebīdās vairs tik «gludi» kā senāk. Drīz korpuss būs nokalpojis. Pa gadu! Kādreizējie īstie nokijfoni pie manas nevīžīgās attieksmes 2 gadi toč kalpoja, toreiz pie LMT reizi divos gados varēja ņemt Mazcenas telefonu, to piedāvājumu arī izmantoju, nerāvos pirkt sev jaunus telefonus par pilnu cenu, vienmēr sagaidīju tos divus gadus, lai var ņemt nākamo. Atvilktnē stāv 2720, vēl neesmu uz to pārgājis, pagaidām vēl 8110 «kopā turās», nezinu, kāda būs 2720 korpusa kvalitāte, kā atvāžamais mehānisms sevi parādīs, nav ilūziju, ka tur būs kaut atblāzma no «zelta laikmeta» kvalitātes. Ideālais variants priekš manis būtu klasiskais tālrunis, normāla izmēra, ne tāds «klucis» kā Nokia 800 vai CAT B35, varbūt kādreiz tāds parādīsies.

Link to comment
Share on other sites

Es taču uzrakstīju. Skaties manu iepriekšpēdējo komentāru.


Tūlīt uzlikšu lādēties 6600i. Paskatīšos tam. Kad parādījās T9 nokijās, tie tur arī bija, tā man šķiet. Par pašiem lētākajiem vienkāršajiem modeļiem nezinu, bet S40 un S60 vajadzētu būt visos.

Link to comment
Share on other sites

Ir latviešu T9 arī 6600i.


Mēģini googlē sameklēt tevi interesējošo modeļu manuāļus. Tajos ir informācija par «paredzamo teksta ievadi» vai kā to pareizi sauca.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 27 minūtēm , vvv teica:

Brīnos, kā taviem 6300, 6303 un 5310 nav

Ne maniem, bet lombardos tirgojošamies ?

6300 un 6303 ir, 5310 nav, pri tom ka ir latviešu izvēlnes valoda.

5110 ja atmiņa neviļ nebija vispār nekāda T9, 3310 šķiet ka vispār bija bet latviešu nebija. Bet šī gadsimta otrās piecgades lielākajai daļai nokiju no 3*** uz augšu šķiet ka ir, bet ne visām, kā rāda 5310 piemērs. Savukārt no tā paša laika SE, pieļauju, latviešu T9 ir mazākai daļai modeļu nekā nokijām.

Par Motorolām, nez, vai ir vispār kāda kam ir?

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , 138 teica:

kā rāda 5310 piemērs

Tu kārtīgi izpētīji? Varbūt nebija iestatījumos ieķeksēts pie T9 aktivizācijas?

Atradu. Pameklē manuāli tam 5310, apskaties, kas tur par T9 teikts.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Paldies par linku, nezināju šo resursu un pat necerēju ka kaut kur stāv Nokia manuāļi latviski ?

 

5310 manuālī ir rakstīts (20.lpp) kā lietot Jūtīgo Teksta Ievadi, bet nav nepārprotami minēts, ka Jūtīgā Teksta Ievade latviešu valodā tai ir. Nevarētu būt tā, ka manuālis ta ir latviski iztulkots, pilnā apmērā no angliskā satura, bet Jūtīgā Teksta Ievade latviešu valodai nav uzkodēta un manuāļa tulkotājiem neviens to nav pateicis?

Tai 5310 kuru spaidīju toč nebija. Ja būtu bijusi, es to būtu atradis. Bet latviešu izvēlnes valoda bija.

Latviešu T9 (ne)esamība tieši šajā nokijā, protams, nav Ļoti Svarīga Problēma, bet - nu kad jau sākām to apspriest :king2:

Link to comment
Share on other sites

Dodiet kādu E52, bet original, ne atjaunotu.

Manējais iet uz galu, bet no jaunajiem nikā akvivalenta īsti naff.

 

Edit, tikko palūrēju ss.com.

Lētākā E52 100eur, dārgākā 235eur.

Jāmeklē alternatīva.

Labots - matrixxxx
Link to comment
Share on other sites

Tā, nopirku pa lētuci E75 un no viņa arī gribēju še ienākt lai šo ierakstītu, bet mēģinot atvērt internetus dabonu vien paziņojumu Sistēmas kļūda, kas nofrīzo visu, pat izslēgt ar pogu nevar.

