Jump to content

Nokia telefonu atdzimšana


Recommended Posts

Pašam arī 930 savulaik bij. Nopirku 2 gadi lietotu, pats gadu pamocīju un vēl nopārdevu tālāk. Visfeinākais no telefoniem, kas man bijuši. Uzbūves kvalitāte bij teicama.

Link to comment
Share on other sites

Ieslēdzu 925 ar Win 10.

Neteikšu ka baigi lēnais, bet salīdzinot ar manu Poco F1 (kas ar nav nekāds ātrais), ir diezgan lēns.

Ekrāns ar tāds mazs ar milzonīgām malām, kas 2021. vairs galīgi nerullē.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
pirms 9 stundām , 138 teica:

Kādi ir Latvijas operatoru plāni šajā lietā?

Notiek tas pats, jo frekvenču apjoms ir ierobežots. Arī uzturēt visus tos veidus sanāk dārgāk. Tāpēc arī kaut kas jālikvidē.

Link to comment
Share on other sites

CosmosDC
Pirms 59 minūtēm , ju teica:

Notiek tas pats

Droši drīksti paspīdēt ar zināšanām, kurš no 3 mobilo sakaru operatoriem kādu no tehnoloģijām ir atslēdzis, visādi citādi - neizplati dezinformāciju.

Link to comment
Share on other sites

OK, vainīgs, vēl nav, lai gan kaut kad par šo jau runāja. Labi, varam vēl 5 gadus nestraukties.

Bet 5G vajadzēs vēl frekvences, un kaut kas būs jāatmet.

Redz, LMT jau pieslēdza VoLTE, un tas jau ir tāds solītis arī tajā virzienā, lai varētu 2G un 3G atslēgt. Vienīgi, tad, kā saprotu, visem būs atkal ierīces jāmaina, jo ne visi telefoni atbalsta to VoLTE.

Link to comment
Share on other sites

CosmosDC
1 stundu atpakaļ, ju teica:

5G vajadzēs vēl frekvences

Tuvākajiem ~ 10 gadiem frekvences jau ir sadalītas kādu laiku atpakaļ. Tas ir ļoti ilgs un sarežģīts process, nekas nenotiek tāpat vien, ka kādam kaut kas "trūkst". Tas, ko ierindas cilvēks redz kādā preses relīzē no mobilajiem operatoriem, ir pats gals visam procesam.

Par 2G var neuztraukties, tas pavisam noteikti nekur nepazudīs vēl ilgi. "Mirs" dabiskā nāvē 3G, bet arī jautājums, kad tas vēl notiks...

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, ju teica:

Vienīgi, tad, kā saprotu, visem būs atkal ierīces jāmaina, jo ne visi telefoni atbalsta to VoLTE.

VoLTE iespējas neesamība jau nepadara telefonu par nederīgu.

Link to comment
Share on other sites

uldii12345
Pirms 39 minūtēm , CosmosDC teica:

Tuvākajiem ~ 10 gadiem frekvences jau ir sadalītas kādu laiku atpakaļ. Tas ir ļoti ilgs un sarežģīts process, nekas nenotiek tāpat vien, ka kādam kaut kas "trūkst". Tas, ko ierindas cilvēks redz kādā preses relīzē no mobilajiem operatoriem, ir pats gals visam procesam.

Par 2G var neuztraukties, tas pavisam noteikti nekur nepazudīs vēl ilgi. "Mirs" dabiskā nāvē 3G, bet arī jautājums, kad tas vēl notiks...

Nepateikšu konkrēti vietu, bet ir vietas, kur 2g vairs nav. Ir signalizācijas iekārtas ar gsm 2g atbalstu un ir vietas kur tās neiet. 

Link to comment
Share on other sites

CosmosDC

Un jautājot operatoram, tas atbildēja, ka 2G nav pieejams, jo tehnoloģija ir izslēgta bāzes stacijā?

Vai arī tas ir no sērijas, ka viens draugs pastāstīja kaut ko interesantu otram?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
raivix95
Pirms 31 minūtēm , 138 teica:

Fubla, smārtfōns :(

Ir arī kaut kas priekš tevis
https://www.gsmarena.com/nokia_6310_(2021)-11025.php
Jaunais 6310

nokia-6310-2021-3.jpg

 

Bet jāsaka, ka tie visi jaunie Nokia podzinieki ir nu tādi... nekādi.

