Jump to content

Ziemas riepas.


meeris
 Share

Recommended Posts

Troļļojam, kolēģi?

Par salidzini.lv kaut ko esat dzirdējuši?

Lai saprastu riepas potenciālo sniegumu, var izlasīt testu rezultātus tām riepām, kas pēc cenas izskatās, ka būtu jāņiem. Vēl to var izdarīt pēc riepas marķējuma, kur norāda skaļumu, degvielas patēriņu un uzvedību slapjā laikā. Ražotāja skaļais nosaukums ne vienmēr korelē ar rezultātiem.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 221
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mezavecis

    21

  • binary

    17

  • e = d

    16

  • Regisss

    18

Manuprāt, tu pārāk daudz maģījas piedēvē tām riepām!

 

Izskatās, ka nekad dzīvē neesi redzējis īstas, labas ziemas riepas bez radzēm. Noteikti arī uzskati, ka ja nav sniegs un ledus, mīnusos var vālēt arī ar vasaras riepām.

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis, 03 Okt 2016 - 14:39, teica:

2. Pirkt tādas pašas 2 gab GoodyYear 9 un izmantot vecās riepas aizmugurē.

 

Vēl jau nav zināms vai vispār nopàrdosi kādam, un pa cik.

Man ar pirktas ug9 2014.gadā, gumija gandrīz kā jaunai. Riepa pat klusāka par vasaras good year, kas pirktas 2013.gadā.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ap 200 Euro par komplektu

Par tādu cenu var jaunas labas ziemenes atrast.

Link to comment
Share on other sites

spainiss2

Pagājušo nedēļu nopirku šādas vissezonas,domāju Latvijai arī derētu itsevišķi Rīgā! Gadus atpakaļ par Rīgu vizinoties Dunlop graspiku jaunu vienā sezonā noēda, ,.

post-85994-0-24827200-1475526273_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

 

Gadus atpakaļ par Rīgu vizinoties Dunlop graspiku jaunu vienā sezonā noēda

Kā ir jābrauc lai šādi nodiltu??? Es ar E46 330ci BMW ar Graspic 2 nobraucu 4 gadus - sanāca 2 gadus priekšā un 2 pakaļā katra riepa - pārdevu kopā ar autiņu... :) 

Link to comment
Share on other sites

spainiss2

Darba auto.....plus braukt nemācēju!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Par tādu cenu var jaunas labas ziemenes atrast.

 

Manā variantā riepu komplekts uz 215/70 R16 izmaksās 170euro. Kas man ar radzēm tur sakarīgs jauns sanāk?

Link to comment
Share on other sites

riebeklis2012
Kur pašlaik ir aktuālākā vieta kur meklēt jaunas ziemenes/vissezonas autiņam?

 

- Mēnesi atpakaļ iepirkos (vasaras + ziemas komplekti) musuriepas.lv.

Likās vienas no saldākajām cenām, krietni lētāk par laneks.lv. Kaut, kas līdzīgs refeindirectam.

Jau pie pasūtījuma norādīju, ka nepiegādāt vecākas par šī gada ražotajām.

Tā arī bija - vienas bija aprīlī, otras jūnijā ražotas.

Labots - riebeklis2012
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Kāpēc lai nediltu, ja intensīvi brauc? Man ziemas riepas braucot tikai pa ziemu noēda 2 gados. Vasaras riepas Nokian Line varētu izvilkt 3. sezonu - vēl protektors ir daži mm.   Ja būtu kāda vissezona, tad vasarā būtu stabili līsijs.  Tas viss braucot praktiski pa šoseju 15k gadā.  Tas ir viens no iemesliem, kāpēc neskatos uz lētajiem brendiem, jo tad riepas būtu jāmaina katru gadu. 

