Jump to content

Android TV Box, Android 6.0+, HEVC, 4K, Ethernet


itanium
 Share

Recommended Posts

Sveiki,

Varbūt kāds, kurš vairāk seko šīm lietām līdzi, var ieteikt kādu sakarīgu Android TV boksi ar Android 6.0+, kas spētu atskaņot populārāko veidu 1080p un arī 4K HEVC saturu?

 

Pašlaik tiek lietots Pipo X7s ar Windows 8 vai 8.1 - winda priekš TV kastes ir overkills un nemaz nav tik ērta, un jebkurš HEVC saturs šim datoriņam sagādā visai lielas problēmas.

 

Paredzamais pielietojums:

  • Failu lejupielāde (torrent) uz 2.5" USB HDD (1 gab)
  • Video (arī 4K HEVC) atskaņošana no tā paša 2.5" USB HDD (1 gab)
  • Pārlūks - cik vien nepieciešams priekš vajadzīgā torrent atrašanas
  • Ik pa laikam Youtube
  • Spraudīsies pie TV HDMI 2.0 porta
  • Pie tīkla klāt tiks slēgts ar vadu

Vismaz pagaidām plānots izmantot jau īpašumā esošu Logitech K400 bezvadu klaviatūru (USB).

 

Pagaidām metu acis uz Beelink GT1 (Android 6.0, Amlogic S912, Mali-T820MP3, 2GB RAM, 2xUSB, HDMI 2.0), bet piedāvājumā vēl ir vesela kaudze ar Rokchip u.c. SoC.

Protams, priecātos par vēl vienu USB portu, lai nākotnē pie tādas vēlmes varētu klāt pieslēgt kādu USB DAC.

 

Budžets +- 60 EUR.

 

P.S. Īsti vajadzība pēc Android 6.0 uz TV bokša nav, bet kaut kādu galīgu aizvēsturi arī nevēlētos iegādāties.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Un kā šis Minix izpildīs man nepieciešamās darbības 2+ reizes labāk nekā iepriekš pieminētais Beelink GT1?

Pievērs vēl uzmanību, ka tevis pieminētajam Minix ir vājāks CPU un GPU (Amlogic S905 un Mali-450).


 

 

Piedod, ja kaut ko jaucu, bet vai tu meklē kaut ko šādu ?

Bet jaukt tu neko nejauc - tas ir tas, ko meklēju. Tikai citā cenu kategorijā :)

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Tak bija kaut kur jau diskusija par price/performance androīdiem, ne?

Link to comment
Share on other sites

motleyman

OK, sapratu savu kļūdu ... Bet iečekoju jūtūbā Android TV box "spečuka" Roberto Jorge testu tavam Beelink GT1 un palasīju arī komentārus.

 

 

Un sapratu, ka ja arī taisīšu apgreidu no sava šībrīža Minix Neo U1, tad tikai uz Minix Neo U9-H.

 

http://www.cnx-software.com/2016/09/05/minix-neo-u9-h-4k-hdr-amlogic-s912-h-android-tv-box-coming-in-october/

 

Tikai tā cena ... the price to be around 150 Euros, likely including an air mouse, and VAT. Bet nu, kvalitatīvs produkts nekad nebūs lēts. IMHO & peace.

Link to comment
Share on other sites

motleyman

Jāgaida oficiāls Minix apstiprinājums, bet tā "3x cena par 2 papildus USB portiem" laikam tomēr veidojas dēļ šīm fīčām ...

 

The Minix Neo U9 supports 4K HDR (Dolby Vision HDR 10 HLG). 10-Bit Video also supports the following formats: VP9, ​​H.265 and AVS +. Level 1 also Widevine DRM is supported on this Neo U9-H. The Minix Neo U9-H also has Dolby and DTS OFFICIAL certifications. Operating system for Minix Neo U9-H is Android 6.0.1 later via the Internet (OTA) up to dating is to Android 7.0 Nougat.

