Jump to content

Nokia telefonu atdzimšana


Recommended Posts

 Dažas dienas atpakaļ parādījās informācija no pašas Nokia, ka 2017. gadā būs jauni Nokia telefoni. Viņu pašu mājas lapā telefonu sadaļa tagad: https://www.nokia.com/en_int/phones. Interesanti, tur pat zem pogas «Discover Nokia phones» pēdējā laika Nokia vienkāršie podziņnieki, tos izlaida Microsoft zem Nokia nosaukuma, tagad izskatās šie podziņnieki, to atbalsts pārgājis pie Nokia, kopš Microsoft paziņoja, ka telefonus vairs neizstrādās, iespējams, atkratījās no saviem podziņniekiem un atdeva tos Nokijai. Saprotams, ka tādu Nokia (saistībā ar telefoniem), kā kādreiz bija, diez vai tik drīz sagaidīsim, telefonus ražos ķīnieši, bet tomēr, nākamgad būs Nokia telefoni atkal. Varēsim vērot, vai Nokia telefoni kļūs par kaut ko vērā ņemamu. Cik internetā palasījos, Nokia fani ar lielām cerībām gaida jaunos Nokia telefonus.

 Ko biedri par šo saka?

Link to comment
Share on other sites

Tā jau ir. Bet, kā tur tas teiciens bija? Cilvēks nevar upē iekāpt divreiz. Jo upe vairs nav tā pati un cilvēks vairs nav tas pats. Kaut kā tā.

Nokia vairs nav tā pati...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nokia vairs nav tā pati...

 

Taisnība, bet nav arī īpaši savādāka kā pārējie un cer iekāpt tai upē, kuras ūdeņi mainījušies. Lai nu veicās... 

Link to comment
Share on other sites

Atmiņā nāk lecīgais izteiciens no Nokijas bijušā direktora Anssi Vanjoki: "Using Android is like peeing in your pants for warmth"

 

https://www.engadget.com/2010/09/21/ce-oh-no-he-didnt-anssi-vanjoki-says-using-android-is-like-pe/

 

Būtu laicīgi pārgājuši pie andrīša vai kaut vai paši linuksoīdu attīstījuši tālāk - varbūt ka nevajadzētu savu laik MS pārdoties.Nokijas CEO Stephen Elop bija galvā slims kā var nokaut MeeGo un pāriet uz MS Phone OS. Bija taču Nokia N9. 

Bet Nokia jau nav vienīgie - BlackBerry jau ar neiet dikten labi, diez vai BB Priv ar Androīdu varēs ko saglābt. Bet tādi giganti bija.

 

BBC bija rakstelis par šo pašu atgriešanos: http://www.bbc.com/news/technology-38167451tur arī pavīdēja: 

 

 

But the real aim is to launch a range of Android smartphones, starting in the first half of 2017.
Labots - ru
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Domāju, ka nekas īpašs, jo tirgus pamatā jau ir sadalīts. Nokia niša pamatā bija vienkāršie dumbphoni. Tagad, Android smartphonu lauciņā, viņi būs tikai viens no nez cik ražotājiem, turklāt tur tirgus jau tiek dalīts kopš 2008. gada. Kā redzam, androīdu lauciņā pamatā uzvar tīrie "ķīnieši", nu varbūt vēl Samsung. Jo galvenais tur parasti ir cena. Tiem, kam androīds nesaista, ir iPhone. Līdz ar to ir tiešām jāšaubās, vai viņi spēs paņemt plašu masu, manuprāt.

Link to comment
Share on other sites

Donkeyhot

Tur taču no NOKIA būs tikai nosaukums. Somi nepiedalīsies ne softa izstrādē, ne dzelžu dizaina izstrādē. Vienkārši tiks izīrēts tikai NOKIA brends ķīniešiem...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tiem, kam androīds nesaista, ir iPhone. 

Par šito var padiskutēt. iPhone lietotāju lielākā reliģiozā apsēstība ir tka uz iPhone viss strādā. Ja Nokia spēs savest Anfroīdu lidz normālai kondīcijai, kāpēc ne?