Ko darīt?

Kur nest pārinstalēt sistēmu, vai samierināties ka nebūs un dot atpakaļ pārdevējam (ir 2 dienu money back garantija, līdz svētdienai ieskaitot)?

 

 

pirms 9 stundām , matrixxxx teica:

Dodiet kādu E52, bet original

Banknotē Gogoļa ielas tunelī ir viens, par padsmit eur, tiesa, vizuāli padzīvojis. Balts. Varu piedāvāt laba korpusa donoru. Melnu.

Un Zoļika ir Banknotē ir viens vizuāli puslīdz, par divdesmit astoņi eur. Melns.

Kā izpaužas iešana uz galu? Man ir zināms kāds ir izplatīts E52 gals (izbeidzas mātes platei kasnutur), bet tas taču notiek pēkšņi, ne tā?

 

E72 lombardos pa lēto ir biežāk nekā E52, bet var nepatikt formas faktors (man arī nepatīk).

C5 arī mēdz būt, bet nu viņš ir bez WiFi.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , 138 teica:

un no viņa arī gribēju še ienākt lai šo ierakstītu

Iespējams, nesanāks. Kad vēl lietoju savu E52, tas bija līdz aizpagājušā gada rudenim, E52 sāka nespēt ieiet boot.lv forumā, ne caur iebūvēto pārlūku, ne caur Opera mini, atvērt varēja, bet drīz izlec paziņojums, nepietiek atmiņas un pārlūks aizveras. boot.lv forums nebija vienīgā interneta vietne, kur tā notika. Mājaslapas tagad tik apjomīgas, ka vairāk kā desmit gadu vecs telefons ar dažiem desmitiem MB iekšējās atmiņas vienkārši netiek galā.


pirms 9 stundām , matrixxxx teica:

E52

Kas tev iet uz galu? Man ir rezerves displejs, jauns orģinālais, savulaik pirkts no stellatech.com, ja nu gadījumā tev displeja vaina, vari no manis displeju dabūt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 28 minūtēm , vvv teica:

Iespējams, nesanāks

Labi, ja tas būtu tā kā tu saki, bet Sistēmas Kļūda, kas pilnībā nofrīzo aparātu! Sistēmas Kļūda, Karl!!11 

Link to comment
Share on other sites

Zvani un sms funkcionē, citu neko vēl neesmu mēģinājis, bet -

 

sasalumā pēc Sistēmas Kļūdas, kamēr nebiju restartējis ar baterijas izņemšanu, man kāds piezvanīja, un spriežot pēc displejā redzamā, telefons nereaģēja uz pacelšanas pogas spaidīšanu, bet zvanītājs pēc tam man stāstīja, ka es esot pacēlis un viņš dzirdējis manu gānīšanos 

Labots - 138
Link to comment
Share on other sites

Tikko pamēģināju caur E52. Foruma lapā izdevās ieiet, pat izdevās ielogoties, gribēju komentāru šeit uzrakstīt, nekādīgi neizdevās. Pie katras kustības izlec paziņojums par nederīgu sertifikātu, pat vairākas reizes pēc kārtas, katrreiz jāakceptē atļauja... E52 kļuvis visai nederīgs internetam.


Pirms 9 minūtēm , 138 teica:

man kāds piezvanīja, un spriežot pēc displejā redzamā, telefons nereaģēja uz pacelšanas pogas spaidīšanu, bet zvanītājs pēc tam man stāstīja, ka es esot pacēlis un viņš dzirdējis manu gānīšanos

Laikam, kaut kas nav kārtībā tam telefonam.

Link to comment
Share on other sites

Ja arī mēģinājums atvērt šo forumu nenofrīzo telefonu, tad dabū paziņojumu "Web : nevar veikt darbību", vai "Web: Vārteja neatbild"

 

Tas, ka viņš aizrijas ar mūsdienu internetiem vairāk nekā E52, pieļauju, varētu būt arī tādēļ, ka viņam ir švakāks cpu

https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=2688&idPhone2=2792

 

Bet!

Antīkus internetus lietot var! Man izdevās atvērt kādu klab.lv blogu un iepostēt tur komentāru!

 


Eh, bet arī turpat klab.lv var noķert Sistēmas Kļūdu. Ehhh ? 