Būtu labāk ielikuši to zilo vienkrāsas ekrānu kā vecajam 6310 un masīvu korpusu ar lielām pogām, kas var pārciest kodolkaru, visi tad haipotu. 

Labots - raivix95
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 28 minūtēm , raivix95 teica:

jaunie Nokia podzinieki ir nu tādi... nekādi.

Tāpēc, ka lētajā galā ekonomē uz visu, ko vien var. Ja tas telefons maksātu 100, tad tas vairs "nevienam" nebūtu aktuāls.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , itanium teica:

Ja tas telefons maksātu 100, tad tas vairs "nevienam" nebūtu aktuāls.

Tieši otrādi. Labi podziņtelefoni iztrūkst.

Link to comment
Share on other sites

Tas ir tavuprāt... Nav tā, ka lāpstas pārņēma tirgu bez pieprasījuma pēc tām.

 

P.S. Arī jaunu labu peidžeru piedāvājums nav baigi liels :D 

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , itanium teica:

Nav tā, ka lāpstas pārņēma tirgu bez pieprasījuma pēc tā.

Lielākā daļa lāpstas gribēja, lāpstas ir, lielā izvēlē.

Tai pat laikā nekur nav pazuduši podziņtelefonu lietotāji, kuriem nevajag lāpstas, tādi nav tikai daži, viņu pietiekoši daudz. Priekš viņiem izvēle švaka, iztrūkst labākas kvalitātes telefonu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vvv teica:

Tai pat laikā nekur nav pazuduši podziņtelefonu lietotāji, kuriem nevajag lāpsta

Ui, un kā vēl ir pazuduši. Ja vien Tu zinātu, cik daudz šādus tekstus es esmu dzirdējis no tiem, kas tagad laimīgi lieto lāpstas :D

Protams, ir kas agonizē ilgāk, bet nekas - ar laiku arī tie sāks lāpstas lietot.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 43 minūtēm , raivix95 teica:

Bet jāsaka, ka tie visi jaunie Nokia podzinieki ir nu tādi... nekādi.

Būtu labāk ielikuši to zilo vienkrāsas ekrānu kā vecajam 6310 un masīvu korpusu ar lielām pogām, kas var pārciest kodolkaru, visi tad haipotu. 

"nekādi" ir maigi teikts.

Vienkrāsas ekrāns varētu būt labs selling point, bet es būtu priecīgs, ja viņi uztaisītu puslīdz kvalitatīvus korpusus un interfeisu ne ČŽ. Neesmu spaidījis jaunākos, bet banāns, 800 un 2720 bija pabriesmīgi. Korpusu un pogu kvalitāte labākajā gadījumā atbilst veco nokiju 1xxx un 2xxx sērijām, kuriem vismaz bija sakarīgs interfeiss. Vienīgi ekrāni mūsdienās ir kā veco laiku labajam galam vai labāki, jā.

Pirms 22 minūtēm , itanium teica:

Ja tas telefons maksātu 100, tad tas vairs "nevienam" nebūtu aktuāls.

Būtu niša kam būtu aktuāli, bet ir aizdomas, ka tā būtu tik maza, ka tādos apjomos ražojot tāds telefons maksātu nevis 100 bet 300 vai vairāk :(

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , itanium teica:

kas tagad laimīgi lieto lāpstas

Tie ir ietiepīgie stagnanti, pašiem lāpstas vajag, bet ietiepīgi turas pie podziņtelefoniem, pēc tam laimīgi ar lāpstām.

Pietiekoši daudz ir tādu, kuriem lāpstas nevajag, vajag podziņtelefonus.

Pirms 13 minūtēm , itanium teica:

Protams, ir kas agonizē ilgāk, bet nekas - ar laiku arī tie sāks lāpstas lietot.

Tā pateici, it kā podizņtelefoni ir kaut kas atpalicis, bet lāpstas progresa rādītājs.

Vēl sāc kaunināt par atpalicību tos, kuriem nav sava konta tiktokā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , vvv teica:

Pietiekoši daudz ir tādu, kuriem lāpstas nevajag, vajag podziņtelefonus.