Domāju ka Skandināvijā+ Somijā nebūtu problēma pacelt nedaudz labāku projektu kā Jolla Mobile Phone

https://en.wikipedia.org/wiki/Jolla

Link to comment
Share on other sites

 Nezināms nosaukums «Nokia» varētu būt bērniem, jaunāko klašu skolniekiem, nebūt ne lielākai daļai mūsdienu viedtālruņu lietotāju.

 Piekrītu, ka Nokia nebūs viegli sadalītā tirgū, iespējams, ka nekas viņiem diži nesanāks. Bet tas, ka Nokia mēģinās, ir labi. Mums lietotājiem lielāka izvēle.

 Nokia izlaida planšeti N1 pēc tam, kad viņi pārdeva telefonu biznesu. Aizgāja N1 uz urā, izķēra ļoti ātri, mūsu tirgum nebija domāta, pie mums, laikam nemaz nenonāca. Pati planšete - nekas īpašs, tik ka vārds nostrādāja.

Link to comment
Share on other sites

Kā naglai uz galvas!Viss jau nāca pakāpeniski.Kad citur viss jau apgāja Nokia,tad atlika tik noplātīt rokas :( bet bija interesants laiks-Phoenix,firmware,dažādas lietas,kas likās interesantas.

Tagad, pat nekādas intereses nav...tā viņš ir :sorry:

Link to comment
Share on other sites

Par šito var padiskutēt. iPhone lietotāju lielākā reliģiozā apsēstība ir tka uz iPhone viss strādā. Ja Nokia spēs savest Anfroīdu lidz normālai kondīcijai, kāpēc ne?

 

Vispār viens no lielajiem aspektiem kāpēc iPhone lietotāji, kā savu nākamo telefonu izvēlas iPhone ir arī tā maksimālā vienkāršība, ko nevarētu vērst uz Android.

Protams arī iPhone pamazām opciju nevajadzību ziņā pamazām tiek pārkrāmēts, bet līdz Androīdu līmenim vel tāls ceļš ejams, kas atkal tikai priecē!

Link to comment
Share on other sites

 

 

iPhone lietotāju lielākā reliģiozā apsēstība ir tka uz iPhone viss strādā. Ja Nokia spēs savest Anfroīdu lidz normālai kondīcijai, kāpēc ne?
Drīzāk jau nē. Kāpēc gan rūdītam iPhone lietotājam būtu jāpāriet uz androīdu, ja viņi, visticamāk, jau gadiem ir pieraduši pie iOS, tās ekosistēmas, niansēm utt.? Un, piemēram, iekš Nexus/Pixel androīds jau ir vislabākajā kondīcijā un tur viss ta kā strādā. Protams, priekš dažiem izņēmumiem, kāpēc ne.
Link to comment
Share on other sites

 

 

Nokia spēs savest Anfroīdu lidz normālai kondīcijai

Manuprāt androīdu NAV IESPĒJAMS savest līdz kondīcijai tā vienkāršā iemesla dēļ, ka viņam jāatbalsta simtiem dažādu ražotāju iekārtu. Tādēļ jau arī iOS ir tik stabils, ka rakstīts speciāli konkrētām ierīcēm. 


 

 

iPhone lietotāju lielākā reliģiozā apsēstība

Es, kā ilggadējs android lietotājs, kas tikko kā nomigrējis uz iphone varu droši teikt, ka iOS IR par kārtu labāks, drošāks, pārdomātāks utt. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Android nav nekāda panaceja un nokia ir noiets etaps. Vēl jo vairāk premium telefonu klasē neviens nepirks nokia, jo ir iphone un galaxy. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Manuprāt androīdu NAV IESPĒJAMS savest līdz kondīcijai tā vienkāršā iemesla dēļ, ka viņam jāatbalsta simtiem dažādu ražotāju iekārtu. Tādēļ jau arī iOS ir tik stabils, ka rakstīts speciāli konkrētām ierīcēm.

Nedomāju, ka tur tā vaina. Tad jau ar datoriem būtu tā - visi PC lāga nestrādātu, bet vienīgie stabilie būtu MACdatori.

