Jump to content

AC rūtera izvēle


Žaks Noriss
 Share

Recommended Posts

Žaks Noriss

OK, ņems lēto MT.

Link to comment
Share on other sites

(Jā MT tiek ražots Latvijā, lai cik tas paradoksāli neizklausītos!) 

lētākie baltie mikrotik routerboard netiek ražoti Latvija (jo pieprasijums liels un LV nespētu tos pieražot), bet Ķīnā/dargā gala routerboard ražo LV 

 

 

Nu es šito nesauktu par atjauninājumu bet gan par mega lažas saremontēšanu.

iesaku palasīt vairāk grāmatas par tīkla lietām! Par visu vienmēr nav jābūt viedoklim, lai jauks vakars!

Labots - devnull
Link to comment
Share on other sites

Nevajag nu uztvert personiski, tas ir tas ko var izsecināt no plikas bildes. Un visu cieņu mt par to ko viņi dara, bet joprojām palieku pie uzskata, ka mājas jūzerim tie nebeidzamie atjauninājumi nafig nav vajadzīgi ja viss darbojas. Man joprojām stāv 2.5 gadus sens dd-wrt un nejūtu ne mazāko nepieciešamību tajā ko mainīt.

Link to comment
Share on other sites

Apdeiti nav spiesta lieta - negribi neliec. Kāpēc piesieties tiem kas liek ?

 

 

 

Labāk izdaru mazāk,nopelnu mazāk,strādāju 24/7 nekā ielaisties ar latviešiem un citiem vietējiem faunistiem tadiem kā tu kam viss ir forši.

Nevis tādiem, kā es kam viss ir labi, bet tādiem kā es, kas negaudo kā aizkauts, ka viss ir slikti. Ka ir pats gudrākais, bet neko nedarīs, jo tā ir vieglāk.

 

Labots: Īsumā - es Tevi vērtēju ļoti zemu.

Labots - MIGs
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

Valdība arī nejēdz jo nesaprot ka brīvais tirgus pie mums nestrādā.

Да здравствует союз! Komunisti e = d, nrs un citi ar Ļeņinu LVArturs priekšgalā apstiprina!

 

 

 

Nu es šito nesauktu par atjauninājumu bet gan par mega lažas saremontēšanu.

...

tas ir tas ko var izsecināt no plikas bildes.

Izsecināt var to, ka Tu neko nezini no OS uzbūves. Tajās, arī Linux, tādu lietu nav un priekš rūtera tā ir speciāli jāizstrādā un jāliek klāt.

 

Par updeitiem. To esamība nekādi nevar būt slikta, tā kā vaidētāji par "nafig vajag" ir pilnīgi auni. Ik pa laikam kaut kur tiek atklāti nopietni caurumi un ir labi, ja ir updeiti, kur to salabo. Tādiem kā MikroTik visu laiku nāk klāt arī funkcionalitāte, kas kādam kaut kur ir vajadzīga. Visa pasaule negriežas ap Tavu datoru un telefonu! Pie tam lielākā daļa MikroTik klientu ir tieši profesionāļi, nevis privātpersonas. Tieši RouterOS un tā supports (updeiti) arī ir viņu lielo panākumu atslēga, bet šejienes d-auni jau pat esošu reāli dzīvē blakus tepat Latvijā strādājošu piemēru nespēj saprast. Un es vēl dažreiz iedomājos, ka kādam te varētu ieskaidrot kaut kā darbības principus bez praktiska piemēra... Tāds naivums! :D

Link to comment
Share on other sites

Par Mikrotiku runājot - nu ta beidzot! :)

 

Labots - Racer
  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Tēma ir par rūteriem. Visam pārējam ir citas sadaļas. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Paldies! Viss ir izlemts, uz Z-sv. iedāvināšu sev lētāko MT rūteri par aptuveni 45 eur. Kaut kā lauž maksāt 3x vairāk par to jauno, jaudīgāko modeli.