 

Viss, kas ir OFICIĀLS un LEGĀLS ir arī dārgāks. Nu un vēl plus Air Mouse jau komplektā. Tāpēc - gaidam un tad jau skatīsimies kas lācītim vēderā ...

Labots - motleyman
Link to comment
Share on other sites

laiks iet, @itanium ieteiktais tomēr ir svaigāks visādā ziņā

Tieši tā - tak katru 500 EUR datorkomplektāciju mēs arī neredirektojam uz tēmām, kas aizsākās, kad EUR kā valūta pirmo reizi parādījās mūsu valstī :)

 

Un, jā, 4 USB porti man nav nepieciešami. Ne tagad, ne nākotnē, tāpēc milzīgā cenas starpība starp Minix un, piemēram, to pašu Beelink, man nav pieņemama.

 

motleyman, tu tak saproti, ka lielākā daļa tevis minēto "fīču" ir atkarīga no SoC un ka jebkurš S912 bāzēts boksis nodrošina teju itin visu to pašu, ko tu pieminēji? :)

The Minix Neo U9-H also has Dolby and DTS OFFICIAL certifications.

Lai gan šis man galīgi neinterisē, pēc apskatiem izskatās, ka šis tas strādā.

Dolby & DTS licenses not included (Only a problem for apps other than Kodi, for people not using HDMI or S/PDIF audio pass-through). This would require Amlogic S912-H (Dolby+DTS) or S912-B (Dolby only) processors

Sertifikāts/šmertifikāts :D

 

Un vēl viens izņēmums varētu būt solītais OTA upgrade uz Android 7.0. Man gan pirksti nav tik līki un OTA nav tik svarīgs - populāriem bokšiem tāpat būs pieejami ROMi.

Nekā, beelink arī ir OTA. Gan labs jautājums, cik ilgi tiks supportēts.

 

----------------------------

Cik skatos, tad drīzumā vajadzētu parādīties pirmajiem bokšiem ar jauno Rockchip RK3399 (Mali-T864), kas laikam ir krietni jaudīgāks par Amlogic S912. Kādam ir nojausma, kad un cik aptuveni tie varētu maksāt?

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

motleyman

Palasīju to Beelink GT1 apskatu. Ļoti izsmeļoši un tomēr ... Audio - clearly not as good as more expensive Android TV box, as Amlogic S912 does not include Dolby nor DTS license (required for stereo downsampling for most apps). Video - overall, 4K video playback is pretty decent. Tātad tomēr tās dārgākās kastītes ar visām Dolby un DTS licencēm - supportiem un plus vēl Air Mouse komplektā tomēr ir tā vērtas ... Bet ja godīgi - man vēl pietiekoši labs ir šībrīža Minix Neo U1.

Labots - motleyman
Link to comment
Share on other sites

Ja mēs par mani, tad kā jau iepriekš minēju - nekas, kas ir saistīts ar Dolby, man itin nemaz nav svarīgs :)

Air Mouse arī galīgi neinterisē, jo plānots lietot to pašu Logitech K400. Pat ja interesētu, piedāvājums pilns ar visādām alternatīvām.

 

Protams, ja sev ar kaut ko meklē, tad jāmeklē vien kas cits. (nav iebildumu, ja izmanto šo tēmu)

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Nē, varbūt tu padalīsies arī ar saviem, bet, ja nopietni, tad tiks izmantota stereo "sistēma".

Es ar šīm lietām pārāk neaizraujos un pagaidām ar šādu setupu vēl neesmu novērojis problēmas, skatoties filmas ar vairāku kanālu audio. Ir kaut kam jāpievērš papildus uzmanība?

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Ja video skaņas celiņš ir DTS formātā, bet šāda dekodera atskaņotājam nav, tad stereo sistēma ir mēma.

Var gan izlīdzēties ar closed captions šādā situācijā.

Link to comment
Share on other sites

Caur optiku uz verķi, kas māk to sagremot  :)

Link to comment
Share on other sites

Spriežot pēc apskata, ar Kodi tas nesagādā problēmas.