 

Kā ir jābrauc lai šādi nodiltu???
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

hvz... es gadā nobraucu kādus 22k km... Bet konkrētie Graspici nedila... Vasarenas uz tā paša 330ci nodila pa 2 vasarām... ;)

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Protams, arī daudz kas atkarīgs no braukšanas stila :)  Sēnēm, kas līdz 90km/h paātrinās pusminūti un katru līkumu izgriež ar 20km/h, riepas varētu arī ilgāk kalpot. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

330ci

 

tādi jau parasti ziemā nebrauc, bet lēnām rāpo gar ielas malu. bail no grāvjiem. :)

Link to comment
Share on other sites

Pagājušo sezon uzliku pilnīgi jaunas ziemas riepas uz 16niekiem (4*75eur), kas ražotas/ievestas tieši uz jauno sezonu, šķiet, ka oktobra beigas bija. Aprīlī jau bija noēsti 3mm - daudz, ļoti daudz, manā skatījumā, īpaši ja nobraukums knapi 5k km, bet nu norakstu, ka tās pārāk mīkstas + tas, ka ielas nesedz sniegs/ledus un pakļautas dilšanai :/ , nez, nākamreiz vaktēšu citu cietības pakāpi riepām- nebraucu jau pa laukiem, kur plāna sniega kārta

 

Vasaras riepas - paņēmu mazlietotas priekš 17niekiem pirms ~3gadiem  ar atlikumu 6-8mm, nobraucu 3 vasaras un tagad atlikums ~2mm - jāmet arā. Sasodīti cietas, bet nu arī šobrīd ideāli turās uz ceļa, pat žēl mest, nobraukums arī samērā liels, joprojām brīnos, ka tās arī šo vasaru izturēja, biju jau gatavs pirkt jaunas, nu bet tagad ziemas sezonā tā būs jādara - jāvaktē vasarenes ^_^

Labots - HTC
Link to comment
Share on other sites

par tēmu, ir kādas iesakamas riepas ziemai, sportiskai braukšanai pa pilsētu un perifēriju, uz 16. skatos uz continental TS850.

Link to comment
Share on other sites

jā ir kruta, ja citiem netraucē!

pie mums jau ierasts, kad lietus līst visi uz 30 velkas, izsnieg sniegs uz 20 ... būtu labāk mājās sēdējuši.

 

un nekas traks jau netiek darīts, tikai dinamika uzturēta.

Labots - Joiman
Link to comment
Share on other sites

 

 

Izskatās, ka nekad dzīvē neesi redzējis īstas, labas ziemas riepas bez radzēm. Noteikti arī uzskati, ka ja nav sniegs un ledus, mīnusos var vālēt arī ar vasaras riepām.

Ja tu vēl spētu izlasīt komentāru, uz kuru es to attiecināju...
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Joiman, neaizmirsti, ka agresīva braukšana ir sodāma no 70 līdz 280 eiro + 6 bonus punkti , iespējams drīz pārkāpumu pulciņā pievienosies driftošana / rocene līkumos  nu jau valstiskā līmenī  ne tikai Tukumā kā ir šobrīd + močiem/rolleriem pacelta priekšējā riepa, par ko arī būs sods. 

 

Pazīstams nesen izdomāja padriftot, ticis pie jauna autiņa - ieslīdēja pretējā joslā ar visām, no tām izrietošajām, sekām...

 

P.S. atceries, ka nu jau sodus liek ne tikai, ja policija pieķer pie rokas, bet arī,ja uzņem video/bildes izmantojot viņu aplikāciju (tas nu pārsvarā uz stāvēšanu un līdzīgiem pārkāpumiem, kur šoferis var nebūt klāt. Cik paskatījos, šo aplikāciju izmanto ļoooti daudzi (laikam paralēli pokemoniem :D )

 

post-91704-0-19263500-1475572036_thumb.png

Labots - HTC
Link to comment
Share on other sites

 

 

- Mēnesi atpakaļ iepirkos (vasaras + ziemas komplekti) musuriepas.lv.

Izskatās diezgan ok. Skatos ka pirmie 7 varianti ir zem 100 eur par riepu. Tiesa šie ražotāji gan man neko neizsaka:

HEADWAY

HORIZON

NEXEN

SONNY

GRIPMAX

NANKANG.

