Jump to content

Auto sildīšana, tīrīšana, pretaizsalšanas pasākumi utt.


binary
 Share

Recommended Posts

šonedēļ jau vasarenes vairs no rītiem nav labi.

Jā, nu šorīt gan tā ap 0 - kaut kur drusku zem, kaut kur drusku virs. Auto pēc ilgiem laikiem bija jākausē vaļā… Nez, normālus logu skrāpjus jau var kaut kur nopirkt?
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Racer

    9

  • Mezavecis

    6

  • rubb

    10

  • e = d

    8

Kas ir normāls logu skrāpis? Gandrīz visi vienādi sūdīgi :) Ja nu vienīgi tiešām bieza kārta uzsalusi, bet tā labāks variants šķiet smidzināmie, kas izkausē ledu/ sarmu.

Link to comment
Share on other sites

 

 

smidzināmie, kas izkausē ledu/ sarmu

 

tie šaušalīgi smird. Un pēc tiem stikls jānotīra, citādi, kamēr nav uzsilis, atkal pierauj ledu.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Kā to izdarīt klajā laukā, tā lai sedziņa nebūtu kaimiņa sētā? :) 

Link to comment
Share on other sites

vajag abus galus durvīs iespiest. vai uzlikt kādus ķieģeļus pa virsu.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Tieši tā, es arī lieku lupatu uz stikla un galus durvīs iespiežu - no rīta atnāc, noņem lupatu, logi perfekti :)

Link to comment
Share on other sites

Jā, ir ciet. Man gan nekad nav gadījies, ka uz sāna logiem būtu baigi biezā ledus kārta, parasti no tiem ar skrāpi vai šķidrumu tieku galā. Parasti biezais sasalums ir tieši uz priekšējā stikla + šis risinājums nav panaceja no visiem gadījumiem, personīgi man šis risinājums ir stipri atvieglojis dzīvi ziemā.

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Nez, manā krajā ledus ir vienmēr biezs. Šorīt gumijas skrāpis netika galā, vajadzēja cieto. Citos gadalaikos katru rītu jātīra logs no rasas, izņemot vējainas dienas.  Arī lukturi parasti ziemā aizsalst.

Link to comment
Share on other sites

Nujā, es jau no Ventspils, mums tās ziemas tādas maigākas :)

Link to comment
Share on other sites

nu nezin, labaak 5-10 min pasildiit auto nevis ar skraapi tam "uzbrukt"

un jaa, pat diizeli var pierunaat silt, tik tuch tuch jaapagaazee,

bet shaa vai taa ar vienu diizeli pietika lai vairaak pie taa neatgriestos -

diizelis smird, benziins smarzho :)

 

veel diezgan labi liidz auto salona izveedinaashana pirms atstaashanas uz nakti

Link to comment
Share on other sites

Starp citu jā - par salona vēdināšanu ir taisnība, stipri palīdz.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

salona vēdināšana palīdz pret iekšējo virsmu apsalšanu.

Normāliem šim reģionam atbilstošiem dīzeļiem ir papildus apsildes elementi, kas dod siltumu, kamēr dzinējs uzsilst. Un manam dīzelim grāmatā rakstīts, ka ziemā sildīšana nav pat vēlama.

Link to comment
Share on other sites

Kas tā ir par pogu - lobovuhas apsilde? Ja tā, tad pieļauju, ka šie cilvēki paliek mazāk laimīgi, kad stikls jāmaina... Personīgi mani arī traucē tie sieti stiklos.

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

Trāpīju uz nerva? :) Par mana auto remonta izmaksām neizteikšos, tās ir mazākas, nekā tāds stikls izmaksātu ar visu to ka nobraukti tika 150k km.

 

Nu redz, man tas siets traucē. Ir braukts ar dažādiem auto un uz reiz šo brīnumu pamanu.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Autiņu sildu tad, kad aiz loga zem -10, jo visu ceļu līdz darbam drebēt aukstos sēdekļos un pie stūres piesalušiem pirkstiem nav nekāda komforta. Citādi kurināt degvielu neredzu jēgu. 