P.S. Man nav un nebūs A/V resīvera.

 

Ja tas ir tik svarīgi, tad Xiaomi Mi TV Box 3 Enhanced to visu it kā nodrošinot, maksā vien dažus $ vairāk.

Šim gan ir aktīvā dzese, kas vismaz mani itin nemaz neuzrunā.

Arī Android versija ir vecāka - 5.1.

Un, vismaz spriežot pēc Xiaomi telefoniem, visticamā, ka jaunāku versiju nemaz nedabūs.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Interesē, interesē - tas pats S912 :)

Drīkst pajautāt, kāpēc izvēle nokrita uz tik neopopulāru produktu ar tikai 2 atsauksmēm? Tam pašam Beeling GT1 iekš GearBest ir ~170 atsauksmes.

Link to comment
Share on other sites

Man dizains patīk!

Link to comment
Share on other sites

HDMI 1.0

He, bet 4K pie nosaukuma ir!

Cītīgi jāpēta specene - pēc viena SoC neko nevar spriest.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Agrāk lietoju vienu ķinas android boxi ar Amlogic S805 Quad Core, un nesen Raspberry Pi3. Kas man krita acīs, ir zema attēla kvalitāte, itsevišķi krāsas, neatkarīgi no rezolūcijas. Katrā ziņā ne tuvu nestāv windows datoriem, piemēram, tagadējam Intel compute stick. Minu, ka varbūt kaut kādu ķīniešu paštaisītu video apstrādes tehnoloģijas dēļ, nezinu.

Link to comment
Share on other sites

itanium, te jau bij diskusija par šo tēmu. Pats paņēmu M8S Plus ar klavieri. Neteikšu, ka esmu sajūsmā. Visu spēlē, bet no neta video bikiņ strobo. Dažkārt arī vienkārši nokarās. Neiesaku (WD pleijeris kvalitīvāk atskaņo gan SD, gan HD saturu). Domāju, ka man brāķis, bet tā  kā pirkām vienlaicīgi ar čomu, samainījos uz pāris dienām un šķirbu neredzēju. Tevis pieminētais Beelink ieinteresēja. Ja paņemsi, dod atskaiti, lai saprastu vai vērts ņemt. ;) 
Labots - Racer
Link to comment
Share on other sites

Jā, laiks iet uz priekšu, un Amlogic S812 vietā nāk citi :)

Es pagaidām vēl nevaru izšķirties, vai ņemt ar Amlogic S912 (kaut to pašu Beelink) vai pagaidīt un skatīties, kas notiekas ar to Rockchip RK3399.

Xiaomi brīnums laikam ir OK, bet atkal aktīvā dzese... Esmu pieradis pie Pipo X7s klusuma.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
Donkeyhot

TV BOX ar s912 procesoru ir jēga ņemt tad, ja būs vajadzība pēc 3D kontenta. Visam pārējam, arī 4K H265, pilnīgi pietiks ar S905X, jo tas ir lētāks. Un RAM vienīgi labāk 2GB, kā 1. Viss lidos principā. Jā, un ROM 8GB kādam ar "īpašām vajadzībām" var nepietikt.

Link to comment
Share on other sites

Mļin, nopētījos zaļš un gudrs netieku, laikam jau jāņem tas Beelinka R68 II, bet pa dienu, kad miegs nenāk. :D

 

 

 

pagaidīt un skatīties, kas notiekas ar to Rockchip RK3399

 

Kas šamajam tik īpašs? Te kaut kādi ir.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

 

 

visticamā, ka jaunāku versiju nemaz nedabūs.
 

...un bez jaunākās versijas tā kaštele šogad gadumijā aizdegsies un sadegs ar visu lietotāju...

Ja nopietni, 4K lietas vēl ir tādos autiņos, ka nopietni uz to orientēties nevajadzētu. Jo sevišķi mazbudžeta iekārtu jomā. 