Bet pēc reitingiem te daža laba no šīm riepām ieliek maniem pašreizējiem Birdgenstone Bizzak DM V1 pa nepilniem 200 eur gabalā ka maz neliekas.

Tāda vot dilēma.

Link to comment
Share on other sites

riebeklis2012
NANKANG

 

Ņēmu GOODYEAR EFFICIENTGRIP PERFORMANCE un DUNLOP WINTER SPORT 5. Bija zem simts. R16

Labots - riebeklis2012
Link to comment
Share on other sites

Man tas izmērs diezgan specifisks 265/65/17. Tur vairs neiet vieglo mašīnu klasē, bet iekš 4x4 un SUV, attiecīgi, cipars arī vairs nav tik salds.

Kas ar tiem ķīniešiem?

Link to comment
Share on other sites

SUVam uzticēties noneimiem galīgi nevajadzētu. Nezinu kā citiem, bet es ar vairākiem esmu braucis ziemā un riepu kvalitāte džipam ir visaugstākajā vērtē ziemā, jo tas savu masu brīžiem tā tik grib ievilkt grāvī visnegaidītākajos brīžos, kad vieglajam būtu pofigs... Saprotams, ka džipam riepu cenas ir sāpe dziļākā, tieši tamdēļ arī saku, labāk paņemt zināmas mazlietotas, nekā nezināmas, jaunas un pa lēto, beigās saprast, ka nākošgad jau jāmainā, jo mīkstais protektors būs no asvalta noskalots grāvjos kopā ar sālsūdeni., jo kā jau saprotams, pa sniegu pie mums ziemā sanāk braukt labi ja 3 nedēļas, pārējais ir ledus vai asvalts.

Tie kas baidās par to kvalitātes zušanu, vienmēr tak var apskatīties riepas ražošanas gadu.

Labots - Edzhua
Link to comment
Share on other sites

KinDzaDza
NANKANG. Bet pēc reitingiem te daža laba no šīm riepām ieliek maniem pašreizējiem Birdgenstone Bizzak DM V1 pa nepilniem 200 eur gabalā ka maz neliekas. Tāda vot dilēma.

NANKANG SV-1

Ir bijusi lietošanā šī marka - ja nemaldos Dienvidkoreja.

Ļoti labas atsauksmes. 

Labots - KinDzaDza
Link to comment
Share on other sites

Arnis2002

 

 

par tēmu, ir kādas iesakamas riepas ziemai, sportiskai braukšanai pa pilsētu un perifēriju, uz 16. skatos uz continental TS850.

 

Nokian hakaapelita 8 

Link to comment
Share on other sites

Šodien ziemai paķēru Goodride ķīnīzerus uz 225/55 r16. Mazliet švammīga sajūta ir,  bet toties ļooooti pa lēto. Protektors diezgan offroadīgs. 

Link to comment
Share on other sites

Es vasarai viena auto paņēmu Kelly. Izrādās made in Germany, un esot GoodYear koncernā. It kā labas ar, neko traku nejūtu. 

Kas man tagad ziemai, nemaz neatceros. 

Link to comment
Share on other sites

Sāku apsvērt domu par go china un NANKANG SW-7

Atsauksmes gopņiku portālos ir pārsvarā tikai labas.

Link to comment
Share on other sites

Artčiks

Es savukārt nebiju tāds bagāts pagājušo gadu, tāpēc iepirku Nokian WR D4 pa ~65 eiro/gab, savai MB c220, pirmo ziemu nobraucu godam, gan sniegu izbaudīju, gan ledu vispār nemanīju, kad izkāpu no mašīnas, tad tik sapratu, ka tulīt nožaušos, gan pa slapjdraņķī braucu, starp citu šīm riepām bija labākā saķere pa slapjumu (protams jāatceras, ka ziemā jābrauc savādāk, kā vasarā) pirku pie mūsuriepas.lv, jau otro reizi tur iepērku, bet tas nav svarīgi, man svarīgi ir piedāvāta cena.

Par riepām darīja bažīgu tas: 1) ka tās izrādījās Russia ražojums, 2) tās tādas vairāk centrāl-eiropas riepas, bet es izteikts pilsētas braucējs, tāpēc man radzes un mīkstās riepas nav tik svarīgi.