 

Ir doma pirkt auto pārklāju, lai arī daži pret to izsakās negatīvi. Viens no iemesliem ir tāds, ka blakus ir zemes ceļš. Garāžai nav vietas un visādi tenti (tādu pie K-Rauta var redzēt) izskatās briesmīgi. 

Link to comment
Share on other sites

Tagad var izbaudīt priekšējā stikla apsildi un stūres apsildi... :) Nepatīk ne skrāpēt ne ar cimdiem braukt! :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

salona vēdināšana palīdz pret iekšējo virsmu apsalšanu. Normāliem šim reģionam atbilstošiem dīzeļiem ir papildus apsildes elementi, kas dod siltumu, kamēr dzinējs uzsilst. Un manam dīzelim grāmatā rakstīts, ka ziemā sildīšana nav pat vēlama.

Salona vēdināšana palīdz arī pret ārējo virsmu apsalšanu..

Parasti braucot pagalmā uzslēdzu pečku uz aukstumu, ventilatoru uz MAX, un pastāvu ar durvīm vaļā.

 

Kad snieg sniegs, tad jo īpaši. Stikls atdziest un sniegu pēc tam var noslaucīt, jo viņš neizkūst un nesasalst uz siltā loga.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Baigi sarežģīti jums te viss izklausās, lupatas, aerosoli, dejas ar tamburīnu, lai nenosaltu. :D

Man autiņam ir autonomā apsilde kurai uzliku taimeri. Ja zinu, ka mašīnā kāpšu pl.08:00 tad taimeri uzlieku uz pl.07:30 un pečka silda autiņu 30min kamēr es vēl mājās dzeru rīta kafiju.

Tiek uzsildīts tosols, līdz ar to arī motors silts (viegli piedarbināt aukstā laikā), salons piepūsts silts, visi logi atkusuši.

 

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

 

 

Man autiņam ir autonomā apsilde kurai uzliku taimeri.
+1 Man arī Webasto ir autiņā, kamēr no rīta strebju kafiju, nospiežu uz pults pogu, pēc 15 minūtēm noejot lejā auto jau silts, visi logi sausi, nekādas bēdas. 
Link to comment
Share on other sites

+1 Man arī Webasto ir autiņā, kamēr no rīta strebju kafiju, nospiežu uz pults pogu, pēc 15 minūtēm noejot lejā auto jau silts, visi logi sausi, nekādas bēdas. 

 

Jā... šī ir visslabākā no visām ziemas fīčām :)

Labots - Regisss
Link to comment
Share on other sites

Laimīgi tie, kam šāda poga mašīnā darbojas.

1.jpg

 

protesteeju, procentuaali pret auto kopeejo ekspluataacijas muuzhu paaraak nieciiga dalja ieguutaa komforta,

pretstataa tam, ka telefons nespeej normaali uztvert signaalus, vienmeer :(

http://www.briskoda.net/forums/topic/395894-what-exact-option-kills-gps-signal-reception-under-windscreen/

 

 

+1 Man arī Webasto ir autiņā, kamēr no rīta strebju kafiju, nospiežu uz pults pogu, pēc 15 minūtēm noejot lejā auto jau silts, visi logi sausi, nekādas bēdas. 

 

luuk taa ir tieshaam shtelle!!!

Link to comment
Share on other sites

Un nav nemaz tik dārga. Es uzskatu, ka ja autiņš maksā 10 pakas un uz augšu, tad webasto uzstādīt būtu diezgan loģiska lieta mūsu apstākļos.

Link to comment
Share on other sites

Ielikšu šogad elektrisko teni un taimeri pie āra rozetes, lai 1/2h pirms braukšanas rukā (auto ir paredzēta tāda uzparikte, tik nav ielikta). 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ielikšu šogad elektrisko teni
Tas jau tikai motora apsildei, ne jau salonam, vai tad ne? 

A kura gada auto, un kas par modeli, ja drīkst vaicāt? Es tādu štepseli pēdējo reizi redzēju 82.gada Nissan Sunny...

Link to comment
Share on other sites

Man arī auto ir webasto, tikai vot pagājušo gad bija nosprāgusi (nebija aizdedze), kādas pāris nedēļas braucu bez, tad arī nācās pielietot tamburīnus.