Cik ar šo visu esmu izspēlējies, esmu sajēdzis tikai to, ka pirkt tiks tikai kaut kas kas natīvi un bez gļukiem strādās ar Openelec/Libreelec. Kamēr Android sakārtos šīm vajadzībām, jau būs 8K laikmets.

Link to comment
Share on other sites

Varbūt ir vērts paņemt mini pc, vai kā tas saucas. Ir kaut kas tāds, tb kaštele ar win, kas funkcionāli darītos kā Android kastes un līdz kādi 100 eiro?

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Jāskatās, ko dara jaunie Z sērijas cpu. Kašteles ir daudz, bet ar H265 dzelzisku dekodēšanu ir tas pats kas sen sen ar H264. 

Bet nu progress ir daudz straujāks, kā tajos laikos - izpaliek laiki, kad visādi pasistie kodeku windoofsam pa 20-40$ tirgoja... 


Tiktāl ir tā: Skylake does not support 10bit HEVC (will be added in Kaby Lake) – only 8bit.


Un piedevām uz vienkāršākajām Intel GPU H265 ir mazliet apšķērēts. 

Link to comment
Share on other sites

Apnika, pasūtīju to Beelinka R68 II pa 62 eirām un miers mājās - gaidīšanas svētki. :)

Link to comment
Share on other sites

it.kroplis

  • Failu lejupielāde (torrent) uz 2.5" USB HDD (1 gab)

Video (arī 4K HEVC) atskaņošana no tā paša 2.5" USB HDD (1 gab)

Pārlūks - cik vien nepieciešams priekš vajadzīgā torrent atrašanas

Ik pa laikam Youtube

Spraudīsies pie TV HDMI 2.0 porta

Pie tīkla klāt tiks slēgts ar vadu

 

Stipri apšaubu to boxu iespējas torrentot un reizē skatīties video.

Ar KONI un youtub pluginu visadas darbības problēmas novēroju. Online translacijas nevar parādīt. Mainot video gadās ka rāda melnu logu.

Pultis dzimtās briesmīgi sūdi.

Pārējais liekas normāli.

 

Link to comment
Share on other sites

Man atkal radās doma Aveni izmantot, bet vairāk gan priekš audio strīmošanas, laut gan šams ēd arī video.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Ar to Mi TV viss būtu daiļi, ja vien nebūtu šķībie atteikušies no LAN - nu nav vēl viss tik jauki, lai pa WiFi garantēti varētu skatīt labu nepārspiestu filmu. Protams, kaut kā jau iet, bet kam vajag "kaut kā".

Link to comment
Share on other sites

 

 

5ghz ac wifi.
Un cik tālu no rūtera AC strādā ? :shok:  
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Svētkos dabūju dāvanā lēto, jauno MikroTiku RB952Ui-5ac2nD ar 5.0 GHz ac Wi-Fi. Jāsaka tā, ka tajā pašā istabā ir OK, bet rūteris stāv skapī aiz koka durvīm (plānā pagarināt kabeli un izcelt rūteri uz skapja). Rūtera softs rāda, ka signāls ir tuvu ideālam. Tā kā man ienāk ne tas pats ātrākais internets, tad pa vadu ātrums uz PC ir identisks ac Wi-fi ātrumam.

 

Vot blakus istabā (reāli sanāk starpā 2 pabiezas un siltinātas reģipša sienas + vēl viens drēbju skapis) gan signāla stiprums ac tīklā ir knapa puse, ātrums krīt aptuveni uz pusi, rūtera softs rāda jau sarkanu (sliktu) signāla stiprumu.

 

Otrā mājā ar dārgo MikroTika ac rūteri RB962UiGS-5HacT2HnT un nezināma ātruma LTTC optiku pa gaisu nāca aptuveni 110 Mbps.

 

Uz diviem Chromecast strīmo lieliski ac tīklā. Citās istabās un ārpus telpām viss smuki pārslēdzas uz 2.4 GHz kanālu.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...