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

VVV nu jau peedeejaas Android versijas straadaa vairaak vai mazaak loti stabili. Nu tie laiki ir beigusies ka iebremzeeja uz jaudigiem telefoniem ir pagaajusi. Jaa ir lietas ko joprojaam Google nenogriezh. Piemeeram kaitinoshais blablabla.duhduhduh.com unexpected stopped work. Kur ir iespeeja atsleegt sos error teksta zinjojumus. Tas ka lietotajs redz to zinjojumu, tas neatrisina probleemu utml.

Link to comment
Share on other sites

Nokia pārāk ilgi gulēja uz lauriem, un palaida garām mirkli ... Un tas arī bija viss. Es arī pārgāju no nokijas un androidu, un atpakaļ vairāk netaisījos ;) Kā jau visi....

Varbūt kāds vēl nostaļģijas dzīts paķers šo aparātu, lai gan ķīniešu iekšas var likt smagi vilties ...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

shadow118

Es pēc Symbian Nokias turpināju ar Windows Nokiu, vienkārši Android negribēju :D Izskatās, ka mans nākamais telefons vairs nebūs Nokia

Link to comment
Share on other sites

 

 

Es, kā ilggadējs android lietotājs, kas tikko kā nomigrējis uz iphone varu droši teikt, ka iOS IR par kārtu labāks, drošāks, pārdomātāks utt.

Tas pats ir arī ar Windows 10 Mobile :) Esmu lietojis WP sākot ar pirmajām alfām, esmu arī piedalījies tā izstrādē, tā kodā ir pat daži mani kommiti :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nokijai stingri jāpadomā ko viņi grib likt uz jaunajiem aparātiem. Sava OS attīstība var beigties ļoti sāpīgi. Atcerēsimies kas sanāca ar Palm un WebOS. Tā bija nenormāli ērta un forša OS. Es vēl joprojām raudu pēc sava Palm Pre Plus. Tā par tagad BlackBerry ar savu QNX bāzēto BB OS10. Uz tā var Andrīša softus palaist, viss andgoīda markets vaļā, Divus gadus lietojo vienu no BB telefonu -  Z10 - normāla truba, viss strādā kā jau BB.  Bet cilvēki nepērk. Jo nav kā kaimiņam iPhōns blin bling. Ipaši tas raksturīgs aziātiem. Visiem kam ir nauda ir arī iPhons :) Status. Lieto tak labi ja 1% no tā ko varētu lietot no tā telefona.

Un kur nu vēl visi FireOS un citi brīnumi. 

 

Par iPhone runājot. principā es atsakos lietot jebkādu Apple produkciju divu iemeslu dēļ - pirmais ir dizains (pārāk viss nolaizīts, vienādi truls un garlaicīgs). Otrais, Apple ir pelnijis viņus noraktu par to ko viņi izdarija ar Darwin un cilvēkiem tai projektā. Papildus, jauns iPhons ja tiek pirkts pa reālo cenu ir "overpriced". 

Link to comment
Share on other sites

 

 

... tā izstrādē, tā kodā ir pat daži mani kommiti
 

 

khe khmm khmm... varbūt mācēsi paskaidrot kāpēc ar katru apdeitu telefōns kļūst arvien stabilāks?... arvien stabilāk gļukojošs?...

sākot ar Cortanu un beidzot ar e-pasta klientu...

ok, tas offtopic...

 

bet par noķiju... es drīzāk nopirkšu lētu ķīnieti ar androīdu... tas vismaz būs godīgs mēsls...

 

 

 

Domāju ka Skandināvijā+ Somijā nebūtu problēma pacelt nedaudz labāku projektu kā Jolla Mobile Phone

jollas problēma, imho, ir nespējā piedāvāt sakarīgu dzelzi... ar softu tuir viss ir pārākā pakāpē labi... pat androīda appi darbojas...

Link to comment
Share on other sites

khe khmm khmm... varbūt mācēsi paskaidrot kāpēc ar katru apdeitu telefōns kļūst arvien stabilāks?... arvien stabilāk gļukojošs?...

