Jump to content

skābe, vai sadzīves ķīmija


erglis4
 Share

Recommended Posts

Sveiki, ir aizkakājies sulu spiedes sietiņš ( labā pusē sietiņš), vai varbūt ir iespējams ar kaut kādu sadzīves ķīmiju izkodināt tos ābolu un būrkānu atlikumus nenoēdod plastmasas detaļu.

Mēģināju skrāpēt ar skrāpi, kādus 10% iztītīju, bet rezultāts vājš.

Varbūt citi ieteikumi.

Stollar servisā paprasīja 33 EUR :)

post-61689-0-86270800-1477554999_thumb.jpg

Labots - erglis4
Link to comment
Share on other sites

Varbūt vienkārši kādā virtuves mazgājamā paturēt kādu stundu, lai atmērcējas, un tad mazgāt.

Var pamēģināt citronskābi.

 

Moš bildi ieliec, lai skaidrs, par ko tieši runa.

Link to comment
Share on other sites

Par jaunu sietu, domāju, ka, ja tehnikai 10gadi minimālais kalposanas ilgums, tad mest ārā pēc 3 gadi nevajadzētu. Sietiņu aizkakājām paši :(

Labots - erglis4
Link to comment
Share on other sites

Tieši tāda pati problēma, neizdevās iztīrīt, tagad nomest kaut kur stāv līdz labākiem laikiem.

Labots - jema
Link to comment
Share on other sites

Kādas muļķības!!! Kā privātais mazumtirdzniecībā nevari, bet uz tirgus pie tantukiem tikai tā.

Link to comment
Share on other sites

domā latgalīti? aizliegtajā paņēmienā rādīja pirka sērkābi nopirka kaut kādu citu skābi.

Jema, pats mēģināji ar kaut ko kodināt?

Link to comment
Share on other sites

Domāju, ka ultraskaņas vannā to sietu varētu atmazgāt. Vismaz man ļoti labi izdevās izmazgāt vecas kafijas krūzes - preses sietiņu, kur pirms tam nelīdzēja ne dažādi mazgāšanās līdzekļi, ne beržšana ar zobu birsti.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Es mēģināju, visu kas ienāca prātā, nekāda rezultāta. Vienīgais ko neesmu mēģinājis izpūst ar saspiestu gaisu, nav tuvumā kompresora.

Link to comment
Share on other sites

Nu ar tik  vārgu skābi kā etiķis, diezin vai iztīrīsi. Vajag ko šerpāku, tipa sālskābi. Tik var ja sietiņš ir no nerūsējošā ( būtu jābūt) un plastmasa nav kaprons . Dabūnama būvmateriālu veikalos ar nosaukumu cementa noņemējs no flīzem. Ražo Vincents, koncentrācija  laikam 15% Nu es šo izmantoju , kad vajag, piemēram, iztīrīt vešmašinas ievada mazo plastmasas filtru no drazas. Vispār, sālskābe , ir kuņģa sulas sastāvā - sagrauž burkānus un abolus ka nemetās. Iemērc uz kādu diennakti un izskalo pēcāk ar sodas ūdeni.

Link to comment
Share on other sites

Pēc bildēm izskatās visai reāli to sietu iemērkt, atstājot plastmasu ārā. Vai arī tas sieta rāmis arī no plastmasas?

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Nerūsējošo tēraudu gan nav labi nemērcēt sālsskābe. Vismaz nerūsējošā tērauda siltummaiņus skalo ar dažādām skābēm un to maisījumiem (fosforskābe, skābeņskābe, citronskābe, slāpekļskābe) izņemot sālsskābi. Kā raksta ražotājs, hloru saturošas skābes "izskalo" no tērauda leģējošos elementus.

Link to comment
Share on other sites

Ja par tām sulas spiedēm: nedaudz parsteidz ka cilvēki pērk pa baiso naudu to Stolar ( krievijas kompānija, kas veikli izreklemējusies un tiek tirgots zem dažadiem nosaukumiem dažādās valstīs) , ja pa 23 euro Rimi pirkta dara to pašu . Nu dizains varbūt smukāks, bet ne jau tik dārgi.

