Jump to content

Nokia telefonu atdzimšana


Recommended Posts

AndrisBB

Nu tad ganjau kautkur ir tas neaizniedzamais auglis, par kuru neviens nezin, un tikai izredzētie lieto :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 41 minūtēm , vvv teica:

Nokia N900 ar Maemo

Vai tad toreiz vēl nebija pārdevušies M$? Slinkums meklēt. Bet "uzvaras" gājiens beidzās tā īsti pat nesācies, korejieši nokampa lielāko kumosu, tiem sekoja ķīniets.

 

Starp citu, Lumia bij varen labs, žēl, ka nolaida podā.

Labots - aoma
Link to comment
Share on other sites

Pie mums Evelatus veikalā kaut kādi poļu mobilo telefonu brendi, gsmarenā par tādiem nav, lmt, bite un tele2 tirgoja tādus Doro telefonus, vecmāmiņu modeļus, no kurienes tas brends? Zviedrija? Par to arī ne vārda gsmarenā...

Daudz gan jau, tik kāda jēga, latviešu valodas tādos nebūs, tie paši poļu brendu telefoni, nezinu cik labi, par vienu uzprasīju evelatusā, nav latviešu valodas. Atceries, populārs modelis bija Q1s, mūsu interneta veikalos bija nopērkams, Xiaomi ražojums, arī par to gsmarenā neko nerakstīja, kvalitatīvs, bet nebija paredzēts mūsu reģionam.

Nesaki, ka nekas netiek ražots.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Tie poļu brendi tak standarta ķīniešu telefoni. Aizsūti ķīnietim emailu un viņi tev pāris dienu laikā uztaisīs kādu vien brendu vēlies. Cik tad tur tā darba uzlīmes citas uzlikt. Loģiski ka GSM arēnā visus tos re-brendus nesaliksi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vēl pie amerikāņu mobilo sakaru operatoriem var apskatīt, viņu tīkliem paredzētie podziņtelefonu modeļi, tur arī tādi, par kuriem gsmarena klusē.

Just now, AndrisBB teica:

Aizsūti ķīnietim emailu un viņi tev pāris dienu laikā uztaisīs kādu vien brendu vēlies.

Kāpēc man tas būtu jādara?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , AndrisBB teica:

Tie poļu brendi tak standarta ķīniešu telefoni.

Līdzīgi var teikt par tagadējiem nokias telefoniem.

 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nu tu jau runā par to ka nav to poļu brendu GSM arēnā. Es saku ka loģiski ka nav, jo vieni un tie paši telefoni tirgojas zem 30 brendiem, visiem tak neizsekosi.

 

Bet ja gribi atrast savu ideālo podziņtelefonu, tad brauc uz Šenzenu, tur tirgū visu atradīsi. Ja nav tur, tad nebūs nekur.

Just now, vvv teica:

Līdzīgi var teikt par tagadējiem nokias telefoniem.

 

Nu tie Nokijas vēl kautko paši dara. Pieliek savus loģo softwārē utt. 

 

Bet tie poļi, tak tīrākie re-rebrendi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , AndrisBB teica:

Bet ja gribi atrast savu ideālo podziņtelefonu, tad brauc uz Šenzenu, tur tirgū visu atradīsi. Ja nav tur, tad nebūs nekur.

Kad būšu Šenzenā, noteikti pameklēšu. :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , vvv teica:

Pats redzi, podziņtelefoni joprojām pieejami, joprojām tiek ražoti un tirgojas

Da labi, es jau teicu, kāds tiem ir tirgus (palasi vairāk par KaiOS mērķauditoriju). Viss pārējais bazars par Taviem 200+ EUR podziņtelefoniem - nav tiem tirgus, vismaz ne tik liels, lai kāds normāls ražotājs tajā lektu iekšā.

 

Link to comment
Share on other sites

viss podziņtelefonu tirgus turās tikai pateicoties Indijas nabadzīgumam... tā jau sen būtu apmiruši un paliktu siltā atmiņā vai mantu kastē :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , itanium teica:

nav tiem tirgus, vismaz ne tik liels, lai kāds normāls ražotājs tajā lektu iekšā.

Tā ir.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , CAP teica:

tā jau sen būtu apmiruši un paliktu siltā atmiņā vai mantu kastē

Nedomāju, ka tas tā. Kāpēc tad pie mums tos turpina ievest un tirgot?

Indijā nemaz daudzi nokia podziņtelefonu modeļi nenonāk, viņiem savi, lētāki, kur te bija ziņās, tur par 20 dolāriem piedāvā telefonu ar iekļautām neierobežotām sarunu minūtēm uz 2 gadiem.