 

Varētu līdzēt pārinstalēšana? Kur meklēt kādu meistaru gerontofīlu, kurš to varētu izdarīt?

Link to comment
Share on other sites

Ar vecajiem dzelžiem būs problēmas, kas ar vien vairāk progresès - tajos TLS u.c. biblene ir vēsture. Īsumā - vecos dzelžus lietojiet tikai zvaniem/SMS. Ja netā sedesiet - tas dampis ir viens liels caurums.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 22 minūtēm , 138 teica:

Varētu līdzēt pārinstalēšana? Kur meklēt kādu meistaru gerontofīlu, kurš to varētu izdarīt?

Nezinu vai caur Nokia Suite vairs darbosies, bet vari pamēģināt. Savu E52 es savulaik pārinstalēju caur Nokia Software Recovery Tool, lai arī tas nebija atbalstāmo modeļu sarakstā, viss sanāca labi, oficiālā vietne, kur to vari dabūt šeit, pameklē.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 36 minūtēm , rubb teica:

tajos TLS u.c. biblene ir vēsture

Mhm, viņš met paziņojumus "veido drošu savienojumu" un pēc tam "neizdevās izveidot drošu savienojumu". Varētu tā būt, ka nevienu https lapu atvērt - nebūs?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 25 minūtēm , vvv teica:

bet vari pamēģināt

Eh, kāds velns mani dīdīja ieviest symbian telefonu = neizsmeļamu potenciālu "šūpuļtīklā un stāvus" piedzīvojumu avotu?

Ne-symbian nokijas bez WiFi un internetu pārlūkiem (vai tik antīkiem, ka nerastos ne mazākā vēlme tos pat mēģināt izmantot) - cita lieta, tur ir mazāk kam izbeigties.

Link to comment
Share on other sites

Jā. Ja vēl izdodas, ok. Bet pa lielam - ja var atvērt, tātad pats servaks lieto vai nu kādu compatibility modi, vai ko tādu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , 138 teica:

Varētu tā būt, ka nevienu https lapu atvērt - nebūs?

Nezinu. Pamēģināju atvērt delfi.lv, neatver, paziņojums, ka nevar atvērt. Pamēģināju citu https lapu, atvērās.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , 138 teica:

kāds velns mani dīdīja ieviest symbian telefonu

Zvanīšanai ir OK. Ērti meklēt kontaktus, zvanu arhīvs uz 30 dienām..., daudz kas tāds, kas nav mūsdienu parastajos podziņniekos. Tavs E75 ir S60. Īstie podziņnokiju fani vairāk sajūsminās par S40. Savā ziņā var piekrist, S40 bija perfekti, viss darbojas un nekā lieka. Es par zvanīšanas funkciju.

Link to comment
Share on other sites

Jā, piekrītu. Tagad sēžu uz desmitā Andra... Ehhh, pat mans vecais c5 simbianis bij' ērtāks :(

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , rubb teica:

vecie ir tikai zvaniem un SMS. Viss.

Ja par sakariem, tad tā tas varētu būt. Vēl var mūziku klausīties, mūzikas atskaņotāji bija ar lielākām iespējām, kā mūsdienu podziņniekos, tāpat E75 fotokamera, nesameklēsi mūsdienu podziņnieku ar tik labu kameru, tagadējiem podziņniekiem labākā gadījumā būs 2MP hujņas. Arī iespēja skatīt dokumentus var noderēt, kaut šis diez vai būs vajadzīgs, jo e-pasts diez vai darbosies.


Pirms 2 minūtēm , rubb teica:

Tagad sēžu uz desmitā Andra... Ehhh, pat mans vecais c5 simbianis bij' ērtāks

Runāt ar lāpstu pie auss neērti? :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , vvv teica:

Vēl var mūziku klausīties

Runājot par ko, man šodien gadījās aptaustīt vienu Sony Ericsson w20i (aka Zylo), kuram, pēc specifikācijas, vajadzētu spēt atskaņot .flac, bet kurš failus redz, ar visiem tagiem, bet spiežot Play izmet paziņojumu, ka nevar atskaņot. Kāds varētu būt izskaidrojums?