Link to comment
Share on other sites

Nesākšu jaunu tēmu. Šobrīd ir TP-Link1043, gļuko WiFi, bet ne jau tāpēc, ka neķer.

post-1024-0-23130300-1479817144_thumb.jpg

 

Kādas atsauksmes par šo?

https://aio.lv/lv/tikla-iekartas/bezvadu-tikla-ierices/bezvadu-ruteri/prod/nbg6515-683585/

 

Mož samainīt uz MT sito?

https://aio.lv/lv/tikla-iekartas/bezvadu-tikla-ierices/bezvadu-ruteri/prod/mikrotik-rb951g-2hnd-420200/

 

Nelielai biroja mājai 2-stāvīgai.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

Kas tad tur. Man privātmājā arī ir divi mikrotiki - viens kā router rack skapī, otrs kā access point.

Ko var iespringt. Parastam mirstīgajam pie vienas vietas mikrotiks vai dlink. Cilvēki jau ļoti vienkārši izturas pret lietām. Atnes to Dlink mājās, piesprauž pie neta un viss rullē. Nu un kas, ka brīžiem nokaras, pārstartē un rullē tālāk.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Priekš kam 2?

 

Dažādi iemesli - vienu brīdi abus izmantoju bezvadu režīmā, lai pa stāviem būtu normāls pārklājums, tad izdomāju citu konfigurāciju, kur viens kā svičs strādā ar iekārtām, otrs nolikts optimālā vietā, lai nodrošinātu pilnvērtīgu pārklājumu, Ok, gan jau lielākoties pietiek ar 1, bet nu klapatu mazāk, jo nav stūru, kur neiet. 

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Es kaut kā iztieku ar 1 mikrotik - visi PC uz vadiem, pa vidu 1 switch, bet antena stāv 2. stāvā pa vidu tām telpām, kurās reāli vajag internetu. Labāks risinājums, nekā pieminētais dlink.

 

Uz poda sēžot nevajag 100Mbit wireless. Arī garāžā diez vai vajag HD video youtube sēdēt. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

visi PC uz vadiem, pa vidu 1 switch,

 

Nu re - es pēc būtības pie tā paša nonācu. ja pareizi novieto, tad arī uz poda HD jūtube ies.  

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Es nevelos saakt jaunu teemu, taapeec atlausos seit ielikt. Cilveekam nepiecieshams routeris kas pildis repeater funkciju. Rozetee sprauzhamais wifi boost, extender nederees. Savu laik vienu D-Link routeri palaidu repeater un vis straadaaja. Bet nu shajaa gadiijumaa situaacija nedaudz atshchiras. Taatad ir galvenais routeris. Ieliekam otru routeri un repeatojam wifi. un sheit taalaakais nedaudz apstaajas. Velams ka no taa pasha otra routera var arii wifi daliit taalaak. (respektivi ka AP). DD-WRT ljauj repeat bet uztaisiit arii AP to ganez vai varees.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Inspektors Caps

 

 

Šobrīd ir TP-Link1043, gļuko WiFi, bet ne jau tāpēc, ka neķer.

Internetā ir pilns visādu pļūtītāju, bet es esmu licis TL-WR1043ND versijas v1, v2, v3 un visi strādā labi jau gadus. Līdz ar to jāsecina, ka visdrīzāk vaina ir konfigurētājā...

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

 

 

vaina ir konfigurētājā
 

 

Nu ko var muldēt "vaina konfigurētājā"... Pastāsti man, gudriniek, kā var dakonfigurēt tā, lai šādas cenas un iestatījumu iespēju rūteris uzkārtos reizi vai divas nedēļā.

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Ar zvērudārzu un no srpuses pieejamu dns resolveri.

Link to comment
Share on other sites

Stepselis

 

 

Ar zvērudārzu un no srpuses pieejamu dns resolveri.

Un kā restartēšana novērš zvērudārzu? 

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

Pastāsti man, gudriniek, kā var dakonfigurēt tā, lai šādas cenas un iestatījumu iespēju rūteris uzkārtos reizi vai divas nedēļā.