 

Zini, ja godīgi. Tad kopš WP8.0 W10 mobile ir perfekta. Ir dažās kļūdas, kuras mīsktajiem esmu jira pieteicis. it kā nāk laidienos būs. Ņem vērā- cik veca ir Windows telefonu saime, jautājumi atkritīs. Ja zini ko nozīmē izstrādāt OS :) Pēc idejas kaut arī it kā Win10 ir uz desktopa, plaņšetes, telepona, praktiski tā nav - kernelis būtiski, pietam baisi būtiski atškiras.

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

Nu nez,es galīgi neesmu sajūsmā par wp10-lēns un gļukains mēsls,sievai ir lumia 830 un ja jau sieviete sūdzās ka programmas lēnu attaisās tad man jau pēc 10 min darbošanos ar to telefonu gribās viņu palaist pret sienu.Nesen sāka bateriju ēst pa stundām,tak kamēr viņš nometās uz factory reset pagāja vairāk kā stunda un pat uz svaigas WP10 viņš reāli tupī.Tagad gaidu kad atnāks mans kārtējais ķīnietis lai varētu sievu paglābt no nervu bendēšanas,nevienam neietektu to win platformu,kā viņa dzima jau mirusi tā vēl joprojām nekāda progressa,pat neko neteikšu par smart devaisu atbalstu kur iphone un android ir viss ok,bet redz uz wp to nevajag.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Par šito var padiskutēt. iPhone lietotāju lielākā reliģiozā apsēstība ir tka uz iPhone viss strādā. Ja Nokia spēs savest Anfroīdu lidz normālai kondīcijai, kāpēc ne?
 

 

Nespēs. UN tā diemžēl nav reliģioza apsēstība - gluži vienkārši Iphone vienmēr stabilitātes ziņā būs pārāks par Android - tā vienkāršā iemesla dēļ, ka Apple var atļauties izstrādāt savu OS, vienai konkrētai ierīcei. Man ļoti nepatīk Apple mārketings, produkti patiešām ir overpriced - bet uz Android atgriezties es nevēlos. Vienīgā iespēja sastādīt nopietnu konkurenci, ir izstrādājot savu OS. To pašlaik var atļauties tikai Microsoft (sava OS + konkurētspējīgs aplikāciju daudzums) - bet nu diemžēl vismaz pagaidām nesanāk līdz galam, WP ir tikai pašā sava ceļa sākumā... 

 

Par Nokia patiesībā žēl. Es protams nezinu, bet vai tiešām tirgū nebūtu pieprasījums pēc kvalitatīviem dumbphone? Es nesen meklēju sev 2. telefonu - un tādēļ apstājos pie Lumia 650 jo kvalitatīvi dumbphone gluži vienkārši nav pieejami kā suga.

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus

Nu, ja Nokia kaut kā salabs ar Jolla komandu, ieguldīs tur naudiņu, kuras tiem acīm redzami pietrūkst lai radītu dzelzi uz kura varētu izpausties viņu OS (pēc būtības MeeGo turpinājums), tad varbūt varētu mēģināt, kaut lēni un ar grūtībām, bet atgriezties tirgū.

 

 

Nokijas CEO Stephen Elop bija galvā slims kā var nokaut MeeGo un pāriet uz MS Phone OS

Nu bet Elops tak bija iefiltrēts no Mazmīkstā tieši ar tādu domu, ka nokaus MeeGo, un pāries uz WP un atdos Nokia MS :) Man nav nekas pret WP, jo lietoju šamo ne pirmo gadu vēl no 7.1 versijas, bet pirms tam es ļoti cerēju kā reizi uz MeeGo. Diemžēl N9 bija super telefons, bet tā iegāde bija pilnīgi bezjēdzīga.

Link to comment
Share on other sites

 

 

bet vai tiešām tirgū nebūtu pieprasījums pēc kvalitatīviem dumbphone?