Redzēs, kā būs šogad, cerams, ka palikšu tik pat apmierināts.

Šīs riepas ieteiktu, pilsētniekiem un adekvātiem ziemās auto braucējiem.

Uz ko, bet uz ziemas riepām, noteikti nevajadzētu ekonomēt un vēl jo vairāk pirkt lietotas, pirms tam bija lietotas arī kkādas Nokian, tās bija šausmas līdz pat sadauzītai mašīnai, bet tas jau cits stāsts.

Link to comment
Share on other sites

Nokian WR D4

Šīs jau dārgā gala riepas... Nokian jābūt OK... :)

 

Man darba mašīnai (i40) ir centrāleiropas ziemenes - Hankook Winter i*cept evo W310

Privātajai mašīnai (Passat B8) paņēmu mīkstākas riepas - Goodyear ultra grip ice 2 (reāli ņēmu jo bija cietākās no mīkstajām/frikcijas riepām)

 

Goodyear protams stājās labāk sniegā un uz ledus... taču pa pilsētu uzsākt sniegā + dziļā sniegā utt... kaut kā foršāk ar tiem Hankook... ;)

Labots - Regisss
Link to comment
Share on other sites

visvairāk avāriju notiek, kad ir laika apstākļu maiņas. Jo daļai autovadītāju ir visai pofigistiska attieksme pret riepu maiņu - vēl jau nav tik auksts, gan jau paspēšu. Vēl ir konservatīvie naglu piekritēji. Tie vispār ir dīvaina publika. Šie brēc, ka drošība viņiem svarīgāka par visu un tāpēc ziemā tikai naglas. Bet tā kā ziemas pie mums nāk arvien vēlāk, tad brauc ar vasarenēm pie temperatūrām, kur drošības jau sen vairs nekādas nav. Jo žēl naglas deldēt pret asfaltu.

Link to comment
Share on other sites

Artčiks
Šīs jau dārgā gala riepas... Nokian jābūt OK...

65 eiro pa jaunu ZIEMAS riepu? var jau būt ,ka dārgā gala, pirms tam pirku čehu Barum HM3 (Nepatīk, peld pa tīru karstu asfaltu. Patīk, nezinu, kas ir akuaplanēšana) vasaras riepa pa 50 ls,- ~71 eiro/gab..

Starp citu tās lietotās Nokian pirku komplektu pa 200ls,- ~285 eiro. Bet nu ir mācība un tā teikt ieteikums citiem, bet katrs jau dara kā var un grib.

Labots - Artčiks
Link to comment
Share on other sites

Es dēļ rwd gribēju naglenes,  bet pārdomāju - ja nu sanāk uz eiropām ziemā aizšaut... Bet sākot no Polijas radzes ir nobanotas... 

Link to comment
Share on other sites

www.MistersPimpausis.lv

cik labi ka auto ir 14' ripuli kuram jaunas labas riepas maksa sakot no 40+eir :D

Labots - www.MistersPimpausis.lv
Link to comment
Share on other sites

 

 

Sāku apsvērt domu par go china un NANKANG SW-7 Atsauksmes gopņiku portālos ir pārsvarā tikai labas.

ooi, ļoti sen pirms sāku braukt ar hakkapelitām un vispār normālām riepām, pabraucu ar tiem nankangiem, nu bļin, vairs neņemtu, pa slapju asfaltu vispār psc, bet nu tas kā kurš brauc, katram savs. Turpunot par nankangu, nezinu vai vel ražo, SN-1 modelis, ļoti mīksta gumija, mīkstāka pa graspic ds2 un citām tāda paša raksta mīkstajām riepām, ļoti liela daļa bakstīta :D pa ledus trasi testēts, salīdzināju ar krievu nišpu НИИШП Ралли-2000, gāja nesliktāk

UN vispār dažreiz var arī nopirkt labāk kādu mazlietotu nekā no pašām lētākajām kaut kādām, nu neizkalst viņas tā un nav tik sūdīgi.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...