Par sālskābi un nerūsējošo tēraudu: Ja tas ir pārtikas ( augsts niķeļa saturs), tad nevajadzētu būt problēmas. Parasti , tehniskām vajadzībām jau lieto pašu lētāko ''nerūsējošo'', kurš pat no atmosfēras dažreiz sāk korodēt.

 Nu otrs tīrīšanas variants- iemērc ilgstoši trauku mazģājamā škidumā un pēcāk mēģini paberzt ar kaprona birsti. Vecos laikos laboratorijās lietoja Dobeles ''Skaidru'' . Nu it kā abrazīvā pasta, bet sastāvā bija kaut kādas virsmas aktīvās, kas pēc ilgstošas turēšanas traukā, kur bija izšķidināta tā Skaidra, ideāli izmazgājās laboratorijas trauki no dabas organiskajām vielām.

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

Sietinjs ir starp plastmasam, tur neko atvienot, jabazh skabee un jatur viens gals araa. Nu jau tie ieteikumi parsniedz izdevumus par nomainju :)

Piekritu komentaram par stollar brendu (razots tapat kjinaa) :) 

Labots - erglis4
Link to comment
Share on other sites

krievijas kompānija, kas veikli izreklemējusies un tiek tirgots zem dažadiem nosaukumiem dažādās valstīs

 

Tikai informācijai - Stollar nav vis krievu kantoris, bet gan Austrālijas - http://www.stollar.eu/about. Stollar ir pat ļoti labas kvalitātes aparāti, tā ka nevajag te bubināt kārtējos mītus.

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Es tiešām neznu, kas un kā tas siets ir taisīts Stollaram, bet mājās ir līdziga no-name sulu spiede. Ar līdzīgi sietu - palstmasas rāmī metāla siets.

Sietu varu izmazgāt ar parasto trauku švammi (ar cieto pusi). Vienīgi sanāk cītīgāk pastrādāt pie kantītēm un jāuzmanās, lai pirkstus neielaistu rīvē.

Nekad neesmu domājis, ka to sietu vajadzētu varēt 'izmazgāt' citādāk.

Link to comment
Share on other sites

Ja godīgi, man kaut kā neticas, ka to sietu nevar attīrīt pamērcējot kādā trauku, cepeškrāsns tīrīšanas līdzeklī - atstāj lai mirkst kaut nedēļu.

Link to comment
Share on other sites

Par ''bubināšanu'': uz žoga arī raksta , bet īstenībā http://athunder.livejournal.com/213263.html .

Nu marketings liela lieta. Ir arī cilvēki kas tic , ka ražots EU :)  . Tas ka dizains ir feināks kā Rimi noname , piekrītu, bet man nepatīk ka šmaucās ar izcelsmii un sprauž batonus lai tik attaisnotu augsto cenu.

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Jāsaprot, kas ir pielipis pie sieta. Sakaltušu burkānu izmērcējot var dabūt nost bez sālskābes. 

 

Kaut kā neredzēju, ko tad tēmas autors lietojis un kāds veidus vēl izmēģinājis bez beršanas. 

Link to comment
Share on other sites

Es hu%eju - pus Latvānijas speci tagad jepelējas ar to kā sietiņu iztīrīt. Tak ja nav bijis konstruktora tad nav un ja patērētāju sabiedrības dalībnieks tādu ir iegādājies lai tak pērk jaunu. Vēlams tādu pašu

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Nu taču parastam latvietim ir izdevīgāk nedēļu jāties un tad saprast, ka tāpat būs jāsamaksā par jaunu :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mani mātei šitātada ar tādu pašu sietu. Nezinu, kā viņa to sietu tīra un cik labi sanāk, bet man vēl no padomju laiku centrfūgas pēc tīrīšanas paticis finišēt, palaižot aparātu dziesmā un lēnītēm lejot ūdeni iekšā pa to pašu caurumu, kur dārzeņus bāž.. Bet lēnītēm, ar jūtām, lai aparāts neaiziet pa gaisu.