Domāju, pieprasījums būtu. To varēja redzēt, kad iznāca Nokia 515. Pirka to labi, neskatoties uz samērā augsto cenu. Tas bija 2013. gadā, smārtfoni bija vairums, parastie telefoni bija tikai lētā gala, publika bija izslāpusi pēc kvalitatīva telefona (tieši telefona, nevis viedtelefona), un Nokia 515 piedzīvoja panākumus, tā vismaz toreiz rakstīja. Šis modelis bija pats pēdējais tīrais Nokia telefons, iznāca īsi pirms Nokia pāriešanas zem Microsoft, visi Nokia telefoni pēc tam vairs nebija 100% Nokia.

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Man interesee nez cik patentus patur Microsoft peec shii liiguma speekaa staashanaas? Kad Nokia ir tiesiiga zem shii vaarda izstraadaat atkal savas ieriices? Vai arii Nokia panjem savus patentus atpakalj.

Labots - Rizla
Link to comment
Share on other sites

Ja pareizi atceros, Nokia pārdodot savu telefonu biznesu Microsoftam, patentus paturēja. Varbūt kāda daļa pārgāja pie MS, bet nebija tā, ka atdeva visu.

Link to comment
Share on other sites

Neredzu nekadas problemas Nokia'i ielauzties Androidu tirgu. Ja vini uztaisis normalus telefonus, pa sapratigu cenu, tad kapec, lai es nepriktu?

Ar ko kautkadi Samsungi, Huawei vai citi kiniesu strunti butu labaki? 

Tapat lielaka dala "ierindas" cilveku perk telefonus ar kontraktu, kuri ziemassvetkos ir uz akciju, brendam tur nozime maza.

Labots - AndrisBB
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

jauns iPhons ja tiek pirkts pa reālo cenu ir "overpriced".

iphons nemaksā vairāk kā biezā gala sony vai samsūds 

Link to comment
Share on other sites

tas gan jau labu laiku te offtopiks, bet pēc 1a:

 

S7 Edge 32GB  - 625 eur

iPhone 7 32GB - 769 eur

 

sanāk tomēr par ābolu (pie tam iekostu;)) piemaksāt 144 eur.

Link to comment
Share on other sites

Ja būs atbilstoša cena/specifikācija/dizains etc.. tad kāpēc gan nē.. Nokia ēra man sākās ar 3310, beidzās ar Lumia 520..

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

S7 Edge 32GB - 625 eur

iPhone 7 32GB - 769 eur

 

pirms ~meenesha~ NeEdge S7 pie Teliites vareeja panjemt par 360e,

iBoljus pakalj neviens nemet

Link to comment
Share on other sites

ja jau offtopiks, tad es ar... Par specifiskajiem softiem, kas domāti priekš darbināšanas uz telefona: Cik ir nācies saskarties ar specifiskākiem softiem, piemēram, tūlis kāda servisa izmantošanai, tūlis lai sakonektētu ar viedpulksteni utt... Varbūt vienā gadījumā no desmit tiek piedāvāta izvēlnē Windows Mobile, parasti tikai Android un iOS. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Varbūt vienā gadījumā no desmit tiek piedāvāta izvēlnē Windows Mobile, parasti tikai Android un iOS.

 

tas bija pamata iemesls man pāriet uz Android.. Man tagad arī pat TV ir ar andrīti :D 

Link to comment
Share on other sites

tas gan jau labu laiku te offtopiks, bet pēc 1a:

 

S7 Edge 32GB - 625 eur

iPhone 7 32GB - 769 eur

 

sanāk tomēr par ābolu (pie tam iekostu;)) piemaksāt 144 eur.

Septītais ābols iznāca pēc samsūda, kas pa tirgu priekš tāda gadžeta sen jau tirinājās, te arī ir visa atslēga.

Par cenām, ja agrāk Apple produkcija tiešām bija overprised, tad tagad visi samsūdi, hujevaju, etc paši griež ciparus uz augšu, lai būtu vienā līmenī ar Apple un varētu iepist kabatā kārtīgu ciparu aļa peļņu. Tiesa no tās peļņas nekas daudz netiek investēts tehnoloģijās un tas ir žēl.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...