To nu es nezinu, bet varu pastāstīt kā konfigurē tie, kuriem viss strādā. Updeits uz jaunāko firmwari, resets uz factory defaults un Wi-Fi:

  1. Autentifikācija: WPA2-Personal (ne pirmais WPA vai, pasagr dies', WEP, un arī ne kombinēti)
  2. Kriptēšana: AES (bez TKIP)
  3. Normāla parole ar vismaz 8 simboliem no lielajiem, mazajiem burtiem un cipariem.
  4. Izslēgts WPS (Wi-Fi Protected Setup).

Visa raķešu zinātne. Strādā un netiek restartēti vispār.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sveiki! Uzjautāšu savu lamera jautājumu:

Cik daudz minētais MT RB962UiGS-5HacT2HnT griezīs nost interneta ātrumu ar pieslēgumu 250mbit/s (pie nosacījuma, ja nemaina software u.tt., t.i. uzstādi un lieto (visos tajos interneta iestatījumos neko nejēdzu!))?!

Uz šo brīdi izmantoju TP-Link 1043 v1, reizēm uzkarās, bet pats galvenais izejā no 250mbit/s paliek labi ja 130mbit/s (palasot atsauksmes, neesmu vienīgais, kam tādas problēmas)...

Vrb ir kas lētāks uz šo brīdi no tā paša MT (ja jau visi to tā slavē), ar daudz maz ok Wi-Fi (no tiem pašiem 250mbit/s izejā pietiktu ar 50-70mbit/s 2.4GHz tīklā 5-7m rādiusā ar kādu vienu/divām reģipša sienām pa starpu), bet galvenais, lai no apmaksatajiem 250mbit/s pa vadu varu izmantot vismaz minimums 200mbit/s

P.S. Internets no Balticom ar statisko IP (vairs neko īsti teikt nevaru). Slēdzot kompi pa taisno ieejošajam dzīvoklī vadam 250-270mbit/s principā var iegūt stabili.

Paldies!

Labots - MrChip
Link to comment
Share on other sites

Pēc specenes tas MT RB962UiGS-5HacT2HnT ir ar gigabitīgiem lan portiem, tā kā neko pa drāti tam nost griezt nevajadzētu. Mans TP-links N600, kuru vairs neražo, ar gigabitīgajiem lan portiem līdz 250 Mbit/s ne ko nost negrieza, tad jau šitam monstram visam jābūt čikiniekā. A vot konfigurēšana, sorry, te ir speciālisti tā konfigā, ar tiem arī kontaktē.


 

 

bet pats galvenais izejā no 250mbit/s paliek labi ja 130mbit/s

 

 Ar ko mēri? Tavs dators, ja tam iesprauž pa taisno, paņem visus 250? 

Link to comment
Share on other sites

Mēru ar speedtest, arī ar torentu (caur rūteri nav izdevies kačāt ātrāk par 15000-17000KB/s, bet to reto (praktiski vienīgo) reizi, kad pieslēdzu kompi pa taisno ieejošajam vadam jau vienu no pirmajām filmam ko kačāju ātrums pieauga līdz 28000KB/s...).

Tur tā lieta, ka TP-Link 1043 teorijā arī ir gigabitīgs, bet realitātē figu..

Link to comment
Share on other sites

Viens šāds - MT RB962UiGS-5HacT2HnT ir uzstellēts pie telekoma līnijas, kur cilvēkam ir ''līdz'' 400Mbit pieslēgums. Pa vadu mierīgi griež cauri visu traffiku, giga porti,problēmu nekādu.Ar wifi ir tā (3-ist. dzīv.), ka N- velk kādi 89mBit, vairāk neizdevās izspiest. AC - ~ 160..arī vairāk neizdevās. Iespējams, ka var vēl vairāk izspiest,bet tas atkarīgs no dzelžiem,WIFI kartes.

Bet tā kopumā šis ir labs rūterīts.

Link to comment
Share on other sites

 

 

N- velk kādi 89mBit, vairāk neizdevās izspiest. AC - ~ 160..arī vairāk neizdevās.

 

Šie ir ļoti labi rezultāti priekš bezvadu tīkla!  

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...