Labots - ggg97
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

No savas pieredzes ar tiem sietiņiem (un traukiem)- kad beidz spiest, vajag uz reiz izmazgāt (un sietiņu izberzt ar cietu trauku birsti). Kad dabū piekalst, tad ... laikam kas noreaģe ar gaisu . Nu tad , tiešam , vajag berzt  ne pa jokam un joprojam būs redzams brūnums. Šitā pieķeziju plastmasas kannu. Nu iekšpusē grūti ielīst ar birsti- jadomā kā iztīrīt. Pirms tam lietojo daudzas reizes izspiestās sulas transportēšanai. Izlej un izskalo ar ūdeni, vienmēr tīra. Pēdējo reizi izlēju un mēģināju skalot pēc diennakts. Nu nemazgājās. Būs jāmeklē kāda ķimija lai izmazgātu iekšpusē.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Ienāca prātā, ka labs līdzeklis būtu kāds drēbju mazgājamais ar fermentiem. Tie jau domāti lai ''sagremotu'' organiskas izcelsmes traipus (produktus). Būs jānomēģina tai netīrai kannai.

Link to comment
Share on other sites

Es pamēģinātu tvaika tīrīšanu

 

 

Dzīvokļa apstākļos? vienkāršojot vārit karstā ūdenī :)

 

Atceros pirms pusgada tieši berzu ar tīrīšanas līdzekli  Skaidra, uz kādu laiku bija tīri ciešami.

Slinkais latvietis gribēja iegāzt ķīmiju, lai viss noēdas pats...

 

 

 

pus Latvānijas speci tagad jepelējas ar to kā sietiņu iztīrīt
 

Jā, šī ir normāla atslodze no ikdienas darbu rutīnas :)

Labots - erglis4
Link to comment
Share on other sites

Ir lietošanā oldskūl spiede ar alumīnija sietu. Tam caurumiņi pietiekami lieli, var izmazgāt ar ūdens ar cietu saru birsti.

Šitiem jaunmodīgajiem caurumi laikam mazāki un arī pats siets plānāks. Kads ir rezultāts, ja biezumus nomazgā no abām pusēm ar aso trauku švammi vai to beržamo no metāla? Ja nepalīdz, iespējams, var kaut kur atrast smalku saru birsti. Nez, instrumentu veikalā drāšu birsti? Varbūt car-wash? Tur ir pietiekami ķīmijas, arī pieejams ūdens ar labu spiedienu??

 

P.s.

Man kaut kā liekas, ka problēma risināma vienkārši pamērcējot, mehāniski nomazgājot un izskalojot.

Link to comment
Share on other sites

Long John

Man dikti netīrām lietām patīk sadzīves ķīmija "Cillit Bang"- uzpūš, bik pagaida un nomazgā ar birstīti. Ir daudzreiz līdzējis pat diezgan bezcerīgos variantos.

Šamie ir dažādi- gan taukainām virsmām, gan kaļķainām. Esmu pat vecajiem pastūžiem alumīnija pr. paneļus tīrījis- paliek kā jauni- tikai uzmanīgi jāpārbauda, lai uzrakstus nenoēd. 

 

      R46033.jpg

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Rezume, Paldies visiem, kas ko ieteica :)

Izdariju taa: iemercu katlaa ar udeni, uzvariju uzliku vaaku un kadu h merceju, tad ar Skaidru un metala svammi berzeju, kopuma kadu stundu, vai par bik ilgak, rezultats apmierinoshs, kadi 70 % izdevas notirit un sulu spiezh parsteidzosi ok, bez ieprieks pierastajiem biezumiem.

Link to comment
Share on other sites

Stundu berzt......Taa sietu var aizkakaat tikai no latvaanja sulu spiezjot!

Labots - constrig
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tie caurumi ir mikroskpiski

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...