 

Ja kas, šeit apgrozās viens cilvēks kurš savā Subarru ierīkoja teni vēl nesen. Ir apmierināts... A tā, pēc idejas jā - silda motora dzesēšanas škidrumu. Toties, tikko iekāp auto, tā uz reiz pa pečku nāks silts gaiss.

 

Vecajiem A6 C4 2.5TDi bija laba lieta - pečkā bija elektriskais radiators(cik zinu tas tā nebija visiem, man bija ar, zinu arī citus kuriem bija ar). Pēc dažām sekundēm jau sāk nākt silts gaiss kaut arī motors auksts. Gan jau arī jaunākiem auto šādi ir, neesmu īpaši interesējies.

Link to comment
Share on other sites

Jā, motora apsildei, bet pagājušgad 2 čomi ielika līdzīgos aparātos un salons uzsilst ļoti ātri pēc piešķilšanas arī pie - padsmit. Var jau ielikt pilno paku, kur ir arī pūtējs zem beņķa utt., bet nav īsti vajadzības. Auto - Subaru Legacy GT '05 2,5t (amurikānis). Šāds:

 

kevin.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tas jau tikai motora apsildei, ne jau salonam, vai tad ne? 

salona pečka jau taja pašā mezglā kurā motora dzesēšana vien ir 

Link to comment
Share on other sites

Nu jā, es tik par to, ka pilnvērtīgai autonomajai apkurei vajag arī aktīvo pūtēju, lai salonu piesilda un uz logiem pūš.

Link to comment
Share on other sites

Emm, priekš DIY laikam ideja laba, bet es dodu priekšroku iztērēt 800Eur par pilnvērtīgu autonomo apkuri, un izslēgt iespēju, ka mašīna nodeg zilām liesmām dēļ sūdīgas pašdarbnieka konstrukcijas vai gļukojoša slēguma...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nu jā, es tik par to, ka pilnvērtīgai autonomajai apkurei vajag arī aktīvo pūtēju, lai salonu piesilda un uz logiem pūš.

 

Iespējams, bet negribas čakarēties ar instalāciju, jo teni ielikt ir nepilnas stundas darbs, ja vieta jau paredzēta un pēc auto iedarbināšanas, dažu minūšu laikā, salons ir uzsilis. Ja ir lielie mīnusi, tad jau var uz brīdi salonā iemest ko šādu (vajag pāris reizes ziemas laikā). Lauku variants :)

 

Sildtjsarventilatoru_20561015.jpg 

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Šis ir buļļkaka. Ja pat zeme, žogs ir balts, tad kā tas var ietekmēt autiņu? Vienīgais iegūšu to, ka salons būs pilns ar ūdeni, ja uznāks lietus/sniegs. 

 

Jā,pie atvērtem logiem nepiesalst arī no ārpuses.Ir pārbaudīts.
Link to comment
Share on other sites

Iebūvētais sildītājs vējstiklā nemaz nesadārdzina pasākumu. Ja vēl kasko, tad vispār bez problēmām. Vēl pamanīju, ka mazāk apžilbina caur stiklu ar sildītāju. Hvz kā tā sanāk

Link to comment
Share on other sites

Tā spirāle nav nemaz redzama ja nepasaka blakus sēdētājiem. Kad pasaka, tad gan jā foksējot uz tuvumu redzi var redzēt spirāli. Pret saulrietu var redzēt labi to spirāli.

Gps ir švakāksšvakāks, bet ne neuzķerams.

Vw jaunajiem liek plēvi, kuru nemaz nevar redzēt. No ārpuses tāds brūngani glancēts.

Komplektējot jaunu tas stikls 150e maksā.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

 

 

Normāliem šim reģionam atbilstošiem dīzeļiem ir papildus apsildes elementi, kas dod siltumu, kamēr dzinējs uzsilst.
 

Radinieks tikko savam VW Kašmarok mainīja to pasākumu, kas izplūdē iemontēts un silda tosolu - ielidoja uz skaistu ciparu.

Es savukārt savu mazauto padarbinu 5 minūtes un viss atkūst un ir silti pašam braukt. Sievas Clio dīzelis pēc viņas vārdiem sāk silt tā īsti pie Olaines (no Ozolniekiem) 

Legacy ar 2.5 benzīnu nesasila ātri pats no sevis? 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...