Uz kādu tirgus analīzi balstās šis Tavs apgalvojums? Jaunajiem podziņtelefoniem ir sava vieta tirgū - lētais gals tiem, kuri nevar (vai nevēlas) atļauties normālus viedtālruņus, kas maksā KRIETNI (vismaz 2-3x) vairāk, tāpēc arī KaiOS tik īsā laikā kļuva tik populārs.

 

P.S. Man nebūtu iebildumu redzēt sakarīgu augstas klases podziņtelefonu, kam ir sakarīgas kameras, visas vajadzīgās lietotnes utt. Bet tas ir milzīgs risks ražotājam, ko viņi, acīmredzot, nevēlas uzņemties.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Tas tiesa, mani gan tas XR20 paķēra, varbūt paņemšu sievai, viņai mūžīgi ar telefonu kaut kas "atgadās", nespēju ekrānus mainīt, bet darbs "spiež", ka jābūt smārtam :)

P.S. Ar podziņnieku nofočīt var, arī whatsapps jau sen ir pieejams, bet kā apskatīties pareizo bildi, kas jānosūta, neesošā ekrānā? Plus vēl tas, ka telefonam vienmēr jābūt pie rokas. respektīvi, bikšu aizmugurējā kabatā, jo citas iespējas darba apģērbā nav paredzētas... :(

Labots - aoma
Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , itanium teica:

Nav tā, ka lāpstas pārņēma tirgu bez pieprasījuma pēc tām.

Nav arī tā, ka patērētāji paši izdomāja, ka viņiem "vajag" lāpstas un radīja pieprasījumu pēc tām :)

Tāpat kā ar sauļošanās krēmiem, automašīnām un daudzām citām lietām it īpaši pēdējo ~200 gadu vēsturē kopš varam runāt par mārketingu mūsdienu izpratnē, bet arī senāk.

Pirms 29 minūtēm , itanium teica:

Arī jaunu labu peidžeru piedāvājums nav baigi liels :D 

Iespējams, būtu nedaudz citādāk, ja nebūtu norubīts pats pakalpojums.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , itanium teica:

Uz kādu tirgus analīzi balstās šis Tavs apgalvojums?

Nav man analīzes. Mani vērojumi. Vienkārši redzu sadzīvē daudzus lietojam podziņniekus. Par veciem cilvēkiem nerunājot, kādas viņiem lietotnes, ja daudzi viņi īsziņas neprot atvērt...

Mans paša gadījums nav jāņem par pilnu, es augām dienām piekalts pie datora, tas pilns ar lietotnēm, pasarg, man vēl telefonā lietotnes būtu jādarbina...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , vvv teica:

Mans paša gadījums nav jāņem par pilnu, es augām dienām piekalts pie datora, tas pilns ar lietotnēm, pasarg, man vēl telefonā lietotnes būtu jādarbina...

Viens, ko Tu tā arī neesi vēl sapratis, ir tas, ka tās lietotnes darbojas priekš Tevis, nevis pret Tevi.

Ja kaut kas nav nepieciešams, tad neinstalē, nelieto, dzēs ārā utt. Ja kādreiz savajadzēsies, tad vismaz Tev būs iespēja. Nav jau vislaik ekrānā jābleņž.

 

Pirms 15 minūtēm , 138 teica:

radīja pieprasījumu pēc tām :)

... ko? Kad iznāca pirmais sifons (sauksim to par pirmo masveida lāpstu), tad tirgū vēl bija pilns ar podziņtelefoniem un, ticēsi vai nē, pārējie ražotāji labprāt neieguldītu R&D un mārketinga budžetos, lai izveidotu un reklamētu to, ko neviens negrib un nepērk. Izrādās gan, ka cilvēki gan gribēja, gan pirka lāpstas - negribēji pazust no tirgus, nācās adaptēties un sekot līdzi tendencēm, pieprasījumam. 

Link to comment
Share on other sites

Ja pareizi atceros, tieši Nokia uz šito uzlika nikolaju un pazaudēja tirgu, nācās zīmolu pārdot.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , itanium teica:

ir kas agonizē ilgāk, bet nekas - ar laiku arī tie sāks lāpstas lietot.