Link to comment
Share on other sites

Nu ar podziņniekiem vēl tā, bet tas, ka labu (un vispār praktiski nekādu, izņemot iPhone SE2020) glaudāmo ar normālu 4 - 5 " displeju vairs nav, tas jau ir traģiski. Pašlaik vēl lietoju jau pavecu SONY XZ1 Compact, kurš lēnām tuvojas Getliņiem - un ko tālāk - mainīt ticību?  Bet vai pēc pāris gadiem arī ābols nebūs izaudzis?

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Cik tad ir peļņa pašiem ražotājiem uz tiem 30USD telefoniem? 1 USD?

Lai tur būtu kāda peļņa vienīgais tirgus, kas to var nodrošināt, ir Indija utt. 

Pārdevēji iespējams var 5 USD no tā pasākuma izvilkt, tapēc arī tirgo.

Link to comment
Share on other sites

Nu varbūt ir, neesmu ābola fans, bet ar andrīti, šķiet tādi mazie vairs nav. Un lielo 6,x" lāpstu bikšu kabatā nenēsāsi, jo vairāk, ka salauzt daudz vieglāk, kā mazu. Man jau tagadējai SONY ar 4,6" škiet pa lielu normālai lietošanai.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , raiviic teica:

4 - 5 " displeju

ak dies... ko ar tādiem sīkučiem var iesākt? varu atdot savu p10 lite.. 5,2".. :D (ideālā kārtībā, tik bača kā jau 4i gadi vecam telefonam, korpuss kā jaunam)

pa darba lietām nākas saskarties ar visādiem mobilajiem.. t.sk. veciem maziem iPhone.. šausmas.. tur tak akls var palikt un rokās vispār nejūt.

Pirms 9 minūtēm , vvv teica:

ievest un tirgot?

priekš bomžiem, večukiem un bandītiem.. un varbūt pa kādam 1.klasniekam..

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , CAP teica:

priekš bomžiem, večukiem un bandītiem.. un varbūt pa kādam 1.klasniekam..

Abižaješ. Kāpēc biedru vvv izlaidi? :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , CAP teica:

Tu pie večukiem, draugs

Lūk, šo atcerēšos, kad tev pašam būs 100, uzrakstīšu forumā, kas ir, večukiņ...

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

shadow118
Pirms 3 minūtēm , CAP teica:

pa darba lietām nākas saskarties ar visādiem mobilajiem.. t.sk. veciem maziem iPhone.. šausmas.. tur tak akls var palikt un rokās vispār nejūt.

Man tagad ir Poco X3 NFC, kam ir 6,7" ekrāns. Vot kad paņemu rokās savu veco Nokia 5530, kam ir 2,9", tad ir tā jocīgi, ka tā Nokia kādreiz likās normala lieluma :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , vvv teica:

paskaties

taisnība. nepaskatījos ātrumā.. 

Pirms 1 minūtes , shadow118 teica:

Poco X3 NFC

normāls telefons.. ir bijusi saskarsme.. man tik xiaomi programmatūra besī.. (vairāk gan profesionālu iemeslu dēļ) 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , shadow118 teica:

tad ir tā jocīgi, ka tā Nokia kādreiz likās normala lieluma

Es te vienu dienu pie sevis kārtojoties atradu vienu veco sievas telefonu, nokia 6600i slide. Tūlīt bildi ielikšu

Link to comment
Share on other sites

Agrāk 3310 man likās normāls un pirms gadiem ~8iem.. Lumia 520 (pirmais mans glaudāmais gudrais) vispār bija bomba...)

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

raivix95
pirms 2 stundām , aoma teica:

Vai tad toreiz vēl nebija pārdevušies M$?

N9 bij pēdējā Nokia pirms MS ēras. Tie, kam bij, ļoti slavēja. Pašam netrāpījās.

Pirms 19 minūtēm , raiviic teica:

Pašlaik vēl lietoju jau pavecu SONY XZ1 Compact, kurš lēnām tuvojas Getliņiem - un ko tālāk - mainīt ticību?  Bet vai pēc pāris gadiem arī ābols nebūs izaudzis?

Turies pie Sony. Viņi spītīgi iet savu ceļu un turpina ražot tikai sev raksturīgas mantiņas, kas ir slavējami.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 42 minūtēm , CAP teica:

viss podziņtelefonu tirgus turās tikai pateicoties Indijas nabadzīgumam

nu gan muldi.. ir pietiekoši liela tirgus niša, kur glaudāmie fiziski neiekļaujas, ir runa par aktīviem cilvēkiem, nevis ofisa planktonu.