 

Faili ir ņemti no bandcamp, glabājas iekš 32GB microSDHC kartes, bez problēmām atskaņojas uz Mixxx, Rhythmbox, VLC uz Linux, arī uz W10 iebūvētā atskaņotāja, arī uz VLC uz Android, citur nav mēģināts.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, vvv said:

Ja par sakariem, tad tā tas varētu būt. Vēl var mūziku klausīties, mūzikas atskaņotāji bija ar lielākām iespējām, kā mūsdienu podziņniekos, tāpat E75 fotokamera, nesameklēsi mūsdienu podziņnieku ar tik labu kameru, tagadējiem podziņniekiem labākā gadījumā būs 2MP hujņas. Arī iespēja skatīt dokumentus var noderēt, kaut šis diez vai būs vajadzīgs, jo e-pasts diez vai darbosies.

 

 

Runāt ar lāpstu pie auss neērti? :)

Nē. Vienkārši bija vienkāršāk meklēt kontaktus u.c..

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 28 minūtēm , vvv teica:

Zvanīšanai ir OK. Ērti meklēt kontaktus

Es par to, ka zvani un sms ir ērti arī vidējā un labā gala ne-symbian  nokijās, piemēram 5140, 6300, 6301, 6303, 6310, 8800, 8850, C2, utjpr.

Apmēram kopš 2010.-2011. gada labu podziņnieku vienkārši nav, tas skaidrs.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, 138 said:

flac

Priekskam to vajag... Uz tālruņa, kam pieslēgtās ausis būs kaut kāda kaka!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , rubb teica:

pieslēgtās ausis būs kaut kāda kaka

Nepamatots pieņēmums :king2:

 

Atzīšos gan, es laikam nekad neesmu spējis sadzirdēt atšķirību starp flac un 320kbps mp3. Un tomēr, liela daļa fonotēkas ir flac, jo kāpēc gan nē. Sekojoši, arī pogu telefona spēja šo formātu atskaņot būtu patīkams bonuss.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , 138 teica:

Apmēram kopš 2010.-2011. gada labu podziņnieku vienkārši nav, tas skaidrs.

Sāpe par to.

Ir vēl cerība par KaiOS. Iesāka viņi ļoti spēcīgi. Tagad kaut kā izskatās, ka baigi lēni viņiem attīstība notiek. Nu jau divi gadi, kopš iznāca pirmais globālais KaiOS tālrunis, ieskrējās, likās, nu tik būs... OS versija bija 2.5, pēc gada 2.5.1, tagad tikai jaunākajos modeļos 2.5.2. Minimāli uzlabojumi, pat visas kļūdas netiek salabotas... OS, kas uz kaut ko pretendē, tur vajadzēja tā - pirmā gadā 2.5, otrā gadā 3.0, tagad jau būtu 4.0... Un dzelziski telefoni arī neko neaug... Skatīsimies, kā būs. Tik es jau sāku šaubīties, ka tik KaiOS neapsīkst.

Link to comment
Share on other sites

Lombardos pēdējā laikā ir uzkrītoši daudz jauno 8110, pat vairāk nekā jauno 3310. Vizuāli dažādos stāvokļos. Nezinu, kā šo parādību tulkot. Cilvēkiem,  kas tos pirkuši dēļ prikola vai sentimenta, tie ir piegriezušies un tie kratās no tiem vaļā?

Link to comment
Share on other sites

Ir. Nokia 8110 diezgan nejēdzīga. Nevar pievienot savus vārdus (papildināt vārdnīcu) un pats stulbākais, jūtīgā teksta ievade nelieto lielos burtus, pabeidz teikumu, uzraksti punktu, nākamais teikums sākas ar mazo burtu. Cik paskatījos Nokia 2720, tur jau viss labāk, ir iespējams pievienot vārdus, arī teikumu sāk ar lielo burtu. Neizmēģināju daudz, jo jūtīgo teksta ievadi neizmantoju, neesmu iesācis. Bet gudrā kontaktu meklēšana no sākuma ekrāna, kā tas bija S60 simbiāņos, KaiOS nav.


Pirms 1 minūtes , 138 teica:

Nezinu, kā šo parādību tulkot. Cilvēkiem,  kas tos pirkuši dēļ prikola vai sentimenta, tie ir piegriezušies un tie kratās no tiem vaļā?

Varbūt tāpēc, ka iznāca jaunāki Nokia modeļi ar KaiOS, varbūt nopirka jaunos 2720 vai 800, tāpēc vecos 8110 nodeva lombardā.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...