Piemēram es "agonizēju", lietojot veco laiku podziņnokiju (šobrīd 3720c, teicams aparāts) zvaniem un sms, lāpstu whatsapam un citām izklaidējošām vai man sekundāri nepieciešamām lietām. Es varu ērti atbildēt uz zvanu vai piezvanīt arī apstākļos, kad ar lāpstu to izdarīt ar vienu roku nebūtu ērti, vai būtu risks nomest zemē. Es varu arī lāpstu atstāt mājās un būt sasniedzams, un varu, pateicoties nokijas latviešu T9, rakstīt īsziņas apmēram tikpat ērti, kā ar lāpstu. Galu galā, ja lāpsta saplīst, man pasaule neapstājas, nav jāskrien lāpstu žigli remontēt vai pirkt jaunu ar tādām lomkām kā jāskrien pēc jaunas devas.

Iespējams, es varētu ne mazāk ērti dzīvot ar lāpstu komplektā ar viedpulksteni un bluetooth ausīm, bet tie tad būtu vēl divi gadžeti, kuri, pirmkārt, būtu jāizvēlas, otrkārt, kaut ko maksā un ik pa laikam jāmaina uz jaunākiem (kad saplīst, nomirst, vai beidzas OS apdeiti pulkstenim, vai varbūt pulksteņa OS vai pulksteņa vai ausu bluetooth standarts vai vēl kkas vairs nav saderīgs ar jaunāku lāpstu vai pulkstenim ar jaunākām ausīm vai otrādi), un treškārt, no kuru darbspējas es esmu atkarīgs. Pagaidām nejūtu nepieciešamību un motivāciju priekš šāda apgreida.

Pirms 21 minūtēm , itanium teica:

pirmais sifons (sauksim to par pirmo masveida lāpstu)

Vienmēr kāds ir pirmais :hi:

800px-1925_Ford_Model_T_touring.jpg

Link to comment
Share on other sites

Problēma ir tāda, ka Tu kā indivīds ar savām savdabīgajām vēlmēm neesi nevienam ražotājam interesants. Jālieto to, kas pieejams - that's all :)

 

Link to comment
Share on other sites

Un arī ne visiem zekiem ''lāpstas'' der...

Tiem vajag telefonu, kuru var citreiz pakaļā paslēpt...😃

Link to comment
Share on other sites

Pirms 37 minūtēm , itanium teica:

Nav jau vislaik ekrānā jābleņž.

Nemāci man par lāpstām, ir man lāpstu pieredze, pat palietojis esmu lāpstu neilgu laiku...

Nav telefonu lietošana visiem vienāda... Un vajadzības pēc telefoniem dažādas...

Pirms 10 minūtēm , itanium teica:

Jālieto to, kas pieejams

Pats redzi, podziņtelefoni joprojām pieejami, joprojām tiek ražoti un tirgojas, nav tas dēļ atsevišķiem indivīdiem ar savdabīgām vēlmēm, acīmredzot, lieto diezgan ļaudis podziņniekus.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
pirms 1 stundas , vvv teica:

Tieši otrādi. Labi podziņtelefoni iztrūkst.

Tev ir kāda statistika cik būtu pircēji? Visdrīzāk finansāli nav jēgas ņemties, savādāk jau sen būtu kas ražo.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 42 minūtēm , aoma teica:

Ja pareizi atceros, tieši Nokia uz šito uzlika nikolaju un pazaudēja tirgu, nācās zīmolu pārdot.

Nē, nokija ar skārienjūtīgajiem telefoniem neko nekavējās, atceros, fanboji gaidīja aifonkilleri tieši no nokijas, bija diezgan daudz jūtīgie nokijai, pat grāvējmodeļi, priekš tiem laikiem brīnums - Nokia 808 PureView ar 41 MP kameru... Vai Nokia N900 ar Maemo

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , AndrisBB teica:

Tev ir kāda statistika cik būtu pircēji? Visdrīzāk finansāli nav jēgas ņemties, savādāk jau sen būtu kas ražo.

Ko tu prasi no manis statistiku, nezinu, es savas domas izsaku, pats nepažēlotu 200 eiro, pat 300 eiro par jaunu augstvērtīgu podziņtelefonu.

Un gan jau ražo kaut kur tādus, līdz mums tik nenonāk.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nekas nav noslēpums un visu var internetā atrast, ja ražotu, tad viegli atrastu, kautvai tai pašā GSM arēnā.

Link to comment
Share on other sites

ir iespēja biznesu uztaisīt. Jāinvestē  piķis krutu podziņu telefona ražošanā  un skat, jau pēc laika forbes augšgalā gozies :)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...