Pirms 5 minūtēm , raivix95 teica:

N9 bij pēdējā Nokia pirms MS ēras. Tie, kam bij, ļoti slavēja. Pašam netrāpījās.

Patiesi, man bija N8, tai laikā arī likās spridzeklis. :)

Link to comment
Share on other sites

shadow118

Man stāv atviktnē vesela kaudze ar viņiem. Vecākais laikam ir 3410. Pirmais gudrais/glaudāmais man bija jau pieminētais 5530, nākamais pēc tā bij Lumia 620 :D

mazākais man laikam ir Nokia 6100, kaut gan tas 5530 nav daudz lielāks
IMG_20210727_200005.thumb.jpg.a022f7995b28bda204f0f07927930395.jpg

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , raivix95 teica:

N9 bij pēdējā Nokia pirms MS ēras.

N9 nebija nekāds pēdējais, līdz MS ērai vēl 2 gadi pagāja, tur bija vairāki labi jūtīgie simbiāņi, tas pats 808 PureView, Lūmijas sākās arī Nokia laikā.

Oficiāli, laikam, pats pēdējais tīri nokijas telefons skaitījās Nokia 515, tam prezentācija notika Maskavā, drīz pēc tam nāca paziņojums, ka MS pārņem Nokia.

Link to comment
Share on other sites

Vecākais man bija reāls ķieģelis, diemžēl nav saglabājies, strādājoša 6303i vēl tagad ir krājumā :)

515 ar man ir, tai kaut kas nosvila, uz remontu tā arī neaizstiepu, paņēmu pirmo glāstekli, 5, kas rukā vēl šobrīd :)

Labots - aoma
Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , itanium teica:

Uz kādu tirgus analīzi balstās šis Tavs apgalvojums?

 

pirms 4 stundām , AndrisBB teica:

Tev ir kāda statistika cik būtu pircēji?

Nav gluži tas, ko jūs man prasījāt, bet kaut ko izsecināt varēs:

https://data.stat.gov.lv/pxweb/lv/OSP_PUB/START__IKT__DL__DLM/DLM030

Tie ir oficiālās statistikas svaigākie dati, jaunāki nav pieejami, gan jau tie būs savādāki...

Neizskatās, ka visiem ir viedtālruņi

Protams, protams, jo jaunāki, jo tuvāk visiem.

Pavisam vecīšu vecumu grupas tur nav

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , vvv teica:

MS pārņem Nokia

ja precīzāk, tad tikai Lumia (mobilos), tikai pēc tam tur bija vēl kkādas rēbes līdz nonāca visa frakcija ķīniešu rokās.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Nē, MS paņema visu Nokia telefonu biznesu, pie firmas «Nokia» palika tikai patentu portfelis, kaut ko tādu atceros. Jā, MS zem MS nosaukuma izlaida tikai Lūmijas, tos podziņniekus, kas MS laikā iznāca, tāpat bija MS ražojumi, tik nosaukumu tiem atstāja Nokia. Pēc tam MS izlēma pārtraukt mobilo telefonu biznesu, pārstāja ražot telefonus, un ar Nokia «svētību» izveidotais HMD atpirka no MS Nokia podziņnieku biznesu pie reizes arī tiesības uz telefonu nosaukumu «Nokia».

Varbūt neprecīzi atceros.

Labots - vvv
papildinājums
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Tak Nokia izstrādā un ražo visādu figņu, aktīvi pārņem citas kompānijas utt, tirgus vērtība ap 32miljardiem.

Mikrosoftam viņi pārdeva mobilo telefonu biznesu un atļauju izmantot Noka vārdu cik tur gadus. Tapēc arī Lumi'ju beigās bij MS Lumijas, nevis Nokia.

Pēčāk tika izveidots tas HMD, kas bāzējas/ražo Taiwānā, kas nopirka atļauju izmantot Nokia vārdu uz mob. telefoniem, plus visādas atlaides uz tehnoloģiju izmantošanu. Viņi arīmaksā komisiju Nokia'jai par vārda izmantošanu, atkarībā no rezultātiem.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

Tapēc arī Lumi'ju beigās bij MS Lumijas, nevis Nokia

Man šķiet, ka ne tāpēc. MS savu vārdu spodrināja, liekot uz Lūmijām MS nevis Nokia, jo neko daudz gadu nepagāja.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...